mmikmi Wees wijs Regenjas VERSPUIJ, Officiële Berichten Kerknieuws Predikbeurten „U schat 't duurder"* Deze Ver. Nederl. Zendingscorporaties heb ben op een desbetreffend verzoek verklaart dit gebied aan de Gereformeerde Kerken te willen toe vertrouwen. (Wordt vervolgd) De volledige tekst voor 40 cent verkrijgbaar bij Zuiderzending, Penninghoeksingel 61, Mid delburg. Ds P. VAN TIL. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden te Schoondijke op 1 Mei 1951. De Praeses Ds Couvée opent de vergadering en laat zingen Psalm 25 2. Hij leest Lukas 24 44 tot het eind. Ds Th. Rienks wordt welkom geheten. Terwijl de credentialen worden nagezien, komt in behandeling een verzoek van br. V. te G., om preek- consent voor het jaar 1951. Het wordt hem toege staan voor 't gehele rossort. De notulen der beide laatste vergaderingen worden gelezen. De Depp, ad art. 49 ontvangen gelegenheid om de stukken van ontslag na te zien van Ds v. d. Meulen, a.s. vlootpredikant. De depp. hebben geen bezwaren. De Praeses spreekt een afscheidswoord, waar Dr Stam, namens depp., zich bij aansluit. Ds v. d. Meulen brengt verslag uit over het con tact met het C.N.V. betreffende de Zondagsarbeid. Besloten wordt, dat verder schriftelijk contact zal worden opgenomen met de heer C. v. Baren. Ds Pestman rapporteert uitvoerig over een door hem bijgewoonde vergadering op het Jeugdcentrum over het Gereformeerd jeugdwerk. De brs. van Me- chelen, Van der Meulen, De Putter (Hoek) en Cou vée nemen aan de bespreking hierover deel. Visitatoren rapporteren. Pauze. Ds Couvée rapporteert over de Zending. Hij deelt mee, dat men o.a. overweegt om b.v. arts en zen- dingszusters door een kerk te laten adopteren. Verder leest hij enige gedeelten voor uit een beschrijving van het nieuwe Zendingsterrein Blora. De classicale quaestor brengt rapport uit. Bespreking volgt dan van de voorgestelde nieuwe emeritaatsregeling. De meesten voelen voor handha ving van het omslagstelsel en zo sterk mogelijke ver groting van het reserve-fonds. Deze uitspraak wordt gedaan „De classe Axel, gelet, met name op de jinan- ciële lasten voor zogenaamde hulpbehoevende kerken, acht het plan v. Rooyen niet wel uitvoer- baar". Verder verklaart de classe zich eenstemmig accoord met dit besluit „In de classe Axel verklaren alle kerken zich bereid om hun predikant eventueel ter beschikking te stellen, indien deze daartoe zou worden aan gezocht ten behoeve van het werk onder de mili tairen van Land-, Zee- of Luchtmacht". Ds van Mechelen rapporteert over mogelijke ver anderingen in de Zeeuwse Kerkbode. Ds Rienks wordt aangewezen als primus deputaat voor de Geestel. Verz. van Land-, Zee- en Lucht macht. Bovendien wordt hij secundus dep. voor rege ling van vacaturebeurten. Ds van Mechelen wordt secundus dep. voor de Zending en Ds Ritsema secundus dep. voor art. XIII. Aardenburg krijgt als consulent de predikant van Schoondijke. De vacaturebeurten voor Sept. en Oct. komen in de Kerkbode. Aardenburg vraagt om vertegenwoordiging der classis bij het afscheid van haar predikant, op 27 Mei a.s. Ds Ritsema (eventueel Ds van Mechelen) wordt daar voor aangewezen. Gekozen worden als afgevaardigden naar de Parti-« culiere Synodede predikantenPestman en Ritsema, primi, Van Mechelen, secundus, Rienks, tertius. De ouderlingen: le Feber en de Putter (Hoek), primi, A. C. Catsman, secundus, Dieleman (Hoek), tertius). Roepende kerk voor de vergadering op 3 Juli is Aardenburg. PlaatsSchoondijke, aanvang 10 uur. Moderamen Ds Rienks, praeses, Ds van Mechelen, scriba en Ds Couvée, assessor. Tenslotte informeert br. le Feber naar de vorde ringen in het gebruik van de nieuwe psalmbundel. Ds Couvée vraagt naar de contacten met de Geref. Ker ken (onderh. art. 31 K.O.). Ds van Mechelen brengt een andere zaak nog naar voren. Ds van der Meulen neemt met een kort woord afscheid van de classis. De scriba Ds Ritsema gaat dan tenslotte voor in dankzegging. De praeses sluit de vergadering. Uit naam van de classe D. v. d. MEULEN, assessor h.t. PARTICULIERE SYNODE ZEELAND 1951 De kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg roept de Geref. Kerken van Zeeland op, om samen te ko men in Particuliere Synode op Woensdag 6 Juni 1951, des morgens om 9 uur, in de Hofpleinkerk te Middel burg. Stukken voor het agendum zenden aan de Scriba van de Geref. Kerk te Middelburg. Ook de boeken, die gecontroleerd moeten worden. In opdracht van de P.S. 1950, Namens de Raad van de roepende kerk, Ds H. VELDKAMP, Praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, Scriba. P.S. Uit Handel. P.S. 1950 (blz. 14): „De Synode vergadere zo nodig niet 1, maar 2 dagen". Middelburg, 5 Mei 1951. Noordsingel 22. VACATURE- EN LIEFDEBEURTEN CLASSIS AXEL. Breskens9 Sept.Ds yan Mechelen. 7 Oct. Ds Rienks. Hoek30 Sept.Ds Pestman. 28 Oct.Ds Pestman. Zoutespui23 Sept.Ds; Rienks. 21 Oct.r-Dsa Ritsema. Aardenburg29 JuliDs Ritsema. 30 Sept.Ds Ritsema. 14 Oct.Ds van Mechelen. J. J. RITSEMA, Deputaat. Beroepen te Amsterdam-Magelang (voor de miss. dienst)Drs D. Bakker, cand, te Baarn te Groote- gast, J. H. Post te Wieringerwerf te Grijpskerke en te Vries, J. Goumare, cand. te Rotterdam te Makkum, H. Moll, cand. te Huizen (N. H.) te Mu'rmurwoude, H. Hekman; te Vriezenveen te Minnertsga, E. J. Duursema te Westeremden te Zwartsluis (vac. P. de Feyt^r), A. J. R. Brussaard te Bruchterveld te Reitsum en te Krabbendijke, W. M. de Bakker, cand. te 's-Gravenhage te Uit hoorn, H. Heule te Beekbergen te Wilnis, H. R. Zijlstra Jr., cand. te Amsterdam te Wissekerke, W. Fokkens, cand. te Gouda. Aangenomen naar Kampen (vac. E. I. P. Nawijn), J. L. Wielenga te Oudewater naar Reitsum, W. M. de Bakker, cand. te 's-Gravenhage naar Wisse kerke, W. Fokkens, cand. te Gouda. Bedankt voor Blija, J. A. van Netten te Wommels voor Epe, J. H. Post te Wieringerwerf voor Hijken, Giessen-Rijswijk, Krabbendijke, Leimuiden, Makkum, Westmaas en voor Woubrugge, W. M. de Bakker, cand. te 's-Gravenhage voor Meerkerk, Dr E. Smilde te Wateringen voor Oude Pekela, G. van 't Riet te Vollenhove-St. Jansklooster voor Wierum, W. Fokkens, cand. te Gouda. Dr K. Dijk. ASPECTEN IN ONS KERKELIJK LEVEN. Uitg. N.V. J. H. Kok, Kampen. De bekende Hoogleraar, die in ons kerkelijk leven thuis is als weinigen, geeft hier de uitwer king van een lezing, destijds door hem te Zwolle gehouden. Met grote belangstelling heb ik deze brochure gelezen. Hier worden vele vragen aan de orde gesteld, die onder ons gehoord worden, en we kunnen het eens zijn met de conclusie, dat het bewaren van de kerk zeker niet minder mag geaccentueerd worden dan het vermeerderen. Dit boekje kan als leiddraad bij besprekingen op Mannenverenigingen, wijkavonden e.d., uit nemend dienst doen. Het zal zeker door velen gelezen worden. G. C. St. ADVERTENTIËN koop nu Uw nieuwe uit onze oude voorraad Kom kijken en keuren, wij weten bij voorbaat HERENMODEHUIS Lange Delft 11, tel, 3891, Middelburg PINKSTER-ZONDAG 13 MEI 1951 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp 2.30 uur Ds P. van Til Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds H. Veldkamp Pinkstercollecte. Luth. Kerk, av. 7.15 uur Ir. Steneker te Souburg Dienst voor belangstellenden. Onderwerp „De Heilige Geestvandaag". Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds E. D. Kraan te Vlaardingen. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Pinkstercollecte. Veere (Ned. Herv. Kerk) 2 en 7 u. Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 10.45 en 4 uur Ds Th. Oostra te Hoogeveen. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds G. J. Pontier CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Namiddag Openb. belijdenis en Voorber. H. Av. Pinkster-Maandag 10 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 uur Leesdienst 5.30 uur Drs J. v. d. Berg te Souburg Hoek 10 en 2.30 uur Ds L. J. Allaart te Baarn Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Ter neuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 3 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds H. Mulder te Amsterdam Ds Y. J. Tiemersma Ds J. v. d. Veen Leesdienst Leesdienst Ds J. v. d, Veen Dr C. Stam Ds R. A. Flinterman CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 uur 2.30 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Goes 10 uur 5 uur Collecte Heidenen en Mohammedanen. 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Dr C. :Stam, Openb. belijdenis Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9 uur Ds Lammens 4.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Pinkster-Maandag 10 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 uur Leesdienst Wol[aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Bergen op Zoom 9:30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Prof. Dr N. H. Ridderbos te Amsterdam Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Jonker, Voorburg Pinkster-Maandag 10 uur Ds Jonker Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds H. J. Heida te Vlaardingen. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 uur Dhr A. Vreugdenhil 3.15 uur Ds R. Bakker, Legerpred. te Doorn Bruinisse 9.30 uur Dhr A. Vreugdenhil 3 uur Ds D. Bremmer Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Drs D. van Swigchem Voorm. bevestiging van lidmaten. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 11 en 6 uur Oosterland 10 uur Leesdienst 2.30 uur Dhr A. Vreugdenhil Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds R. Bakker, Legerpred. te Doorn. Zonnetnaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3