Officiële Berichten Kerknieuws Predikbeurten AGENDUM voor de vergadering van de Classis Middelburg op Woensdag 14 Februari 1951 in de Hofpleinkerk, Middelburg, aanvang 9.30 uur. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken a. Van Gen. Deputaten ad art. 13 K.O. (3 st.). b. Van Deputaten Predikantstractementen. c. Van cl. den Haag in verband met Ds Barkey Wolf. d. Van cl. Appingedam in verband met Ds Huis man. e. Van cl. Apeldoorn in verband met Ds Horstman. f. Van cl. den Bosch in verband met Ds Winde- muller. g. Van de kerk van Arnhem. h. Van cl. Tholen - collecte kerk Poortvliet. i. Van Stichting Rusthuizen Walcherenover Bestuursfuncties. j. Van Ev. Bureau „Het Zuiden", k. Van Gen. Deputaten voor kerkelijke bearbei ding Doofstommen. 1. Van Depp, voor de Statistiek en het Kerkelijk Bureau. 4. Rapporten 1. Van cl. deputaat voor militairen. 2. Evangelisatie. 3. Zending. 4. Stichting Psalmgezang. 5. Hulpbehoevende kerken. 6. Financieel verslag quaestor Classis. 5. Instructies. 6. Benoemingen. 7. Rondvraag art. 41 K.O. 8. Persoonlijke rondvraag. 9. Sluiting. Namens de roepende kerk van Meliskerke, Ds C. VAN NES, praeses. JOH. VAN KEULEN, scriba. N.B. Mag ik hier de kerken attenderen op de stuk ken betreffende art. XIII K.O., welke ook de kerken reeds zijn toegezonden. Br. J. J. Boon van Bergen op Zoom, dep. Particuliere Synode art. XIII zal D.V. op de Classisvergadering aanwezig zijn ter vóórlichting. Zal de bespreking vruchtdragend zijn, dan zullen alle afgevaardigden goed doen zich grondig op de hoogte te stellen van de genoemde stukken. Ds P. VAN TIL, praeses van de a.s. Classisvergadering. a.s. vervulling in de vacature en Ds van der Meulen met gezinsvermeerdering. 6. De deputaten ad art. 49 Dr Stam en Dr Ous soren treden binnen en worden plechtig welkom ge heten. 7. Nadat het tijdschema daarvoor is vastgesteld, vangt het peremptoir examen van de Heer Rienks aan. Na de preek over Hebr. 11 1719, O.T. Zach. 1 door Ds Couvée N.T. 1 Cor. 11 door Ds Ritsema dogmatiek, door Ds Couvée, die voor Ds Pestman in valt kerkgeschiedenis door Ds v. d. Meulen Sym boliek door Ds van Mechelen Ethiek door Ds Cou vée kerkrecht door Ds v. d. MeulenAmbtelijke vakken door Ds van Mechelen kennis der H.S. door Ds Ritsema. Gehoord het advies der deput. art. 49, laat de Classis Cand. Rienks na voorlezing en ondertekening van het formulier voor de dienaren des Woords, toe tot de dienst des Woords en der Sacramenten in onze kerken. 8. Ds Ritsema spreekt de geslaagde een goed woord toe. 9. De Classis zal de vraag van Axel aanhangig maken bij de a.s. Particuliere Synodehoe te oor delen over de toenemende Zondagsarbeid door het drieploegenstelselzal ook bij het C.N.V. informeren. 10. Ingekomen a. 'n stuk van het alg. bureau om trent het uitblijven van antwoord over de pred. trac- tementen. b. De classis 's-Hertogenbosch deelt mee, dat Ds W. ontzet is uit zijn ambt. c. De classis Apeldoorn deelt mee, dat Ds H. E. H. losgemaakt is van de kerk te E. d. De classis 's-Gravenhage deelt mee, dat Ds A. G. B. W. te A. heeft opgehouden te behoren tot de Geref. Kerken. e. De classis Appingedam deelt mee, dat Ds B. Huisman, Ned. Herv. pred., na colloquium doctum beroepbaar is gesteld in de Geref. Kerken. f. De regeling van de zaken van art. 13 zal D.V. volgende cl. vergadering worden besproken. g. Het alg. bureau vraagt alsnog alle synodale collecten direct naar Utrecht te zenden. Zal aan wor den voldaan. h. Gen. Deput. voor de arbeid onder doofstommen zenden een rapport. i. Het alg. bureau zendt opgave van ontvangen collecten. (Wordt vervolgd) KORT VERSLAG van de vergadering van de classis Axel op Dinsdag 30 Januari 1951 te Terneuzen. 1. Ds Ritsema opent namens de roepende kerk van Zaamslag de vergadering te 10 uur, leest Psalm 2, laat zingen Ps. 119:53, en gaat voor in gebed. 2. Hij spreekt een welkomstwoord, in het bijzonder tot de examinandus de Eerw. Heer Th. Rienks van Amsterdam. 3. De credentialen worden nagezien en in orde bevonden. De kerk van Axel heeft een vraag betref fende de toenemende Zondagsarbeid op de fabrieken; 4. Het moderamen Ds Ritsema, praeses, Ds van der Meulen, scriba en in de plaats van Ds Pestman, die ziek blijkt te zijn, Ds Couvée, assessor. 5. De praeses condoleert de kerk van Oostburg met het verlies van één van zijn oudsten, br. J. de Fey- terwenst de kerk van Schoondijke geluk met de Tweetal te Groningen (vac. J. F. H. v. d. Bom), G. van Andel te Dieren en P. Kuijper te Zeist te Rotterdam-Charlois (vac. Hoekstra)G. van An del te Dieren en P. Kuijper te Zeist. Beroepen te Midwolda (Öld.), G. Sinia, cand. te Huizum (Fr.) te Oostvoorne, L. de Nood, cand. te Middelburg te Murmurwoude, K. G. Idema te Lollum te Oenkerk, H. W. Kroeze te Middelstum te Bunde (Oostfr.) (2e maal), H. Tien te Ihrhove (Oostfr.) te Enumatil en te Wapenveld, L. de Nood, cand. te Middelburg te Wilnis, G. Sinia, cand. te Leeuwarden te Ten Post-Overschild, G. Sinia, cand. te Huizum te Hijken, G. Veeneman, cand. te Apeldoorn te Grootegast, L. Kwakkelstein te Putten te Giessen-Rijswijk, L. de Nood, cand. te Middelburg te Krabbendijke, J. Dijk te Raamsdonks- veer. Aangenomen naar Bunde (Oostfr.), H. Tien te Ihr hove (Oostfr.) naar Westerbork, M. J. C. Bos scha te Winschoten naar Gapinge, J. Spoelstra, cand. te Meeden (Gron.) naar Heeg (Fr.) (voor de miss. dienst), A. Wind, cand. te Baarn. Bedankt voor Palembang (Sum.), A. G. Luiks te Rotterdam-Kralingen voor Oosternijkerk en voor Marrum, A. J. R. Brussaard te Bruchterveld voor Kommerzijl, M. J. C. Bosscha te Winschoten voor Goënga, Heer Hugowaard, Jutrijp-Hommerts, Rilland- Bath en Schettens, J. Spoelstra, cand. te Meeden (Gr). Beroepbaar. De classis Dordrecht heeft praepa- ratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer M. E. van Heesen te 's-Gravendeel, cand. aan de Vrije Universiteit. ADVERTENTIËN Heden overleed, geheel on verwacht, mijn geliefde Man, de Weleerw. Heer Ds ADRIAAN SCHEELE, em. pred. van de Geref. Kerk van Kapelle-Biezelinge, en naar de wens van zijn hart tot de laatste Zondag de ge meenten van Domburg en Westkapelle nog in de predi king dienende, in de ouderdom van bijna 72 jaren. De wetenschap, dat hij thans zijn Heere en Heiland in eeuwige heerlijkheid dient en het loon van een getrouwe dienstknecht ontvangt, strekt mij tot grote troost. Mede namens de Familie, K. M. J. SCHEELE— OGGEL. Domburg, 7 Februari 1951. De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 12 Februari a.s. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Voor de vele bewijzen van mede leven, zo van hier als elders, ons betoond tijdens de ziektè en na het overlijden van onze geliefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder JACOMINA JACOBA WILLEMSE, geb. Langebeeke, betuigen we onze oprechte dank, inzonderheid aan dokter v. d. Sluis van Veere en Zuster Evertse van Serooskerke, voor de liefderijke be handeling en verpleging haar be toond. Uit aller naam, A. WILLEMSE. Kamperland, 1 Februari 1951. ZONDAG 11 FEBRUARI 1951 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Dr A. H. Oussoren 2.30 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 25 Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Ds H. Veldkamp 5.30 uur Dr A. H. Oussoren, Zondag 25 Collecte hulpverl. studenten in de provincie, hulpverl. Diac. in de provincie. Amemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Gapinge 9.30 uur Ds C. Meijer te Beverwijk 2 uur Ds C. Boon Grijpskerke 10 uur Leesdienst 2.30 uur Cand. L. de Nood Koudekerke 9.30 uur Ds A. Elshout 2.30 uur Dr A. H. Oussoren St. Laurens 10 uur Ds C. Boon 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds C. Meijer Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Collecte Theol. Fac. V.U. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 uur Cand. L. de Nood 2 uur Ds A. Elshout Westkapelle 10 uur 2.30 uur Ds G. J. Pontier Collecte Evangelisatie in de provincie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds Eringa te Oegstgeest Hoek 10 en 2.30 uur Ds B. van Halsema te Ermelo Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. v. Til, Middelburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Fanoy, Eindhoven Zoutespui 10 en 2.30 uur Dr E. D. Kraan, Vlaardingen CLASSIS GOES Ds Y. J. Tiemersma Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 15 Collecte Evangelisatie in de provincie. s-Gravenpolder 10 uur Leesdienst 2 uur Dr C. Stam, Voorber. H. Av. Heinkenszand 10.30 en 3 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9 uur Ds G. N. Lammens 2.30 uur Leesdienst Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 3 uur Ds A. Verschoor, Vlissingen Bed. H. Av. en Dankz. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds L. J. Boeyinga te Fijnaart. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Bed. H. Av. en Nabetr. Namiddag Afscheid. OudWossemeer 10 en 2.30 uur Cand. Kruithof te Kampen. Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 uur Dhr A. Vreugdenhil 1.30 uur Ds S. Greving Bruinisse 9.30 uur Leesdienst 4 uur Ds D. Bremmer, Zondag 13 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Ds D. Bremmer Bed. H. Av. en Nabetr. Scharendijke 10 en 2.30 uur Drs D. van Swigchem Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3