jeugdrubriek Kerknieuws Officiële Berichten Predikbeurten GODS GAVEN 't Is vandaag een van die mooie dagen, die een totale verandering kunnen brengen in je men selijk levensgevoel. Iets van dat wondere voor- jaarsgevoel stroomt dan door je bloed. Het trage slome gevoel, dat je in de wintertijd al zitten we daar op het moment nog midden in be heersen kan, omdat je zelf soms wel bevroren lijkt, valt van je af en er komt iets sprankelends voor in de plaats, 't Is of je wakker wordt uit een winterslaap. Het vrolijke zonlicht, zonder een ijzige vrieswind, maakt je tot een ander mens. En dat geeft God nu zo maar. Precies, zoals de Heiland zei,,Hij doet Zijn zon opgaan over bozen en goeden". Het opmerkelijke is daarbij, dat wat God geeft, zonder dat wij, mensen, daar iets aan veranderen kunnen, ook metterdaad goed blijft. In de zon aan het firmament schijnt door de zonde weinig verandering gekomen te zijn. Wel kan die zelfde zon 's zomers onbarmhartig branden, maar dat komt alleen, omdat dauw of wolken dan ontbreken. Het is haast, alsof God tot ons zeggen wilDe zon staat zo hoog aan het firmament, daar konden jullie met je zondige, boze invloed niet aan toe komen. Maar dat werpt tegelijk een eigenaardig licht op de gaven Gods, die we hier op aarde binnen ons bereik hebben. Paulus zegt daarvan, dat alle schepsel van God goed is, met dankzegging ge noten zijnde. Maar dat danken vergeten we vaak. En de gevolgen blijven niet uit. Omdat we God als de Gever er niet in erkennen, loopt het met het gebruik mis. Het wordt mis-bruik. Dat is een ellendig iets. Zodra wij er met onze zondige vingers aankomen halen we het naar beneden. Natuurlijk zit dat niet in die vingers, maar in ons hart. Daar deugt het niet. En ik geloof, dat hier de oplossing ligt voor zo menige vraag, die opkomt in het hart van de Christen, waarom hij het, temidden van de zorg van Zijn hemelse Va der, toch nog vaak zo moeilijk heeft met allerlei aardse dingen. Waarom een kind van God dik wijls nog gebrek lijdt hier, terwijl hij toch belijdt dat van Zijn Vader is het goud en zilver van deze aarde en het vee op duizend bergen. Zo heb ik eens met een gelovige man gesproken ik zat toen nog maar kort in de pastorie en die klaagde zijn nood, dat hij op zijn oude dag eigenlijk nog zo'n beetje gebrek leed. God zou toch Zijn kinderen niet in de steek laten Maar zijn zaakje was nagenoeg geheel verlopen. Zelf zat ik toen met de vraag hoe kan dat toch? Naderhand bleek me echter, dat de goedzak want dat was hij niet was opgewassen te gen het zakenleven van de moderne tijd. Hij had geen energie genoeg om mee te komen, was niet zo kwiek als zijn concurrenten en dan leert ons de practijk, dat je er met geloof alleen niet komt. God heeft de zelfwerkzaamheid van de mens niet uitgeschakeld. En de zonde heeft niet alleen schuld tegenover God tot gevolg, maar ook ver lamming van onze energie, verzwakking van onze denkkracht, het missen van het juiste inzicht. Als we dan maar Gods water over Gods akker laten lopen, kunnen we er zaker van zijn, dat het ver keerd loopt. We zien in de Bijbel dan ook altijd dat het vertrouwen op God niet beschaamd zal worden voor degenen, die Hem vrezen, die zich houden aan Zijn Woord. Dat leert ons de ware levenswijsheid. Dat is dus in de zin, waarin onze vaderen het uitdruktenvertrouw op God en houd je kruid droog. We moeten Gods gaven gebruiken op de juiste wijze, daarmee woekeren, alle energie en wilskracht inzetten en tegelijk ver trouwen, dat God ons Zijn zegen zal geven. De hoogste activiteit van onze kant moet gepaard gaan met het besef van onze volkomen diepe afhankelijkheid van Hem, Die ons gehele leven in Zijn hand houdt. Dat zal er ons voor bewaren Gods gaven te misbruiken en zal ons steeds meer leren al onze krachten in te zetten om ons doel te bereiken en tegelijk volkomen te steunen op Hem, Die ons onze talenten toebetrouwde naar Zijn wijsheid. In dat licht zullen Gods gaven ons er ook nooit toe brengen Hem los te laten en te gaan vertrouwen op die gaven in plaats van op de Gever, maar het zal ons te meer uitdrijven naar Hem, zonder Wie we weten dat ons leven alleen maar mislukken kan. Z. G. AGENDA van de vergadering van de Classis Tholen der Gereformeerde Kerken te houden D.V. Woensdag 7 Februari 1951 te Bergen op Zoom, aanvang 9 uur, 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en instructies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van ingekomen stuk ken en gevoerde correspondentie. 6. Behandeling instructies. 7. Rapporten, o.a. inzake art. 13. 8. Bespreking van de eventueel op de komende Part. Synode te brengen voorstellen, indiening van eventuele steunaanvragen. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. 10. Inning en verantwoording van collecten en quota. 11. Aanvraag en vaststelling vacaturebeurten. 12. Regeling deputaatschappen. 13. Algemene rondvraag. 14. Vaststelling volgende vergadering. 15. Vaststelling persverslag. 16. Sluiting. De Scriba, Mr J. J. VERSLUYS. Oud-Vossemeer, 16 Januari 1951. Mede te brengen of te storten vóór de vergadering a. Bijdrage art. 13, J. J. Versluys, 234628. b. Tweevoudige classisbijdrage, br. L. de Kok, 396981. c. Hulpbeh. kerken in classis, Ds de Bruyn, 350426. d. Evangelisatie in Zeeland, Ds de Bruyn. e. Hulpbeh. studenten, Ds M. J. Arntzen, 515862. f. Hulpbeh. Diaconieën, br. F. W. de Schipper, 350426 g. Hulpbeh. kerken in classis, Ds de Bruyn. Tweetal te Leeuwarden (vac. S. W. Bos), H. van Rhijn te Leiderdorp en J. Thomas te Rotterdam-Char- lois. -Beroepen te Ooster-Nijkerk, A. j. R. Brussaard te Bruchterveld te Engwierum, J. D. Kruithof, cand. te Kampen te Opperdoes, A. C. Kersten, cand. te 's-Gravenhage te Wolfaartsdijk, J. Spoelstra, cand. te Meeden te Mildam, J. van Raalte, cand. te Er- melo te Dirkshorn, J. van Reeven, cand. te Rotter dam te Westerbork, M. J. C. Bosscha te Win schoten. Aangenomen naar Amsterdam (vac. P. N. Kruys- wijk), J. van Buuren te Ymuiden-O. naar Rotter- dam-Z. (vac. J. C. Gilhuis), L. W. Muns te Berlikum naar Zijldijk, J. D. Kruidhof, cand. te Kampen. Bedankt voor Palembang, K. L. F. Ie Grand, res.- legerpredikant, laatstelijk predikant te Twijzel voor Engwierum, Enumatil, Herwijnen, Oud-Vossemeer en ten Post-Overschild, J. D. Kruidhof, cand. te Kampen. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Grijpskerk nam Ds A. A. v. d. Hoorn afscheid van Gramsbergen met 2 Petr. 1 10 en 11. Na beves tiging door Ds J. C. Gilhuis van Watergraafsmeer met Ex. 3 11 en 12 en 4 22 en 23a, deed Ds C. Gilhuis, gekomen van Eindhoven, intrede te 's-Gravenhage-O., met 2 Cor. 5 11a en 14. Na bevestiging door Ds H. van Andel aldaar met Matth.. 13 12, deed Ds W. Reeskamp, gekomen van Driebergen, intrede te 's-Gra- venhage-W., met Joh. 1:7. Ds H. Herder te Scher- penzeel is voornemens a.s. Zondag intrede te doen te Ruinerwold-Koekange, na bevestiging door Ds M. Vreugdenhil, aldaar. -- Ds P. N. Kruyswijk is voor nemens wegens vertrek naar Ouderkerk a. d. Amstel 28 Januari a.s. afscheid te nemen van Amsterdam. Dr W. H. van Zuylen te Wetsinge-Sauwerd is voor nemens 8 Februari a.s. intrede te doen te Rotterdam-Z, na, in dezelfde dienst te zijn bevestigd door Ds G. W. Rijksen, aldaar. Ds J. F. H. v. d. Bom is voorne mens wegens vertrek naar Australië 6 Maart a.s. af scheid te nemen van Groningen. Ds S. Greving te Zierikzee is voornemens 18 Maart a.s. intrede te doen te Wildervank. Ds B. A. Bos, legerpredikant te Breda, ontving uit handen van de burgemeester van Groningen het oorlogsherinneringskruis met de gespen, als een eer bewijs voor de wijze, waarop hij zich in de Meidagen van 1940 bij de Afsluitdijk, te den Helder en bij de grens voor het vaderland heeft onderscheiden. Dalfsen. Alhier is tussen de kerkeraad en die van de vrijgemaakte kerk, een minnelijke schikking inzake de kerkelijke goederen tot stand gekomen op de grondslag van het wederzijdse zielental, waarbij de Geref. Kerk een vierde en de vrijgemaakte kerk drievierde wérd toegewezen. De acte van deling en scheiding werd getekend en beide predikanten Ds H. Moolhuizen en Ds J. H. Kroes, spraken een enkel woord. Het was een broederlijk samenzijn. Ds J. W. de Jager te Utrecht, die vijf jaar als res.-legerpredikant heeft dienst gedaan, heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag uit militaire dienst gevraagd. Ds de Jager wordt dan predikant in de wijk, die openvalt door het vertrek van Ds P. H. de Kleer naar Sche- veningen. ZONDAG 21 JANUARI 1951 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp Bed. H. Av. 2.30 uur Ds C. Boon, Bed. H. Av. 5.30 uur Ds C. Boon, Dankz. Middelburg (Noorderkerk) 9.30 u. Dr A. H. Oussoren 2.30 uur Dr A. H. Oussoren, Bed. H. Av. 5.30 uur Dr A. H. Oussoren, Dankz. Collecte hulpverl. gescheurde kerken en Evangelisatie in de provincie. Arncmuiden 10 en 2.30 uur Ds D. B. Hagenbeek em. pred. Vlaardingen. Domburg 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds G. Th. Rothuizen Vlootpred. te den Helder. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds H. Veldkamp Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 uur Leesdienst 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 5 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 10.45 en 4 uur Ds W. S. de Vries te Voorburg. Westkapelle 10 uur Ds G. J. Pontier Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds A. Scheele Collecte Hulpb. kerken in de provincie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Ds M. Hamming te den Helder Breskens 10 en 3 uur Ds H. v. d. Berg, Sassenheim Hoek 10 en 2.30 uur Ds E. Zijlstra Legerpred. te Aerdenhout. Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2>30 uur Ds M. J. Mulder te Sprang. Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Zondag 21 Collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Veldhuijzen te Arnemuiden Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 12 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds G. N. Lammens Voorber. H. Av. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Leesdienst Lewedorp 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Bed. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldinge 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Ds H. J. Heida te Vlaardingen. Ds E. J. Booy Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Bed. H. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Lanning, Fijnaart Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. Thielen, Maasland Tholen 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Dhr A. Vingerling te Goes. Bruinisse 9.30 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 11 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Drs D. van Swigchem Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Bed. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Voorber. H. Av.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3