Officiële Berichten Kerknieuws Predikbeurten jaar was, naar iemand, die voor dit land een hoge.positie had, het n.l. tot apotheker gebracht had. De man was lid geweest van de Qua Iboe kerk, maar wegens wangedrag van het Avond maal geweerd, en zodoende ging hij niet meer naar de kerk. Naomie is 3 jaar bij deze man en z'n vrouw in huis geweest en nu is ze gevallen naar huis teruggekomen, 't Is eigenlijk nog maar een kind. Haar vader is verschrikkelijk boos èn om z'n positie èn om de bruidsschat, die hij nu verliest en haar stiefmoeder is zelf pas een jaar of 18 en thuis is er eigenlijk geen plaats meer voor haar. Haar vader bracht haar naar ons, hij wou dat we haar bij ons in huis hielden, wat om verschillende redenen absoluut niet mogelijk was. We hebben met haar gepraat en zijn er van over tuigd, dat ze niet ver van het koninkrijk Gods is. Wilt U voor haar bidden De twee Meisjeskostscholen, die de zending heeft, worden per 1 Januari gesloten, omdat er nu genoeg inlandse scholen zijn, die voor het zelfde diploma opleiden. De zending gaat nu 2 richtingen openen, één voor het Ibovolk en één voor de Ibibic's (waaronder wij werken). Twee vrouwelijke zendelingen hebben de leiding en worden bijgestaan door inlandse helpsters en onderwijzeressen. Het doel is een zes-maande lijkse cursus te geven voor vrouwen en meisjes, omvattende Bijbelkennis, eenvoudige huishou ding, babyverzorging, enz. Verder komt er een jaarlijkse cursus voor meisjes met ULO-diploma om tot onderwijzeres (sociaal werkster) te wor den opgeleid. Het plan is om alle preacher's vrouwen zodoende geschikt te maken om het vrouwenwerk in de gemeente te leiden en orga niseren, en ze ook een beetje huishoudelijke ken nis bij te brengen. Laat ik U vertellen, dat ik op 't ogenblik les geef aan de vrouw van de evangelist, die al meer dan 20 jaar getrouwd is, en nog nooit een naald in haar handen had ge had. Ze kan noch wassen, noch strijken en haar man moet z'n kleren door een „wasman" laten behandelen. En toch is ze goed bij de pinken hoor, ze bewerkt hun eigen boerderijtje en ver handelt de producten zelf op de markt. Een huis wordt op z'n hoogst aangeveegd, je moet ten minste nog een beetje voorzichtig gaan zitten, als je een stoel aangeboden krijgt. Vroeger is hier in Ibesit ook een Meisjesschool geweest en de gebouwen staan er nog. De vrouwen van het district brengen nog steeds geld bij elkaar in de hoop dat de school weer geopend kan worden. We hebben het aan de zending gevraagd, maar hebben bericht gekregen, dat de meisjes in de gebouwen kunnen wonen onder ons toezicht en hier de Centrale School kunnen bezoeken. Dus nu zijn we aan 't plannen maken de huizen per 1 Januari bewoonbaar te maken. De moeilijkheid zal zijn iemand te vinden als „juffrouw in de huishouding", een echt christelijk meisje, die ook geestelijk veel invloed op de meisjes zal kunnen uitoefenen. Hoewel de verantwoordelijkheid bij ons ligt, zal het voor mij niet zo gemakkelijk zijn heel veel voor ze te doen, daar we aan het einde van dit jaar onze eerste baby verwachten. Het einde van het regenseizoen begint te na deren erge zware regen en onweer en spoedig zullen we weer in de hitte zitten, maar dat is in ieder geval niet zo ongezond als al deze vochtig heid. U weet nu weer iets van ons werk en ons leven hier en we hopen, dat we verder op uw gebed mogen rekenen. We kunnen niet zonder dat. Met hartelijke groeten, GERARD en TEUNY NONNEKES. CLASSIS MIDDELBURG. Classicaal-examen Candidaat L. de Nood op 17 Januari 1951. Oude TestamentDr A. H. Oussoren Jesaja 6 en 7. Nieuwe TestamentDs P. VeldhuijzenMatth. 16:2128, Hebreen 7. Namens de Roepende kerk. KAMPERLAND Het adres van de scriba der Geref. Kerk is voortaan H. de Bruin, Veerweg B 229. Beroepen te Gapinge, J. Spoelstra, cand. te Meeden (Gron.) te ten Post-Overschild, J. D. Kruithof, cand. te Kampen te Hee;rjansdam en te Lexmond, J. van Reeven, cand. te Rotterdam te Rilland-Bath, J. Spoelstra, cand. te Meeden. Aangenomen naar Vlissingen (2e pred. pl.)P. v. d. Schaaf, res.-legerpredikant, woonachtig te Epe naar Hoboken (U.S.A.)» Dr A. H. Oussoren te Middelburg naar Wildervank, S. Greving. te Zie- rikzee. Bedankt voor Watergraafsmeer (vac. Prof. Dr R. Schippers), A. W. Schaafsma, evang. predikant te Rotterdam-Delfshaven voor Hornhuizen-Klooster- buren, W. A. Lenderink te Gees (Dr.) voor Mur- merwoude, E. J. Duursema te Westeremden (Gr.) voor Strijen, H. Numan te Hattum voor Pernis (vac. W. de Graaf), S. Greving te Zierikzee voor Enschedé (vac. H. Volten), A. Adema te Hoogeveen voor Rotterdam-Delfshaven (vac. S. R. Smilde), H. W. Wierda te 's-Gravenhage-Loosduinen voor Houwerzijl, M. van Haeringen te Veenhuizen (Dr.). Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar 's-Gra- venhage-West nam Ds W. Reeskamp afscheid van Driebergen met Hebr. 13:8. Ds W. van Boeijen is voornemens wegens vertrek naar Eindhoven 11 Februari a.s. afscheid te nemen van Katwijk aan Zee. Ds M. v. d. Bosch te Helmond is voornemens 11 Maart a.s. intrede te doen te Britsum, na bevestiging door Ds S. J. Koster van St. Anna-Parochie. Ds L. Bos. Te Apeldoorn is in de ouderdom van 85 jaar overleden Ds L. Bos, em. predikant der Geref. Kerken. Ds Bos werd na volbrachte studie aan de Theologische Hogeschool te Kampen in 1895 pre dikant te Mussel, vertrok vandaar in 1898 naar Nieuw- Dordrecht en diende van 1900 tot aan zijn emeritaat in 1922 de kerk van Overschild. Zijn stoffelijk over schot is te Apeldoorn begraven. Ds E. Zijlstra. res.-legerpredikant en voorheen predikant te Halle, hoopt deze week met de „Groote Beer" van zijn reis naar Nieuw-Guinea weer in het vaderland terug te keren. Hij zal gaarne de kerken dienen en een e.v. beroep terstond in overweging te nemen. Zijn adres is Asterlaan te Aerdenhout. Amsterdam. Tot de prettige dingen, die het Am sterdamse kerkelijk leven kenmerkt, behoort ook, dat de praeses van de kerkeraad bij de aanvang van het nieuwe jaar in de kerkeraadsvergadering een jaarrede pleegt te houden. Ditmaal viel de eer te beurt aan eeri der jongste predikanten, n.l. Dr S. J. Ridderbos. Zijn rede werd in extenso in de „Amsterdamsche Kerkbode" opgenomen. Bij lezing valt het op, hoe snel wisselend het leven in een grote stad is niet al leen, maar ook, hoe 1950 in de geschiedenis van de Geref. Kerk in de hoofdstad wel bij uitstek als een jaar van mutaties zal bekend blijven. Ds D. Ringnalda vertrok naar Makassar. Zijn vacature werd vervuld door de overkomst van Dr S. J. Ridderbos van Char- lois. Ds D. Sikkel werd door de dood weggenomen. Ds G. van Wilgenburg van Aalten zal hem opvolgen. Ds S. de Graaf moest om gezondheidsredenen met emeritaat gaan en werd opgevolgd door Ds M. de Goede van Utrecht. Ds P. N. Kruyswijk moest om gezondheidsredenen een beroep aannemen naar een kleinere gemeente en in zijn plaats werd beroepen Ds J. van Buuren te Ymuiden-Ó. Ds S. Doornbos ging na 41 jaar dienst met emeritaat, maar neemt zijn werk nog waar tot er een opvolger is. Ds A. Pos, miss. predikant dezer gegemeente, ging na dertig Indische dienstjaren met emeritaat. Dr Mr D. C. Mulder werd voor de arbeid te Djokja uitgezonden en Ds G. J. van Reenen vertrok opnieuw naar Indonesië. Ds S. J. Popina, studentenpredikant en Ds C. Kapteyn, miss. predikant voor de zending onder de Joden, vierden hun zilveren ambtsjubileum. Ds P. Veenhuizen be dankte voor een beroep naar Utrecht. Ouderling F. Klein diende een halve eeuw als ambtsdrager. Het tekort over 1949, groot 15.000,werd gedekt. De kosterij der Raamkerk werd verbouwd en er zijn plan nen tot wijziging der Buiten-Amstelkerk, terwijl er plannen bestaan voor een nieuw rusthuis. Erica. Onder grote belangstelling mocht de ge meente haar nieuw bedehuis in gebruik nemen. De consulent, Ds T. Lopers van Nieuw-Amsterdam, be diende bij deze gelegenheid het Woord uit Ps. 122. Het woord werd o.m. gevoerd door ouderling G. Booij, als praeses van de kerkeraad. Ouderling H. Wanders Sr. bood de sleutels van het gebouw aan en de heer G. K. Bijl sprak namens het orgelcomité. Voor de moederkerk van Nieuw-Amsterdam sprak ouderling J. Heerspink, wethouder J. Klein voerde het woord namens het gemeentebestuur, terwijl ook de architect en de aannemer het woord voerden. Tal van geschen ken werden aangeboden, n.l. een gedenksteen, een electrische klok, een kanselbijbel, een formulierenboek, acht bijbels voor de kerkeraadsbanken, een lamp, een tafel en een stoel voor de kansel, doorgeefzakjes, een voorzittershamer, avondmaalslinnen, vitrage voor de consistorie, koppen en schotels, enz. De heer J. Ma deras van Oldenzaal, die het orgel leverde, gaf een prachtige orgelbespeling. Ook de Ned. Herv. gem. deed zich bij de plechtigheid vertegenwoordigen. Heerde. De kerkeraad stond met 7 tegen 6 stem men toe aan de predikant, om in de Oudejaarsavond- dienst de gemeente te laten zingen ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen" of het tweede couplet van Gez. 28. (Wij dachten, dat het doen zingen van dit Gezang reeds sedert 1933 in de vrijheid van de voorganger gelaten wasred. Kerknieuws.) ZONDAG 14 JANUARI 1951 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds L. Zwanenberg reserve-legerpredikant. 2.30 uur Dr A. H. Oussoren, Voorber. H. Av. Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Dr A. H. Oussoren Voorber. H. Av. 5.30 uur Ds L. Zwanenberg Collecte Evangelisatie N. Br. en Limburg en Evangelisatie onder studenten. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds A. Scheele, Voorber. H. Av. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. en Dankz. Grijpslcerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Voorm. Bevestiging Ambtsdragers. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Til Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vee re 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10.45 en 4 uur Ds C. Kapteyn te Amsterdam. Westkapelle 10 uur 2.30 uur Ds A. Scheele Leesdienst Collecte Algem. Chr. doeleinden. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Bevestiging Ambtsdragers. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. Breskens 10 en 3 uur Dhr Vingerling te Goes Hoek 10 en 2.30 uur Ds G. Bouwmeester, Rotterdam Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. G. Bouma te den Haag. Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Bed. H. Av. en Dankz. Collecte Hulpbeh. studenten in de provincie. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borsscle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 10 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 11 Collecte voor de eigen Evangelisatie. s-Gravenpolder 10 uur Leesdienst, 2 uur Dr C. Stam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Bed. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10.30 uur Leesdienst 4.30 uur Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds P. de Bruyn Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. A. Bos te Breda Yerseke 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Vm. Zondag 26, nm. Voorber. H. Av. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds W. Seinen, Naarden Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Van der Loo te Dordrecht. r£ 0 uur Leesdienst rw» »r>UYr«« J- van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds W. M. Ie Cointre rm te Amsterdam. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 uur 3.15 uur Bruinisse 9.30 en 3 uur Ds D Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Oosterland 10 -en 2.30 uur em. Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds Zierikzee 10 en 5 uur Voorber. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds D. Bremmer Dhr A. Vreugdenhil Bremmer, Zondag 10 H. Retel, Bed. H. Av. Ds H. L. van Aller Drs D. van Swigchem Ds A. J. Radder Ds H. Brinkman pred. te Wassenaar. Ds H. M. Kuitert K. van Anken te Delft Ds S. Greving H. Av., Zondag 5. Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3