Ds H. VELDKAMP spreekt Zondagavond 7.15 uur in het Veilingsgehouw. Onderwerp: „Geen mooie Verjaardag". Predikbeurten Grafsteen Ds G. de Jager. Op de laatste rust plaats van Ds G. de Jager te Putten, is door de ge meente een grafsteen geplaatst, die bij monde van de heer G. v. d. Zanden aan de familie is overgedragen. Het monument bestaat uit 'n liggende steen, waarop aan het hoofdeinde een opengeslagen wit marmeren bijbel, op welks linkerbladzijde staat het Schriftwoord Ge denkt uw voorgangeren, die u het Woord Gods ge sproken hebben. Op de rechterzijde staatMijn genade is U genoeg. Nadat Ds L. Kwakkelstein zijn overle den voorganger had herdacht, dankte de heer C. P. de Jager, mede namens zijn moeder, voor dit bewijs van liefde der gemeente. Grafsteen Ds D. Sikkel. A.s. Zaterdagmiddag om 3 uur zal op „Zorgvlied" te Amsterdam, op de laatste rustplaats van wijlen Ds D. Sikkel, door Ds P. N. Kruyswijk een gedenksteen worden onthuld en aan de familie worden overgedragen. Bussum. De kerkeraad besloot in beginsel en kele samenkomsten te beleggen, die voorlichting willen geven op sexueel gebied. Jhr. de Ranwitz, arts te Bus sum, is door de kerkeraad verzocht hierbij als spreker te willen optreden. Doetinchem. Het kerkgebouw alhier is belangrijk uitgebreid en gerestaureerd. Het aantal plaatsen is met 85 vergroot en bedraagt nu 360. De banken zijn allen opnieuw geschilderd en de verlichting is vernieuwd. De preekstoel is eveneens geheel vernieuwd en naar voren gebracht, zodat hij niet meer onder het orgel, maar gelijk met het orgelfront is komen te staan. De galerij is vergroot en de verwarming verbeterd. In een speciale bijeenkomst, die stond onder leiding van de consulent, Ds A. Koning van Barchem, is het ver fraaide bedehuis weer in gebruik genomen. Haamstede. Onder grote belangstelling mocht de gemeente haar eeuwfeest vieren. In een herdenkings samenkomst heeft de pastor-loci, Ds D. van Swigchem, aanknopend bij Openb. 3 „Gij hebt Mijn Woord be waard Houd dat gij hebt", de verhouding Her- vormd-Geref. voorheen en thans belicht. De oud scriba, de heer J. C. den Boer, gaf een gedocumen teerd en toch onderhoudend historisch overzicht. De drie voorgangers van Ds van Swigchem voerden even eens het woord. Ds U. Elgersma (thans te Klaziena- veen) sprak een woord vol humor, Ds J. M. Mulder te Amsterdam-Z., deed een woord vol profetische ernst horen en Ds H. C. Voorneveld te Pernis sprak vol ontroerde herinnering aan bange oorlogsdagen. Een der catechisanten, de heer H. Bouman van Re- nesse, gaf een referaat ten beste over de Afscheiding. De bijeenkomst vond plaats in het Geref. jeugdge- bouw. Op het podium was een kleine collectie foto's en oudheden, w.o. het „Martelaarsboek" van Adrianus Haemstedius, tentoongesteld, die in de pauze ruime aandacht trok. Een onbekende heeft de kerkeraad de gelden gevoteerd voor vernieuwing van de ramen en gordijnen in het kerkgebouw. De kerkeraad heeft in verband met dit eeuwfeest een schrijven doen uitgaan tot samenspreking met de kerkeraad der Ned. Herv. gem. ter plaatse, welke geste door laatstgenoemde zeer werd geapprecieerd. De gemeente, waarover we enkele weken geleden reeds enkele mededelingen heb ben gedaan, mag zich momenteel in een bloeiende toe stand verheugen en haar landpalen- strekken zich uit over de burgerlijke gemeente Burgh, Haamstede, Re- nesse, Serooskerke, West-Schouwen en gedeeltelijk Noordwelle. Amsterdam. Gehoord het advies van de commis sie van beheer, besloot de kerkeraad zonder discussie thans niet over te gaan tot stichting van een elfde predikantsplaats. De hernieuwde trek naar de rand gemeenten en de stijgende quota voor evangelisatie, zending en bijzondere predikantsplaatsen, waren even zovele factoren, die aan dit voorstel niet vreemd waren. Gorinchem. Als bewijs van dankbaarheid voor genoten gastvrijheid, heeft de kerkvoogdij der Ned. Herv. gem. alhier aan de kerkeraad een fraaie elec- trische klok aangeboden, die door voorzitter en secre taris van dit college in een vergadering van de Geref. kerkeraad werden aangeboden. De kerkeraad heeft zijn erkentelijkheid betuigd voor dit fraaie geschenk. Midwolda. De kerkeraad besloot tot uitbreiding van zijn college met één ouderling en één diaken. Rotterdam. De kerkeraad heeft aan de heer J. Manni, om redenen van leeftijd en gezondheid, eervol ontslag verleend als scriba onder betuiging van zijn bijzondere dank voor al de arbeid door deze broeder verricht. In zijn plaats is als scriba opgetreden de heer A. W. Kooyman en in diens plaats tot tweede scriba de heer K. Dekker. Tilburg. De kerkeraad heeft een folder doen vervaardigen, die als welkomstgroet wordt uitgereikt aan de nieuw inkomende leden en die hen oriënteert omtrent de geschiedenis van het kerkelijk leven en de huidige stand daarvan. Scheiding van terrein. De kerken in de prov. Gelderland en Utrecht zullen, zo besloot de jongste Zendingssynode dezer provincies, met ingang van 1 Januari a.s. niet meer samenwerken op het Zendings terrein te Poerworedjo. De uitbreiding van het Zen- dingsveld op Midden-Java ten Zuiden maakte een nieuwe terreinverdeling noodzakelijk. Dit heeft tot ge volg, dat de kerken van Utrecht en Gelderland de classes Semarang en Poerwodadi op Noord-Java wer den toegewezen. Het vroegere Zendingsterrein Poer woredjo zal voortaan door de Friese kerken worden verzorgd. Bovendien werd besloten, dat de prov. niet meer gezamenlijk Zending zullen drijven, maar elk voor zich. De prov. Gelderland heeft de classis Poer wodadi ter verzorging en de prov. Utrecht de classis Semarang. Voor Gelderland zal nu als zendende kerk optreden die van Arnhem, en voor Utrecht blijft die van Utrecht als zodanig fungeren. Beide prov. zullen volgens omschreven regelen met elkander contact blij ven houden. Verbreking van combinatie. De kerkeraad van Schraard heeft aan de classis Bolsward verzocht de combinatie met de kerk van Exmorra te mogen ver breken. De classis benoemde een commissie van onder zoek en samenspreking met de beide betrokken kerken en zal dan op haar volgende vergadering een be slissing nemen. P. de Zeeuw J.Gzn. Wouter Harmsen, de geu- zenjongen. Henk van Mussendorp. Van een wonderdokter en een potsenmaker. J. Goed hart. Het houten kistje. Gé Verhoog. Als de kaarsjes. Riek Houtman. Bram en het sleu teltje. A, Duyser. De verloren vlieger. Al deze uitgaven zijn van de N.V. Jan Haan te Groningen. Kinderboeken, de laatste voor de kleintjes, die het lezen nog niet zo lang meester zijn, en de overigen voor onze meisjes en jon gens, die tot het eind der lagere school komen. Er is altijd veel vraag naar boeken voor jongere lezers, en deze serie zal zeker graag worden ter hand genomen. We vestigen de aandacht op deze uitgaven, door de firma de Haan goed ver zorgd. Mooie geschenken voor de naderende St. Nicolaas, en een prettige bezigheid voor de winteravonden. Gaarne aanbevolen. G. C. St. Dr. A. C. Drogendijk„Onze roeping in het onderscheid der geslachten", (llitg. J. H. Kok N.V., Kampen.) Een fijn boekje voor de „rijpende" jongeren over de roeping, welke de Here hun gegeven heeft in hun jongen- of meisje-zijn. Een rustig en eerlijk betoog over hun onderlinge omgang en hun voorbereiding voor het huwelijk. Sobere, maar gelukkig duidelijke taal. Vaders en moe ders, die de sexuele voorlichting van hun op groeiende kinderen niet uit handen wensen te geven aan de „straat" of aan de „dijk", zullen goed doen, dit boekje aan te schaffen, 't Eerst zélf lezen en het dan de jongens en meisjes, die daarvoor in aanmerking komen, in handen ge ven. Het kan ondanks Gods zegen veel zonde en veel verdriet voorkomen. A—Z. Prof. G. Wisse „Mag ik ten Avondmaal gaan T' (Uitg. W. M. den Hertog, Utrecht.) Tegelijk bevredigd en on-bevredigd heb ik deze brochure na lezing uit de hand gelegd. Be vredigd omdat de schrijver bij de kernpunten van zijn betoog vaak een duidelijke, reformato- rische-rake uiteenzetting geeft. Zo, wanneer hij er op wijst, dat de uitdrukking „Ik heb geen vrijmoedigheidveelal beter vervangen zou kunnen worden door de betuiging „Ik heb geen gelóófZó, wanneer hij schrijftdan wordt niet mijn gestalte, zelfs niet (al ware die er) mijn verzekerdheid, maar de belofte Gods in derzelver gewisheid de grond van mijn vertrou wen en van mijn aangaan aan de tafel des He ren". En tóch ook onbevredigd. Ik mis elk woord over de nauwe samenhang tussen de belijdenis des geloofs en de viering van het H. Avond maal. Eveneens over hetgeen er nu eigenlijk ge beurde bij de instelling van dit sacrament in de nacht, waarin de Here verraden werd. De rus tige, gelovige overweging van wat tóén geschied de en gesproken werd, is alleen al in staat, ons een zuiverder inzicht te doen krijgen in de vra gen, die bij de viering van het H.A. rijzen. Onbevredigd ook door de stijl. Die is voor mij althans moêilijk. Indien het werkelijk nodig is voor de bespreking van onderwerpen als dit, een speciale taal te bezigen, waarom dan geen voorbeeld genomen aan de lenige, gespierde taal, waarin b.v. de Nederlandse Gel. Bel. en de Dordtse Leerregels geschreven zijn Soms is de gebezigde stijl onedelbegin met uw ganse ziel in haar volle gewicht te laten zakken en zinken op Christus". Maar in elk geval kan deze brochure door velen met vrucht worden gelezen en overdacht. A—Z. (Adv.) ZONDAG 3 DECEMBER 1950 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds P. van Til 2.30 uur Dr A. H. Oussoren, Zondag 18 Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Ds A. H. Oussoren 5.30 uur Ds P. van Til, Zondag 18 Collecte Kerkbouw Geref. Kerk Poortvliet en Herstelfonds. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Ds H. Veldkamp Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. G. Bouma, den Haag Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Deenik te Poortugaal Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Veere 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Ds Pijlman te Katwijk Westkapelle 10 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Ds A. Scheele Collecte Theol. Fac. der V.U. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Cand. C. Klapwijk te den Haag Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds J. H. Jonker em. pred. te Voorburg. Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds C. Kaptein te Amsterdam. Ter neuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. van der Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds G. van Heiningen Goes 9.30 uur Ds R. A. Flinterman, Bed. H. Av. 5 uur De C. Stam, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. De inhoud der bekers is voor de Diaconie. s-Gravenpolder 10 en 2 uur Dr C. Stam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds C. W. Keur te Scheveningen. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 en 2.30 uur Ds G. N. Lammens Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. v. d. Leek Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven te Wageningen. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds H. M. Kuitert te Scharendijke Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Oud'Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Allaart te Baarn Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Tholen 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds B. A. Bos Legerpredikant te Breda. Bruinisse 11 en 5 uur Ds H. M. Kuitert Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Dhr A. Vreugdenhil Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. F. Colenbrander em. pred. te Ermelo. Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 uur Leesdienst 6 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1950 | | pagina 3