Zondagavond in het Veilingsgebouw GEEN SAMENKOMST (AdV) Predikbeurten Officiële Berichten week. We doen dit op propagandatochten en op huisbezoek. We doen dit ook door middel van de kinderuitzending. Plaats hen veertien dagen in een Gereformeerd gezin. Doordrenk deze kin deren met de echt Christelijke sfeer, die in onze gezinnen heerst. Laat deze kinderen profiteren van Uw gebed, van Uw lezen uit de Schrift, van Uw gaan naar de kerk. Praat in die veertien da gen rustig met dit kind over Jezus, de grote Kin dervriend enverrijkt komen ,ze terug en thuis komend nemen ze veel over of vertellen van dit geheel andere leven. U moet niet denken, dat dit toch maar oppervlakkig is, omdat het maar zo kort duurt. Dat zou U wel eens mee kunnen vallen. Wij schrijven U thans onze ervaringen. We hebben massa's rapporten en brieven, welke getuigen van wat er ging leven in kinderharten. We hebben gezien dat kinderen werden gedoopt en ouders belijdenis des geloofs aflegden. We hebben ontroerende briefwisseling tussen kinde ren en pleegouders gelezen. Neen, niet de massa, dat niet, maar wel de enkelen. We blijven actief in dit werk en we zouden het zeer op prijs stellen indien U ook actief bleef. Het is moeilijk een ieder persoonlijk per brief te bedanken. Weest er echter van verzekerd, dat dit gedrukte woord uit ons hart is gekomen. Er zijn predikanten en ook andere leden van onze kerken in Zeeland, die zeer actief zijn geweest. Dit alles heeft ons grotelijks verblijd. Nu wilden wij erg graag van U horen, wat Uw persoonlijke gedachten zijn over het kind, wat bij U is geweest. Daartoe doen wij U het verzoek ons te schrij ven en ons een antwoord te geven op de navol gende vragen 1. Naam van het kind. 2. Was dit kind gaarne bij U of had het last van heimwee 3. Mag dit kind, zo de Here wil, een volgend jaar bij U terugkomen 4. Indien niet, wat is daarvan de reden 5. Heeft U iets kunnen bemerken van vruchten op de Evangelisatie-arbeid 6. Eventuele andere bijzonderheden. Wij zullen zeer dankbaar zijn dit rapport van U te mogen ontvangen. Wij doen ons voordeel daarmede. Zij worden namelijk aandachtig be studeerd en op onze huisbezoeken kunnen we met de verstrekte gegevens ons voordeel doen. Reeds nu wil ik U verklappen, dat U binnen kort ons blad „Geef getuigenis" zult ontvangen en wel ons Zondagsschoolnummer, waarin o.m. artikelen met foto's zullen worden opgenomen over ons Zondagsschoolwerk en natuurlijk ook over de Kinderuitzending. Dit nummer kunt U in October verwachten. Vanzelfsprekend zullen er mooie en minder mooie rapporten binnen komen. Weet dit echter en houdt daar terdege rekening mede. Het waren alle kinderen uit gezinnen waar met God en ge bod geen rekening wordt gehouden. Het zijn kin deren uit de Crooswijkbuurt en uit de Rubroek- straat, uit de straten tussen Kruiskade en Nieuwe Binnenweg, uit de noodtehuizen aan de Gordel- weg enz. Het zijn kinderen van communisten en atheïsten. Kortom het is asphaltjeugd. Ja, er wa ren ook heel nette kinderen bij gelukkig wel. Maar er zal wel wat aan hebben gemankeerd. Ze zullen wel eens hebben gevloekt of gegapt, gevochten of ruzie gemaakt. Weet dat dit de zielen zijn, die wij moeten zoeken en vinden. Dank Zeeland voor Uw hulp. Dank broeders en zusters voor Uw rapport. Dank voor alles en een hartelijk tot weerziens in 1951. Namens de Commissie voor Kinderuitzending 1950, J. DE VRIES, Sonmansstraat 48a, Rotterdam C 2. Secretaris-Penningmeester. KORT VERSLAG classis Axel, 3 October '50. De Praeses, Ds Pestman, opent de vergadering en laat zingen Ps. 89 1, daarna leest hij Ps. 122 en gaat voor in gebed. De credentiebrieven worden nagezien aan de hand van de presentielijst. Prof. Dr D. Nauta is mede aanwezig, namens depp. voor de samenspreking met de Geref. Kerken (onderh. Art. 31K. O.). De praeses memoreert de teleurstelling der kerken van Hoek en Schoondijke bij haar beroepingswerk ondervonden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na enkele opmerkingen aangevuld en goedgekeurd. Prof. Nauta verkrijgt het woord en bericht over de gang van zaken sinds de depp. geraadpleegd werden. Hij geeft namens depp. advies. De praeses komt met een ontwerp-verklaring. Over een en ander wordt van gedachten gewisseld. Pauze. Br. de Visser brengt verslag uit namens de depp. voor de geestel. verz. van zeevarenden. Hij blijft nog aan. Hij vraagt of men al de collecte voor dit jaar heeft gehouden, ook, om goede boeken, die ongebruikt blijven voor de zeelieden te willen geven. Van depp. art. 13 kwam een schrijven in betreffende de voorgestelde emeritaatsregeling, met verzoek om deze te bestuderen. Eveneens van depp. voor de evangelisatie in N. Brabant en L. Ds v. Mechelen wijst, in verband hier mee, op de Roomse editie van Goede Tijding en Eliza- bethbode, vraagt de brs. om op de kerkeraden over de evangelisatie onder Roomsen te spreken. Rapport art. 13. Alleen Aardenburg, Axel en Schoondijke voldeden aan hun verplichting. Rapport Zending. Hier gingen alleen Axel, Terneu- zen, Schoondijke en Zaamslag vrijuit. De bescheiden van de Zendingsdeputaat, DsCouvée, zijn door de commissie in orde bevonden, zo meldt Ds Ritsema. Rapport Geestel. verz. militairen. De dep. brengt verslag uit over de gehouden recrutendag in Goes en over het zoeken naar een legerpredikant in de classis. Dit laatste wordt uitvoerig toegelicht. De praeses kondigt aan, dat de kerkvisitatie weldra zal beginnen. Br. de Voogt vervangt br. Michielsen en brengt diens wensen over inzake de collecten. Ds Ritsema heeft in de acta der laatstgehouden Part. Synode niets kunnen vinden over de vraag, die gesteld is, n.l. of men bij hulpbehoevendheid deze moet onder zoeken bij de kerk of bij de predikant. Het, door onze afgevaardigden toen ontvangen antwoord, bevredigt niet. Volgend jaar zal er schriftelijk bij de P.S. op worden teruggekomen. Br. Ie Feber spreekt over de mogelijke cursus psalm gezang. Het plan is een instructieve samenkomst te beleggen in Oostburg en te Terneuzen. Beide malen o.l.v. de heer v. Noppen, 's Zaterdagsmiddags. Dan komt de classis tot de navolgende uitspraak De Classis Axel der Gereformeerde Kerken in Ne derland, in vergadering bijeen te Terneuzen op 3 Oc tober 1950, begerende, in overeenstemming met de handelingen der Generale Synode van 's-Gravenhage- 1949, het hare ertoe bij te dragen, hereniging met de Gereformeerde Kerken onderhoudende art. 31 K.O. te bevorderen, spreekt uit, na het gebeuren in de Classis- vergadering van 31 Juli 1945 opnieuw ernstig te heb ben overwogen, het te betreuren 1. dat, na het op genoemde vergadering helaas aan de dag getreden verschil, werd uitgesproken „dat de geestelijke eenheid der Gereformeerde Kerken in de Classis verbroken is en de grondslag voor verdere samenspreking ontbreekt", aangezien slechts bedoeld werd uit te spreken, dat de eenheid in het kerkverband werd aangetast en verder samenspreken op dat ogen blik niet meer mogelijk moest worden geacht 2. dat, na het gebeuren op 31 Juli 1945, de Classis niet terstond contact gezocht heeft met de Kerken van Axel, Hoek en Zoutespui, noch aan deze heeft mee gedeeld wanneer de voortgezette vergadering der Classis zou worden gehouden, waardoor het misver stand kon ontstaan, dat, met het wegzenden der afge vaardigden, de Kérken waren heengezonden en wekt de Kerken in haar ressort op, onder ver wijzing naar de desbetreffende uitspraken der Generale Synode van 's-Gravenhage-1949 en naar deze, haar eigen, uitspraak, zich te richten tot de plaatselijke Kerkeraden der Gereformeerde Kerken onderhoudende art. 31 K.O. met het verzoek om een samenspreking, beögende, onder de zegen des Heren, tot hereniging te komen. Bij de rondvraag komt Zoutespui met het verzoek om hulp voor de dienst des Woords. Deze wordt toe gezegd tot de a.s. classis. De lijst van class, depp. wordt vastgesteld zo, als deze in het laatste jaarboek staat, behalve dat als sec. voor de classis collecten wordt aangewezen br. J. E. Bot van Terneuzen als sec. regeling vacaturediensteni. p. van Ds van Mechelen, Ds v. d. Meulen. De laatste neemt eveneens over het secundaat voor de Zending en voor art. 13. Hij hervat ook het deputaatschap van de geestel. verz. van militairen. De consulentschappen zijn aldus verdeeld BreskensDs van Mechelen. Hoek Ds Pestman. Schoondijke Ds v. d. Meulen. De vacaturediensten voor Spui zullen worden bekend gemaakt. Roepende kerk voor de vergadering van 30 Januari 1951 te Terneuzen, is Zaamslag. Aanvang 10 uur. Het moderamenDs Ritsema, praeses, Ds Pestman, assessor, Ds v. d. Meulen, scriba. De persoonlijke rondvraag wordt gehouden. Daarna gaat de assessor voor in dankzegging en sluit de praeses de vergadering. Namens de Classis, D. v. d. MEULEN, ass. De hulpbehoevende kerken in de Classis worden er aan herinnerd, hun begroting voor het komende jaar vóór 5 December a.s; in te zenden. De rekening over 1950 vóór 10 Januari 1951. ZONDAG 15 OCTOBER 1950 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp 2.30 uur Dr A. H. Oussoren, Zondag 11 Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Dr A. H. Oussoren 5.30 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 11 Collecte Theol. Hogeschool en Class, bijdragen Amemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhu.ijzen Domburg 10 uur Ds A. Scheele 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Drs J. v. d. Berg Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. A. A. Klapwijk te den Haag. Koudekerke 10.30 en 4 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 uur Leesdienst, 4.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Voorber. H. Av. Collecte V.U. en verstrooiden in het buitenland. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Veen, Driewegen Vrouwenpolder 9.30 uur Ds G. J. Pontier 2 uur Ds A. Verschoor Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds A. Scheele Collecte verstrooide Geref. in Frankrijk en Generale Kas hulpbeh. kerken. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Ds D. van der Meulen Ds D. J. Couvée Ds J. J. Ritsema Bed. H. Av. en Dankz. Hoek 10 en 2.30 uur Cand. G. Molenaar te Delft Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. Pestman Terneuzen 10 en 3 uur Ds B. van Halsema te Ermelo Collecte Fonds Emeriti Pred., Pred. Wed. en -wezen. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. Tiemersma Borssele 9.30 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds C. Kapteijn te Amsterdam Voorber. H. Av. Goes 10 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 1 Collecte voor algemene Chr. doeleinden. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10.30 en 3 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Bed. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9 uur Ds G. N. Lammens 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukeina Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. Koolstra W oil aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds Hagenbeek te Vlaardingen. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. M. Arntzen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds T. Sap te den Haag Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds D. van Swigchem Bruinisse 9.30 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 3 Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Dhr A. Vreugdenhil Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 9 uur Leesdienst 6 uur Ds D. van Swigchem Oosterland 10 en 2.30 uur Ds S. Greving Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds P. van Til, Middelburg Zierikzee 10 en 5 uur Ds M. den Boer te Voorschoten Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1950 | | pagina 3