Ds VELDKAMP spreekt Zondagavond 7.15 uur in het Veilingsgebouw over: „De kleine man" (Adv.) Kerknieuws Predikbeurten aan alle kerken in zeeland. classis GOES. vacaturebeurten Classis Middelburg. classis axel Op de laatste Part. Synode is besloten, dat in de Zeeuwse kerken gecollecteerd zal worden voor kerk bouw te Poortvliet. In het Kort Verslag van de Synode heeft gestaan, dat bovengenoemde collectes gestort konden worden bij de Boerenleenbank te Krabbendijke ten name van Ds P. de Bruyn aldaar, dep. ad hoe. Jammer genoeg is dit niet opgenomen in de Hande lingen der Synode. Daarom verzoek ik de kerken, die voor kerkbouw Poortvliet collecteren, ter voorkoming van misverstand, van het bovenstaande nota te willen nemen. Het giro nummer van de Boerenleenbank te Krabbendijke is 390262. Bij voorbaat hartelijk dank. P. DE BRUYN, dep. cl. Tholen. Op last der vorige Classisvergadering roept de kerk van Yerseke de kerken van de Classis Goes samen ter Classisvergadering te houden D.V. Woensdag 18 October a.s. des morgens tien uur in de lokalen van de Geref. Kerk te Goes. Stukken voor deze vergadering gelieve men vóór 1 October te doen toekomen aan eerst-ondergetekende. Namens de kerkeraad van de Geref. Kerk te Yerseke, J. E. BOOY, praeses. A. DE PUTTER, scriba. KORT VERSLAG Classis Zierikzee 6 Septem ber 1950. 1. Namens Wissekerke opent Ds van Aller. 2. Na het nazien der credentialen neemt als mode- ramen zitting Ds Aalbersberg, pr., Ds Retel, scriba, Ds van Swigchem, asssessor. 3. Praeses wenst Haamstede en Scharendijke ge luk, resp. met het behouden en verkrijgen van hun predikant. Wissekerke's teleurstelling wordt gememo reerd. Persoonlijke gelukwensen worden gericht tot Ds van Swigchem i.v.m. gezinsvermeerdering en (door de scriba) tot Aalbersberg i.v.m. zijn terugkeer. 4. Verslag van de class, quaestor. Boeken zijn na gezien. Begroting ad 350,wordt vastgesteld. 5. Notulen vorige vergadering goedgekeurd. 6. Inmiddels zijn Ds H. Veldkamp en Dr C. Stam, depp. van Part. Synode, gearriveerd voor het examen van br. H. M. Kuitert, ber. pred. van Scharendijke. Na zijn preekvoorstel over Fil. 4:13 wordt hij in de gebruikelijke vakken geëxamineerd. Met algemene stemmen wordt hijtoegelaten tot de Dienst des Woords. Hij wordt gelukgewenst, en Scharendijke met hem. Gezongen wordt Ps. 1003. Pauze. 7. Ingekomen stukken a. Over 3 predd. die, eer tijds vrijgemaakt, tot onze kerken terugkeerden, b. Verzoek, een lid aan te wijzen voor de door Part. Synode ingestelde „percentage-commissie". (Br. A. Vreugdenhil wordt benoemd.) c. Moderamen Gen. Sy node dringt er op aan, dat de kerken zich niet ont trekken aan de plicht, gescheurde kerken in hun nood te helpen. (Kerk voor kerk wordt aan de tand ge- voeld, en waar nodig aangespoord om zo spoedig mo gelijk de aanslag te voldoen.) d. De Synode wijst ook op de nieuwe regeling voor onderlinge hulp aan nood lijdende diaconieën. (Dit stuk, dat op de kerkeraden hopelijk volle aandacht zal ontvangen, ontlokt veel discussie. Waarna de classis nog verdeeld is over de vraag of in elke kerkdienst voor armen gecollecteerd' moet worden, en ook, of de nieuwe regeling beter zal zijn dan een class, of provinciale. Wel wordt algemeen tegen het vormen van overbodige „potjes" gewaar schuwd.) e. Ds le Cointre vraagt met grote ernst om legerpredikanten De regering wil bij elk bataljon een veldpr. plaatsen. MooiMaar dan moeten ze er ook komen, uit elke prov. liefst één (De class, comm. bestaande uit alle predd. en 2 ouderl., zal nagaan, wie onder ons het meest in aanmerking komt. Maar bij de andere Zeeuwse classes zal dan ook sterk worden aangedrongen, hetzelfde te doen, opdat werkelijk die gene kan worden aangewezen, die uit de prov. het best geschikt en in staat is.) 8. Rapporten a. Depp. hulpbeh. kerken Provincie: Dit Synodejaar 3 collecten, naar Ds Retel. b. Art. 13 (br. Vreugdenhil): Stort tijdig Pensioenen moeten ook op tijd worden betaald Begroting '50-'51 is voor de classis ruim 1000,meer dan vorig jaar, n.l. 5800,- plus reservefonds 1120,Quota zullen reglementair in 1951 worden herzien, c. Collecten voor Theol. Fac. V.U. (br. de Waal), d. Verslag Part. Synode: zie de acta! e. Hulpbeh. kerken Classis (Ds Greving): twee steunaanvragen gunstig geadviseerd, worden toe gestaan. Een derde zal nog nader worden onderzocht. Collecten (2 vóór 1 Jan.) op tijd afdragen f. Comm. voor samenspreking De hoop blijft levend. Ds Aal bersberg zal zijn plaats in de comm. weer innemen, g. Zending (Ds Bremmer): Van 4 kerken quotum le halfj. nog niet ontvangen! h. Militairen (Ds Retel): Zendt toch vooral de adressen van de jongens Geef ze mil. att. mee, en ga met ze naar de recrutendag, 25 Sept. i. Classicale Ev. (br. K. Berrevoets): In zeer veel plaatsen zijn deze zomer openlucht-samenkomsten gehouden, waaronder, die 100 a 200 bezoekers trok ken. In N. Bev. heeft de Autozending meegewerkt, el ders werd behoefte gevoeld aan geluidsversterking. Plaatselijke kerken moeten nog meer actief worden. Contact met niet-Ger. predd. is wel gezocht, maar niet gevonden. Vóór volg. cl. zullen op een verg. van Ev. depp. met afgevaardigden van alle kerken deze vragen worden doorgepraat. 9. Rondvraag art. 41. Een en ander i.z. kerkvisi tatie wordt geregeld, het college wordt met Ds Radder aangevuld. Scharendijke nodigt 17 Sept. zusterkerken bij bevestiging en intree van Ds Kuitert. Praeses zal de classis vertegenwoordigen. 10. Vacaturebeurten Oosterland krijgt er twee in Jan. t.m. April. 11. Rondvraag. Het ziekenhuiswerk zal door Ds Aalbersberg worden hervat. 12. Persverslag. 13. Volgende vergadering op 15 Nov. om 10 uur. 14. Sluiting. Namens de classis, D. VAN SWIGCHEM, ass. Gapinge15 Oct. Ds van den Berg, H.A. Nov. Dr Oussoren, Ds Veldkamp. Dec. Ds Veldhuijzen, Ds Verschoor. Vrouwenpolder Oct. Ds Veldhuizen, Ds Pontier, Ds Elshout. Nov. Ds Pontier. 26 Nov. Ds van Wouwe, H.A. Dec. Ds van Nes, Dr Oussoren, Ds Veldkamp. Oostkapelle8 Oct. Ds van Til, H.A. Grijpskerke 8 Oct. Ds van Nes, H.A. Nov. Ds Elshout, Ds Veldkamp. Dec. Ds Boon, Ds van den Berg. Vecre 8 Oct. Ds Veldhuijzen, H.A. Nov. Ds Verschoor, Ds van den Berg. Dec. Ds van Til, Ds van Wouwe. RECRUTENDAG 1950 OP 25 SEPTEMBER A.S. Aanstaande recruten, weet U nog wat de vo rige week over de Recrutendag te Goes op 25 September a.s. 10.30 uur in het Kerkblad stond Kerkeraden, hebt U goede nota genomen van het uitgebreide schrijven, dat tot U gericht is ter voorbereiding van de Recrutendag Wilt U, als U dit even terzijde hebt gelegd, er toch beslist werk van maken, en uitzoeken wie van uw kudde in militaire dienst gaat en hem opzoeken en mij vertellen op hoeveel van U ik moet rekenen Ds P. VAN TIL, dep. voor geestel. verzorging militairen in de prov. Zeeland. Beroepen te Dirkshorn (N. H.), J. Wilschut, cand. te Rotterdam te Watergraafsmeer (vac. D. J. Boerkool), G. van Andel te Dieren en (vac. Dr R. Schippers), J. C. Gilhuis te Rotterdam-Zuid te Hoek (Z. VI.), H. T. van Bochove, cand. te Finter- wolde te Oenkerk, G. J. Grafe te Winschoten te Heer Hugowaard, J. Wilschut, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Den Burg (Texel), A. F. Goe- dendorp, cand. te Rotterdam de benoeming tot hulpprediker te Linschoten (Ut.), J. D. Speelman, em. predikant en hulpprediker te Ten Post naar Stap- horst-Rouveen, A. J. Noordewier te Westerbork. Bedankt voor Augustinusga-Surhuizum, P. v. d. Schaaf, res.-legerpred. te Epe voor Grijpskerk, P. de Bruyn te Krabbendijke voor Vroomshoop (vac. H. J. Lambers-Heersink), A. A. v. d. Hoorn te Grams- bergen. Vlissingen. De kerkeraad heeft zich breedvoerig bezig gehouden met de bearbeiding der gemeente, nu één predikant voor 1806 zielen natuurlijk ontoereikend is. Verschillende mogelijkheden, o.a. samenwerking met de kleine kerk van Breskens, die daartoe een verzoek gedaan had, of samenwerking met de sterkgroeiende kerk van Souburg, werden onder het oog gezien. De commissie van beheer heeft de kerkeraad uitvoerige berekeningen voorgelegd. Het resultaat is geweest, dat de kerk van Vlissingen gaarne zelfstandig een tweede predikant beroepen zal en dat gepoogd zal worden om uit het fonds „Overvloed van werk en werkkrachten" hulp te krijgen. Twee broeders uit de kerkeraad wer den naar Amsterdam gedeputeerd, om met Prof. Dr F. W. Grosheide als de man van bedoeld fonds, samen te spreken, om hem de situatie uiteen te zetten. In een deze maand te houden gemeentevergadering zullen de plannen van de kerkeraad nader worden besproken. Er moet 2400,per jaar op tafel komen zal een tweede predikantsplaats kunnen worden gesticht, subs, zoveel minder als uit het fonds bovengenoemd e.v. zal geschonken worden. ZONDAG 17 SEPTEMBER 1950 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 9 Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp 5.30 uur Ds P. van Til, Zondag 9 Collecteversch. doeleinden en Herstelfonds. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 uur Ds A. Scheele 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. A. Tiemens Legerpredikant te Haarlem. Grijpskerke 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. v. d. Berg Koudekerke 10.30 en 7 uur Ds Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 uur 2.30 uur Ds A. Verschoor Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30uur Ds P. van Til Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 4.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Collecte Gen. Kas hulpbeh. kerken en Jeugdcentrum Veere 9.30 en 2.30 uur Ds A. W. F. Nijenhuis Vrouwenpolder 11 uur Ds J. A. Tiemens 4 uur Ds A. Elshout Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Ds A. Scheele Collecte geestel. verz. van Ziekenhuis-patiënten en -personen en geestel. verz. verstrooide gereformeerden in het buitenland. Aardenburg 10 uur Leesdienst 5 uur Ds D. van der Meulen Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds S. Datema te Driebergen Hoek 10 en 2.30 uur Dr Th. Ruijs te Lisse Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds D. van der Meulen Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 10 en 4.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 5 uur Collecte Theol s-Gravenpolder 9.30 uur 5.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. Kruiningên 10 en 2.30 uur Lewedorp 10.30 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 uur 5 uur W'olfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds H. Pestman Ds J. J. Ritsema Leesdienst Ds J. v. d. Veen Ds J. van der Leek Ds G. Th. Rothuizen Faculteit der V.U. Leesdienst Ds Flinterman Ds G. N. Lammens W. de Jager te Utrecht Ds J. Koolstra Ds Y. J. Tiemersma Ds E. Beukema Leesdienst Ds J. van der Leek Ds C. Klapwijk te 's-Gravenhage. Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Voormiddag Zondag 14. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruijn Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Allaart te Baarn Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Dr C. Stam te Goes Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3 uur Ds K. Talsma Legerpred. te Ede. Bruinisse 11 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 52b Voorber. H. Av. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10.30 en 6 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Ds H. Retel Dhr A. Vingerling Ds D. van Swigchem Ds A. J. Radder Ds H. Brinkman em. pred. te Wassenaar. Scharendijke 10 uur Ds J. R. Vogelaar te 's-Gravenhage-Loosduinen. Bevestiging Cand. H. M. Kuitert. 2.30 uur Ds H. M. Kuitert, Intrede Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds S. Greving Zierikzee 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1950 | | pagina 3