ieestafei Officiële Berichten Predikbeurten Helpt Ambon in nood' Het heeft niet alles in zich en staat niet in het centrum van het bestaan. Het is in zichzelf onvoldoende. Wat wij van het geloof zeggen als vertrouwen op de Goddelijke barmhartigheid, die om Chris tus' wil de zonden vergeeft, of dat daarin Chris tus' gerechtigheid ons wordt toegerekend, wordt door Rome als dwaalleer vervloekt. Dus om het nog eens kort te zeggen de recht vaardiging door het geloof alleen wordt van haar centrale plaats uit de Bijbel weggehaald. De Bijbelse Christen valt daar altijd weer op terug. Daar leeft hij uit bij zijn dagelijkse zonden en struikelingen. De Roomse doet dat niet. Hij rust niet in het volbrachte werk van Jezus Christus, dat door het geloof zijn eigendom mag zijn. g Neen, Christus' werk zet de Roomse aan het werk om zijn zaligheid te verdienen. De genade is het startpunt om de mens aan het werk te zetten. Dat is genade, dat de mens weer aan het werk mag gaan om het boven natuurlijk goed te verkrijgen. Om de bovenver dieping van zijn levenshuis te verdienen. Of hem dat zal gelukken hangt van hem zelf af. Zo zijn we met de Roomse leer weer in het diensthuis aangeland. Ondanks het feit, dat het opschrift der Wet, ook in de Roomse bijbelver taling, aldus luidtIk ben Jahweh, uw God, die u uit Egypte, uit het slavenhuis heb geleid (Ca- nisiusvert. Aan ons de taak om dit opschrift der genade boven de Wet zelf te beleven en aan de Room- schen te verklaren. K. De B. Deze kreet moge luide dringend weerklinken door heel ons vaderland Wat de broedervolken in de Molukken voor Neder land gedaan hebben zal nooit kunnen worden vergol den door ons. Maar wij kunnen die thans in nood verkerende groepen Nederlanders helpen zo veel in ons vermogen is. Deze broedervolken, die ons Vor stenhuis als het hunne beschouwden, de eeuwen door, en onze driekleur als hun vlag, worden van ons los gescheurd. Zij worden door de honger bedreigd De hartekreet„Helpt Ambon in nood" zal weer klank vinden in de harten van honderdduizenden. Die velen zullen vragen „Wat moeten we doen En hier is het antwoord Begin met Uw handen uit te strekken naar de zonen van de broedervolken, voor zover die in ons midden vertoeven. Reeds werden enige duizenden guldens bij eengebracht om de hier studerende en in opleiding zijnde jongelieden in de gelegenheid te stellen hun studie voort te zetten. De hulp kan echter verder gaan. Het ideaal zou zijn een kustvaarder binnen de kortst mogelijke tijd vol te laden met voedsel en geneesmid delen om die op volle kracht naar Ambon te laten stomen. Maar hóé die zo hoog nodige goederen er zullen komen, zij moeten er heen enzeer spoedig. Daarvoor moeten de nodige gelden binnenstromen. Enkele maanden geleden is deze actie begonnen. Op 21 Juli 1950 is de stichting „Helpt Ambon in nood" in het leven geroepen. Het doel is het hulp verlenen aan de Noord- en Zuid-Molukken en eventueel andere gebieden die in nood verkeren (en die deel uitmaken van het voor malige Nederlands-Oost-Indië). Deze hulpverlening zal bestaan uit het uitreiken van studiebeurzen, betaling van avondcursussen benevens uit voorziening van voedsel en medische hulp, alles ter beoordeling aan het Bestuur. De stichting zal in geen enkel geval politieke doel einden nastreven. De stichting tracht dit doel te bereiken door het maken van propaganda, zowel schriftelijk als monde ling, het houden of doen houden van vergaderingen, lezingen, filmvoorstellingen, inzameling van gelden, tentoonstellingen, fancyfairs, loterijen enz. en het weer beschikbaar stellen van gelden, alles met behulp van wettige middelen. Het bestuur van de stichting zal zo spoedig mogelijk een zwaar verzilverd gedenklepeltje in de handel bren gen dat tegen de prijs van ƒ2,franco huis geleverd zal worden en ook in alle winkelbedrijven, die op de verkoop van soortgelijke artikelen zijn ingesteld, zullen de lepeltjes verkrijgbaar zijn. H.M. Koningin Wilhelmina schonk aan Amsterdam het devies Heldhaftig, Vastberaden, Barmhartig. Laat het gehele Nederlandse volk zich dat devies waardig maken. Vooral„Barmhartig zijn", dat zij ons aller leus, maar dan omgezet in de daad. Er wordt wel eens geklaagd, dat het Nederlandse volk gevensmoe is, maar dat is een smet die onver diend op ons volk geworpen wordt. Voor allen, die waarlijk in nood verkeren, willen allen, zij die veel bezitten en zij die over geringe middelen beschikken, met liefde geven. De hulp aan Ambon is niet alleen een daad van barmhartigheid, maar daarbij ook een erezaak. Helpt Ambon in nood Zëndt dan Uw bijdragen, die gij voor dit toch zo nobele doel ter beschikking wilt stellen per postwissel of door storting op de Rotterdamse Bank te Utrecht, postgiro 2679 ten name van de Stichting „Helpt Am- bon in nood", Prof. Ritzema, Boslaan 58, Utrecht. Voor het bestellen van lepeltje (s) storte men ƒ2, per stuk op bovengenoemde postgiro, onder vermel ding van letter „L", waarna het gevraagde U franco wordt toegezonden. Werkcomité G. Schouten, Prof. Ritzema, Boslaan 58, Utrecht, Telefoon 10888 (K 3400), A. M. v. d. Vegt, Tulpstraat 38bis, Utrecht F. Winters, An- driessestraat 10, Soesterberg, F. J. Rhebergen, Koppel- weg 202, Zeist, J. v. d. Vegt, Prof. Ritzema, Boslaan 58, Utrecht. Landelijk ComitéDs J. v. d. Berg, pred. bij de Ger. Gem. te UtrechtDs H. M. Bielke, pred. Evang. Gem. te ZeistDs P. M. Harkema, Ned. Herv. pred. te ZeistDs P. de Kleer, Ger. pred. te Utrecht Ds C. J. Koningsberger, Ned. Herv. pred. te Amsterdam Ds P. Kuijper Jr., Ger. pred. te Zeist Ds H. Koppe, Ger. pred. te ZeistDs L. Kwakkelstein, Ger. pred. te Putten (Geld.); Ds G. Laarman, Ger. pred. te UtrechtDs A. Meijers, Ned. Herv. pred. te Utrecht Ds W. Lutjeharms te ZeistDs W. L. Mulder, Ned. Herv. pred. te Maartensdijk (Utr.); Ds K. Nolte, Luth. pred. te Utrecht Dr B. J. Oosterhoff, Chr. Ger. pred. te UtrechtMr H. H. Schuller, Burgem. te Maartens dijk (Utr.); Ds P. de Smit, Chr. Ger. pred. te Zeist; Ds H. J. Tiemens, Legerpred. Gilze-RijenDs A. Vergunst, pred. Ger. Gem. te. Zeist; Ds P. Zandt, Ned. Herv. pred., Lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraalDs H. Goedhart, Ned. Herv. pred. Ds N. de Jong, Chr. Ger. pred. Ds P. A. Zeilstra, Ger. pred. Ds G. Zwerus, pred. Ger. Gem. Ds R. W. Steur, Ned. Herv. pred. te Ouddorp. L.S. De vergadering van de kerken in de Classis Zierik- zee zal D.V. worden gehouden op Woensdag 6 Sep tember 1950 te 10.15 uur. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst- ondergetekende vóór 16 Augustus a.s. Namens de roepende kerk van Wissekerke, A. DE NOOIJER, Praeses. VACATUREBEURTEN CLASSIS AXEL. Breskens 19 November Ds v. d. Meulen. 17 December Ds van Mechelen. Schoondijke 26 November Ds van Mechelen. 17 December Ds van der Meulen. Hoek 26 November Ds J. J. Ritsema. 17 December Ds H. Pestman. De Deputaat voor de regeling vacaturebeurten, J. J. RITSEMA. R. Marsman. Haar werk ging door. Prinses Ju liana in Noord-Amerika. Uitg. N.V. D. A. Daamen, 's Gravenhage. Met 144 foto's. Deze keurig geslaagde uitgave moet elk gezin proberen aan te schaffen. De schrijver verhaalt hier het wedervaren van onze Koninklijke familie in de Mei-dagen 1940, en het leven en werken van onze Koningin Juliana sedert haar vertrek uit ons land. De uitgebreide reeks foto's, waar onder tal van verrassende opnamen in het buiten land, maken dit werk tot een prachtbezit. Ge moet dit niet willen missen. Daar zult ge telkens weer naar grijpen, en aan de hand van dit boek zult ge in staat zijn om de kinderen iets voor te stellen van het lot van ons Vorstenhuis in die bange oorlogsjaren. Een prachtwerk, waarvoor schrijver en uitgever beide een woord van wel gemeende dank toekomen. G. C. St. 'k Zal gedenken. Joh. de Heer. Uitg. J. N. Voor hoeve, Den Haag. Met portret van de schrijver. Joh. de Heer is door zijn langdurige arbeid in het Evangelie alom bekend geworden. Hij heeft thans een boek geschreven, waarin hij een en an der over zijn levensloop vertelt, met allerlei frag menten uit artikelen en toespraken. Hij heeft be schouwingen en voorstellingen, waarin wij het met hem niet eens kunnen zijn. Wel hebben wij grote waardering voor zijn rusteloos werken, om sprekende en zingende de naam van Jezus Chris tus bekend te maken. Dat hij dit tot op zo hoge leeftijd heeft kunnen volhouden, is zeker te dan ken aan de zegen en bescherming, welke hij mocht ontvangen. Lezing van dit boek overtuigt van zijn hartelijke toewijding, en dat is op zichzelf al een verkwikking. Wij leren hem uit dit boek ken nen als de man met het brandende hart. G. C. St. ZONDAG 6 AUGUSTUS 1950 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds G. Aalbersberg te Zonnemaire Zondag 3. Middelburg (Noorderkerk) 9.30 u. Ds G. Aalbersberg 5.30 uur Ds P. van Til, Zondag 3 Collecte Herstelfonds. Middelburg (Veilingsgebouw, N. Vliss. Weg) 7.15 uur Ds H. Veldkamp Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. Scholing, Zuidland Domburg 10 uur Ds A. Scheele 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Cand. L. F. Stolk, Amsterdam Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. B. Hartveld te Ooster-Nijkerk. Koudekerke 10.30 en 4 uur Dr Visser te Bunschoten-Spakenburg. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds J. H. Telkamp te Bergen (N. H.). Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. Gilhuis, Eindhoven Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds A. B. C. Hofland te Emmen. oerooskerke 10 en 2.30 uur Ds K. Bokma, Voorthuizen Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. S. v. d. Weg Legerpredikant te Zwolle. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds Schouten te Breda Veere 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder, Kamperland Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Ds H. Veldkamp Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier 2-30 uur Ds A. Scheele Collecte Algemene Christel. Doeleinden. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. van der Meulen Axel 10 en 3 uur Ds A. J. Fanoy te Eindhoven Breskens 10 en 3 uur Ds van Mechelen Hoek 10 en 2.30 uur Cand'. M. D. Geleynse te Doetinchem. Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink te Varsseveld. Schoondijke 9.30 en 2.30 u Cand. Drs G. E. Meuleman Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds P. van Strien te Delft Collecte tekort der kerk over 1949. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H.A. Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 10 en 5 uur Ds J. Koolstra Collecte voor het contact met de militairen. s-Gravenpolder Geen opgave ontvangen Heinkenszand 10 en 3 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds B. Boelens te Breda Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort. Nieuwdorp 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Wemeldinge 10 uur Leesdienst 5 uur Prof. Dr de Hartog te Kampen. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Bed. H. Av. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds H. Lanning te Fijnaart. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. Verlare te 's-Gravenzande. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Spoelstra te Genemuiden. Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Koning te Baarn Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3 uur Ds S. Greving te Zierikzee. Bruinisse 9.30 en 3.30 uur Ds J. v. d. Veen te Borssele-Driewegen. Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. Veenstra, Mariënberg Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 7 uur Ds J. M. Mulder, Amsterdam Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds H. Brinkman em. pred. te Wassenaar. Nieuwerkerk 10 en 6 uur Ds C. A. Vreugdenhil te Ouderkerk aan de Yssel. Oosterland 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. M. van Minnen te Bussum Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds Joh. Meijnen te 's-Gravenhage. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. M. van Minnen te Bussum. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1950 | | pagina 3