immMm Officiële Berichten Kerknieuws Predikbeurten zo vrijbuiteren, er is toch altijd een zeker schema opgemaakt. Vergeet niet, dat zo op te stellen, dat er op de Zaterdagavond halt wordt gehou den op een plaats, vanwaar de kerk zonder veel moeite te bereiken is. Want op de Zondag ver wacht de kerk jullie. Meer nog verwacht God jullie. En trouw moet blijken. Niet dan wanneer die trouw als vanzelf nagekomen wordt, maar juist dan als 't een opoffering kost. Daar hebben wij wel terdege rekening mee te houden. Dat is ook zoals wij met elkaar als gezin of jongelui een zomerhuisje huren. Dat moet niet liggen op een plaats vanwaar met geen mogelijkheid een kerkdienst bij te wonen is. Er zijn zelfs kerken, die terwille van pensiongasten op verafgelegen mooie plekjes voor zomergasten aparte kerkdien sten gaan organiseren. Wel een bewijs, hoezeer het de kerk ernst is, dat ze geen vacantie geeft. Laten wij dan ook de vacantie niet nemen, die ons niet toekomt. Want van de dienst des Heren hebben wij nooit vacantie, juist omdat het een vrijwillige dienst is, waarin wij hart en ziel en lichaam de Here wijden. Z. G. KORT VERSLAG van de Classis Goes op 19 Juli 1950. 1. Opening door Ds Y. J. Tiemersma namens de roepende kerk van Wolfaartsdijk. 2. De credentiebrieven worden nagezien en de ver gadering geconstitueerd. Praeses Ds Y. J. Tiemersma, Assessor Ds J. v. d. Veen le Scriba Ds J. v. d. Leek 2e ScribaDs E. Beukema. De Praeses wenst de kerk van Wolfaartsdijk Gods zegen toe in de beroepingsarbeid en feliciteert Dr C. Stam met zijn promotie. 3. De notulen worden, na lezing, vastgesteld. 4. Een schrijven van de Gen. Synode wordt ge lezen over de steun aan de gescheurde kerken, hetgeen ter harte wordt genomen. Van de Classis Winschoten is bericht ontvangen, dat Ds M. C. J. Bosscha, te voren predikant bij de Geref. Kerk naar Art. 31 te Winschoten, na samen- spreking, predikant in volle rechten is bij de Geref. Kerken in Nederland een dergelijk schrijven was ook ontvangen van de Classis Dokkum aangaande Ds P. Rulman van Driesumvan de Classis Assen aan gaande Ds H. Dijkstra van Zuidlaren en van de Classis Warfum aangaande Ds J. Schelhaas van Roodeschool. Van deputaten voor ruimere diaconale zorg (zgn. adoptiesysteem) kwam een stimulerend schrijven, het welk door Dr C. Stam nader wordt verklaard, waarop besloten is, als adres aan te wijzen de diaconie van Goes, nader br. D. Fabery de Jong te Goes. 5. In verband met de gehouden bidstond voor de benauwde kerken in Indonesië wordt het voorstel van de kerk van Goes aangenomen, om over de inhoud van het door de Gen. Synode aan de regering ge richte schrijven enige nadere mededelingen te vragen. 6. Ds J. v. d. Leek geeft een kort rapport over de gehouden Part. Synode. 7. Ds J. v. d. Veen, als deputaat voor militairen, deelt mee, dat op 25 Sept. te Goes weer een recruten- dag zal worden gehouden hij brengt ook de noodzaak van meer legerpredikanten ter sprake. 8. Ds J. v. d. Leek rapporteert over de Zending hij heeft de boeken van de vroegere deputaat, Ds E. Beukema, overgenomen, en stelt voor, deze te dechar geren, hetgeen geschiedten stelt het verdelingscijfer voor de 2e helft '50 vast op 31, zodat de 3 maande lijkse bijdragen, die naar billijkheid verricht mogen worden, aldus zijn Baarland 6 X 31 106 Borssele 62 Driewegen 62 Goes 852.50 's-Gravenpolder 62 Heinkenszand 186Kapelle-Biezelinge 232.50Krui- ningen 217 Lewedorp 108.50 Nieuwdorp 387.50 Wolfaartsdijk 248 Wemeldinge 93 en Yerseke 403 gld. Giro Ds J. v. d. Leek 92615. 9. Over de evangelisatiearbeid in de provincie rapporteert Dr C. Stam de kerken worden opgewekt de 2e collecte alsnog te zenden giro Ds van Aller, Geersdijk no. (zal worden gepubliceerd) 10. Vacaturebeurten 4e kwartaal '50 Borssele Ds Booy. Lewedorp Ds Flinterman, Ds Lammens, Ds v. d. Veen. Driewegen Ds Beukema. 's-Gravenpolder Ds Lammens, Dr Stam, Ds v. d. Veen. Wemeldinge Ds Booy, Ds Flinterman, Ds Koolstra. Wolfaartsdijk Ds Beukema, Ds Koolstr, Ds v. d. Leek. 11. Onderzoek naar art. 41 K.O. levert geen bij zonders op. 12. De collecten voor October-classis zijn hulpbeh. kerken in de provincie, dito in de Classis, Theol. Fac. V.U., Bijbelverspreiding, hulpbeh. diaconieën voor hulp aan idioten e.a. ongelukkigen. 13. De volgende vergadering wordt gesteld op 18 October '50, 10 uur. Roepende kerk is Yerseke. Mode- ramen alsdan Praeses Ds J. v. d. Veen Assessor Ds E. Beukema; le Scriba: Ds J. v. d. Leek; 2e Scriba Ds J. E. Booy. 14. Bij de rondvraag vraagt Ds Tiemersma over de verhouding der depp. „Overvloed van werk en werkkrachten" en die voor de evangelisatie, waarop nog geen antwoord kan gegeven, maar waarnaar Dr Stam zal informeren br. J. Fraanje en br. Kaan vragen naar aanleiding van het stichten van een Protest. Christ. Streekzieken huis geantwoord wordt, dat alleen garantiestelling wordt gevraagd, wat de finantiën aangaaten dat er geen bezwaar is, dat de kerk als instituut de oprich ting steunt. 15. Het kort verslag wordt gelezen en vastgesteld. Op last der Classis, Ds E. BEUKEMA, h.t. 2e Scriba. Zaterdag 5 Augustus gezellig samenzijn te Goes georganiseerd door de N.C.B.D., 124 uur, Westwal 5. De godsdienstoefening vangt aan om 2 uur. Tweetal te Utrecht (vac. M. de Goede), W. Rees kamp te Driebergen en P. Veenhuizen te Amsterdam. Beroepen te Wolphaartsdijk, K. Welbedacht, cand. te Ede te Sexbierum, G. J. Grafe te Winschoten te Wildervank, W. C. P. den Boer te Vorden te Utrecht, P. Veenhuizen te Amsterdam te Bode graven (vac. C. Houtman), A. L. Bos te IJsselmonde. Aangenomen naar Maastricht, H. Munnik te ter Aar naar Andijk (vac. S. Roosjen), Y. v. d. Wou- de, res.-legerpred., woonachtig te Zeist naar 's-Gra- venhage-Oost (vac. Dr C. Boüma), C. Gilhuis te Eindhoven naar 's-Gravenhage-West (vac. Dr A. de Bondt)W. Reeskamp te Driebergen naar Wes- terlee, L. H. Kwast, cand. te Zuilen naar Alm- kerk, W. de Graaf te Pernis. Bedankt voor Midwolda (Old.), E. J. Duursema te Westeremden voor Breda, L. Kwakkelstein te Put ten voor Ouderkerk aan de Amstel, C. Kamper te Bleiswijk voor Britsum, Engwie'rum, Mildam, Ril- land-Bath, Schoondijke, Oud-Vossemeer en Zijldijk, L. H. Kwast, cand. te Zuilen voor Loppersum, G. Schrovenwever te Scheemda voor Oenkerk, J. Rib- berink te Heede voor Wormerveer, W. van der Linden te Nes (W.D.) voor Grootegast, C. van der Tas te Honselerdijk voor Leeuwarden (vac. S. W. Bos), J. Plomp te Leiden. Bijzondere canoniek van de boeken van het N. Testament door Dr S. Greijdanus. Uitg. J. H. Kok, Kampen. De bijzondere canoniek van het N. Testament is dat onderdeel der theologische wetenschap, dat een onderzoek instelt naar de afzonderlijke boe ken van de Nieuw-Testamentische canon, zowel wat de menselijke factoren betreftontstaan, auteurs, geschiedenis, erkenning enz., als wat de goddelijke factoren betreft en de plaats in het geheel van de canon. Het eerste deel is reeds vroeger verschenen, en wat nu voor ons ligt is het tweede deel, dat zich bezig houdt met de brieven en de openbaring van Johannes. Als zodanig dus een noodzakelijke en waarde volle completering. Of deze „bijzondere canoniek" in alle opzich ten voldoet aan de eisen die er voor gesteld wor den (gezien b.v. Kuyper's opmerkingen daarover in deel III van zijn Encyclopaedic) waag ik te betwijfelen. Daarvoor verliest dit werk zich te veel in details en wordt de visie gemist. Dit neemt niet weg, dat er allerlei waardevolle gegevens in verwerkt en saamgebracht zijn, en dat met grote nauwkeurigheid, over de auteurs, de gedachten- gang, de lezers van de boeken van het N. Tes tament, kortom over alles wat hiermee samen hangt. Ik wil niemand iets wijsmaken, ik bedoel dit is geen boek voor het gewone publiek. Daarvoor is het te vak-theologisch ingesteld. Wie candi- daatsexamen in de Theologie moet doen, zal de inhoud van beide delen vrijwel onder de knie moeten hebben, en alle theologen zullen het ver der met vrucht raadplegen. Maar zelfs dominees op artikel 8 blijven er koud van. Er staan n.l. heel wat citaten in vreemde talen ip, vooral Griekse, Duitse en Engelse. Wat de rest betreft kan men niet zeggen, dat dit boek in de Neder landse taal is geschreven, ofschoon wel steeds Nederlandse woorden zijn gebruikt. Wat de gedachtengang van de openbaring van Johannes betreft, blijft de auteur vrijwel getrouw aan de opvattingen, zoals die in de commentaren van dezelfde schrijver gegeven zijn. Het komt mij voor, dat daar het een en ander op af te dingen is, maar het is hier de plaats niet, daar over te discussiëren. Wie de schrijver van de Hebreënbrief geweest is, weet Greijdanus ook niet, zoals te verwachten was bij het licht, dat wij nu hebben. Het papier waarop gedrukt is, lijkt me niet zo best. H .V. ZONDAG 30 JULI 1950 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds G. J. Pontier te Domburg. 2.30 uur Cand. Goeman Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Cand. Goeman te Voorburg. 5.30 uur Ds G. J. Pontier, Zondag 2 Collecten ]/2 Geest. verz. Geref. Verstr. Buitenland y2 Geest. verz. Geref. Verstr. Frankrijk Yi Generale Kas Hulpbeh. Kerken. x/2 Jeugdcentrum. Middelburg (Veilingsgebouw, N. Vliss. Weg) 7.15 uur Samenkomst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Zondag 32. Domburg 10 uur Ds H. Veldkamp 2.30 uur Ds A. Scheele Gapinge 9.30 en 2 uur Ds A. Dondorp te Heemstede Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds O. van Noord te Nieuwendijk. Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds Visser te Avereest St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Vreugdenhil te Ruinerwold. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Hartveld te Ooster-Nijkerk. Serooskerke 9 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds W. v. d. Kerk te Halle Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds H. A. Wiersinga te Baarn Collecte Emeriti. Veere 9.30 uur Leesdienst 7 uur Ds S. van Wouwe Vrouwenpolder 10.45 uur Ds S. van Wouwe 4 uur Ds G. P. Hartveld Westkapelle 9.30 uur Ds A. Scheele 2.30 uur Ds H. Veldkamp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. van der Meulen Axel 10 en 3 uur Ds E. Mobach te Wormerveer Breskens 10 en 3 uur Ds J. J. Ritsema Hoek 10 en 2.30 uur Ds H. Z. de Mildt em. pred. te den Haag. Oostburg Ds W. v. d. Meulen te Sleeuwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. G. L. R. Riphagen te Enschedé. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds H. Pestman, Zondag 8 Collecte Fonds Emeriti Pred. Pred. Wed. en Wezen. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Voorber. H. Av. Ds J. v. d. Veen Bed. H. Av. Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 10 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 45 Collecte voor de gescheurde kerken. 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Dr C. Stam Heinkenszand 10 uur Leesdienst 5.30 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur J. van den Berg te Souburg Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 en 2.30 uur Ds H. R. Pel te Sonnevanck Bed. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds G. N. Lammens Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds den Boer te Vorden Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. G. Hoytema te Monster. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Verlare te 's-Gravenzande. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Brinkman te Wassenaar. Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Prof. Nauta, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3 uur Ds E. Zijlstra Legerpred. te Aerdenhout. Bruinisse 1.30 uur Ds S. Greving 6.30 uur Ds M. J. Arntzen te Anna Jacoba Polder. Colijnsplaat 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds A. J. Radder Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Zondag 13. Haamstede 10 en 7 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 6 uur Dhr A. Vreugdenhil Oosterland *10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds D. van Swigchem Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds Joh. Meijnen te 's-Gravenhage. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1950 | | pagina 3