Blliilliilliillill! DE VRIJE UNIVERSITEIT IMilUiiUllllllllllllllllllllli Predikbeurten werkzaam als legerpredikant, met 2 Cor. 61 en 2, deed Ds J. F. Mantz, gekomen van Hantum, intrede te Rozenburg met Marcus 4 24 en 25. Dr R. J. v. d. Meulen is voornemens wegens vertrek naar Scheveningen, 29 Mei a.s. afscheid te nemen van Utrecht. Ds W. Bouwman, de hoogbejaarde emeritus van Leiden, heeft thans ook zijn arbeid als gees telijk verzorger van het rusthuis aldaar neerge legd. Ds G. F. Hajer sprak namens de kerkeraad woorden van dank en afscheid, zuster Nieuwen- huizen deed dit namens de bewoners van het huis en diaken Kralt als voorzitter van de rust- huis-commissie. Aan hem werden geschen ken aangeboden en aan zijn gade een bou quet bloemen. Declamatie luisterde de bijeen komst op. Ds Bouwman sprak een slotwoord, waarin hij zijn erkentelijkheid uitsprak voor wat hem geboden was en afscheid nam van deze werkkring. De vier predikanten van de kerk van Leiden zullen nu bij toerbeurt een kwartaal als geestelijk verzorger van het rusthuis fungeren. Ds S. G. de Graaf te Amsterdam, die geruime tijd ongesteld is geweest, mocht in zoverre be teren, dat hij de zieken in zijn wijk weer bezoe ken mag. Ds J. van Herksen te Ermelo heeft een veran derd telefoonno. gekregen. Het is nu 419 (K 3417). Ds L. Kuiper te Amsterdam-Zuid ontving van zijn kerkeraad enkele maanden verlof voor een reis naar Amerika. Hij is 9 April j.l. met de ,,Westerdam" vertrokken en hoopt half Aug. a.s. weer in het vaderland te arriveren. Ds G. van *t Riet, voorheen predikant te Ambt Vollenhove-Cadoelen, die als le majoor-veld prediker in Indië werkzaam is, heeft thans als adres: 080411008 Staf 44R.I., Palembang. Ds D. Sikkel te Amsterdam mocht zijn amb telijk werk weer hervatten. Ds W. Steunenberg te Rotterdam-Zuid is in het ooglij dersziekenhuis te Utrecht opgenomen teneinde aldaar een operatie aan zijh rechteroog te ondergaan. Candidaten. Zo wij de vorige week met een enkel woord reeds meldden is de heer P. N. Kruyswijk, theol. cand., door de classis Almelo geëxamineerd en beroepbaar verklaard. Hij is benoemd tot hulpprediker te Borne gedurende de afwezigheid van Ds F. D. Kraan aldaar, die als- reserve-veldprediker in Indië verblijft. Daarom kan de heer Kruyswijk geen beroep in overwe ging nemen. Wel is hij in de gelegenheid Zon dags om de 14 dagen de kerken te dienen. Zijn adres is Wensinkweg 13 te Borne, tel. 444. Examens. Aan de Theol. Hogeschool slaag de voor het cand. examen de Heer G. N. Lam mens (cum laude), Zuiderparklaan 470, den Haag Aan de V.U. slaagde voor het cand. examen theologie de heer B. Smilde te Achlum (Fr.). Gorinchem, De kerkeraad machtigde de commissie van beheer over te gaan tot de aan koop van vier percelen in de Krekelstraat, be lendend aan de pastorie en de kosterswoning. Haarlem. Tot evangeliste is benoemd Mej. J. van Seijmonsbergen, thans in gelijke betrek- ling werkzaam te Hogeveeen. Schiedam. Een onbekende gever schonk voor de tafels in de Juliana- zowel als in de Oosterkerk fraaie kleden. Urk. Alhier mocht de Noorderkerk als tweede vergadergebouw in gebruik genomen worden. Ds P. Homburg preekte over Exodus 30 1721. De gemeente, die 3400 zielen telt, heeft nu in de Noorderkerk een tweede plaats van samenkomst met 400 zitplaatsen. In 1851 werd de eerste steen gelegd voor het andere kerkgebouw, dat in 1867 vergroot werd en in 1885 volgde de uitbouw van de thans nog be staande Zuiderkerk. Wijk aan Zee. Met ingang van 1 Mei a.s. zullen vanwege de kerkeraad van Beverwijk al hier morgendiensten gehouden worden van 9-10 uur, waarin zal voorgaan de predikant die in Beverwijk dienst heeft, waar de godsdienstoefe ningen dan om half elf aanvangen. Voor Juni, Juli en Aug. a.s. zijn drie predikanten beschik baar, die elk een maand alhier, zowel 's morgens als 's avonds, preken zullen. Dan vangen de mor gendiensten te Beverwijk om 10 uur aan. Ook in September zullen alhier diensten gehouden wor den. Maar dat zal nog nader worden geregeld. De Geref. Organistenvereniging zal haar algemene vergadering houden op Zaterdag 14 Mei te Utrecht. De morgenvergadering is gewijd aan huishoudelijke zaken en zal onder meer, in verband met het aftreden van de voorzitter, de heer D. W. L. Milo te Nunspeet, een nieuwe voorzitter moeten kiezen. In deze vacature zijn candidaat gesteld de heren P. van Dijke en J. M. Vetter. De middagvergadering zal gehouden wor den in de Westerkerk. Daarin zullen drie Utrechtse organisten een keur van kerkelijke muziek ten gehore brengen. Giften en legaten. De Geref. Kerken van Rotterdam, Slootdorp en Soest ontvingen dank offers groot duizend gulden. Dr C. N. Impeta te Dinteloord, die in het zieken huis te Breda een operatie onderging, die goed ge slaagd is, zag enkele dagen daarna zich aangetast door hoge koortsen. Hij mocht dezer dagen zijn 65e verjaardag vieren. Dwingélo. Het adres van de Geref. Kerk alhier is thans bij Ds E. de Vries. Enschedé. Het nieuwe kerkgebouw dat aan de H. B. Blijdensteinlaan verrijzen zal, zal ruimte bieden aan ongeveer 700 kerkgangers. De orgel-galerij komt boven de hoofdingang recht tegenover het podium met kansel en wordt geheel in gewapend beton uit gevoerd. De kerkruimte overspant 17 m. en heeft een lengte van 27J^ m. De pastorie wordt later gebouwd. Bij de kerk komen een verenigingsgebouw met con cierge of kosterswoning. Rotterdam. In de jaren 19461948 heeft de commissie voor het verjaringsfonds een bedrag inge zameld vans» 11.400,waarvan aan de diaconie 4000,de kerk 3000,gezinshulp 2000,de Evangelisatie en de Zending elk f 1000,en de zie- kentelefoon 400,ten goede komt. Scheveningen. De beroepingscommissie zal op de e.v. vergadering van de kerkeraad nader adviseren over de arbeid van de te beroepen zesde predikant. Daarbij valt een beslissing over de vraag of deze predikant uitsluitend als evangelisatie-predikant werk zaam zal zijn dan wel of hij ook een kleine wijk ter bearbeiding opgedragen krijgt of zonder meer als zesde predikant zal optreden. Theol. Faculteitsvereniging. Het abactiaat van de Theol. Faculteitsvereniging aan de Vrije Universi teit is thans gevestigd M. H. Trompstraat 39hs, Am sterdam-West. Part. synoden. De part. synode van Groningen zal niet 1, maar 8 Juni a.s. worden gehouden. De Part. synode van Utrecht is door de kerkeraad van Breukelen bijeengeroepen op Woensdag 22 Juni a.s. in de Oosterkerk te Utrecht. Bond van Meisjesverenigingen op Geref. grondslag in Nederland. Als hoofdredactrice van het orgaan van de bond „Bouwen en Bewaren" is in de vacature ontstaan door het overlijden van Mej. J. H. Kuyper benoemd Mevr. G. Kraanv. d. Burg te Vlaardingen. de knappe autrice van „Brandende harten" en andere waardevolle romans. Wie beseft en op waarde schat de moedige geschiedenis van deze instelling, onbegrepen p door de tijden en in de kringen, die haar jong zagen, hij gevoelt eerbied voor hen, die dit leven wekten en het lieten leven en hij is hun hulde verschuldigd. Jhr. W. RUYS DE BEERENBROUCK. 20 October 1930. ZONDAG 17 APRIL 1949 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpieinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Openb. Bel. 2.30 uur Ds H. Veldkamp 7.30 (half acht) uur Ds H. Veldkamp (Dienst voor Buitenkerkelijken) Goede Vrijdag 7 uur Dr A. H. Oussoren Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp, Openb. Bel. 5.30 uur Ds P. van Til Goede Vrijdag 7 uur Ds H. Veldkamp Collecte Gen. Kas Evangelisatie. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburq (Herv. Kerk) Goede Vrijdag 5 uur Ds J. W. Deenik Zondag 11 uur Ds C. van Nes 3 uur Ds A. Scheele, Voorber. H. Av. Gapinqe 9.30 en 2 uur Dr A. H. Oussoren Voorber. H. Av. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds L. Dorst (Openb. Bel. en Voorber. H. Av. in de middagdienst.) Koudekerke 9.30 uur (Openbare Bel. en Voorb. H. Av.) Ds A. Elshout 2.30 uur Ds J. Hindriks St. Laurens 10 uur Ds C. Boon 2.30 uur Ds J. W. Deenik Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 uur Ds J. W. Deenik 2.30 uur Ds C. Boon Serooskerke 10 uur (Openb. Bel.) en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Openb. Belijdenis. Voorber. H. Av. Collecte Evangelisatie in de stad. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Openb. Belijdenis en Voorber. H. Av. Vrouwenpolder 9.30 uur Dhr A. M. Franssen te Middelburg. 2 uur Ds P. van Til Westkapelle 9.30 uur Ds A. Scheele 2.30 uur Ds A. Elshout CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 2.30 uur Ds D. v. d. Meulen Axel Goede Vrijdag 7 uur Ds D. J. Couvée le Paasdag 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breslcens 10 en 2.30 uur Dhr P. J. de Jonge Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. M. Verveen Oostburg (Pro Rege) Goede Vrijdag 7.30 uur Dr C. Veltenaar te Coevorden Zondag 17 April 11 uur Dr C. Veltenaar 5 uur Ds D. v. d. Meulen Schoondijke 9 en 2.30 uur Dr C. Veltenaar Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Collecte Generale Evangelisatiekas. Zaamslag 9.30 en 5 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui Goede Vrijdag 4.30 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borssele 10 uur Leesdienst 2.30 uur (Openb. Bel. en Voorber. H. Av.) Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen 2 uur Leesdienst Goes 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Drs C. Stam Collecte Generale Evangelisatiekas. 's-Gravenpolder vm. Ds R. A. Flinterman namiddag Drs C. Stam Heinkenszand Goede Vrijdag 5.30 uur Ds R. A. Flinterman le Paasdag 10 uur Drs C. Stam 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9 uur Leesdienst 4 uur Dr A. H. Oussoren te Middelburg Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema (des nam. Voorb. H. Av. en Op. Bel.) 2e Paasdag 10 uur Ds E. Beukema Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. v. Heiningen Wemeldinge 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. v. d. Leek Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder Ds M. J. Arntzen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Bergen op Zoom 9.30 en, 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Oud-Vossemeer 10 uur Cand. Wind 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Poortvliet 10 en 2.30 uur Tholen 10 uur Leesdienst 3 uur Ds A. G. v. d. Stoel Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 uur 1.30 uur Bruinisse 1.30 en 6.30 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds D. Bremmer Ds S. Greving Ds D. Bremmer Ds Jac. van Nes te den Haag. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds H. Scholing Nieuwerkerk 10 en 6 uur Dhr A. Vreugdenhil Oosterland 10 uur Leesdienst 3 uur Ds D. Bremmer Scharendijke Dhr Postma te den Haag Wissekerke 10 uur Leesdienst 6 uur Ds H. Scholing Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1949 | | pagina 6