N. Th. de Jong net Meisje, Conflict met Rome Officiële Berichten Kerknieuws DE VRIJE UNIVERSITEIT FIRMA G. VERHEULE, Predikbeurten uitdrukkelijk op het hart gebonden heeft de volkeren te maken tot discipelen van Hem. Ten tweede zal die kerk zich meer moeten aantrekken van de nood-van- de-wereld en minderde blik moeten richten naar eigen soms luxueuse onenigheidjes. Ten derde zal de kerk moeten bidden om een levend geloof, dat haar zal aanzetten tot daden-van-gehoorzaamheid. Dr A. H. OUSSOREN. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zie- rikzee zal D.V. worden gehouden op Woensdag 4 Mei a.s. te 10 uur. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst- ondergetekende vóór 19 April a.s. Namens de roepende kerk van Haamstede, D. VAN SWIGCHEM, Praeses. J. C. DEN BOER, Scriba. ZEEUWSE OUDERLINGEN-CONFERENTIE Nu alle kerkeraden de agenda's hebben ontvangen van de te houden Ouderlingen-Conferentie, willen wij als Comité langs deze weg nog een laatste uitnodiging doen toekomen aan al onze brs Ouderlingen, Predi kanten, ook Diakenen en belangstellenden brs, zijn welkom. Wanneer men de agenda overziet, zal men met- ons instemmen, dat de te behandelen onderwerpen grote betekenis hebben voor onze ambtelijken arbeid. Br. Laernoes van Vlissingen zal in de morgenvergade ring het onderwerp behandelen over „Kerkvisitatie". In al onze vorige conferenties is nog nimmer over dit onderwerp gesproken. In de middagvergadering zal Prof. Dr S. U. Zuidema handelen over „Heden daagse Zendingsvragen". De naam van de referent waarborgt alleen al een leerrijke middag. Wanneer het dan gaat over Zendingsvragen, dan is het zeker nodig dat wij allen komen luisteren, zeker nu er strajcs van al onze kerken de volle inspanning zal gevraagd wor den voor de Zendingsarbeid. De kerk van Vlissingen zal zeker de conferentie gangers op dusdanige wijze ontvangen, dat alleen dit al het bezoek waard is. Dus Dinsdag 5 April allen naar Vlissingen. Namens het Comité, C. DOUW, Secr. Beroepen te Den Burg op Texel, H. Retel te Haaks bergen te Herwijnen, J. Stienstra, cand. te Nijver- dal. Aangenomen naar Amsterdam (10e pred. pl.), R. C. Harder, stud. pred. te Wageningen naar Appel scha, L. Touwen, cand. te Leeuwarden. Bedankt voor Nieuw-Beets, Medemblik en voor De Wilp (Gron.), L. Touwen, cand. te Leeuwarden. Afscheid en intrede. Wegens vertrek als reserve veldprediker naar Indië nam Ds C. van Breugel af* scheid van Zuid!and met Hebr. 13 8. Na beves tiging door Ds Joh. Ribberink van Heerde deed Ds J. Goris, gekomen van Knijpe, intrede, te Lutten aan de Dedemsvaart met 1 Petr. 4:10 en 11. Ds W. v. d. Meulen is voornemens 3 Juli a.s. afscheid te nemen van Woubrugge, om 14 Aug. d.o.v. intrede te Sleeuwijk, na bevestiging door zijn vader, Ds J. v. d. Meulen van 's-Hertogenbosch. Ds J. J. van Wageningen, vlootpredikant, is met de Van Kinsberqen weer in het vaderland gearriveerd. Hij stelt zich thans beroepbaar. Zijn burgeradres is Markstraat 15 te Wierden (O.), zijn mil. adres is tot- het einde van deze maand Hr. Ms. Onderzeedienst Rotterdam-Waalhaven. Examens. Aan de V.U. slaagden voor het prop. ex. theologie de heren H. Hortensiuste Naaldwijk, J. J. Lamme te Haarlem en J. C. Schouten te Amster dam. Amsterdam-Zuid. Bij de kerkeraad kwam een schrijven in van een lid der gemeente over het doen van huisbezoek door predikanten. Een der predikan ten zal met adressant samenspreken, terwijl de kerke raad aan de predikanten op droeg zich over deze materie te beraden en hem t.z.t. daarover van rap port te dienen. Bergen op Zoom. De financiële rondgang door de gemeente bracht aan meerdere vaste bijdragen een bedrag van 3000,— op. Brussel. Met Pasen zal in de kerk alhier een nieuw orgel in gebruik genomen worden, waarom in de kerk een speciale galerij zal worden gebouwd. Bussum. De kerkeraad besloot tot de verenigde naties een getuigenis te doen uitgaan, waarin tot uit drukking komt: le. dat in de kerken het onverwoest baar geloof leeft, dat het gehele wereldgebeuren be sloten ligt in Gods hand en dat doen en laten van elk mens en van elk volk afhankelijk zijn van de Schepper van hemel en aarde 2e. dat alle streven naar vrede op aarde, zelfs dat der verenigde naties, stranden zal op de beperktheid van menselijke kracht, indien geen rekening gehouden wordt met en afhan kelijkheid gevoeld wordt van de Almachtige, zoals Die zich in Zijn Woord heeft geopenbaard 3e. dal- de beraadslagingen van de verenigde naties eerst dan vruchtdragend kunnen zijn, als zij geschieden onder biddend opzien tot Hem, Die de volken regeert en gedragen worden door het vurig gebed aller gelovi gen ter wereld. Gorinchem. De kerkeraad sprak uit, dat de doopleden van 16 jaar en ouder bij het huisbezoek behoren tegenwoordig te zijn, zonder dat de catechi satie in het gedrang komt. Gaat dat niet, dan moeten de kinderen van 16 jaar en ouder bij het huisbezoek de catechisatie een keer verzuimen. De kerkeraad acht avondscholen, lessen en clubs geen wettige reden voor afwezigheid bij het huisbezoek. Vclp. Enkele gemeenteleden hebben de kerkeraad verzocht hét besluit inzake het zitten en opstaan bij het z.g. stille gebed in te trekken. Na een zeer breed voerige discussie besloot de kerkeraad deze zaak aan de te houden gemeentevergadering voor te leggen en tot dien de gevolgde liturgie te handhaven. Waar een Plato terecht verklaart, dat wie den godsdienst aantast, daarmede den grond slag van de menschelijke samenleving zelf wegneemt, moet men ook luisteren naar hen, die niet willen dat in den Hoogen Raad der Wetenschappen aan de ernstige stem der religie het zwijgen wordt opgelegd. Senaat der Leidsche Universiteit. i 20 October 1930. ADVERTENTIËN PASEN 1949 VERLOVEN: MET RINGEN VAN DE RINGENSMID. Een keurcollectie massief 14 kar. gouden verlovingsringen, zonder inlevering van goud. Graveur, Juwelier, Horlogerie Koorkerkhof 16, Middelburg GEVRAAGD tegen 1 Mei van 8 uur tot circa 4 uur. Adres Mevr. van der Hofstede, Seis- singel 10, Middelburg. Zo juist verscheen de 2e druk van Prof. Dr G. C. BERKOUWER Gebonden in linnen stempelband 6,90. We hebben dit boek ruim voorhanden. Levering franco. Boekhandel - Goes - Telefoon 2465 ZONDAG 27 MAART 1949 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds P. van Til 2.30 uur Dhr A. M. Franssen (Zondag 2) 5.30 uur Dhr A. M. Franssen (Zondag 2) Middelburg (Noorderkerk) 10 u Dhr A. M. Franssen 5.30 uur Ds P. van Til (Zondag 2) CollecteExtra collecte tekort Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Domburg (Herv. Kerk) 11 uur Ds A. Scheele 3 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Cand. A. Wind te Sneek Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds L. Dorst Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Collecte Fonds Emeriti. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 10.30 en 4 uur Dr E. Masselink te 's-Gravenzande. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds A. Scheele CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Geen opgave ontvangen Breskens 10 en 2.30 uur Dhr P. J. de Jonge Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. M. Verveen Oostburg (Pro Rege) 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 9 en 2.30 uur Ds H. J. Spier te Rijswijk Terneuzen 10 en 3 uur Ds M. van Wijk te Rotterdam-Delfshaven. Dubbele collecte Diaconie. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borsscle 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 en 5 uur (Zondag 43) Ds R. A. Flinterman Collecte voor de eigen Evangelisatie. s-Gravenpolder vm. en nm. Drs C. Stam Heinkenszand 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds P. v. Til Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10.30 en 2.30 uur Ds J. B. Vogelaar te den Haag-Loosduinen. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Wemeldinge 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder Ds M. J. Arntzen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. D. Kuiper te Sassenheim. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds W. M. le Cointre Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds Lanning em. pred. te Fijnaart. Tholen 10 en 3 uur Geen opgave ontvangen Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3 uur Ds D. Drenth em. pred. te Schiedam. Bruinisse 11 en 5 uur Ds D. Bremmer Bed. H. Av. en Dankz. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds D. Bremmer Geersdijk 10 uur (Zondag 27) en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds H. Scholing Nieuwerkerk 10 en 6 uur Geen opgave ontvangen Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. F. Colenbrander em. pred. te Ermelo. Scharendijke Geen opgave ontvangen Wissekerke 10 en 2.30 uur Dhr A. Vingerling Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1949 | | pagina 3