Naar 't Heilig blad Kerknieuws FIRMA G. VERHEULE, Predikbeurten Tweetal te Assen (vac. J. A. Schep), D. de Boer te Aalten en N. B. Knoppers te Hardenberg te Amsterdam (vac. 10e pred. pl.), R. C. Harder, stud, predikant te Wageningen en Dr N. J. Hommes te Rotterdam-Hillegersberg. Beroepen te Appelscha, L. Touwen, cand. te Leeu warden te Nieuwerkerk a. d. Yssel, W. G. Berk- hoff, legerpred. te Amersfoort te Willemstad, C. Ch. Griffioen, cand. te Utrecht te Bunschoten- Spakenburg (vac. H. Torenbeek), N. B. Knoppers te Hardenberg te Amersfoort (3e pred. pl.), Dr P. G. Kunst te Amsterdam te Appelscha, L. Touwen, cand. te Leeuwarden te Poortugaal, J. W. Deenik te Oostkapelle te Nieuw-Beest, L. Touwen, cand. te Leeuwarden te Nijkerk (vac. P. H. Pellicaan), H. J. Lambers-Heerspink te Vroomshoop - te O. en N. Bildtzijl, H. Sweepe te Opperdoes te Vlissingen, C. Gilhuis te Eindhoven te Voorthuizen, M. den Boer te Wezep. Aangenomen naar Tzummarum, F. J. Jansen te Ys- selstein. Bedankt voor Drachten (vac. B. Slingenberg)M. B. Knoppers te Hardenberg voor Koudum, T. B. van Houten te Britsum voor Klaaswaal, J. Firet Sr., cand. te Dordrecht voor Zuidlaren, D. de Boer te Aalten. Afscheid en intrede. Ds W. Tom is voornemens wegens vertrek naar Oudshoorn 27 Maart a.s. af scheid te nemen van Sappemeer. Ds P. van Dijk te Zaandam is voornemens 1 Januari a.s. met emeritaat te gaan. Ds van Dijk, die 11 Dec. a.s. de 70-jarige leeftijd hoopt te bereiken, was aan vankelijk werkzaam bij het Chr. onderwijs te 's-Gra- venhage. 1 Juni 1919 werd hij predikant te Heinkens- zand. Hij diende de kerken van Zaamslag en Seroos- kerke, om in 1929 de prov. Zeeland te verlaten en zich aan de kerk van Zaandam te verbinden. Ds van Dijk heeft bekendheid verkregen door zijn pers- werk. Wij herinneren aan zijn kroniek in het Geref. Theol. Tijdschrift en aan zijn „Brieven aan een vriend te Jeruzalem" in de Kerkbode van Zaandam, terwijl hij ook medewerker is aan „Belijden en Beleven". Na hem heeft het Geref. Theol. Tijdschrift geen kronieker meer gehad, die het zoo puntig en smakelijk zeggen kon De kerkelijke viering van het Heilig Avondmaal. Ter vergadering van de classis Coevorden kwam ter sprake de vraag van een der kerken of er bezwaar tegen bestaat, dat Geref. militairen in Ned.-Indië het H. Avondmaal vieren in niet Geref. kerkelijk verband. De classis besloot deze vraag naar de meerdere ver gaderingen door te zenden en de zaak voorlopig over te laten aan de consciëntie der betrokkenen met ver wijzing naar de bezwaren die daar tegen kunnen be staan in verband met vraag 82 van de H. Catechis mus. Ook besprak de classis de vraag aangaande viering van het H. Avondmaal in het Diaconessenhuis te Emmen onder leiding van een orth. Ned. Herv. predikant. De classis besprak deze vraag in ontken nende zin, wijl zij oordeelde, dat hier de noodzaak ontbreekt af te wijken van de krachtens beslissing van de Generale Synode van Leeuwarden-1920 in de Geref. Kerken geldende orde. Ned. Bond van J.V. op G.G. Op de komende met Hemelvaartsdag a.s. te Utrecht te houden bonds dag van de Ned. Bond van J.V. op G.G. komt o.m. aan de orde de verkiezing van twee bondsbestuurders in de vacature Ad. Kuiper te Huis ter Heide en A. van Rijn Dzn. te 's-Gravenhage. Eerstgenoemde is niet herkiesbaar, wijl hij in verband met zijn optreden als directeur van het Geref. Jeugdcentrum niet het be stuurslidmaatschap van een der aangesloten bonden bekleden mag en laatstgenoemde heeft zicb op drin gend verzoek van het bondsbestuur herkiesbaar ge steld. De aangesloten verenigingen kunnen vóór 15 April in elke vacature een candidaat stellen. Interkerkelijke evangelisatie. N.a.v. van een voor stel van de kerk van Delfzijl de Part. Synode van Groningen te vragen aan de Generale Synode te ver zoeken het besluit van Middelburg-1933 inzake samen werking in de evangelisatie terug te nemen of te wij zigen in de geest van het toen door Ds W. W. Mey- nen gedane voorstel, benoemde de classis Appingedam een commissie om haar ,te adviseren bestaande uit de classicale evangelisatie-deputaten, waaraan twee pre dikanten werden toegevoegd. Deze commissie zal haar rapport tijdig aan de kerken toezenden. Ds W. G. Harrenstein te Weesp heeft thans eervol emeritaat aangevraagd. De aanvrage komt .2 Maart a.s. in behandeling op de vergadering van de classis Hilversum. Examens. De classis Brielle heeft cand. A. C. Scherpenisse te Klundert, beroepen predikant te Oolt- gensplaat peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten. Amsterdam. Dr P. G. Kunst vertelt in de Am sterdamse Kerkbode, dat met cand. G. J. Cozijnsen, die intrede deed te Hellendoorn, zeven mannen uit de kring van de oude wijk vijf der Geref. Kerk in de hoofdstad de weg naar de kansel gevonden heeft. Het zijn de heren Ds Ph. Baardman te Kralingseveer, reeds overleden, Ds H. A. L. v. d. Linden nu te Utrecht, Ds A. Schweitzer Jr. te Beverwijk, Ds C. van Rij te Zaandam, Ds G. Muntingh te Bergentheim en Ds G. Warnink te Zaandijk. De predikanten Cozijnsen, Muntingh en Warnink kwamen langs de weg van artikel 8 K.O. tot het ambt. Enschedé. De kerkeraad besloot de bouw van de kerk te doen aanbesteden onder alle Geref. aan nemers in den lande. Kralingen. De kerkeraad sprak zijn afkeuring uit over het feit, dat leden van enkele onder kerkelijk toezicht staande jeugdorganisaties een dienst op Zon dagavond bijwoonden buiten de gemeenschap der kerk. De predikanten zullen de betrokkenen namens de ker keraad hierover vermanen. Oldemarkt. De kerkeraad besloot n.a.v. een ver zoek van enkele kerken uit de classis Zwolle om voor ziening in de predikdienst de predikant als regel alleen af te staan voor de classicale beurten. O. en W. Souburg. De kerkeraad trok zijn be sluit van verleden jaar om bij huwelijksbevestigingen in de lokalen achter de kerk gelegenheid te geven na de dienst tot feliciteren, weer in, wijl hij consta teerde dat dit toch niet op prijs gesteld wordt. Het minimum-tractemeyt. De classis Workum stelde het minimum-tractement op 3500,met wen selijkheid van kindertoeslag van 100,voor elk kind tot 12 jaar en 150,van 1218 jaar met dien verstande, dat voor kinderen, die verdienen de leeftijdsgrens kan worden verlaagd en voor die stu deren kan worden verhoogd. Emigranten naar Canada. De classis Appingedam sprak op voorstel van de kerk van Stedum uit, dat de Generale Synode deputaten heeft te benoemen voor de geestelijke verzorging van emigranten naar Canada en steunverlening aan de Chr. Ref. Church. Een algemeen fonds. Op voorstel van de kerk van Workum sprak de classis Workum uit, dat de Gene rale Synode de mogelijkheid en wenselijkheid over- wege van de stichting van een algemeen fonds, bijeen te brengen door naar nader te bepalen normen op te brengen bijdragen van alle kerken, teneinde daaruit voor alle kerken de kindertoeslagen op de tractementen te bepalen. Generale Synode van Zuid-Afrika. De Synode nam op hartelijke wijze afscheid van Prof. Dr G. C. Berkouwer en besloot zoveel mogelijk contact te hou den met de Ned. immigranten, waarvan er velen tot de Geref. Kerken behoren. Leeuwarden. De kerkeraad besloot na brede be spreking dat het ministerie van predikanten zich nader beraden zal op 4iet bioscoopvraagstuk en daarover een waarschuwing tot de gemeente zal doen uitgaan. Monster. N.a.v. een ingekomen schrijven van „Jeugd en Evangelie" sprak de kerkeraad uit ernstig bezwaar te hebben tegen het interkerkelijk karakter dezer beweging. De kerkeraad zal daaraan geen steun verlenen, maar de jonge mensen opwekken eigen jeugd organisatie sterk te maken en daarin hun roeping te vervullen. Rotterdam-Hillegersberg. De kerkeraad verenigde zich met een voorstel om bijv. vier keer per jaar bij zondere kerkeraadsvergaderingen te houden, en daarin belangrijke onderwerpen die de kerken in het algemeen betreffen onder leiding van de predikanten te behan delen. Urk. De kerkeraad van Urk heeft aan de classis Zwolle verzocht deze kerk die thans onder de classis Enkhuizen ressorteert, onder haar te doen behoren. De classis £wolle sprak uit gaarne aan dit verzoek te voldoen en aan de Part. Synode van Overijssel te verzoeken het daarheen te leiden, dat het verzoek van Urk ingewilligd wordt. ADVERTENTIËN Wij kunnen weer uit voorraad leveren P. A. DE ROVER Bijbelverklaring en -vertelling voor de rijpere jeugd, compleet in twee gebonden deelen, 16, Dit werk was lange tijd uitverkocht, doch kwam juist weer gereed. Toezending franco. Boekhandel - Goes - Telefoon 2465 DAMES! Koopt uw BABY- EN KINDERKLEEDING bij MEJ. POPPE Gravenstraat 86, Middelburg ZONDAG 27 FEBRUARI 1949 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Dr A. H. Oussoren 2.30 uur Ds P. van Til (Zondag 50) 5.30 uur Ds P. van Til (Zondag 50) Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Ds P. van Til 5.30 uur Dr A. H. Oussoren (Zondag 50) Collecten Herstelfonds en Theol. Hogeschool. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg (Herv. Kerk) 11 uur Ds A. Scheele 3 uur Ds C. Boon Gapinge 9.30 en 2 uur Dhr A. M. Franssen te Middelburg. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds L. Dorst Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2,30 uur Leesdienst Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 uur (Voorber. H. Av.) en 2.30 uur Ds J. H. Binnema, em. pred. te Emmen Souburg 9.30 en 2.30 uur «Ds J. v. d. Berg Vlissipgen 9.30 uur 5 uur Ds J. Hindriks Collecte Hulpbeh. Diac. ter verzorging van Idioten en andere ongelukkigen. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Ds H. Veldkamp^ Westkapelle 9.30 uur Ds J. Hindriks 2.30 uur Ds A. Scheele CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Geen opgave ontvangen Breskens 10 en 2.30 uur Dhr P. J. de Jonge Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. M. Verveen Oostburg (Pro Rege) 10 en 2.30 u. Geen opg. ontvangen Schoondijke 9 en 2.30 uur Ds J. C. Boer, Schipluiden Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Zondag 19 Dubbele collecte Diaconie en collecte Hulpbeh. Kerken in Nederland. Zaamslag (Ned. Herv. Kerk) 10.45 en 3.45 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borssele 10 en 2.30 uur Drs C. Stam Driewegen 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 uur (Voorber. H. Av.) en 5 uur (Zondag 41) Ds R. A. Flinterman Collecte voor de Evangelisatie in België en de Geestelijke verz. van IJselmeerarbeiders. 's-Gravenpolder 10 uur Leesdienst 5.30 uur Ds J. v. d. Leek Heinkenszand Geen opgave ontvangen Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewecforp 9 uur Leesdienst 2.30 uur Dr A. H. Oussoren te Middelburg Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Drs C. Stam Yerse&e ,9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder Ds M. J. Arntzen Krabbendijke Ds P. de Bruyn Bergen op Zoom Geen opgave ontvangen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 üur Geen opgave ontvang. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds Lanning te Fijnaart Tholen 10 en 3 uur Ds A. G. v. d. Stoel Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke. Bruinisse 9.30 en 3.30 uur Ds D. Bremmer, Zondag 15b Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds S. Greving Geersdijk 10 uur (Zondag 24) en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds H. Scholing Bed.' H. Av. en Dankz. Nieuwerkerk 10 en 6 uur Ds D. Drenth em. pred. te Schiedam. Oosterland 10 en 2.30 uur Leesdienst Scharendijke Cand. A. C. Scherpenisse te Klundert Wissekerke 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen Zierikzee 10 en 5 uur G.een opgave ontvangen Zonnemaire 10 en 2.30*uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1949 | | pagina 3