Leerling- Verpleegsters komt! Predikbeurten U vergeet toch de Zendingstentoonstelling niet? Psychiatrische Inrichting ..Vrederust" te Bergen op Zoom GEOPEND van 15 tot en met 18 Februari 1949 in de Bogardzaal. TOEGANGSPRIJS: volwassen 50 cent, kinderen beneden de 16 jaar 25 cent ggr WIJ REKENEN OOK OP U ten" wordt als deputaat benoemd Br. A. Vreugdenhil. Deze laatstgenoemde wordt ook benoemd als Deputaat voor de Geestelijke verzorging van Zeevarenden ter Koopvaardij en voor de Evangelisatie in België. Voorts zal Ds van Aller, ook in de Classicale Evangelisatie- Commissie de plaats van Ds Visser innemen, terwijl eindelijk in de plaats van Ds Visser Ds Aalbersberg benoemd wordt als Sec.-Zendings-Deputaat en als sec. Kerkvisitator. 18. De algemene rondvraag wordt gehouden. Ds Visser spreekt hierbij een kort woord van afscheid, hetgeen door de Praeses wordt beantwoord. 19. De vacaturebeurten worden tot en'met October geregeld. 20. Het kort verslag wordt gelezen en goedgekeurd. 21. De volgende classisvergadering wordt vastge steld op Woensdag 4 Mei. Aanvang des voorm. 10.15 uur. Roepende kerk Haamsteden In het Moderamen zullen dan zitting nemen Ds H. L. van Aller, Praeses; Ds G. Aalbersberg, AssesorDs D. van Swigchem, Scriba. 22. Ds G. Aalbersberg gaat voor in dank aan God en sluit de vergadering. Op last der Classis, Ds G. VISSER, Assessor. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Tholen op 2 Februari 194-9 te Bergen op Zoom. 1. De Praeses, Ds v. d. Stoel, opent de vergade- ring< laat zingen Psalm 123: 1, gaat voor in gebed en leest dan Psalm 111. 2. Ds de Bruyn en Ds Kuiper worden gelukgewenst met ontvangen beroepen, de kerk van Oud-Vossemeer, die teleurgesteld werd bij het uitbrengen van een be roep, wordt, evenals de andere kerken van het eiland Tholen des Heeren zegen toegebeden bij de verdere beroepingsarbeid. 3. De credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden, aan een diaken wordt keurstem verleend. 4. Rapporten worden besproken. a. over de classicale quota b. over vergoeding voor vacaturediensten en con sulentschappen. Aangaande het eerste rapport zal de commissie ad hoe zich nog eens beraden, het tweede wordt goedgekeurd. 5. Dr Oussoren van Middelburg is inmiddels ter vergadering gekomen en bespreekt Zendingszaken. Deze uiteenzetting wordt met belangstelling aange hoord. Verschillende vragen worden beantwoord. Er wordt op aangedrongen dat de kerkeraden en Zendingscommissies er op toezien dat de liefde en het gebed voor de Zending wakker blijven, dan zullen de gevraagde offers ook gaarne gebracht worden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 7. Ingekomen Stukken a. Naar aanleiding van een verzoek van het „Cen traal Bureau" wordt besloten geen classicaal deputaat te benoemen voor het doen verstrekken van allerlei statistische gegevens. b. Schrijven van deputaten voor Evangelisatie- arbeid onder studerenden. Aan Dep zal worden ver zocht zich te wenden tot plaatselijke kerken, die buiten Dep. om afzonderlijk steun vragen voor deze arbeid. c. Schrijven, van deputaten tot hulpverlening aan gescheurde kerken. d. Schrijven van een broeder. Zal worden beant woord. Br. L. de Kok brengt verslag uit over de arbeid onder militairen. Verzocht wordt om opgave van na men en adressen van hen die zich in militaire dienst bevinden. Op 24 Februari zal te Goes een recruten- dag worden gehouden voor hen, die in Maart onder de wapenen moeten komen. Br. de Kok wordt herbe noemd als deputaat voor geestelijke verzorging van militairen. 9. Rondvraag art. 41. Anna Jacobapolder vraagt, of de conclusies van „Oosterbeek" geen onderwerp van bespreking op de kerkelijke vergaderingen dienen te worden. De kerke raden worden opgewekt, zich met deze materie bezig te houden. 10. Boeken van Classicale deputaten worden nage zien en in orde bevonden. 1 1Vacaturebeurten worden geregeld tot Jan. '50. 12. De volgende vergadering zal D.V. gehouden worden op 4 Mei a.s. om 9 uur te Bergen op Zoom. Als Moderamen zal dan fungeren Praeses Ds Kuiper, 'Scriba Mr. Versluys, Assessor Ds v. d. Stoel. 13. Na dankgebed van de Assessor sluit de Praeses de vergadering. Oplast van de Classis, M. J. ARNTZEN, Assessor. CLASSIS MIDDELBURG. Voortgezette vergadering. De Kerken in de Classis Middelburg worden opge roepen ter vergadering op Woensdag 16 Februari a.s., 's morgens 9 uur in de Hofpleinkerk. Namens de roepende kerk van Vrouwenpolder, W. MAAS, Scriba. KORTE ACTA van de vergadering der Classis Goes, gehouden te Goes 19 Januari 1949, des morgens aanvangend te half tien. (II) Art. 11. Het onderzoek naar art. 41 K.Ö. levert geen bijzonderheden op. Art. 12. De Scriba der Classis zal een lijst van de gironummers der deputaten aan de kerken zenden en dan zullen voortaan alle gelden tijdig worden gegireerd. Art. 13. Tot roepende kerk voor de volgende Clas sisvergadering wordt aangewezen Kapelle-Biezelinge. Die vergadering zal D.V. worden gehouden 27 April en aanvangen om half tien. Dan zal het Moderafnéri worden samengesteld als volgtPraeses Ds E. Beu- kema Assessor: Ds J. E. Booy; le Scriba: Ds J. van der Leek 2e Scriba Ds R. A. Flinterman. Art. 14. De korte acta worden gelezen en vastge steld. Art. 15. Op verzoek van de Praeses gaat Ds Beu- kema - vöor in dankzegging, waarna de vergadering wordt gesloten. Op last der Classis, J. E. BOOY. Voor de April-classis moeten gegireerd zijn de vol gende collecten Hulpbehoevende Kerken in de Provincie Hulpbehoevende Kerken in de Classis Theologische faculteit der Vrije Universiteit Evangelisatie in België Generale Evangelisatiekas Verstrooiden in het buitenland Wederopbouw der kerken in Indië, voorzover niet reeds gestort Voor de geestelijke arbeid onder de militairen 9 cent per ziel. Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Leesdienst Ds A. Scheele ZONDAG 13 FEBRUARI 1949 CLASSIS AXEL CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds H. Veldkamp (Zondag 48) 5.30 uur Ds H. Veldkamp (Kerkdienst voor iedereen) Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Ds H. Veldkamp 5.30 uur Ds P. van Til (Zondag 48) CollectenHerstelfonds en Class, bijdragen. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg (Herv. Kerk) 11 uur Ds A. Scheele 3 uur Leesdienst Gapinge 9.30 uur Ds J. C. Streefkerk 2 uur Ds P. van Til Grijpskerke 10 uur Ir. Steneker, 2.30 uur Leesdienst Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds E. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 uur Ds S. van Wouwe 2.30 uur Leesdienst Souburg 9.30 en 2.30 uur Dhr. P. J. de Jonge hulpprediker te Breskens. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Collecte Evang. onder stud. etc. en Bijbelverspreiding. Veere 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds S. van Wouwe Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Axel 10 en 3 uur Ds L. Dorst te Grijpskerke Collecte Hulpbeh. Kerken in Ned. Breskens 10 en 3 uur Ds J. v. d. Berg te Souburg (Namiddag bevestiging van ambtsdragers) Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. M. Verveen Oostburg (Pro Rege) 10 en 2.30 u. Geen opg. ontvang. Schoondijke 9 en 2.30 uur Ds J. P. Boer te Schipluiden Terheuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Zondag 17 Collecte Hulpbeh. studenten in de Provincie. Zaamslag (Ned. Herv. Kerk) 10.45 en 3.45 uur Ds J. J. Ritsema Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds D. J. Couvée 1 Leesdienst Ds J. v. d. Veen Ds J. v. d. Veen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 uur 5 uur Driewegen 10 en 2.30 uur Goes 10 en 5. uur (Zondag 39) Ds R. A. Flinterman Collecte voor de geestel. verzorging van Ziekenhuispatiënten en -personeel en de Evang. in N. Brabant en Limburg. 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds G. van Heiningen Bed. H. Av. Heinkenszand 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds E. Beukema Kapelle ,10 en 2.30 uur Ds J. v. .d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewcdorp 9 en 2.30 uur Ds J. Y. Tiemersma em. pred. te Baarland. Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema 2.30 uur Ds J. Hindriks te Vlissingen Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Leesdienst Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder Ds M. J. Arntzen Krabbendijke. 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vo&emeer 10 en 2.30 uur Ds Brinkman te Wassenaar. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds Brinkman Tholen 10 en 3 uur Ds Joh. Booy te Utrecht Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds N. van Haeringen teVeenhuizen. Bruinisse 9.30 en 3.30 uur Ds D. Bremmer, Zondag 14 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds T. Sap em. pred. te den Haag. Geersdijk 10 en 2.30 uur Leesdienst Haamstede 10 en 3 uur Ds D. van Swigchem Kamperland 10 en 2.30 uur Dhr. A. Vreugdenhil te Rotterdam. Nieuwerkerk 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds H. Scholing Oosterland Geen opgave ontvangen Scharendijke Ds H. Moolhuizen te Aarlanderveen. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds G. Visser Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Geplaatst kunnen worden Opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Aanvangssalaris 510,-per jaar met volledige huisvesting, geneeskundige behandeling en vrije dienstkleding. Het salaris stijgt geregeld en kan na het behalen van het diploma een bedrag van 1400,-- per jaar bereiken. Zij, die ouder zijn dan 18 jaar of binnenkort 18 jaar hopen te worden en uit een Protéstants Christelijk milieu komen, -kunnen solliciteren of inlichtingen inwinnen bij de Geneesheer- Directeur. Voor nadere inlichtingen Penninghoeksingel 61, Telefoon 2380

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1949 | | pagina 3