E Fa A. L. LE Officiëele Berichten Kerknieuws Belangrijk Bericht! DE VRIJE UNIVERSITEIT Sigarenmagazijn BOSDIJK Predikbeurten Deputaten voor de zending voor tal van Deputaten als adviseurs te doen zitting neinen. De Synode heeft dit advies niet volledig geaccepteerd. Slechts dan heb ben ze recht om te verschijnen, wanneer zij krafhtens hun opdracht er iets moeten rapporteren. Tegenwoor dig krijgen we naast de figuur van deputaten nog een andere figuur predikant in algemene dienst. Natuur lijk zijn deze broeders evenmin als deputaten macht hebbers, maar enkel en alleen lastdragers. Een van de ziekteverschijnselen is, dat men de de putaten als machthebbers boven de kerken ziet. Maar de. zaak is~ juist andersom. De kerken staan boven de deputaten. Deputaten hebben maar een opdracht uit te voeren. Men zette de dingen hier niet op zijn kop. Een zendende kerk heeft macht. Die heeft ze ontvangen van de Koning der kerk. Niet van deputaten. Noch van classicale, noch van provinciale, noch van gene rale. Hebben de laatsten een kantoor prachtig. Moge lijk dat ze daardoor hun last wat beter kunnen uit voeren. Maar de kerken hebben de eerste roeping om de bevelen van de Koning uit te voeren. Niet Depu taten. We moeten de zaken niet op zijn kop zetten. En tegen windmolens vechten we niet. Deze ziekte is van ernstige aard. A. H. O. CLASSIS GOES. De Geref. Kerk van Heinkenszand roept de Kerken in de Classis Goes samen op D.V. Woensdag 19 Ja nuari 1949, des voormiddags 9.30 uur, in het lokaal achter de Geref. Kerk van Goes. Stukken voor het agendum worden ingewacht vóór 31 December 1948 bij de Scriba van de roepende kerk. Namens de kerkeraad der Geref. Kerk te Heinkenszand, C. LOKERSE, Praeses. C. WESTVEER, Scriba. Heinkenszand, 17 December 1948. L. S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierik- zee zal D.V. worden gehouden op Woensdag 2 Fe bruari 1949, 10.30 uur te Zierikzee. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst- ondergetekende vóór 19 Januari 1949. Namens de roepende kerk van Geersdijk, J. DINGEMANSE, Scriba. H. L. v. ALLER, Praeses. dienst, te Leiden, is door het Zeister zendingsbestuur, dat de zendingsarbeid in Suriname verzorgt, uitgeno digd in het voorjaar een reis naar Suriname te maken in het bijzonder om met de Broedergemeente in Para maribo samen te spreken over de overdracht van een gedeelte van het zendingswerk aan de Geref. Kerken. Ds Wiersinga heeft namens de generale synode als adviseur in het Zeister zendingsbestuur zitting. Ds H. Zandbergen te Vlaardingen is thans werk zaam onder de vissers in Dieppe in opdracht van de z.g. zeekerken. t Examens. De classis Hilversum heeft praep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer F. Min- nema te Weesp, cand. aan de Theol. Hogeschool en thans werkzaam als hulpprediker van Ds W. G. Har- renstein. en die stroom rijst a/ meer en meer." De classis Rotterdam heeft de heer H. de Bruin, onder wijzer te Rotterdam, toestemming verleend tot het spreken van een stichtelijk woord in de kerk van de Hey-Tuindorp, alsmede in heel het classicaal res sort. Na gehouden onderzoek heeft de classis Am sterdam aan de heer A. Langeler te Amsterdam-Z. verlof verleend om in de kerken van het 'ressort der classes Amsterdam en Zaandam drie maanden te pro poneren. Amsterdam. De kerkeraad besloot zich garant te stellen voor het door deputaten voor de gescheurde kerken gevraagd bedrag van 42.000,Deputaten kunnen er over beschikken indien de mogelijkheid van de aanwending van het geld aanwezig is en inderdaad tot aanbesteding van het bouwen, van kerkgebouwen is overgegaan. De kerk zal per object echter niet meer dan 10% betalen van hetgeen deputaten beschikbaar stellen, zodat er bovendien zekerheid moet bestaan, dat de resterende 90% hetzij definitief toegezegd, hetzij reeds betaald is. Amsterdam behoudt zich het recht voor betaling te doen geschieden zo mogelijk door middel van investeringscertificaten Ned. Staatsschuld tegen beurskoers, onverschillig of deze al dan niet verhandelbaar zijn. Deputaten zullen e.v. dus moeten trachten van de Ned. 'bank toestemming "te verkrijgen voor directe verhandelbaarheid. Daarnaast zal de ker keraad ook een offer van de gemeente vragen. Franeker. Rechts van de ingang van het kerkge bouw is in de muur een eenvoudige gedenksteen aan gebracht vermeldend de namen van de vijf jonge man nen leden der gemeente, die door de bezetter met geweld van huis gehaald en in Duitsland om het leven gekomen zijn. De vijfde naam is van een in Indië ge sneuveld marinier. Beroepen te den Burg op T., W. C. Huismans te Heer-Hugowaard te Marum, R. Groeneboer te Wirdum te Rottërdam-Z. (vac. J. M. Mulder), H. Volten te Enschedé te Hoofddorp (2e maal), M. Ros te Sleeuwijk te Appelscha, H. Sweepe te Opperdoes. Aangenomen naar Hoofddorp, M. Ros te Sleeuwijk. Afscheid en intrede. Ds B. A. van Lummel, te voren legerpredikant, is voornemens .16 Januari a.s. intrede te doen te 's-Gravendeel, na bevestiging door zijn voorganger Ds J. M. Spier van Sneek. Ds N. Postema, em. predikant, die hulpdiensten ver richt bij de kerk van Enkhuizen, heeft meerdere Zon dagen beschikbaar om de kerken te dienen. Zijn adres is Dijk 68. Ds H. A. Wiersinga, zendingspredikant in algemene Alle medewerkers en correspondenten worden dringend verzocht er voor zorg te dragen, dat kopij en opgaven van predikbeurten de drukkers uiterlijk Maandag 20 December bereiken, willen deze opgenomen worden in het nummer dat voor Kerstmis verschijnt. Voor het nummer dat voor Nieuwjaarsdag verschijnt moet alle kopij binnen zijn op Maan dag 27 December. Dit alles is absoluut noodzakelijk wil ons blad voor genoemde feestdagen alle lezers bereiken. De Drukkers, Ik vraag U, wat zouden wij, naar den mensch gesproken, op dezen dag zijn, als voor 50 jaar de V.U, niet was in het leven geroepen; als die V.LL niet was geweest in ons leven een stuwende kracht, als die V.U. de stillen en eenvoudigen in den lande niet kan doen verstaan, wat hun roeping was. J. SCHOUTEN. 20 October 1930. ADVERTENTIËN Voor de ontvangen gelukwensen, bij ons 25-jarig Huwelijksfeest, zeggen wij vrien delijk dank. A. WIELEMAKER. A. J. WIELEMAKER—VADER. Middelburg, December 1948. Korte Geere 3. Voor ROOKARTIKELEN naar Ruim gesorteerd in de meest voornaam ste merken. Wij leveren U bij iedere bon minstens 5 sigaren. J. DE WILDE, Langeviele 11, Middelburg. DAMES KLEED U GOED, draag met de feestdagen een Bij iedere mantel, welke kleur ook, brengen wij een passend model. ZIE ONZE ETALAGES St, Janstraat 68, Tel, 2203 Middelburg ZONDAG 19 DECEMBER 1948. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds H. Veldkamp 2.30 uur Dr A. H. Oussoren, Zondag 42 5.30 uur Dr A. H. Oussoren Middelburg (Noorderkerk) 10 uur Ds C. Boon 5.30 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 42 Collecte Classicale bijdrage. Arnemuiden 10.30 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Domburg (Herv. Kerk) 11 uur Leesdienst 3 uur Ds A. Scheele Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. de Wit te Rotterdam Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds L. DorSt Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 uur Dr A. H. Oussoren 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 u Ds H. Veldkamp Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d: Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Collecte Schulddelging. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Ds J. B. Vogelaar te Loosduinen. Westkapelle 9.30 uur Ds A. Scheele, 2.30 u Leesdienst CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Bed. H. Av. en Dankz. Axel (Ds Jan Scharpstraat 1) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Zondag 15 Breskens (Clubgeb.) 10 en 2.30 uur Dhr P. J. de Jonge Hoek 10 en 2.30 uur Ds Verveen Oostburg (in Pro Rege) Ds A. A. Oostenbrink Schoondijke 9 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik te Oostkapelle, Bed. H. Av. en Dankz. 23 Dec. 2.30 uur Ds D. v. d. Meulen Huwelijksinzegening. Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Bed. H. Av. en Dankz. Dubbele collecte voor de Diaconie. Zaamslag 9 en 2 uur Ds C. Kapteyn Amsterdam (Z.) CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds J. Y. Tiemersma, em. pred. Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 en 3 uur (Zondag 30) Ds R. A. Flinterman Collecte Theol. Hogeschool. 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma te Baarland. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds P. van Til, Middelburg Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen Wemeldinge 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Ds J. E. Booy Leesdienst Anna Jacoba Polder 10 uur 2.30 uur Bergen op Zoom Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer" 10 en 2.30 uur te Anna Jacoba Polder. Poortvliet 10 en 2.30 uur Dhr A. Vingerling te Goes Tholen 10 en 3 uur Ds W. v. d. Bosch, Oudewetering Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper Leesdienst Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds P. de Bruyn Ds M. J. Arntzen Bed CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9 uur 1.30 uur Bruinisse 11 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 10 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 2.30 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds D. Bremmer Ds S. Greving Ds D. Bremmer H. Av. en Dankz. Ds K. van Anken em. pred. te Delft. Ds H. Lanning em. pred. te Delft. Ds D. van Swigchem Ds H. Scholing Ds Allaart te Baarn Ds G. Aalbersberg Ds G. Visser Ds S. Greving

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1948 | | pagina 3