KERKNIEUWS. ^F^CIEELE BERICHTEN PREDIKBEURTEN. én orde, en dan praten, dan kunnen onze jongens af werken en naar huis komen. Want dit wil ik U zeggen, dat in al onze jongens en mannen het verlangen naar huis leeft, gelukkig maar. Bij onze Zeeuwsche mannen ligt de bereidheid tot het offer, en ze hebben als een der eerste bataljons, na Frankrijk, België en Duitschland, zich niet willen onttrekken om ook Indië te helpen. Maar dit oogen- schijnlijk doelloos wachten is onhoudbaar. We zijn geen soldaten voor de parade, alleen vechten als het moet, en daarvoor zijn deze jongens in dienst gekomen, geheel vrijwillig en met terzijdestelling van hun be langen, maar het kan schijnbaar niet. Verschillende mannen en jongens heb ik gesproken en met hengesprekken gehad en dan altijd weer op nieuw trof mij dit, dat we zulke kerels hadden met pracht principes. Dit moet ik U vragen mijn lezers, gedenkt deze in Uw gebed, want dit hebben ze noodig. Ik heb ze zien staan, uren op een afgelegen post, en er werd geen klacht gehoord, maar dit heb ik in hun oogen en op hun gelaat gelezen, dat mij soms ontzettend hard leek, maar waarvan ik wist, dat, wanneer ze alleen waren, er soms een traan uit hun ooghoek wrong, en dit was goud. Want toen wist ik het weer, de buitenkant lijkt soms staal, maar er was nog een hart dat klopte. En meer dan groote woorden, gaf dit juist deze jongens kracht om verder te gaan, hun ideaal vast te houden en niet ten onder gaan in de afschuwelijke disharmonie van deze wereld. Terwijl ik zelf weer in Nederland ben, voel ik nog meer de groote. verantwoordelijkheid, die op de regee ring rust voor deze mannen. Zij hebben niet kunnen stemmen, maar zij zullen straks, wanneer ze thuis komen, hun gedachten en hun ervaringen medebrengen, en laten we hopen, dat dit slagen zal, uitdragen in ons Vaderland. En ze zullen zeggen, we wenschen vaste lijnen, opdat we weten waar we aan toe zijn. En laten wij zorgen, dat, wanneer zij terugkomen in Nederland, er werk voor hen zal zijn, wat deze kerels in de eerste plaats toe komt. Reserve 2e Luit., C. ANTHEUNISSE. 1. De Voorzitter opent de vergadering, laat zingen Ps. 81-12 15 18, gaat voor in gebed, en leest voor een gedeelte uit Hand. 2. 2. Presentielijst. 3. Voorlezing en vaststelling notulen van de Conferentie van 22 Mei 1945. 4. Vruchten vorige Conferentie. 5. Ingekomen stukkenMededeeling van adv. Beeck Calkoen, dat hij niet aanwezig kan zijn op deze Conferentie. Zaamslag brengt verslag uit van de Provinciale vergadering. 6. Financieel Verslag Ontvangsten f 58.52, Uitgaven f30.55, Saldo f27.97. 7. Benoeming deputaten art. 10. Br. Jac. Dieleman en Br. P. J. van Frayenhove. 8. Vraagpunt AardenburgKomt het werk van de H.A.R.K. niet te veel op het terrein der Diaconie. De H.A.R.K. wordt gezien als tijdelijke bron en leenigt den nationalen nood, waar de Diaconie nog niet in kan voorzien. Vraagpunt Zaamslag Om te komen tot een tehuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden. Hier voor wordt een commissie benoemd uit 4 leden, om dit vraagpunt verder te bespreken en uit te werken. Hierna wordt gesproken over gezinszorg, dit wordt ook opgedragen aan de benoemde commissie. 9. Referaat Ds. Oostenbrink. OnderwerpArmenzorg in het Oude Testament. a. Armenzorg in het algemeen. b. Bijzondere zorg weduwen, weezen en vreemde lingen. c. De zorg in het brengen der tienden. Pauze. 10. Bespreking en beantwoording van verschillende vragen, aangaande het Referaat van Ds. Oosten brink. 11. Rapport financieele commissie. 12. Aangewezen voor de volgende conferentie „Aar denburg". 13. Omvraag. Enkele wijzigingen aangaande regeling voor de Diaconale Conferentie van de Diaconieën der Gereformeerde Kerken in de Classis Axel, worden aangenomen. 14. Opwekkend slotwoord Ds. yan Houte, waarin hij naar voren brengt de roeping der Kerk in het sociale leven. 15. Verslag. 16. Waarna gezongen wordt Ps. 146 5, gaat Ds. Oos tenbrink voor in Dankgebed en sluit de Voorzitter de vergadering. HET COMITÉ. YERSEKE Tijdens de vacature is het adres van den Kerkeraad J. Jonkheer, Damstraat 13. DE KERKERAAD. BEROEPEN te 'Hillegersberg Dr. N. J. Hommes te Middelburg. AANGENOMEN naar Ulrum G. W. van Houte te Terneuzen. Drietal te Gramsbergen J. P. Rozendal te Vis vliet, J. H. Teerink te Zetten en A. Schweitzer te Rheden- de Steeg. Tweetal te Emmer-Compascuum A. Quak te Genemuiden en dr.-Ph. J. Huyser te Westerlee (Gron.) te Kielwindeweer W. J. van Hoek te West-Terschelling en H. Veenstra, cand. en hulppred. te Cubaard. Beroepen te Apeldoorn (5e pred. pl.) Jac. Andree te Delfzijlte Baarn (vac. J. Bos) Joh. Blauw te Edete Haaksbergen H. Re tel te Hoornsterzwaag te Kornhorn dr. Ph. J. Huyser te Westerlee te Ter Apel G. Y. Vellenga, cand. te Sneekte Den Helder (vac. F. Tollenaar) G. Spijker te Urkte Vreeswijk A. Broek, cand. te Vlaardingen te Wijhe W. Kreuzen te Scheem- da te 's-Gravenzande (vac. D. W. v. d. Laan) L. Moesker te Rhenente Makkum J. P. Rozendal te Visvliette Kielwindeweer H. Veenstra, cand. en hulppred. te Cubaardte Maassluis (3e pred. pl.) E. Dijkstra te Ee (Fr.). Aangenomen naar Geersdijk H. L. van Aller, cand. te Beusichemnaar Wetsinge-Sauwerd dr. W. H. v. Zuylen te Dinteloordnaar Meppel (vac. H. W. Engelkes) C. P. T. Rijper te Lichtenvoorde. Bedankt voor Linschoten J. D. v. Ginhoven te Vleddervoor Oostvoorne H. L. v. Aller, cand. te Beusichemvoor Uithoorn J. v. Buuren te Abcoude voor Oosterbeek (vac. dr. J. P. Richel) C. P. T. Rijper te Lichtenvoorde. BEKNOPT VERSLAG van de 33ste Classicale Diaconale Conferentie, gehouden op II Juni 1946 te I uur in de Chr. School te Zoute-Spui. Roepende Diaconie Zoute-Spui. GOES 14 Juni j.l. slaagde Ds. C. Stam, predikant te Goes, aan de V.U. voor het doctoraal examen theologie. Zondag 16 Juni was voor de kerk van Wissekerke een blijde dag. In den morgendienst hield Ds F. J. Van de Ende een predikatie over Handelingen 20 28 en werd candidaat G. Visser door hem in het ambt bevestigd. 's Middags verbond Ds Visser zich met als tekst Ps. 121 1 en 2 aan de Gemeente. Aanwezig waren, afgevaardigden uit de Evangeli satie-commissie A'dam Noord, van de naburige kerken Colijnsplaat, Geersdijk en Kamperland en namens de classis Ds H. Scholing. Burgemeester 'en Wethouders der gemeente behoorden tot de genoodigden. De kerk was overvol. De Kerkeraad. Zondag 23 Juni 1946. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG Collecte Bouwfonds: Hofpleinkerk 9.30 uur 5.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 2.30 uur GRIJPSKERKE Voor de Geref. Kerk-alhier was het Zondag 9 Juni een blijde dag. Na een vacatureperiode van slechts 70 dagen, kwam Ds. L. Dorst van Geersdijk deze vaca ture weer bezetten. Na des morgens daartoe bevestigd te zijn door Ds. J. Dijkstra van Hoorn, welke als tekst had Jes. 61 1-3 Thema: De Evangelieprediking; deze is n.l. van God, uit God en tot God, deed Ds. Dorst des middags intrede en verbond zich aan deze gemeente met de tekstwoorden uit Zach. 4 6. Na de prediking sprak zijn Eerw. enkele woorden tot zijn nieuwe ge meente, Kerkeraad, bevestiger, afgevaardigden van de Classis, afgevaardigden van de zusterkerken, tot de pl. Herv. Predikant en tot het Burgerlijk Bestuur van Grijps- kerke. Ouderling A. Geschiere J.Hzn. sprak woorden van welkom namens Kerkeraad en Gemeente, Ds. M. Vreug- denhil namens de kerken in' de Classis Middelburg, Ds. H. A. van Loon als Herv. Collega en dhr. J. Jakobsen, gemeente-secretaris, namens de Burgerlijke Gemeente. (De Burgemeester was niet aanwezig wegens ziekte). In den middagdienst was het kerkgebouw overvol. Namens den Kerkeraad, W. DE BUCK, Scriba. Ds R. Hamming Dr N. J. Hummes Dr N. J. Hommes Drs C. Stam t.e Goes. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuizen Dpmburg (R.K. Kerk) v.m. 11 uur Leesdienst 5 uur Ds A. Koning Gapinge 9.30 en 4 uur Ds J. M. Bloemkolk Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds L. Dorst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. C. Heij Sint Laurens 10 en 2 uur Ds A. Koning Meliskerke 10 uur (Ned. Herv. Kerk) Ds M. Vreugdenhil 3.15 uur (Noodkerk Zoutelande) Ds M. Vreugdenhil Oostkapelle 10 en 5 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 uur 2.30 uur Souburg 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. C. Streefkerk te Veere Vlissingen (Nieuwe Kerk Wilhelminastraat) 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Veere 9.30 en 3 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds J. M. Bloemkolk Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. \V. Deenink CLASSE AXEL. Na ruim 12J^ jarige rijk gezegende arbeid nam Zondag 16 Juni in de n.m. dienst Ds Joh. Tiemens afscheid van de gemeente van Aardenburg, met de gelijkenis van de wijze en dwaze bouwer, die een gelijk resultaat maar toch een verschillende uitkomst hadden, Matth. 7 vs 24—27. Aan het einde richtte hij zich tot de Burgemeester der gemeente, de afgev. van Classis en genabuurde kerken, de vertegenw. der Ned. Herv. en Doopsge zinde gemeente en dankte hen allen voor de aangename samenwerking op verschillend terrein, vooral in de moeilijke tijd na de bevrijding. Hierna dankte hij, ook namens zijn vrouw de gemeente voor de vele vriend schap ondervonden. Namens kerkeraad en gemeente sprak br. A. C. Catsman den scheidenden herder en leéraar toe, hij dankte hem voor zijn trouwe arbeid en herinnerde aan de rijke zegen door de Heere geschonken. Op zijn -verzoek werd gezongen Gezang 23 vs 3 en 6. Daarna spraken de Burgemeester der gemeente, Ds Oostenbrink van Oostburg namens de classis en ge nabuurde kerken en Ds van Rooijen namens de Ned. Herv. gemeente. Na het zingen van Ps. 27 vs 7 sprak de scheidende leeraar voor de laatste maal de zegen over de ge meente uit, waarna alle aanwezigen met een handdruk persoonlijk afscheid namen. Een ï'ijk gezegende periode in de geschiedenis van Aardenburgs kerk is afgesloten. Kerken in de classis en Provincie we grijpen deze gelegenheid aan om U te danken voor Uw hartelijke medewerking in de voorbijgegane jaren, Uw mede werking heeft rijke vruchten gedragen en wij rekenen cfok in de toekomst op Uw hulp zoodat het ons mo gelijk zal zijn weer een dienaar des Woordt te ont vangen. Namens den Kerkeraad van Aardenburg, A. C. CATSMAN, Praeses. S. MEEUWSEN, Scriba. Het adres van den kerkeraad is voortaan A. C. Catsman, Marktstraat 12, Aardenburg. Grijpskerke. Het adres van de Ger. Kerk is voort aan Ds L. Dorst, Jacob Catsweg. W. DE BUCK, Scriba. Ds J. v. d. Bom te Ylst Ds D. Couvee Ds F. M. Verveen 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink Ds D. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. Ds G. W. van Houte Voorber. li Av. van werk en werkkrachten Ds A. B. W. M. Kok Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 5.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Oostburg (in „Pro Rege") Schoondijke 9 en 3 uur Terneuzen 10 en 3 uur Collecte Comité overvloed Zaamslag 10 en 3 uur Zoutespüi CLASSE GOES. Baarland 10.30 en 3 uur Ds W. J. de Ruiter Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds II. Hoekstra Emer. pred. te Hoogvliet. Goes 9.30 en 5.30 uur Drs C. Stam Zondag 39. Collecte Rudolpstichting Heinkenszand 10 en 2 30 uur Ds Joh. Booij Kapellc-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds D. Vogel te Ouderkerk a.d, Ysel Kattendijke 9.30 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 uur Ds E. Beukema 2.30 uur Ds R. D. Benkema Nieuwdorp 10 uur Ds R. D. Beukema te Eefde-Gorsel 2.30 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 en 2 30 uur Ds M. P. van Dijk Bed. II. Av. en Dankz. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. Wiopkema te Ti el CLASSE THOLEN. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Sybrandij Emer. pred. te Almelo Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven (in de Chr. School) 10 uur Leesdienst 3 uur Ds J. Greving Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds 11. Veenstra Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 6.30 uur Ds A. Sybrendy te Hoek van Holland Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds H. Scholing Nieuwerkerk 10 en 6 uur Ds J. F. v. d. Ende Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds G. Visser Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Leesdienst

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1946 | | pagina 3