OFFICIEELE BERICHTEN PREDIKBEURTEN. kunnen hier een geschikte vooropleiding krijgen, die ze later tot flinke verpleegsters- kan doen worden, ook al hebben ze nu nog niets meer geleerd dan wat de Lagere School biedt. Er is thans aan alle kanten neiging om iets anders te-gaan beginnen. Maar laten we dan niet vergeten die ongelukkigen, die zoo zeer gelijken op hen, aan wie de Heere zelf tijdens zijn omwandeling op aarde barm hartigheid bewees. C. STEKETEE, Geneesheer-Directeur. VERGADERING Classis Middelburg, 14 Mei 1946, in de Hofpleinkerk te Middelburg. 1. Ds. Bloemkolk opent namens de Roepende Kerk van Gapinge de vergadering. Leest een gedeelte van 1 Thess. 5 en gaat voor in gebed. 2. De afgevaardigden van Oostkapelle worden ver- zocht de credentiebrieven in te zien. Blijkt, dat alle kerken wettig zijn vertegenwoordigd. De kerken van Domburg, Gapinge, Arnemuiden, Koudekerke, Souburg gaven instructies mee. 3. Het moderamen neemt zittingDs. Visser, PraesesDs. Oussoren, AssessorDs. Vreugdenhil, le ScribaDs. Koning, 2e Scriba. 4. De Praeses feliciteert de kerken van Oostkapelle, Veere en Vlissingen, die haar vacatures zagen vervuld en roept de Predikanten Ds. Deenck, 'Ds. Streefkerk en Ds. Hendriks een hartelijk welkom toe. Hij spreekt de blijdschap der classis uit, dat de kerken van Souburg en Middelburg haar beroepings- werk zagen bekroond. 5. Allereerst wordt aan de orde gesteld de emeri- teering van Ds. A. C. Heij. Als Dep. ad art. 49 Part. Synode is aanwezig Ds. A. Scheele. De stukken worden in orde bevonden en het pensioen vastgesteld. Hierna wordt, met instemming van Dep. ad hoe, aan Ds. Heij eervol emeritaat verleend met ingang van 1 Juli a.s. De Praeses spreekt den nestor der classis zeer harte lijk toedenkt aan den veelvuldigen arbeid in de classis over een reeks van jarenaan de principieele leiding op haar vergaderingenniet het minst aan de wijze, waarop Ds. Heij in onderscheiden deputaat- schappen haar heeft gediend, inzonderheid als Dep. voor de Zending. Hij wenscht den scheidenden leeraar een gezegenden levensavond, waarin de Heere hem de vrucht van zijn arbeid in eigen leven mede doe genieten. Ds. Scheele spreekt eveneens hartelijke woorden van afscheid. Memoreert het verleden der classis, waarin hij zelf zijn loopbaan begon. Hij spreekt namens de kerken der provincie den dank uit voor al den arbeid voor de Zeeuwsche kerken verrichtherinnert aan de breede plaats, die Ds. Heij in die kerken heeft ingenomen. Hij dankt God voor de gaven, die Hij aan Ds. Heij tot zegen van onze kerken gegeven heeft en bidt hem de genade des H. Geestes in zijn verdere levensjaren toedat het ten tijde des avonds licht moge zijn. Ds. Heij beantwoordt de hem toegesproken woorden. Hij geeft den dank aan den Heere voor de kracht hem verleend, om zijn arbeid te verrichten. Hij dankt, voor al de liefde en het medêleven in dagen van druk en voor de hartelijke samenwerking, in de classis onder vonden. 6. Ds. Koning leest de notulen der vorige vergade ring, welke worden vastgesteld. 7. Ingekomen stukken a. Ds. van Krimpen beveelt Evangelisatie-cursus aan. b. Een verzoek van de Classis Zierikzee om hulp te verleenen in dfen predikdienst in haar ressort. Besloten wordt één Predikant eens in de twee weken af te staan. c. De Kerkeraad van Gees deelt mee, dat zijn Predi kant zich aan de gemeenschap der Geref. Kerken onttrok. d. Gen. Deptt. voor de Evangelisatie onder studeerenden sporen aan een collecte voor dit werk te houden. Als Deputaat voor dezen arbeid wordt aangewezen Ds. Hindriks. e. Verzoek Classis Leiden mede te helpen de geestelijke verzorging der patiënten in de ziekenhuizen aldaar financieel mogelijk te maken. Zal worden beantwoord. f. Kerkeraad van Goes roept de Part. Synode bijeen tegen 19 Juni a.s. met verzoek doorzending van voor stellen. Verzocht zal worden den datum te verzetten met het oog op den te houden Schooldag te Rotterdam. 8. Instructies. a. De Kerk van Souburg vraagt vacaturebeurten voor één Zondag per maand. Wordt toegestaan. b. De Kerkeraad van G. verzoekt de hulp der Kerken voor een jongen broeder, die zich wil voorbereiden voor de theol. studie. Gaarne zag hij dit verzoek met gunstig advies doorgezonden aan Deptt. ad art. 49 der Part. Synode. Advies wordt verstrekt. c. Arnemuiden verzoekt approbatie beroep Ds. Veld huizen. Geen bezwaar. Tevens verzoekt deze Kerk advies inzake licht geval, hetwelk gegeven wordt. d. Domburg en Westkapelle verzoeken hulpdiensten. Domburg zal viermaal één' beurt ontvangen en West kapelle één beurt per maand. 9. Rapporten. a. Ds. Heij rapporteert inzake de Zending. Hij geeft overzicht van de Zendingsbijdragen. b. Ds. Oussoren doet enkele mededeelingen aangaande het Zendingswerko.m. van de- ondervindingen der Zendingsarbeiders en over de organisatie van het "wereld-zendingswerk. Doet mededeeling, dat Ds. Popma naar Indië is vertrokken en doet namens hem een beroep op de kerken a.s. Zondag hem te gedenken in den gebede. Voorts wordt in uitzicht gesteld een rondtocht van Zendingsarbei'ders inde zuidelijke provincies. Pauze. Bij heropening gezongen Ps. 25 2. c. Ds. Vreugdenhil leest rapport inzake classis quota. Voorstel der commissie wordt aanvaard. De per- centagecijfers zijn nu de volgende Arnemuiden 5 Va Domburg 1 Va Gapinge 1 Grijpskerke 5 Koudekerke 6% Sint Laurens 4 Meliskerke 5'/2 Middelburg 27%; Oostkapelle 5; Serooskerke 8Vz Souburg 10; Veere 31/2; Vlis singen 12%; Vrouwenpolder 2; Westkapelle 1. d. Ds. Bloemkolk rapporteert namens commissie tot ver deeling van de gelden der steunactie voor de ge troffen Kerken van Walcheren uit de Kerken van de classis Utrecht en andere kerken in het Noorden. Voorstel der commissie wordt aanvaard. e. Ds. Visser brengt rapport uit namens commissie voor de Evangelisatie onder de tewerkgestelden. Besloten wordt op elke plaats waar kampen voor tewerk gestelden zijn een comité te stichten tot Evangelisatie onder hen en tevens één van dit comité te benoemen om contact uit te oefenen met het interkerkelijk comité. f. Ds. Bloemkolk doet verslag van de samenspreking met een broeder uit de kerk van S., betreffende zijn bezwaarschrift. 10. Verkiezing afgevaardigden Part. Synode. Verkozen worden Primi Predikanten Ds. H. J. Hommes, Middelburg Ds. A. Koning, St. LaurensSecundi Predikanten Ds. J. E. Visser, Domburg Ds. M. Vreugdenhil, Meliskerke Primi Ouderlingen br. P. Boon, St. Laurensbr. E. Tange, SouburgSecundi Ouderlingen br. A. Geschiere, Grijps kerke br. J. J. Laernoes, Vlissingen. 11. Rondvraag naar art. 41 K.O. Arnemuiden verzoekt vertegenwoordiging classis bij intrede Ds. Veldhuys, 2 Juni. Ds. Vreugdenhil wordt aangewezen. Grijpskerke verzoekt approbatie beroep Ds. Dorst. Stukken blijken in orde. Tevens verzoekt men vertegen woordiging der classis bij de intrede van Ds. Dorst, 9 Juni. Ook hiervoor krijgt Ds. Vreugdenhil opdracht. Koudekerke verzoekt of de classis aanwezig wil zijn bij het afscheid van Ds. Heij op 30 Juni. Ds. Hommes zal de classis vertegenwoordigen. Tevens hoopt het moderamen tegenwoordig te zijn op een samenkomst 27 Mei, waarin Ds. Heij zijn 40-jarige ambtsbediening zal herdenken. Serooskerke geeft inlichting inzake de situatie, waar in haar Predikant verkeert. 12. De volgende classis vergadering wordt vastge steld op Woensdag 11 Sept. Grijpskerke is roepende Kerk. ModeramenDs. Vreugdenhil, praesesDs. Visser, assessorDs. Oussoren, le scribaDs. Streef kerk, 2e scriba. 13. Pers. rondvraag. Ds. Vreugdenhil wordt benoemd tot Zendingsdeputant i.p.v. Ds. Heij, en Ds. Oussoren tot secundus. Ds. Oussoren zag gaarne, dat de Kerkeraad Mej. H. Schreuder in de gelegenheid zou stellen te spreken over de Zending onder Vrouwen. De mogelijkheid van het houden van een Zendings dag wordt onder oogen gezien. Ds. Hindriks spreekt, mede namens de pas ingekomen collega's, den wensch uit met de classis in hartelijke samenwerking te mogen arbeiden tot eere Gods en heil der Kerken. 14. Ds. Visser doet voorstellen aangaande vacature- beurten. Korte notulen worden gelezen en vastgesteld. De Praeses gaat voor in dankzegging en sluit de vergadering. Op last der classis, A. KONING, 2e Scriba h.t. GRIJPSKERKE. Bij de intrede van DS L. Dorst op 9 Juni, aanvang 2 uur, worden de zusterkerken uit de classis Middelburg vriendelijk verzocht zich te doen vertegen woordigen door een tweetal afgevaardigden. W. DE BUCK, Scriba. Zondag 2 Juni 1946. CLASSE MIDDELBURG* MIDDELBURG Collecte Theol. Iloogeschool. Hofpleinkerk 9.30 uur 5.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 2.30 uur Arnemuiden 10 uur 6.30 uur Dr A. H. Oussoren Dr N. J, Hommes Dr N. J. Hommes Dr A. H. Oussoren Ds H. Scholing Bevestiging Ds P. M. Veldhuizen Intrede Domburg (R.K. Kerk) v.m. 11 uur Ds B. W. M. Kok te Zaamslag 3 uur Leesdienst 7 uur Ds A. B. W. M. Kok Jeugdrede Gapinge 9.30 uur Leesdienst 4 uur Ds J. M. Bloemkolk Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds Ds J. Dijkstra te Hoorn Koudekerke 10 en 2.30 uur Ds A. C. Heij Sint Laurens 10 uur Leesdienst 4.30 uur Dr A. H. Oussoren Meliskerke 10 uur (Ned. Ilerv. Kerk) Ds M. Vreugdenhil 3.15 uur (Noodkerk Zoutelande) Ds M. Vreugdenhil Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 10 uur Ds J. M. Bloemkolk 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen (Nieuwe Kerk Wilhelminastraat) 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Veere 9.30 uur Leesdienst 6 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 uur Ds J. C. Streefkerk 2 uur Ds J. M. Bloemkolk Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds A. B. W. M. Kok Voorber. H. Av. CLASSE AXEL* Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 2.30 uur HOEK. Na een vacature van bijna 10 maanden werd alhier op Zondag 26 Mei in de morgendienst bevestigd Cand. F. M. Verveen voorheen hulpprediker te Abbenbroek. Als bevestiger trad op Ds G. W. van Houte van Terneuzen met als tekst Matth. 14 vs 15 tot en met 24. Des middags deed Ds Verveen intrede met 2 Cor. 4 vs 7. Na de predikatie richtte Ds Verveen zich tot zijn kerkeraad en gemeente, tot de afgev. genabuurde kerken, tot den consulent en beves tiger Ds van Houte, tot de afgev. der Classis en tot het burgerlijk gemeentebestuur. Namens kerkeraad en gemeente werd Ds Verveen toegesproken door ouderling B. de Putter en namens de Classis door Ds van Houte. De Kerkeraad. Ds J. A. Tiemens Ds Th. Delleman te Kralingen Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. M. Verveen Oostburg (in „Pro Rege") 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink Schoondijke 9 en 3 uur Ds D. de Vries Terneuzen 10 en 3 uur Ds G. W. van Houte Zaamslag 10 en 3 uur Zoutespui CLASSE GOES* Baarland 10.30 en 3 uur Ds W. J. de Ruiter Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds M. P. van Dijk Goes 9.30 en 5.30 uur Ds C Stam In beide diensten Bed. H. Av., 's av. ook Nabetr. Extra collecte voor de kerk Heinkenszand 10 en 2 30 uur Kapelle-Biezelinge 10 en 6 uur Kattendijke 9.30 uur Kruiningen 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 uur Ds Joh. Booij 2.30 uur Ds E. Beukema Nieuwdorp 10 uur Ds E" Beukema 2.30 uur Ds Joh. Booij Wemeldinge 10 en 2 30 uur Leesdienst Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 6 uur Ds A. van Egmond Nam. Afscheid. CLASSE THOLEN. Krabbendijlce 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds P. de Bruijn Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE* Brouwershaven (in de Clir. School) 10 uur 3 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds C. van Nes Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds F. J. v. d. Ende Bed. H. Av. en Dankz. Haamstede 10 en 6.30 uur Ds W. J. Smid Legerpredikant Kamperland Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. Voorneveld Wissenkerke 10 en 2 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds S. Greving Zonnemaire 10 en 2.30 uur Leesdienst

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1946 | | pagina 3