KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN PREDIKBEURTEN. dat daarmede onze taak daar geëindigd is. Wat dit wel beteekent zullen de sprekers U vertellen. Op deze toogdagen worden geen voorstellen ,die eventueel aan de Generale Synode zullen worden ge daan, besproken. Hoofdzaak is dat door de uiteenzettingen en de besprekingen, de kerkeraden voorbereid zullen zijn op hetgeen ter Generale Synode zal worden behandeld. Wij wachten dus van alle kerken in de Zuidelijke provincies afgevaardigden, zeker alle Predikanten. Alleen in zeer bijzondere gevallen kunnen belang stellenden worden toegelaten. Namens den Kerkeraad, get. G. SMEENK, Praeses. get. M. DE NOOIJER, Scriba. ONS GEREFORMEERD JEUGDWERK Op verzoek van den Hoofdredacteur zou ik eenige artikelen schrijven over den stand van ons jeugdwerk. Met genoegen vat ik die taak aan. Een prachtig aanknoopingspunt heb ik in de vorige week gehouden jaarvergadering van den Bond voor Géref. Jeugdorganisatie. Oudergewoonte waren ook nu de leidsters en leiders van meisjes en knapen op den Woensdag na Paschen naar Utrecht opgeroepen. Het was de eerste bondsdag na de bevrijding. Hoe zou die zijn Het is te begrijpen, dat wij met eenige spanning de oude bekende zaal in K. en W. betraden. Al jaren toch vergaderden wij in dezelfde stad en in dezelfde zaal. De vergelijking met de vorige vergaderingen kon dus zuiver zijn. De laatste maal vergaderden wij op Woensdag 8 April 1942. Èenige maanden na dien werd onze Bond door den Duitschen overweldiger ontbonden. Onze Bond met bijna 23000 leden. 'Gewurgd en beroofd. Maar toch niet doodelijk verlamd. In stilte werd het werk, ge brekkig soms, voortgezet. Om direct na de bevrijding met kracht te ontplooien. De bondsmachine werd van lieverlee op toeren gebracht. De leden stroomden toe. Reeds werd het aantal van 22000 overschreden. Bijna het oude peil bereikt. Hoe zou het met de leiding zijn Met de. belang stelling en activiteit der jeugdleiders Met die gedachten en vragen kwamen wij ter ver gadering. - En hoe was het daar Laat ik U niet langer in het onzekere laten. Het is naar alle kanten meegevallen. Een volle zaal jeugd leiders. Een beste stemming. Op hoog peil staande besprekingen. Vasthoudend het goede oude, grijpend naar het frissche nieuwe. Voor ons, die reeds een kwart eeuw de ontwikkeling van den bond, ook in het vergaderbezoek der bonds dagen hebben meegeleefd, was er iets ontroerends in deze eerste vergadering. Voor het eerst in al die jaren was de leiding in handen van den tweeden voorzitter, Prof. Aalders. De eerste voorzitter, de bekende Joh. C. Francken, is op 1 Januari van dit jaar de eeuwige rust ingegaan, na een zeer werkzaam leven, door God daags te voren onverwacht beëindigd, en na slechts een ziekbed van een dag hier op aarde definitief afgesloten. Zijn trouwe vriend en medeoprichter van den bond, M. Grashoff, was hem in 1942 voorgegaan. Hoe smar telijk waren deze verliezen. In gevoelvolle bewoordingen heeft Prof. Aalders beiden herdacht en bewogen hoorden wij onze gevoelens vertolkt. In aansluiting hierop werden alle gevallenen in den bezettingstijd herdacht. Ik ben op weg een beschouwend verslag te geven van deze vergadering. Daar moet het evenwel niet heen. Het was mijn bedoeling te geven wat er in den lande leeft in en om ons jeugdwerk, Hoe mannen als Prof. Waterink, Ds. Overduin, Ds. Dronkert van Leiden, vele leiders en leidsters zich hebben uitgesproken en wat ik daaromtrent, op de vergadering, in de pauze, aan de koffietafel, in de wandelgangen, enz., heb op gevangen. Dat betreft heel wat onderwerpen. Ik noem al vastcultuur en ontspanning, excursies, jeugdcontacten, indifferenten, Kerk, gezin en jeugdwerk, jeugdleidersvorming, geref. padvinderij, en nog tal van andere in het middelpunt der belangstelling staande zaken. Wellicht dat ik daar eenige weken achtereen üw belangstelling voor mag hebben in een bescheiden hoekje, van de Kerkbode en mogelijk dat zelfs de Hoofd redacteur toestaat dat eventueele vragen die bij de lezers rijzen en mij ter kennis worden gebracht, hier beantwoording vinden. D.V. tot volgende week dan. DE BRUIN. Beroepen: te. Middelburg Ds H. Veldkamp, geestelijk verzorger van Sonnevanckte Geersdijk H. L. van Aller, cand. en hulppred-. te Beusichcm. Bedankt: voor Amsterdam-C Ds Joh. Blauw te Ede. Tweetal te Nieuwendijke (2e pred. 'pl.) W. C. P. den Boer te Den Bommel en I. "Hamming te Oud- Beyerland. Beroepen te Paesens J. Haitsma te Rockanje le Wommels H. Herder te Schoonrewoerdte Werken dam (2e pred. pl.) L. v. d. Linde te Fijnaartte Exmorra- Allingawier-Schraard D. Middelkoop te Mildamte Hal- lum A. J. van Dijk te Koudum. Aangenomen naar Wassenaar-Z. G. van Duynen, O.I. legerpred. met verlof te Groningen. Bedankt voor Driesum H. Veldkamp, geestelijk verzorger van „Sonnevanck" te Harderwijkvoor Beet- sterzwaag L. Moesker te Rhenenvoor Enkhuizen (2e pred. pl.) H. de Wit te Winterswijkvoor Hazerswoude H. Brinkman te Amerongenvoor Wezep H. Th. van Munster te Gorinchem'voor Twijzel J. P. Rozendal te Visvlietvoor Schoonhoven-Willige-Langerak J. Bijle- veld te Asperen. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Uit huizen" nam ds. J. G. Marseille afscheid van Hooger- smilde met Hebr. 13 20 en 21. 5 Mei a.s. doet ds. Mar seille intrede te Uithuizen, na bevestiging door zijn zwager, ds. G. v. Doornik van Minnertsga. Na be vestiging door zijn vader, dr. B. Wielenga, em. predikant te Wassenaar met 2 Tim. 4 5b, deed ds. J. L. Wielenga, gekomen van Laren (N.-H.), intrede te Oudewater met Openb. 14:6 en 7. rCand. A^ W. Bol, hulppred. te Amstelveen, is voornemens 12 Mei a.s. intrede te doen te Enumatil, na bevestiging door Ds. J. J. van Wageningen van Enter. Ds. Y. Feenstra te Paesens c.a. is voornemens 19 Mei a.s. intrede te doen te Augustinusga-Surhuizum, na bevestiging door zijn voorganger, ds. U. Buwalda, em. predikant. Ds. J. F. Colenbrander, em. predikant van Vriezen veen, heeft zich metterwoon gevestigd te Ermelo, Nassaulaan 2. Ds. H. v. d. Elskamp te Hilversum, die een ingrijpende operatie onderging, is in zooverre hersteld, dat hij wat 'wandelen mag en de kerkdiensten mag bijwonen. Zooang hij echter nog een open wond heeft aan zijn been, mag hij zijn arbeid niet hervatten. Ds. W. Fijn van Draat te Bandoeng, is in goede gezondheid in Nederland aangekomen en mocht reeds voorgaan in een godsdienstoefening. Dr. D. J. de Groot te Woudsend mocht na een ongesteldheid van 15 maanden, weer voor zijn ge meente optreden. Hij bediende het Woord over Jes. 53 4a. Ds. W. v. d. Kerk, em. predikant te Doornspijk, is benoemd tot hulpprediker te Badhoevedorp. Ds. G. A. Langhout f In den ouderdom van bijkans 65 jaar is te Gaastemeer overleden ds. G. A. Langhout, predikant bij de Geref. kerk aldaar. De overledene, die met Paschen nog voor zijn gemeente optrad, werd 23 Juni 1881 te Anjum, waar zijn vader Ned. Herv. predikant was, geboren. Hij studeerde aan de V. U. en aanvaardde 12 December 1909 zijn ambt te Gees. In 1913 vertrok hij naar O. en N. Bildtzijl, welke standplaats hij in 1905 met die van Gaastemeer, waar zijn zwager, ds. F. C. Meyster van Rotterdam hem bevestigde, verwisselde. Van de Part. Synode van Friesland-Zuid en de Friesche zendings synode maakte ds. Langhout bij herhaling deel uit. De overledene bekleedde meerdere functies. GRIJPSKERKE. Alhier hoopt D.V. Ds L. Dorst op Pinksterdag 9 Juni om 2.30 uur intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door Ds J. Dijkstra te Hoorn. Zondag 12 Mei 1946. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG Collecte Herstelfonds. Hofpleinkerk 9.30 uur 5.30 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds C. van Nes Dr A. H. Oassoren Cat. Zondag 5 Dr A. H. Oassoren Cat. Zondag 5. 2.30 uur Ds C. van Nes Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg (R.K. Kerk) v.m. 11 uur Ds J. E. Visser 3 uur Ijeesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. M. Bloemkolk Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik Kondekerke 10 en 2.30 uur Ds A. C. He ij Sint Laurens 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Meliskerke 10 uur (Ned. Herv. Kerk) Ds M. Vreugdenhil 3 15 uur (Noodkerk Zoutelande) Ds M. Vreugdenhil Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 4.30 uur Ds J. W. Deenik Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds I. Hamming te Oud-Beyerland Souburg 10 uur Leesdienst 2.30 uur Dr A. H. Oussoren Vlissingen (Nieuwe Kerk Wilhelminastraat) 9.30 en 5 uur Ds. J. Hindriks Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 10.30 uur Leesdienst 4 uur Ds J. M. Bloemkolk Voorb H. A. Westkapelle 9.30 uur Ds J. E. Visser 2.30 uur Ds J. E. Visser Bevestiging Ambtsdragers CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds C. v. Puyvelde Emer. pred. te Antwerpen. Axel 10 en 2.30 uur Ds J. A. Tiemens Hoek 10 en 2.30 uur Ds D. de Vries? Oostburg (in „Pro Rege") 10 en 2.30 uur De A. A. Oostenbrink Schoondijke 10.30 en 3 uur Ds D. de Vries Terneuzen 10 en 3 uur Ds W. J. Smidt Legerpredikant te Bergen op Zoom Collecte voor Theol. Hoogeschool te Kampen. Zaamslag 10 en 3 uur Ds A. B. W. M. Kok Zoutespui CLASSE GOES. Baarland 10.30 en 3 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 5.30 uur SCHARENDIJKE. Bij het vacant komen van onze gemeente-, is het adres van den Kerkeraad Praeses br. J. Lemson, Eikerzee. ScribaII. Ringelberg, Scharendijke. PARTICULIERE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Goes roept de Particuliere Synode van Zeeland samen D.V. op Woensdag 19 Juni a.s. in Hotel De Korenbeurs, Groote Markt, Goes, 's morgens 9.30 uur. Opgaven van afgevaardigden (primi en secundo), stukken voor de agenda, boeken en bescheiden der quaestores worden ingewacht uiterlijk 28 Mei a.s. bij den scriba der kerk. Namens de roepende kerk Ds. C. STAM, praeses. H. C. VAN DONK, scriba, Oostsingel 84, Tel. (K 1100) 2272. Ds W. J. de Ruiter Leesdienst Ds C Stam Ds F. Slomp te Hoorn 's Morgens bijz. dienst met het oog op de beteekenis en taak van het gezin. Extra collecte voor de Evangelisatie in N. Holland. Heinkenszand 10 eu 2.30 uur Ds Joh. B<»oij Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds A. Scheele Kattendijke 9.30 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 en 2.30 uur Leesdienst Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Wemeldinge 10 uur Leesdienst 6.30 uur Ds M. P. van Dijk Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. van Egmond CLASSE THOLEN. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds P. de Bruijn Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven (in de Chr. School) 6.30 uur AGENDUM van de vergadering der Classis Middelburg op Dinsdag 14 Mei 1946 des voormiddags half tien uur, in de consistoriekamer van de Hofpleinkerk te M.'burg. 1. Opening door de roepende Kerk van Gapinge. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen Praeses Ds. J. E. Visser. Assessor- Dr. A. H. Oussoren. Ie ScribaDs. M. Vreugdenhil. 2e ScribaDs. A. Koning. 4. Lezing en vaststelling van de notulen. 5. Ingekomen stukken, o.a. Emeritaats-aanvrage Ds. A. C. Hey van Koudekerke. 6. Instructies. 7. Rapporten, o.a. betreffende Classis-quotum en stöun- actie „UtrechtWalcheren". 8. Rondvraag naar artikel 41 D.K.O. 9. Aanwijzing roepende Kerk en vaststelling der volgende vergadering. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Lezing ..der korte notulen. 12. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Gapingej Ds. J. M. BLOEMKOLK, praeses. JAC. WATTEL, 2e scriba. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 7 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur 10 uur Leesdienst Cand. J. W. Thijs te Zevenbergen Ds H. Veenstra Ds L. Dorst Ds H. C. Voorneveld Ds H. Scholing Ds H. v. d. Berg Ds S. Greving ADVERTENTIE N. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg, in zijn Heere en Zaligmaker onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder, Zwager en Oom de Heer PIETER DE KAM, op den leeftijd van 41 jaar en 5 maanden. Sterke de Heere ons in dezen smartelijken weg. Uit aller naam Wed. K. DE KAM—DE WITTE. Kondekerke, 2 Mei 1946.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1946 | | pagina 3