OFFICIEELE BERICHTEN PREDIKBEURTEN. verzorger van Sonnevanck" te Harderwijk. Te Bever wijk J. G. Aalders te Katwijk a. d. Rijn. Te Smilde (2e pred. pi.) A. J. Stolte te Wièrden. Te Hattem H. Numan te Hijl'aard. Te Arnhem (vac. H. v. Andel). D, W. van der Laan te 's-Gravenzande. Aangenomen naar Jutrijp-Hommerts J. Kuiper, cand. te Amsterdamnaar Leeuwarden J. G. Aalders te Katwijk a. d. Rijnnaar Spijkenisse Joh. A. Tiemens te Aardenburgnaar Arnhem (vac. J. O verduin) N. Willemse te Rotterdam-Charlois. Naar Berkum C. v. d. Boom, evang.pred. te Noord-Scharwoude. Bedankt voor Bozum A. de Boer te Staphorst voor Kootwijkerbroek en Hoogersmilde J. Kuiper, cand. te Amsterdamvoor Vollenhove J. Antuma te Raard voor Rotterdam-Feyenoord H. Brinkman te Amerongen voor Kornhórn en Tienhoven (U.) M. den Boer te Oude- schoot. Voor Kolhorn en Schermerhorn C. v. d. Boom, evang.pred. te N.-Scharwoude. Voor Beverwijk J. G. Aalders te Katwijk a. d. Rijn. Voor Puttershoek D. van der Wielen te Boornbergum. Voor Wommels L. Moesker te Rhenen. Afscheid en intrede. Na bevestiging door ds. H. J. ten Brink van 's-Gravenhage-Loosduinen met Joh. 3 29, deed ds. A. Verschoor, gekomen van St. Pancras, intrede te Santpoort met Num. 22 38 b. Ds. H. Bouma is voornemens wegens vertrek naar Nieuw-Loosdrecht 29 April a.s. afscheid te nemen van Treebeek. Ds. P. Robbers is voornemens 24 April a.s. afscheid te nemen van Zuidland, om 1 Mei d.o.v. intrede te doen te Rotterdam, na bevestiging in denzelfden dienst door ds. F. C. Meyster aldaar. -Ds. F. H. Vonk is voor nemens 19 Mei a.s. afscheid te nemen van Boxum, om 1 Juni d.o.v. intrede te doen te Veenwoudsterwal, na bevestiging door zijn voorganger, ds. F. W. Geerds, em. pred. aldaar. Wegens vertrek naar Overschie nam ds. W. J. Meister afscheid van Wommels met 1 Cor. 13 18. Na bevestiging door ds. J. Bavink van Gramsbergen met Micha 5 6, deed cand. D. G. Molenaar, gekomen van Heusden, intrede te Renswoude met Joh. 3 29 en 30. Na bevestiging door ds. M. G. v. Rennes van Heeg met Ez. 3:17 deed cand. Joh. Verhave, ge komen van Laren (N.-H.), intrede te Ameide met 1 Tim. 1 12. Ds. J. S. Greidanus te Weihe is voornemens 5 Mei a.s. intrede te doen te Dedemsvaart, na beves tiging door ds. Neerken aldaar. - Ds. H. v. d. Berg van Scharendijke is voornemens 12 Mei a.s. intrede te doen te Soest, na bevestiging door zijn voorganger, ds. H. W. Wierda van 's-Gravenhage-Loosduinen. Ds. H. van Andelis voornemens wegens vertrek naar 's-Gravenhage-West, 26 Mei a.s. afscheid te nemen van Arnhem. Na bevestiging door ds. J. H.^Mulder van Vlaardingen met 2 Tim. 42 deed ds. W. J. Meister, gekomen van Wommels, intrede te Overschie met Jer. 31:3.. Ds. A. P. Heiner te Giessen-Rijswijk is voor nemens 26 Mei a.s. intrede te doen te Zevenhuizen (Z.H.), na bevestiging door ds. J. H. Jonker van Werkendam. Wegens vertrek naar Hilversum nam ds. J. Wegge- mans afscheid van Leiden met Luk. 22 31 en 32. ROME EN DORDT In een op verzoek door F. C. Meyster, destijds praeses der Gen. Synode van de Geref. Kerken, in het R.K. blad „Omhoog" geplaatst schetsje over zijn ontmoeting met den (toen nog) Aartsbisschop dr. de Jong in diens woning te Utrecht lezen we „Het was eerst even een ongewone sensatie voor een Gereformeerd predikant een bezoek te brengen in de statige aartsbisschoppelijke woning. De sobere voor naamheid van het interieur, het correct optreden van het personeel, de opgang langs de breede statietrap, de ontvangst in een ruim vertrek, dat het midden houdt tusschen een paleiskamer en een echt oud-hollandsche zaalhooge zetels om de groote tafel, pallisander kasten, oud-Delfts, schilderijen en een speelklok, dit alles brengt u onwillekeurig in die bijzondere sfeer, waarin ge het binnenschrijden verbeidt van een plechtstatigen kerk vorst, met een als uit ivoor gesneden, effen gelaat, hoog, koel en gereserveerd tegenover zulk een vreemde eend in de bijt, hoogstens met nu^ en dan een fijne glimlach van een diplomaat. „Maar zie, de deur gaat open en er komt een een voudig man, in bisschoppelijk huisgewaad, de twee handen naar mij uitgestrekt, een en al joviale gemoede lijkheid, die zoo gezellig mogelijk zegtvertelt u me nu eerst eens, hoe ik u aan moet spreken, want hier laat mijn protocol mij in de steek. Toen zijn we het eens geworden over dominee, ofschoon Zijn Hoogwaardige Excellentie dit erg sober vond, waarop ik een tikje ondeugend antwoordde, dat ik het erg veel vond, vooral van zijn lippen. Toen was het ijs meteen gebroken." Arbeid onder de Militairen, Dep. br. L. de Kok, Koning Willem III straat 17, Bergen op Zoom. f 1.per 100 zielen. Voor door oorlogsschade getroffen kerken, Dep. Ds. Swierts, giro 435483. OECUMENISCHE BEWEGING IN DE GEREF. KERKEN In het midden der Geref. kerken heeft zich een actie ontwikkeld die streeft naar verlevendiging en verdieping van het oecumenisch besef op den basis van Gods Woord en de drie formulieren van eenigheid. De advies commissie bestaat uit de heeren Prof. dr. J. H. Bavinck te Utrecht, ds. J. C. Brussaard te Bloemendaal, mr. J. C. Boelens te Amsterdam, ds. A. Dondorp te Heemstede, ds. F. Dresselhuis te Oldeboorn, G. v. Driel te Utrecht, ds. T. Fbssei® te Zwijndrecht, ds. I. Hamming te Oud- Beijerland, ds. W. F. C. v. Helsdingen te Amersfoort, dr. L. J. Hut te Beilen, ds. J. C. K. Kuiper te 's-Graven- hage, ds. A. A. Leenhouts te Heerenveen, ds. J. Meester te Brouwershaven, ds. G. Melles te Wartena, ds. Joh. Meynen te 's-Gravenhage, mej, dr. mr. G. H. J. v. d. Molen te Aerdenhout, mr. A. J. Mulder en ds. mr. D. C. Mulder, beiden te Leiden, ds. J. Overduin te Arnhem, dr. A. H. Oussoren te Middelburg, mr. C. A. v. Peursem te Scheveningen, ds. B. Richters te Baarn, ds. D. v. Swigchum te 's-Gravenhage, J. A. Tazelaar te Terneuzen, ds. A. J. W. Vogelaar te Lemelerveld en dr. B. Wielenga te Wassenaar. Tot voorzitter en secretaris zijn benoemd ds. Brussaard en ds. Richters. Aan de kerken zal een verklaring en een getuigenis uitgaan, terwijl in Juli a.s. een tweedaagsche conferentie zal gehouden worden. Het bureau is gevestigd te Bloemendaal, Kerkplein 26. Het adres van de Geref. Kerk te Veere is voortaan Ds. J. C. STREEFKERK, Geref. Pastorie, Veere. AGENDUM van de te houden vergadering der Classis Zierikzee van Gereformeerde Kerken, welke niet zooals aanvan kelijk vermeld EEN Mei, doch D.V. Woensdag ACHT Mei e.k. zal gehouden worden. Zondag 28 April 1946. CLASSE MIDDELBURG» MIDDELBURG Collecte Evang. arbeid België Hofpleinkerk 9.30 uur 5.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 1. Opening door de roepende Kerk van Nieuwerkerk. 2. Nazien der Credentialen door de Kerk van Ooster- land. 3. Constitueeren der vergadering. Ds. H. Scholing, PraesesDs. L. Dorst, Assessor en Ds. H. C. Voorneveld, Scriba. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. a. -Rapporten, b. Verkiezing afvaardiging Part. Synode van Zeeland, c. Onderzoek van dhr. A. Vingerling. 8. Rondvraag naar Art. 41. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Algemeene rondvraag. 11. Vaststellen van het persverslag. 12. Aanwijzing van de roepende Kerk en tijd der volgende vergadering. 13. Sluiting.' Namens de roepende Kerk van Nieuwerkerk, C. L. DE JONGE, Praeses. W. VAN DIJKE, Scriba. Ds Veldkamp te Harderwijk Dr N. J. Hommes Dr N. J. Hommes Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds Veldkamp Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. C. Heij Domburg (R.K. Kerk) v.m. 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Leesdienst 4 uur Ds J. M. Bloemkolk Grijpskerke 10 en 2.30 uur Dr A. 11. Oussoren Koudekerke 10 uur Leesdienst 2.30 uur Dr N. J. Hommes Sint Laurens 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 10.45 uur (Noodkerk Zoutelande) Ds M. Vreugdenkil Bed, H. Av. 3.15 uur (Noodkerk Zoutelande) Ds M. Vreugdenkil Bed. H, Av. en Nabetr. Oostkapelle 10 en 2,30 uur Ds J. W. Deenink Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds M. N. de Wolf te Krommenie Souburg 10 en 2.30 uur Ds J. Bijleveld te Asperen Vlissingen (Nieuwe Kerk Wilkelminastraat) 9.30 en 5 uur Ds J. Hindriks Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 uur Ds J. M. Bloemkolk Openbare Belijdenis 2 uur Ds J. M. Bloemkolk Westkapelle 9.30 uur Ds J. E. Visser 2.30 uur Leesdienst CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 5 uur Hoek 10 en 2.30 uur AGENDA van de vergadering van de Classis Tholen van Geref. Kerken, te houden op Donderdag 2 Mei 1946 te Bergen op Zoom, aanvang 9 uur. AGENDA 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en instructies. 3. Vaststelling der notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeeling van ingekomen stukken en gevoerde correspondentie. 6. Behandeling van instructies. 7. Rapporten. 8. Vaststelling van hetgeen gebracht zal worden ter Part. Synode. 9. Verkiezing van afgevaardigden naar de Part. Synode. 10. Rondvraag naar art. 41 en zoo noodig art. 43 K.O. 11. Inning en verantwoording der collecten en quota. 12. Aanvrage en vaststelling van vacaturebeurten. 13. Algemeene rondvraag. 14. Vaststelling van de volgende vergadering. 15. Vaststelling van het persverslag. Namens de Classis voornoemd, C. A. VREUGDENHIL h.t. Scriba. Mede te brengen, behalve de quota voor de Zending, voor art. 13 K.O. en drievoudige quota voor den clas sicalen Quaestor, de volgende collecten en quota Theol. Hoogeschool, Dep. Ds. Spoelstra, giro 159010. Overvloed van werk en werkkrachten, Dep. Ds. Swierts, giro 435483. Evangelisatie onder studeerenden en afgestudeerden Dep. Ds. Swierts. Theol. Fac. V.U., Dep. Ds. Ie Cointre, giro 63783. Ds J. A. Tiemens Cand. G. Windemüller te Voorburg Ds C. B. Bavinck te Voorburg Oostburg (in „Pro Rege") 10 en 2.30 uur Dhr. A. Vingerling te Goes Schoondijke 1.30 en 5.30 uur Ds D. de Vries Terneuzen 10 en 3 uur Ds G. W. van Iloute Collecte voor fonds Emeriti. Zaamslag 10 en 3 uur Ds A. B. W. M. Kok Zoutespui 2.30 uur CLASSE GOES. Baarland 10.30 en 3 uur Ds W. J. de Ruiter Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds C. Stam Collecte voor door oorlogsgeweld getroffen kerken. Cat. Zondag 33. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds A. Scheele Kattendijke 9.30 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 10 uur Geen dienst 2.30 uur Leesdienst Nabetr- H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds E. Beukema Bed. II. Av. en Nabetr. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds M. P. van Dijk Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. van Egmond CLASSE THOLEN. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds P. de Bruijn Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 7 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Scbarendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2 uur Zierikzee 10 en 3.30 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds II. Veenstra Leesdienst Ds H. C. Voorneveld Ds F. J. v. d. Ende Ds H. v. d. Berg Ds Schaafsma te Middenmeer. Ds Smit te Waddingsveen Geef bij verhuizing ook uw oud adres op LITTOOIJ OLTHOFF

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1946 | | pagina 3