OFFICIEELE BERICHTEN KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN. belofte aannemen, alsdan zar ook de belofte uwen kinderen gegeven worden, maar hij spreekt van den tegenwoordig en tijdUwe en Uwer kinderen is de belofte. De kinderen der geloovigen zijn uit genade aangenomen tot het kindschap Gods, hebben verge ving der zonden, den Geelst der heiligmaking en ge tuigenis der eeuwige zaligheid." Bij de beantwoording der vraag, hoe wij de kinde ren der geloovigen hebben te beschouwen, gaan de Geref. vaderen steeds uit van de belofte Gods. Zooals de volwassenen beoordeeld moeten worden naar hun belijdenis en wandel, zoo moeten de kinderen beoor deeld worden naar wat God hun heeft toegezegd. God de Vader belooft, dat Hij hen tot Zijn kinderen en erfgenamen aanneemt. Derhalve worden de kinderen der geloovigen beschouwd als kinderen Gods en als erfgenamen van Zijn verbond. De Zoon betuigt, dat Hij hen wascht in Zijn bloed van al hun zonden. Naar die belofte wordt van de kinderen der geloovigen ge oordeeld, dat zij gewasschen zijn van al hun zonden. De Heilige Geest zegt hun toe, dat Hij in hen wonen, hen tot lidmaten van Christus heiligen wil, hun toe eigende hetgeen zij in Christus hebben, n.l. de afwas- sching hunner zonde en de dagelijksche vernieuwing van hun leven. Op grond van die belofte houdt de kerk haar kinderen voor deelgenooten aan den Hei ligen Geest (Bullinger), voor wedergeboren en in Christus geheiligd. „Degeene, die den Geest Christi niet en heeft, die en comt hem niet toe. De kinderkens komen Christo toe, so hebben sij dan den Geest Christi", aldus Guido de Brés. A. J. A. T. Aan de door oorlogshandelingen getroffen Kerken in Zeeland. Dé Commissie door de Particuliere Synode benoemd om aan haar rapport liit te brengen over den omvang der schade in bovengenoemde Kerken verzoekt aan deze Kerken dringend, zoo ..spoedig mogelijk op te willen geven aan onderstaande adres 1. een zooveel mogelijk gepreciseerde schatting der geleden schade. 2. öf deze schade gedekt wordt door de molest- verzekering (welk bedrag?). 3. wat in eigen gemeente gedaan wordt voor de vorming van een restauratie-fonds. 4. óf reeds op één of andere wijze met de restau ratie een aanvang is gemaakt. Namens genoemde commissie, Ds J. BOOY, Heinkenszand. Kort Verslag Classis Middelburg. Art. 1. Namens de roepende kerk vrfn Middelburg opent Dr Hommes de vergadering hij laat zingen Ps. 84 3, leest Rom. 5 111 en gaat voor in gebed. Art. 2. De kerk van Souburg ziet de credentie- brieven na. Enkele kerken zijn nog niet vertegenwoor digd, \anwege de bezwaarlijke communicatie. Art. 3.- Het Moderamen wordt als volgt samen gesteld Ds de Kluis, praeses, Ds Bloenkolk,^ le scrib.;-- Ds van Andel, 2de scriba Dr Hommes, assessor. Art. 4. De notulen van drie vergaderingen worden gelezen ^n ongewijzigd vastgesteld. Art. 5. De praeses spreekt de blijdschap van de Classis uit dat Dr Hommes voor het beroep naar Gouda heeft kunnen bedanken en spreekt den wensch uit ..dat, hij bij den voortduur ten zegen gesteld worde van de Classis Middelburg. Art. 6. Ingekomen- stukken, w.o. 1. een bezwaar schrift van Ds M. Vreugdenhil inzake de beslissingen van de Generale Synode Sneek-Utrecht. De Classis benoemt, na schriftelijke stemming de volgende com missie Ds Hey, Dr Hommes, Ds de Kluis, sec. Ds van Andel Ouderlingen Boon en Tange, sec. Cor- nelisse. 2. een schrijven van Ds De Kluis, betreffende de geestelijke verzorging van militairen. De Classis be- shiit een deputatie te zenden naar S., ter overtuiging van haar besluit. Art. 7. Rapporten. Ds Oussoren doet verslag van de stand op het Zendingsterrein. Wordt aan alle ker ken toegezonden. Zoo mogelijk zal een ..zendingsweek" georganiseerd worden. Tot Zendingsdeputaten worden benoemd Ds Kraan, br. J. J. Laernoes, br. A. Melis, Ds Oussoren, oud. A. Pouwer. Rapport van Ds de Kluis dat hij de vergadering te Veere heeft bijgewoond van Ds van Andel dat hij de Classis heeft vertegenwoordigd bij het afscheid van Ds Smeenk. Art. 8. Instructie van Veere ;- verzoek de Heer A. V. te G. toestemming te verleenen tot het spreken van een stichtelijk woord in de kerken van de Classis. De Classis wijst dit verzoek af. Zij spreekt de wen- schelijkheid uit dat Ds K. zoo spoedig mogelijk terug komt, gezien de vele werkzaamheden binnen haar ressort. Art. 9. Benoemingen. Van de Classis-Quotacom- missie Ds van Andel, Ds Vreugdenhil oud. H. Geschiere. Art. 10. Rondvraag. Art. 41. Kerk v. Veere zegt dank voor genoten steun. Kerk van Koudekerke vraagt of de Classis iets kan doen voor de brandstof-voorziening van de kerken. De Classis zal zich wenden tot de bevoegde^ instanties. De kerk van Meliskerke spreekt de wenschelijkheid uit dat belangrijke voorstellen op het agendum ver meld staan. De roepende kerk zal hiervoor zorg dra gen. De kerk van Serooskerke vraagt een predikant om de catechisaties waar te nemen. Aangewe?en wordt Ds Bloemkolk. Art. 11. Roepende kerk voor de volgende verga dering is de kerk van Arnemuiden tweede Woensdag in Februari. Moderamen >Ds Koning, praeses; Dr Hommes,'le scribaDs Bloemkolk, 2de scribaDs de Kluis, assessor. Art. 12. Persoonlijke rondvraag levert niets op. Art. 13. Lezing en vaststelling korte notulen. Prae ses gaat voor in dankgebed, waarna hij de vergade ring sluit Op last der Classis, TH. VAN ANDEL, 2de scriba. Viertal te Amsterdam Ds K. Hart te Velp, Dr N. J.n Hommes te Middelburg, *Ds P. N. Kruiswijk te Hilversum, Ds J. v. d. Linden te Haarlem. Drietal te Zierikzeé T. Lopers te Bellmgwolde W. J. de Ruiter té Baarland; J. J. C.^ Westera te Vrijhoeve-Capelle. Tweetal te Middelburg Ds D., W. v. d. Laan te 's-Gravenzande, Ds Chr. H. Swen te Linschoten. Sneek. (vac. Ds Veldkamp) E.H. van Loo te Wons, D. A. Zijlstra te Uithuizen. Beroepende Vlissingen Ds J. Hindriks te Vlis- singen. Beroepen te Garijp en te Kollum (2e pred.- plaats) J. van Harmeien te Amstelveen te 's-Graven- hage-Loosduinen (3e pred.plaats) H- W. Wierda te Soestte Veendam (2e pred.plaats) D. de Boer te Munnekezijl te Woldendorp A. Vos, cand. en hulp- pred. te Tijnje te Zuidlaren M. Hamming te Oude- Pekelate Enkhuizen (2e pred.-plaats) A. Brouwer te Nes (W.O.) te Bfitsum T. B. van Houten te Tuindorp-Oostzaan te Niezijl A. Vos, cand. en hulp- pred. te Haulerwijk te Drijber-Wijster G. K. Geerds, cand. en hulppred. te Cubaard. Aangenomen naar Nieuw-Vennep Y. van der Zee te Amsterdam-W. (voorheen te Nieuw-Vennep) naar Hasselt-Jouveen F. Colenbrander te Tzum naar H. I. Ambacht H. Vos te Tijnjenaar Hilversum - (vac. G. Laarman) G. Meynen te Amsterdam-West. Bedankt voor Leeuwarden H. W. Wierda te Soest: voor Almelo (3e pred.-plaats) D. A. Zijlstra te Uithuizen voor Bierum H. Vos te Tijnje voor Amersfoort (2e pred.plaats) en Vlaardingen (vac. D. B. Hagenbeek) G. Meynen te Amsterdam-West voor Scharnegoutum K. P. van der Wel te Oosterzee (Fr.) voor Glanerbrug G. v. 't Riet te Goor. Afscheid en intrede. Na te zijn bevestigd door ds C. van der^Tas van Spijkenisse met Ex. 33:7, deed cartd. J. van der Lugt, tevoren oefenaar aldaar, intrede te Zwartewaal met Jes. 55 8 en 9. Na te zijn bevestigd door zijn broer, ds B. D. Smeenk van Renkum-Heelsum, met 2 Tim. 4 25, deed ds G. Smeenk, gekomen van Vlissingen, intrede te Breda, sprekende over Jer. 8 20 en 21. Na te zijn be vestigd door ds P. IMomes aldaar met Joh. 10 16a, deed cand. D. v. Swigchem, tevoren hulpprediker, intrede, als evang.pred. te 's-Gravenhage-W., met Joh. 10 16b. Wegens yertrek naar Krommenie nam ds M. N. de Wolf afscheid van Ysselstein, sprekende over Fil. 1 27. Na te zijn bevestigd door ds J. Gillebaard aldaar met. Hebr. 3 5 deed ds P. Kuijper, gekomen van Aalten, intrede te Zeist met Hebr. 3 6b. Na te zijn bevestigd door dr W. G. Harrenstein van Weesp met Hand. 10 33 deed cand. G. Rienks, gekomen van Amsterdam, intrede te de GJind. spre kende over 1 Tim. 1 12. Cand. H." Schut te Am sterdam is voornemens 30 Dec. a.s. intrede te doen te Noordeloos, na bevestiging door zijn voorganger, ds H. H. Grosheide van Andijk. Ds S. J. Ridderbos, die j.l. Zondag afscheid nam van Sleen, is voornemens 29 Nov. a.s. intrede te doen te Charlois, na bevesti ging door zijn vader, prof. dr J. Ridderbos van Kam pen. Ds S. Eringa is voornemens 25 Nov. a.s^ afscheid te nemen van Franeker, om 9 Dec. d.o.v. intrede te doen te Apeldoorn, na bevestiging door zijn zwager, ds A. H. Oussoren van Middelburg. ^Ds P. J. Lambooy, miss. predikant met verlof hier te lande, heeft nu hij gereed staat opnieuw naar Ned.- Indië te vertrekken afscheid geribmen Van de zendende kerk van Hoogeveen, sprekende over Joh. 17:18. Ds T. Klem is voornemens 25 Nov., a.s. afscheid te nemen van Woldendorp om 2 Dec. d.o.v. intrede te doen te Stadskanaal-Pekelderweg: Candidaten. Benoemd tot hulppred. te Cubaard H. Veenstra, cand. te Arum. t— Kerkelijke examens. De classis Winschoten heeft praeparator geëxamineerd en beroepbaar verklaard cand. J. H. Heger te Midwólda. Ds U. Elgersma te Deventer ontving van zijn kerkeraad verlof om de benoeming tot veldprediker voor de Ned. troepen in Enfeland op te volgen. Ds A. T. W. Nijenhuis te Lutterade is be noemd tot legerpredikant. Delft. De kerkeraad besloot weer diensten op de tweede feestdagen in te voèren. Qs D. J. Ras te Klundert is reeds eenigen tijd ongesteld en moet het bed houden. Heemstede. N.a.v. het verzoek van een broeder om in de avondgodsdienstoefeningen eens de Ned. ge loofsbelijdenis te behandelen besloot de kerkeraad dat beide predikanten eens een schema zullen opstellen', hoe zulks mogelijk is, deels in combinatie met de be handelen van Hfn Catechismus. Leiden. Het officieel adres van het scribaat der Geref. kerk dlhier is thansS. Melse, de Laat de Kanterstraat 19 tel. 26514. Sneek. De kerkeraad is voornemens "een vierde predikantsplaats te stichten enr riep daartoe de ge meente in vergadering bijeen. Arnemuiden. Gekozen tot ouderling de broeders K. J. Steketee en J. Kwekkeboom en tot Diaken br. J.K. Crucq. Zondag 25 en Woensdag 28 November 1945 CLASSE MIDDELRURG. Middelburg. Collecte voor het Bouwfonds Hofpleinkerk 9 80 uur 2.30 uur Woensdag 9.30 uur 7 uur Noorderlcerk 9.30 uur 2.30 uur Arnemuidep 10 en 2.30 uur Wóensdag 10 en 2.30 uur Dr N. J. Hommes Ds A. H. Oüssoren Zondags 47 Ds A. H. Oussoren Ds N. J. Homles Ds A. H Oussoren Zondag 47 Dr N. J. Hommes Ds H. van Rhijn te Nijmegen Biggekerke 10 uur. Domburg (R.K. Kerk) 1.30 en 5 uur Ds J. E. Visser Voorber. H. Av. Woeusdag 10 en 2.30 uur Ds J. E. Visser Gapinge 10 en 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds K. J. Kraan Nam. Dankstond Gewas. Koudekerke 10 en 2.30 uur Ds A. C. Hoij Meliskerke 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds D. van Swigchem te 's-Gravenhage. St. Laurens Serooskerke 10 en 2 uur Ds M. W. J. C. de Kluis Souburg 10 30 en 3.30-uur Ds Th. H. van Andel Veere 9.30 en 2.30 uur Cand. A. Elshout. te Doesburg Woenssdag Ds A. B. W. M. Kok te Zaamslag Vlissingen (N. Kerk) 9 en 2.30 uur Vrouwenpolder 11 en 3.45 uur Ds Bloemkolk Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9 uur Ds J. E. Visser 2.30 uur Leesdienst Woensdag 7 uur Ds J. E. Visser Zoutelande 10.45 uur 5.30 uur CLASSE AXEL» Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. A. Tiemens N.m. Danknur voor 't gewas Axel 10 en 2.30 uur Ds Couvóe te Rotterdam W. 10 en 2.30 uur Ds A Thielens te Maasland Hoek 10 en 2.30 uur Oostburg (in de School met den Bijbel) 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink Schoondijke 11.30 en 3 uur Ds I). de Vries Dankdag gewas Zaamslag- 10 en 3 uur - Ds A. B. W. M. Kok CLASSE GOES. Baarland 10.30 en 3 uur Ds W' J. de Ruiter Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur, Ds W. M. le Cointre te Berden op Zoom Goes 9.30 en 5.30 ?ur Ds J". B. Vogelaar te Hillegersberg Voorber. H. Av. Collecte oorlogsschade getroffen kerken.- W. 9.30 en 5.30 uur Ds A. v. d. Weg te Bussum Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Booij Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds A. Scheele Kattendijke 9.30 uur Ds A. Koning té St. Laurens Woensdag 9.30 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds- J. Koolstra Lewedorp 10 uur Ds G, van Heiningen 2.30 uiir Ds E. Beukema Nieuwdorp 10, uur Ds E. Beukema 2.3Ö uur Ds G. v. Heiningen Wemeldinge li) uur Leesdienst 2-30 uur Ds A. Koning te St. Laurens Woensdag 10 en 2.30 uur Ds M. P. van Difc Wolfaartsdijk 10.30 en 3 uur Yersèke 9.30 en 2 uur CLASSE THOLEN, Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds D. C. v. Lonkhuijzen te Mechelen Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE. Colijnsplaat 10 pn 6 uur Ds II. Veeristra Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds L. Dorst, Haamstede 10 en 3 ijur Ds H. C. Voorneveld Kamperland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds H. Veenstra Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierilczee 10 en 3.30 uur Ds II. Scholing te Kamperland

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1945 | | pagina 3