PREDIKBEURTEN. De kerkeraad van Soest heeft besloten over te gaan tot de aanstelling van een hulppre diker. Te Elim (Dr.) is een Geref. kerk geïn stitueerd met 270 leden, die de aldaar werkzame hulpprediker al direct als predikant heeft beroe pen. De Generale Synode der Geref. Kerken, die thans te Sneek in voortgezette vergadering is bijeen geweest, heeft tot 2en scriba gekozen in de vacature van Dr J. Thys, Dr J. Hoek, pre dikant te 's-Gravenhage-West. Tot lid van het college van Generale Zendings- deputaten benoemde de Synode in de vacature van wijlen Ds H. Hangelbroek te Wirdum Dr C. J. Goslinga te Buitenpost. De commissie door de classis Grootegast benoemd om haar te adviseeren over e.v. classis- splitsing heeft een afwijzend rapport uitgebracht. De kerkeraad van Heemstede zou gaarne komen tot uniforme viering van het H. Avond maal. Naar wij vernemen zal bij den uitgever T. Wever te Franeker een serie geschriften gaan verschijnen over het Calvinisme, waaraan zul len medewerken de hoogleeraren Dr H. Dooye- weerd, Dr K. Dijk, Dr S. Greijdanus, Dr V. Hepp, Dr D. Nauta, Dr J. Waterink en Dr A. D. H. Polman, Geref. predikant te Bolsward. De reeks is geopend met een geschrift van Prof. Dr S. Greijdanus van Kampen over „Wezen van het Calvinisme". VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Middelburg. Gevonden in de collecte 1.voor Kerk en Diaconie door tusschen- komst van br. L. de Jonge 20.voor de Dia conie, 10.voor de Kerk, 10.voor het Rusthuis, 10.voor de Zending. Hartelijk dank. J. J. ORNÉE, Kassier Diaconie. Veersche Singel 224. Door bemiddeling van Ds Oussoren 10. ontvangen van een broeder voor de Zending. Hartelijk dank. W. P. WATTEL. Middelburg, 19 December 1942. LINNENKASTEN. Met vriendelijken dank bericht het Comité voor de Linnenkasten, dat de wnd. Penningmees- teresse in October en November de volgende contributies en giften ontvangen heeft. Uit Arne- muiden 5.85 door Mevr. de Jonge van de M.V. „Wees een zegen". Uit Souburg door Mevr. VosHol 10.van de Zendingskrans. Uit Wassenaar van N.N. 5.Uit Vlissingen van dhr. V.. 2.50 en door Mej. M. N. Fregeres 11.50 zijnde de contributies van 3 maanden. Graarne ontvangt ons Comité van alle Comités en Vereenigingen de gewone bijdragen. Binnen kort zullen enkele mededeelingen gedaan wor den D.V. Dezen arbeid in aller liefde en belangstelling aanbevelend, namens het Comité, J. A. J. van Schelven, wnd. Penningmeesteresse. L. Noordstraat 61b, Middelburg. December 1941. Giro no. 372274. Koudekerk e. In de brievenbus vond ik een enveloppe, waarin 18.voor de Diaconie. Den onbekenden gever hartelijk dank. Ds Heij. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. Meisjesvereen. „Het ontluikend leven" te St. Laurens vergadert op Zondag 21 Dec. 1941. Inleiding G.G. Gen. 40 en 41 „Jozefs verhoo ging" door Koos van Dort. Na de pauze V.G. „Da Costa" door Marry Koning. Meisjesblad Nov. 1940, Meisjesblad Jan. 1941. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Vergadert om 4 uur. B.G. „Jezus' geboorte" door Mieke Huizenga. Na de pauze reciteeren. Afdeeling II. B.G. Kerstinleiding door Jaantje Wielemaker. Zingen door Willy Swaneveld en Saartje de Jonge. Reciteeren door Nellie Boone, Stientje Blauw en Jeanne de Bruin. De J.V. op G.G. „Pred. 12 la" te Koudekerke vergadert 20 December. Inl. G.B. Art. 21. „Van de voldoening van Christus, onze eenige Hoogepriester, voor ons", vr. P. Verhage Wz. Inl. K.G. Les 7. „Monniken en Godgeleerde wetenschappen", vr. G. Potappel. Voordrachtvr. P. Verhage Lz. Memorisatie vr. D. Simonse. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", afd. A., Middelburg. Zondag 21 December, 7 uur. S.S. 5. „De inspiratie", vr. H. M. Kingmans. V.G. 27. ,,'t Machtelooze volk", C. Dronkers. Varia vr. A. J. Wagenvoort. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling I. 20 December 1941. Bijb. Gesch. „De Kerstgeschiedenis" door vr. M. Vos. Bijdrage „En Kerstavond" door vr. J. Damen. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Absalom", vr. P. Kole. Verder Vad. Gesch. Gecombineerde Kerstvergadering van de M.V.'s „Meisjesroeping", MeisjesvreugdMeisjesplicht op Maandagavond 22 Dec. 7.30 uur in de zaal van den Heer den Boer. Leden hartelijk welkom. CHR. VOLKSBIBLIOTHEEK Middelburg. Consistorie Noorderkerk. In verband met een muziekuitvoering, die op Zaterdag 27 December a.s. in de Noorderkerk zal worden gegeven, zal dien dag de bibliotheek niet, zooals gebruikelijk, van half drie tot half vijf geopend zijn, doch van vier tot zes uur n.m. De Commissie. KERSTVERGADERING, uitgaande van de Kringen en Ringen van M.V.'s en J.V.'s op G.G. op Walcheren te houden op 2en Kerstdag, 's middags 3 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. Rede door den Heer Joh. Francke, hulppredi ker te Breskens. Onderwerp: „Kerstheerlijkheid". Voorts „Kerstliturgie". Kerstzang door een Dameskoor onder leiding van Mej. G. Winter. Verrassing door de Kringen en Ringen. Slotrede door den WelEerw. Zeergel. Heer Dr N. J. Hommes. Onderwerp „Hij zal Johan nes heeten". Bovendien geeft de organist van de Hofplein- kerk vr. Camper zijn loyale medewerking. Entree 15 cent (s.v.p. gepaste munt). Deuren open half drie. Fietsenbergplaats achter de Noorderkerk. Komt allen Komt allen De Geref. Maanver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 21 Dec. a.s., des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Geloofsbelijdenis. Art. 13. „Van de voorzienigheid Gods en de regeering aller din gen", in te leiden door br. A. v. d. Broeke Wz. Voor lectuur zie Mannenblad Maart 1938. Ger. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke, afd. B. Koudekerke vergadert Maandagavond half 8. Kerstvergadering. Inl. L. Sinke. Reciteeren en memoriseeren. Vrije bijdrage door verschillende leden. De G.G. M.V. ,,'t Mosterdzaadje", afd. A. te N.T. Kerstfeest door Jo de Buck. Memorisatie door Nel Ruitenbeek. Verder reciteeren. ZONDAG 21 DECEMBER 1941, le EN 2de KERSTDAG, ZONDAG 28 DECEMBER 1941, OUDEJAAR EN NIEUWJAAR. MIDDELBURG. Collecte voor door Oorlogsgeweld getroffen Kerken en Diaconiën. Hofpleinkerk 10 uur Ds A. H. Oussoren 3 uur Dr N. J. Hommes Noorderkerk 10 uur Dr N. J. Hommes 3 uur Ds A. H. Oussoren Noorderkerk 10 uur Ds A. H. Oussoren 3 uur Dr N. J. Hommes 25 December (le Kerstdag). Collecte voor de Zending onder de Joden. Hofpleinkerk 10 uur Dr N. J. Hommes 3 uur Ds A. H. Oussoren Noorderkerk 10 uur Ds A. H. Oussoren 3 uur Dr N. J. Hommes Zondag 28 December. Collecte voor Classicale bijdragen. Hofpleinkerk 10 uur Dr N. J. Hommes 3 uur Ds A. H. Oussoren Noorderkerk 10 uur Ds A. H. Oussoren 3 uur Dr N. J. Hommes 31 December (Oudejaarsdag). Hofpleinkerk 3.30 uur Dr N. J. Hommes Noorderkerk 3.30 uur Ds A. H. Oussoren 1 Januari (Nieuwjaarsdag). Hofpleinkerk 10 uur Ds A. H. Oussoren Vrijdag 2 Januari 2.30 uur Huwelijksbevestiging Arnemuiden 10.30 en 3 uur Ds W. Meijnhout te Vlissingen. 25 Dec. 10.30 en 3 uur Ds H. Scholing 26 Dec. Geen dienst 26 Dec. 2.30 uur Uitvoering Chr. Zangver. 28 Dec. 10.30 en 3 uur Ds H. Scholing 31 Dec. 3 uur Ds H. Scholing 1 Jan. 10.30 uur Ds H. Scholing Domburg 10.30 en 3 uur Ds H. Scholing 25 Dec. 10.30 uur Ds J. E. Visser 3 uur Leesdienst 28 Dec. 10.30 uur Ds J. E. Visser 3 uur Leesdienst 31 Dec. 4.15 uur Ds J .E. Visser 1 Jan. 10.30 uur Leesdienst Gapinge 10.30 en 3 uur Ds W. de Graaff 25 Dec. 10.30 en 3 uur Ds W. de Graaff 28 Dec. 10.30 en 3 uur Ds W. de Graaff 31 Dec. 3 uur Ds W. de Graaff Grijpskerke 10.30 en 3 uur Ds K. J. Kraan 25 Dec. 10.30 en 3 uur Ds K. J. Kraan 28 Dec. 10.30 uur Ds A. B. C. Hofland 3 uur Ds K. J. Kraan 31 Dec. 3 uur Ds K. J. Kraan 1 Jan. 10.30 uur Ds K. J. Kraan Bevestiging Ambtsdragers. Koudekerke 10.30 en 3 uur Ds A. C. Heij 25 Dec. 10.30 en 3 uur Ds A. C. Heij 28 Dec. 10.30 en 3 uur Ds A. C. Heij 31 Dec. 3 uur Ds A. C. Heij 1 Jan. 10.30 uur Ds A. C. Heij

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 3