CLASSIS ZIERIKZEE* KERKNIEUWS. Seisdam, Seisplein, Seissingel, Seisstraat, Simpel- huisstraat, St. Sebastiaanstraat, Walensingel, Wijngaardstraat, Zandstraat. Totaal 69. Wijk VAchtersingel, Beenhouwerssingel, Blauwedijk, Gortstraat, Gravenstraat, Huidevet- tersgang, Kalvermarkt, Kattegat, Kerspel, Koe straat, Korte Geere, Kousteenschedijk, Lange Geere, Langeviele, Papestraat, Pottenbakkerssin gel, Pottenmarkt, Roosterstraat, Schoorsteenve- gerssingel, Sleepersgang, Stadschuur, Teerpak- huizenstraat, Varkensmarkt, Vlissingsch Bolwerk, Vlissingschestraat, Vlissingsch Wagenplein, Winterstraat, Zusterstraat. Totaal 70. Wijk VIAbdij, Balans, Bogardstraat, Blin- denhoek, Burgemeester Takstraat, Groenmarkt, Hofplein, Kerkstraat, Koorkerkhof, Korte Burg, Korte Giststraat, Lange Burg, Lange Delft, Lange Giststraat, Latijnsche Schoolstraat, Lombard straat, Markt, St. Pieterstraat, Pauwpoort, Rei gerstraat, Spuistraat, Suikerpoort, Wagenaar- straat. Momenteel 43. Uitbreiding verwacht we gens herbouw. Wijk VIIBierkaai, Dokstraat, Eigenhaard- straat, Goesche Korenmarkt, Heerenstraat, Hoog straat, Houtkade, Kinderdijk, Korendijk, Londen- sche Kade, Loskade, Maisbaai, Nieuwe Haven, Nieuwstraat, Nieuwepoortstraat, Oude Werf- straat, Segeerstraat, St. Jansgang, St. Janstraat, Stationsstraat, Turfkade, Vischmarkt. Totaal 70. Wijk VIII Branderijmolengang, Klein Vlaan deren, Lambrechtstraat, Molenwater t.m, Koe poort, Noordbolwerk, Noordpoortplein, Noord poortstraat, St. Jorisstraat, Vlasmarkt, Volderij- laagte, Volderijstraat. Totaal 76. (Hieronder zijn Gast- en Rusthuis. Recaputilatie Wijk I 72, Wijk II 68, Wijk III 70, Wijk IV 69, Wijk V. 70, Wijk VI 43, Wijk VII 70, Wijk VIII 76. Totaal Sectie I 538. SECTIE II. Wijk IX Achter 't Hofplein, Bagijnhof, Bleek, Bree, Cellebroershof, Haringplaats, Koning straat, Korte Noordstraat, Lange Noordstraat, Pluimstraat, Rozenmarijnstraat, Spanjaardstraat, Zuidsingel. Totaal 73. Wijk XHooglandsche wegje, Noordweg, Noordsingel vanaf Nadorstweg. Totaal 72. Wijk XI: Emmastraat, Van Epenpark, Hen drikstraat, Jacob Catsstraat, Jasmijnstraat, Ju- lianastraat, Leliestraat, Meidoornlaan, Nadorst- weg, Parklaan, Park van Nieuwenhoven, Noord singel t.m. Nadorstweg, Rozenstraat, Wilhelmi- nastraat, Zacharias Jansenstraat. Totaal 63. Wijk XII: Bijltje, Lage weg, Oud Arnemuidsch voetpad, Oude Veersche weg, Schellach, Veer- sche pad, Veersche Singel (vanaf no. 94), Veer sche weg. Totaal 69. Wijk XIIIBastion, Brakstraat, Breestraat, Ganzengang, Glazenkaststraat, Kraanstraatje, Lazarijstraat, Molenstraat, Molenwater (vanaf hoek N. Oosterschestraat), Nederstraat, Nieuwe Oosterschestraat, Oostkerkstraat, Oostkerkplein, Puntpoortstraat, Pijpstraat, Singelstraat, Schuit- vlotstraat, Veersche Bolwerk, Veersche Singel (vanaf hoek Veersche weg tot Leliestraat), Ver- werijstraat. Totaal 69. Wijk XIVBellinkstraat, Dam, Dampoort straat, Havendijk, Havendijkstraat, Isabellagang, Karelsgang, Kleine Werfstraat, Koepoortstraat. Korte Delft, Kuiperspoort, Molstraat, Punt, Rot- terdamsche Kade, Rouaansche Kade (Schippers), Smidsbolwerk. Totaal 74. Wijk XV Kanaalweg, Kleverskerksche weg. Nieuw- en St. Joosland, Nieuwlandsche weg, Olikot, Oude Vlissingsche weg, Rustenburgsch Voetpad, Schroeweg, Segeerssingel, Segeersweg, Torenweg, Westelijke Oude Havendijk, Zaag molenpolder. Totaal 77. Recaputilatie Wijk IX 73, Wijk X 72, Wijk XI 63, Wijk XII 69, Wijk XIII 70, Wijk XIV 74, Wijk XV 77. Totaal 498. Wordt aldus aanvaard. De Praeses dankt de Commissie voor haar veelvuldigen arbeid in het belang der kerk ver richt. Sectie I en II brengen verschillende rapporten uit. Besloten wordt op Oudejaarsdag twee diensten te houden, des middags om half vier in de Noor- derkerk en de Hofpleinkerk. Hierna gaat ouderling Olthoff voor in dank gebed, waarna de Praeses de vergadering sluit. De Kerkeraad. Middelburg. Woensdag 24 dezer hoopt on- dergeteekende van half 12 tot half 1 uur zitting te houden in de Noorderkerk tot ontvangst der collecte voor Geest, arbeid Zuiderzeewerkers. Ontvangen voor Prov. Kas onderst. Dia conieën vanArnemuiden 13.67 Domburg 2.50; Gapinge Grijpskerke 11.07; Koudekerke 14.70 St. Laurens 20.24 Me- liskerke Middelburg 79.Oostka- pelle 9.25Serooskerke 15.30Souburg 25.46; Veere 7.39; Vlissingen 31.50; Vrouwenpolder 12.84 Westkapelle 2.50. De Correspondent, P. B. TAZELAAR. Brakstraat. Giro 360848. De Commissie van Beheer der Geref. Kerk te Middelburg heeft in hare vergadering van 28 November j.l. besloten om de doopleden, die den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, persoonlijk te bezoeken om hun te verzoeken zooveel dit in hun vermogen is bij te dragen in de kosten van den Eeredienst. Zij hoopt, dat zij als doopleden van de kerk van onzen Heere Jezus in dezen hun roeping mogen verstaan. Het Bestuur. COLIJNSPLAAT. De Kerkeraad heeft de volgende dubbeltallen opgemaakt. Voor ouderling de brs. M. J. Contant en Jac. de Smit. Voor diaken de brs. J. B. van Gilst en J. Ta- zelaar. De verkiezing zal plaats vinden op den Isten Kerstdag na den morgendienst. TWEETAL TE Haren (Gron.) (2e pred. pl.): M. Geertsema te Dwingeloo (Dr.). H. J. Pilon te Lollum. BEROEPEN TE Asperen J. Bijleveld, cand. en hulppred. te den Helder. Elim (Dr.): R. A. Hoogkamp, cand. en hulppred- aldaar. BEDANKT VOOR Zevenhuizen (Gron.): S. G. Bloem te Gasselternijveen. Intrede te Enkhuizen A. J. Boss met 1 Petr. 5 24 van Nijmegen te Ysselmuiden- Grafhorst cand. F. Mul met Dan. 7:13 en 14 van Gorinchem. Cand. G. J. Marseille, laatstelijk hulppre diker bij de kerk van Katwijk aan Zee, is voor nemens Zondag 11 Januari a.s. zijn intrede te doen bij de kerk van Hoogersmilde. Prof. Dr C. v. Gelderen herdenkt a.s. Maandag den dag, waarop hij vóór 40 jaar het predikambt in de Geref. Kerken aanvaardde. De jubilaris werd 7 Juni 1872 te Schoonhoven geboren, studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, te Berlijn en te Leipzig, waar hij in 1902 promoveerde, 22 December 1901 werd hij predikant te Schoonebeek. In 1904 werd hij lec tor en in 1905 hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit, waar hij de semietische letteren doceert. Sedert 1906 is hij ook buitengewoon hoogleeraar in de theologie. Prof. v. Gelderen heeft o.a. en kele bijbelboeken opnieuw vertaald en meerdere wetenschappelijke geschriften in 't licht gegeven. In den ouderdom van 83 jaar is te Oegst- geest overleden Ds J. W. Gunst, em. predikant van de Geref. Kerken. Ds Gunst werd 5 December 1858 te Oud- Vossemeer geboren, studeerde aan de Theol. Hoogeschool zoowel als aan de Vrije Universi teit en diende van 18851926 de kerken van Brouwershaven, Rhoon en Woerden. Hij heeft vooral naam gemaakt door zijn historische ge schriften, w.o. een standaardwerk over Jan de Bakker, en zijn proeven van een nieuwe Psalm berijming in de Leidsche Kerkbode. Ds Gunst was lid van het Historisch Genootschap te Utrecht en ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ds J. C. Houtzagers, predikant te Voor schoten, heeft het ongeluk gehad in zijn woning te vallen en een zijner beenen te breken. Hij is daardoor de e.v. weken verhinderd zijn ambts bezigheden te verrichten. Candidaten. Praeperatoir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard door de classis 's-Gravenhage C. v. d. Jagt te Rijswijk (Z.H.), cand. aan de Theol. Hoogeschool te Kampen door de classis Hee renveen J. Keizer te Heerenveen, cand. aan de Theol. Hoogeschool te Kampen door de classis Leeuwarden D. de Boer te Huizum, cand. aan de Vrije Universiteit door de classis Utrecht J. Rijneveld te de Bilt, cand. aan de Theol. Hoo geschool te Kampen. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten door de classis Assen J. G. Marseille, cand. te 's-Gra- venhage, en beroepen predikant te Hoogersmilde. Benoemd tot hulpprediker te Arnhem W. Huis mans, cand. en hulppred. te Hemrik (Fr.); te Hijkersmilde-Hooghalen Th. Hoff, cand. te Veen- huizen. Het adres van cand. D .de Boer is Kerk straat 8 te Huizum (Fr.) Het adres van cand. Th. Hoff is thans Groningerstraat 86 te Assen, telefoon 2253. Het adres van cand. J. Keizer is Dracht 20 te Heerenveen, telefoon 2571. Het adres van cand. C. v. d. Jagt is Pla taanstraat 19 te Rijswijk (Z.H.), telefoon 181130. Het adres van cand. Joh. Knol is thans Geref. pastorie te Haulerwijk (Fr.). Het adres van cand. J. Rijneveld is Emma- laan 6 te de Bilt (U.), telefoon 28565. Een rondgang door de kerk van Baarn ter verhooging van de jaarlijksche vrijwillige bij dragen heeft als resultaat een bedrag van 2600 opgebracht. De nieuwe hulpkerk van de kerk van Emmen zal Eersten Kerstdag officiëel in gebruik genomen worden. In verband met den groei der gemeente, wier zielental de 1700 reeds gepasseerd is, heeft de kerkeraad van Sassenheim besloten over te gaan tot het benoemen van een hulpprediker. De kerkeraad van Silvolde-Gendringen heeft besloten, dat in het vervolg bij het beëin digen van den kerkdienst de gemeente zal wach ten totdat de dienstdoeende predikant met de ouderling het kerkgebouw heeft verlaten. Wan neer het orgel inzet kan de gemeente het bede huis verlaten. Een regeling die reeds op tal van plaatsen in ons land geldt.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 2