VOOR DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND. No, 51 Vrijdag 19 December 1941 55e Jaargang CLASSIS MIDDELBURG. MEDEDEELINGENBLAD RedacteurDs A. H. OUSSOREN. Abonnementsprijs: per halfjaar bij vooruitbetaling 1,50. Afzonderlijke nummers 6 cent Familiebericht15 cent per regel. Uitgave van FIRMA LITTOOIJ 6 OLTHOFF Spanjaardstraat 47, Middelburg. Berichten, Opgaven Predikbeurten en Familie berichten tot Donderdagavond te zenden aan de Drukkers Littooij Olthoff, Spanjaardstraat, Middelburg. Telefoon 238. Gironummer 42280. ARNEMUIDEN. Collecten Zondag 21 Dec.: voor het Comité voor oor logsschade in de Geref. Kerken, in het bizonder voor de kerk van Rotterdam. Ie Kerstdag voor de Zending onder de Joden. Kerkelijke stand Openbare belijdenis afgelegd door Elizabeth Knuijtv.d. Broeke. Overleden Anthonia de VoogdWilleboord- se. Vergadering van den Kerkeraad Dinsdag 30 December D.V. des avonds om 7^/2 uur. ST. LAURENS. Vergadering van de Orgelcommissie der Geref. Kerk. Met gebed gaat de Voorzitter J. Kole ons voor en opent de vergadering. Notulen gelezen, en' goedgekeurd. Afgedragen geld 83.over Nov., zijnde jaarlijksche en halfjaarlijksche bijdragen geïnd door de brs Wijk I C. Joosse en Joh. de Visser van de grens tot aan den Schotelweg. Wijk II door de brs J. Kole en J. v. d. Bosse van den Schotelweg tot Goldsteinsche weg met Nadorst en Brigdamsche padje. Wijk III door de brs J. Boon en N. Tramper van Golsteinsche weg tot einde St. Laurens. A.s. Zondag kan men in de collecte nog goed maken, wat de Wijkbroeders te weinig hebben ontvangen, of zich beraden als men ze ledig heenzond. De Orgelcommissie heeft aangenomen de gel den per 1 Nov. en 1 Mei te innen. De organiste vraagt hulp voor de bediening en krijgt volmacht, om eenige dingen te laten repa- reeren. De Kerkeraad wordt met een en ander in ken nis gesteld. De Secretaris gaat in dank voor, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. Hierna bracht de Secretaresse, Mej. Leintje Wondergem, het jaarverslag uit. De Naaiver- eeniging stond soms voor vele moeilijkheden. Maar aan het einde van dit jaar is er toch groote reden van dankbaarheid. Wat 1942 ons brengen zal, weten wij niet. Er moet evenwel vertrouwen zijn, dat de Heere zijn eigen werk in stand zal houden. Daarom blijmoedig voorwaarts in het werk des Heeren. De penningmeesteresse, Mej. Janna Kodde Verhage, deelde mede, dat de arbeid der Vrou wenvereniging ongestoord kon voortgaan in 1941. Zorgen waren er wel, maar alles kwam tenslotte tot een goed einde. De kas sloot met een tekort van 6]/^ cent. Dit tekort baarde even wel weinig zorg. Hierna droeg „Dorkas" 37 gemaakte kleeding- stukken over aan de Diaconie. Br. Adr. Sinke was de tolk zijner mede-broe ders, toen hij de Vrouwenvereeniging hartelijk dank zegde voor deze tastbare blijken van die nende liefde. De zusters der gemeente hadden zich moeiten getroost, maar toch is er veel ge presteerd. Hij besloot met de beste wenschen uit te spreken voor de Naaivereeniging in het alge meen en voor de leden in het bijzonder. Nadat de goederen zoo goed mogelijk verdeeld waren, Werd nog gezongen Ps. 86 6. Br. D. Coppoolse eindigde met dankgebed. Namens de Diaconie, A. J. HUIJSMAN, Boekh. MELISKERKE. Woensdag 17 December 1941 hield de Naai vereeniging „Dorkas" alhier hare jaarvergadering. Aanwezig waren ook de brs diakenen. Mevr. Vreugdenhil opende deze samenkomst, liet zingen Ps 43 3 en ging voor in gebed. Hier na las zij Gal. 5 1318 voor en sprak het ope ningswoord uit. In dit openings-, dat tevens een welkomstwoord was, wees zij voornamelijk op het werk der dienende liefde. Onze Heere Jezus Christus kwam ook om te dienen en zijn ziel te geven tot een rantsoen voor velen. Niet uit plichtsbesef in de eerste plaats, maar uit dank baarheid zullen wij onze diensten aanbieden voor Gods Koninkrijk. Wat is er mooier werk dan elkander te helpen en te steunen, elkander van dienst te zijn De liefde van Christus spore ons aan tot steeds meerdere liefde voor onze broe ders en zusters. Zij daarom ons doel God groot te maken, door ons dienend werk. KOUDEKERKE. Zondag 14 Dec. werden tot ouderlingen ge kozen de broeders M. Sanderse en Adr. Schout en tot diaken br. J. Aarnoutse. MIDDELBURG. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed op Donderdag 18 Dec. 1941, des avonds half acht, in de consistoriekamer der Hof- pleinkerk. Praeses Dr Hommes. Aanwezig 31 broeders. De Praeses laat zingen Ps. 84 6, leest een ge deelte van Lucas 1 en gaat voor in gebed. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken Mededeeling van Dr Hommes, dat zijn moeder plotseling de vorige week is overleden. Br. Ta- zelaar condoleert Praeses namens de vergadering. De brs. Blaauw en Spierens berichten de be noeming tot ouderling niet te kunnen aanvaar den. De kerkeraad verleent hen ontheffing. De brs. Willeboordse, Rotte, Verspoor, San derse, Knieriem en Du Bois deelen mede, dat zij de benoeming tot ouderling hebben aanvaard en br. Damen, dat hij de benoeming tot diaken aan neemt. Eenige verzoeken om steun worden verwezen naar de Commissie ad hoe. Het Diaconaal Correspondentieblad zal circu- leeren onder de brs. ouderlingen. Op de nominatie voor twee vacatures voor ouderling worden gesteld de brs. P. de Kam, Oude Veersche weg 25, J. Looise, Kleine Werf- straat 8, A. van Roon, Langeviele 64, A. Vol kers, Kleverskerksche weg 10. De bevestiging van de gekozen ouderlingen en diakenen zal plaats hebben op Zondag 4 Jan. a.s. De Commissie voor Doopaanvragen, enz. rap porteert, dat een attestatie is ingekomen van F. de Graaf, geb. 2 Juli 1916, uit 's-Gravenhage-Z. Tegenwoordig adres Blauwedijk 19. Voorts van C. den Hollander, geb. 17 Oct. 1916, uit Oost- kapelle. Tegenwoordig adres Zuidsingel 36. De Commissie van Beheer stelt voor van heden af doopleden, die den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, te bezoeken om hen een bijdrage te vra gen voor de kosten van den Eeredienst. Wordt goedgevonden. Hierna spreekt de Praeses de brs. ambtsdra gers toe, die dit jaar aftreden en dus voor het laatst hier aanwezig zijn op onze vergaderingen. Hij dankt hen hartelijk voor den arbeid door hen verricht in belang van onze gemeente. De moei lijkheden voor onzen arbeid nemen toe, zoowel voor de ouderlingen als voor de diakenen. On danks verschil soms van opvatting, kwamen we toch tot eensgezinde samenwerking. De Heere zegene U verder en gedenkt ons, die blijven, in uwe gebeden. De Schrift dringt hier telkens op aan. Zij ten slotte onze verwachting alleen op onzen Heere Jezus Christus. Br. Vroon dankt namens de scheidende kerke- raadsleden voor de goede wenschen. Wij had den vele tekortkomingen, maar hebben de kerk van harte lief. 8 Jan. Breed, 15 Jan. Sectie, 22 Jan. Smal. Diaken Leijnse dankt, waarna de Praeses de vergadering sluit. De Kerkeraad. VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad-Smal op Donderdag 18 Dec. 1941, in de consistoriekamer Hofpleinkerk. Praeses Dr Hommes. Aanwezig 21 broeders. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken De Commissie, die de 15 wijken zou indeelen, zegt, dat zij met haar arbeid is gereed gekomen. Het luidt als volgt SECTIE I. Wijk ILage weg, Nieuwe Vlissingsche weg, Vlissingsche Singel, uitbreiding nieuwbouw in aanbouw geschat (26). Totaal 72. Wijk II: Breestraat (voorm. 't Zand), Bree- weg, Ter Hooge, Ter Hoogestraat, Kerklaan, Kerkstraat, Koudekerkschestraat, Koudekerk- sche weg, Kruisweg, Langevielesingel, Overveld- laan, Wilhelminalaan. Totaal 68. Wijk IIIJodengang, Park de Griffioen, Hoo- gelande, Middelburgsch wegje, Seisweg. Totaal 70. Wijk IV: Achter de Houttuinen, Armeniaansch Schuitvlot, Augustijnenstraat, Baanstraat, Bedde- wijkstraat, Domburgsch Schuitvlot, Heerengracht, Krommeweele, Looierssingel, Molenberg, Mos terdgang, Penninghoek, Penninghoeksingel, Schuifelstraat, Schuttershofstraat, Seisbolwerk,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 1