CLASSIS GOES* CLASSIS ZIERIKZEE. KERKNIEUWS* Verslag van de overdracht van kledingstuk ken, vervaardigd door de Meisjesnaaivereeniging „Dient elkander door de liefde" te St. Laurens, aan de Diaconie alhier. Het was voor de Vereeniging Woensdagavond 10 dezer een dankbaren avond, toen de diakenen, die allen aanwezig waren, de vervaardigde goe deren in ontvangst kwamen nemen. Het was het resultaat van een jaar ijverig werken, hetgeen ondanks textieldistributie, kon worden voortgezet. Aanvankelijk vlotte het werk niet in verband met moeilijkheden met de distributie. Er kon evenwel steeds om de 14 dagen worden verga derd. Tijdens het afgeloopen winterseizoen deed zich een nieuwe moeilijkheid voor, doordat we zonder presidente kwamen. Met behulp van de diakenen werd Mevrouw BijlSanderse bereid gevonden die functie op zich te nemen. Qnder haar leiding hebben we, met een korte onder breking, tot heden vergaderd en hopen, dat we dit nog lang kunnen. In totaal werden het afgeloopen jaar 60 klee- dingstukken vervaardigd. De avond werd gevuld door voordrachten, zang en een zeer passende inleiding- over „De barmhartige Samaritaan". Thans staan we weer voor een nieuw seizoen. Wat dit met zich zal brengen, weten wij niet, doch wij vertrouwen ons toe aan Hem, die over alle dingen regeert en ook ons werk, dat wij uit liefde tot onze naasten mogen doen, zeker zal zegenen, wanneer wij dat van Hem biddende vragen. Het Bestuur. GOES. Vergadering van den Kerkeraad met diakenen op Dinsdag 2 December 1941. Afwezig br. de Jager. De Praeses opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing vastgesteld. Hierna heeft de voorlezing plaats van de copie van een uitgegaan schrijven. Ingekomen Stukken Schrijven van br. de Boer, waarin hij mede deelt, dat hij zijn benoeming tot hulpprediker te Warfum met ingang van 1 Januari a.s. heeft aan genomen en tegen dien datum ontslag verzoekt als hulpprediker alhier, welk ontslag hem eervol wordt verleend. Br. de Boer zal op de breede kerkeraadsvergadering van 16 December a.s. worden uitgenoodigd, om officiéél afscheid van hem te nemen. Mededeeling van Ds Meijnhout te Vlissingen. dat zijn Eerw. 4 Januari a.s. D.V. voor de ge meente hoopt op te treden. Handelingen van de 101e vergadering van de curatoren der Theologische Hoogeschoolzullen worden gedeponeerd in het archief. Enkele steunaanvragen worden doorgezonden naar de daarvoor aangewezen commissie. Aanbieding Molestverzekering voor kennis geving aangenomen. Besloten wordt de korte kerkeraadsverslagen desgewenscht ook te plaatsen in het te Middel burg verschijnende „Mededeelingenblad voor de Geref. Kerken in de Provincie Zeeland". .Besloten wordt een gift van 10.te zenden aan het Comité „Eereschuld en Dankbaarheid". De begrooting van de Evangelisatiecommissie voor het jaar 1942 wordt goedgekeurd. Gerapporteerd wordt over de laatst gehouden classicale vergadering. In verband met het aanstaand vertrek van br. de Boer wordt een regeling getroffen voor de door hem gehouden catechisaties en het bezoek aan ouden van dagen. De begrooting der kerk voor het jaar 1942 wordt na toelichting door den Penningmeester, goedgekeurd. Gekozen worden tot leden van 1. de Commissie van Beheer, vacatures brs T. Faberij de Jonge, J. Laport en J. Pouwer, welke niet herkiesbaar zijn, de brs J. Versee, M. C. Duijnhouwer en M. P. Jiskoot 2. de Evangelisatiecommissie, vacatures zr. J. J. Donner en br. H. C. van Donk, welke niet herkiesbaar zijn, zr. I. de Meij en br. M. de Borst. Rondvraag wordt gehouden. De korte notulen worden gelezen en vastge steld. Br. Bustraan eindigt met dankzegging, waarna de Praeses de vergadering sluit. De Geref. Mannenvereenigingen van Goes, Nieuwdorp, Baarland, Wemeldinge, Yerseke en Wolphaartsdijk besloten j.l. Zaterdag tot oprich ting van een Kring „De Bevelanden", waarbij ook andere Geref. Mannenvereenigingen zich kunnen aansluiten. De bedoeling is Schrift en Belijdenis nader te leeren kennen, ook door on derlinge steun en voorlichting. Het dagelijksch bestuur wordt gevormd door de heeren H. C. van Donk te Goes, W. A. van Wijk te Wol phaartsdijk en M. Fraanje te Lewedorp. In het voorjaar en in het najaar zullen D.V. gemeen schappelijke vergaderingen worden gehouden over kerkelijke onderwerpen. De vergadering van de kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehouden op Woens dag 14 Januari 1942 te Zierikzee. Stukken voor het agendum te zenden aan den eerst-ondergeteekende vóór 1 Januari 1942. Namens de roepende kerk van Nieuwerkerk, H. VENEMA, Praeses. W. VAN DIJKE, Scriba. WISSEKERKE. Zondagavond vergadering van de Mannen- vereeniging. Onderwerp „Art. 12 Ned. Geloofs belijdenis". Doopattest aangevraagd naar de kerk van Den Haag-Oost door Lena Anna Goudswaard. Ingekomen met belijdenisattestatie van Kapelle- Biezelinge R. J. Scheele. DRIETAL TE Asperen J. Bijleveld, cand. en hulpprediker te den Helder. C. v. d. Boom, idem te Rotterdam- Charlois. W. H. Wamsteeker, id. te Vlissingen. TWEETAL TE Vlaardingen (4e pred. pl.Dr F. L. Bos te Wilnis. J. H. Mulder te Giessen Oud- en Nieuwkerk. BEROEPEN TE Zeist (3e pred. pl.): J. Vrolijk Czn. te Epe. Asperen Cand. J. Bijleveld, hulppred. te Den Helder. AANGENOMEN NAAR Apeldoorn (4e pred. pl.): A. M. Timmer te Bedum. Delft (vac. T. J. Hagen): C. P. Boodt te Leerdam. Scheveningen (5e pred. pl.): H. Holtrop te Beverwijk. Intrede te Borger J. Z. Potjer met Openb. 1 4b van Winschoten. Ds W. J. van Otterlo is voornemens Zon dag 21 December a.s. afscheid te nemen van de kerk van Oosterend (Fr.), om Zondag 4 Januari d.o.v. zijn intrede te doen te Zuidhorn, na te voren te zijn bevestigd door den consulent Ds H. Wiersema van Oldehove. Cand. K. M. R. v. d. Beek te Groningen is voornemens Zondag 11 Januari a.s. zijn intrede te doen bij de kerk van Doezum. Ds H. W. Wierda is voornemens Zondag 1 Februari a.s. afscheid te nemen van de kerk van Vijfhuizen, om Zondag 15 Februari d.o.v. zijn intrede te doen te Soest, na tevoren te zijn bevestigd door zijn voorganger, Ds H. v. Andel, thans te Arnhem. Dr A. de Bondt, predikant bij de kerk van 's-Gravenhage-West, heeft in het Gem. zie kenhuis te 's-Gravenhage een operatie onder gaan. De behandelende geneesheeren zijn over zijn toestand zeer tevreden. Ds H. T. Hoeksema, em. predikant te Amsterdam, herdenkt Zaterdag 13 December zijn 50-jarige ambtsbediening. Geboren 5 Mei 1859 te Appingedam, studeerde hij aan de Theol. Hoogeschool te Kampen en werd in 1891 te Zevenhuizen (Gron.) in zijn ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1898 naar Nieuwolda. welke kerk hij met die van Woldendorp tot aan zijn emeritaat in 1933 gediend heeft. Hij vestigde zich toen te Amsterdam. Tot op hoogen leeftijd mocht de jubilaris den kansel bestijgen. Naar wij vernemen is Dr J. Thys, predi kant bij de kerk van Zwolle, dezer dagen door een ernstige ongesteldheid overvallen, waardoor hij alle ambtelijke arbeid moet laten rusten. Dr Thys is lijdende aan hartkrampen. Hij kon dan ook de zittingen van de Generale Synode te Sneek deze week niet bijwonen. Candidaten. Praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard door de classis Groningen J. E. Plas te Noorderhogebrug, cand. aan de Vrije Universi teit. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten door de classis Grootegast K. M. R. v. d. Beek, cand, te Groningen en beroepen predikant te Doezum. Benoemd tot hulpprediker te Andijk M. Pos, cand. en hulppred. te Koog-Zaandijk te Berg- schenhoek H. J. Schilder, cand. te 's-Gravenhage; te Gorinchem G. D. L. Brederveld, cand. te Lei den. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Andijk M. Pos, cand. en hulppred. te Koog- Zaandijk te Bergschenhoek H. J. Schilder, cand. te 's-Gravenhage te Zevenbergen (voor de wijk Roosendaal) J. B. van Mechelen, cand. te Rotter dam. Het adres van cand. A. Brouwer is thans Wilhelminastraat 6 te Katwijk aan Zee, tel. 109. Het adres van cand. W. Okkema is thans Vloeddijk 73 te Kampen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 2