CLASSIS GOES* CLASSIS ZIERIKZEE. KERKNIEUWS* Catechisaties Dr N. J. Hommes, Sectie II. Dinsdagavond consistoriekamer, beneden, Hofpleinkerk. 4.305.15 uur meisjes van 1315 jaar. 5.156 uur meisjes 1618 jaar. 78 uur meisjes 19 jaar en ouder. Woensdagavond consistoriekamer, boven, 4.455.30 uur jongens. 6.307.30 uur jongens. 7.308.30 uur jongens. 8.309.30 uur jongens. Donderdagavond consistoriekamer, boven, 6.45 uur Belijdenis-catechisanten. Het aanvragen van attestaties en doopattesten, van Heiligen doop enz, enz., dient te geschieden Woensdagsavonds in de consistoriekamer van de Noorderkerk, boven, van 7 tot 8 uur. KRABBENDIJKE. Na gehouden verkiezing werden door den kerkeraad benoemd tot ouderling S. v. Han (vac. C. Haverhoek) en tot diaken H. Wolfert (vac. Joh. de Jonge). Namens den kerkeraad, J. F. ALLAART, Scriba. Maandag 8 December om 2 uur Coetus. TWEETAL TE Zeist (3e pred. pl.J. Vrolijk Czn. te Epe. A. v. d. Weg te Oosterbeek. BEROEPEN TE Groningen (2e pred. pl.): G. Smeenk te Vlissingen. Rotterdam-Delfshaven (5e pred. pl.): S. R. Smilde te Bilthoven. Zevenhuizen (Gron.): S. G. Bloem te Gasselternijeveen. AANGENOMEN NAAR Mijdrecht: F. Pijlman Jr. te Hoek (Z. VI.). Oostwold (Gld.): W. A. Krijger, cand. en hulppred. te Abbenes. BEDANKT VOOR MontfoortW. A. Krijger, cand. en hulppred. te Abbenes. Afscheid van Nijmegen A. J. Boss met Openb. 3:11 naar Enkhuizen. Intrede te Zaandam (vac. R. J. v. d. Meu- len) M. Boukema te Leidschendam. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 78 jaar overleden Ds Js. Bootsma, emeritus-pre dikant der Geref. Kerken en rustend geestelijk verzorger van de stichting „Bloemendaal" te Loosduinen. De overledene werd 4 Augustus 1863 te Gouw (Fr.) geboren, studeerde aan de Theol. Hooge- school te Kampen en werd 8 Mei 1887 predikant te Blija. Hij diende vervolgens de kerken van Kollum en den Helder en ontving 19 Januari 1898 eervol emeritaat in verband met zijn benoeming te Bloemendaal. Tot 11 Juli 1932 is hij als zoo-, danig werkzaam geweest. Ds Bootsma heeft o.m. een Schets der Geref. Geloofsleer geschreven, die 3 drukken beleefde en in tal van jaren medewer ker geweest aan de Westlandsche Kerkbode. Zijn stoffelijk hulsel is op het kerkhof van de stichting Bloemendaal, waar ook dat van zijn gade rust, in het familiegraf bijgezet. Woensdag 10 December a.s. viert Ds C. M. Huizenga, predikant te Scharnegoutum, zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1886 geboren en ontving zijn opleiding aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, waar hij in 1916 can- didaat werd, om 10 December van dat jaar te Hoogersmilde wier eerste predikant hij was zijn ambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij 11 November 1923 naar zijn tegenwoordige ge meente. Ds S. van Popta, predikant bij de kerk van Appelscha, is dezer dagen plotseling ernstig j ongesteld geworden. De patiënt is in het zieken huis te Heerenveen opgenomen, waar hij een ernstige maagoperatie heeft ondergaan. Zijn toe stand is thans bevredigend. Ter gelegenheid van het feit, dat hij voor een halve eeuw het predikambt aanvaardde heeft de hoogbejaarde Ds G. J. v. d. Vegt, em. pre dikant te Haren (Gron.) in zijn oude gemeente Haren de eenige die hij gediend heeft en in wier midden hij is blijven wonen een gedach tenisrede gehouden, sprekende over Ps 146 1 en 2. Ds H. Volten richtte tot zijn voorganger en collega een hartelijk woord van gelukwensch na mens kerkeraad en gemeente. Candidaten. Praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard door de classis Sneek W. Feenstra te Sneek, cand. aan de Theol. Hoogeschool te Kampen. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten door de classis Schiedam A. Sybrandy, cand.' en hulp prediker te Cubaard en befoepen predikant te Hoek van Holland. Benoemd tot hulpprediker te Kampen (voor den Evangelisatie-arbeid te Ramspol in den N.O. polder) W. Okkema, cand. te Huizum (Fr.). Aangenomente Rotterdam-Delfshaven (voor den arbeid onder de schippers in Zuid-Holland) M. de Wit, cand. en hulppred. te Rotterdam- Zuid. Aangenomen. Het adres van cand. W. Feenstra is Marktstraat 9 te Sneek. Het adres van cand. C. v. d. Vaart is thans: Nieuwe-Hiedorp (N.H.). De kerkeraad van Heemstede heeft een commissie van 8 personen benoemd, om het be- roepingswerk in de vacature van Ds E. T. v. d. Born, die in Januari a.s. naar Amersfoort vertrekt, ter hand te nemen. De kerk van Noordwijk-Binnen heeft op de v. d. Berghstichting een tweede preekplaats in gebruik genomen. De eerste dienst werd ge leid door den pastor-loci, Dr H. B. Visser, die sprak over Richt. 6 25 en 32. De dienst werd door 370 personen bijgewoond, zoodat deze tweede plaats van samenkomst in het ontspan ningslokaal der stichting, in een behoefte voor ziet. Met het oog op de verpleegden wordt de preek zoo eenvoudig mogelijk gehouden. Als voorgangers zullen v.n. predikanten en candida ten uit de omgeving genoodigd worden die ge makkelijk heen en weer kunnen reizen. De kerkeraad van Pernis heeft besloten, om over te gaan tot den aankoop van een kerk orgel ten gebruike in de godsdienstoefeningen die in het Jeugdgebouw de tweede plaats van sa menkomst der gemeente worden gehouden. Het nieuwe instrument heeft 2 klavieren en pe daal. Reeds kwam op één dag tweehonderd gul den aan giften voor het nieuwe instrument in. De arbeid onder de schippers. De gezamenlijke Geref. Kerken in de provin. Zuid-Holland hebben de kerk van Rotterdam- Delfshaven aangewezen als benoemende kerk en straks als het zoover komen mag, tot beroepende kerk voor een schipperspredikant. Zooals de le zer in het kerknieuws ziet is de heer M. de Wit, thans hulpprediker in Rotterdam-Zuid voor dit werk benoemd, welke benoeming hij bereids heeft aangenomen. Het begin is er dus De kwestie-Goossens. Ter vergadering van de classis Winschoten werd medegedeeld, dat goeroe Piry, die Ds B J. P. Goossens, v.m. miss. predikant te Melolo op Soemba, die door de Generale Synode van Sneek in het ongelijk gesteld werd, steeds ge volgd was, daarvan thans is teruggekomen en met Zendingsdeputaten contact heeft gezocht. De viering van het Heilig Avondmaal in onze kerken. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad van Sneek naar aanleiding van een bij hem ingekomen schrijven van een lidmate der gemeente, in prin cipe besloten het H. Avondmaal een grooter aantal keeren per jaar in de gemeente te doen vieren. Gelijk in verreweg de meeste der Geref. Ker ken inons vaderland, wordt ook te Sneek tot op heden vier maal per jaar het H. Avondmaal gevierd. Er zijn echter ook kerken als die van Amsterdam en 's-Gravenhage-Zuid, om ons tot deze twee te bepalen, waar de gemeente zich zesmaal per jaar om den Verbondsdisch ver- eenigt. Het z.g. stille gebed. In de jongste vergadering van den kerkeraad

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 2