CLASSIS THOLEN. KERKNIEUWS. In eene vergadering van den kerkeraad met stemhebbende manslidmaten zijn op 26 Novem ber 1941, na stemming, benoemd verklaard: tot ouderlingen de broeders W. Bogaards en F. P. de Graaf en tot diaken broeder L. C. Ribbens. Volgende week zullen alle catechisaties op de gewone uren 's Woensdags worden voortgezet ook die van Zondagavond. TWEETAL TE Rotterdam-Delfshaven (5e pred. pl. W. C. v. d. Brink te 's-Gravenzande. S. R. Smilde te Bilthoven. Zevenhuizen Gron. S. G. Bloem te Gasselternijeveen. W. J. v. Enk te Vries. ZeistVrolijk Cz. te Epe. A. v, d. Weg te Oosterbeek. Naar wij vernemen is de gezondheidstoe stand van Ds J. L. Wielenga te Laren (N.H.) en beroepen predikant te 's-Gravenhage-Zuid, die j.l. zomer door een ernstige ongesteldheid overvallen werd, vooruitgaande. Ds Wielenga mocht uit het ziekenhuis weer in zijn pastorie terugkeeren en met de gemeente opgaan onder de prediking. Hij behoeft niet meer den geheelen dag te bed te liggen en kan zich, hoewel met moeite en inspanning in den huiselijken kring zelfstandig bewegen en het gaat gestadig gemak kelijker. Hij hoopt binnen niet al te langen tijd in staat te zijn zijn herderlijken arbeid weer te kunnen verrichten. In den ouderdom van 78 jaar is te Drie bergen overleden de heer W. Zwagers, die in vroeger jaren in de Geref. Kerk van Rotterdam- Delfshaven een bekend figuur was. Hij diende deze kerk als ouderling en was o.m. de uitgever zoowel van de Kerkbode van de Geref. Kerk van Rotterdam, als van die van Delfshaven, alsook een bekend boekhandelaar. Candidaten. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten door de classis Zwolle F. Mul, cand. en hulppred. te Gorinchem en beroepen predikant te IJsselmui- den-Grafhorst. Benoemd tot hulpprediker te Kampen (voor den arbeid te Ramspol in den N.O. polder) W. Okkema, cand. te Huizum (Fr.); te Warffum (voor den arbeid te den Andel) W. R. J. de Boer, cand. en hulppred. te Goes. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Katwijk aan Zee A. Brouwer, cand. te Zwijn- drecht. -Het adres van cand. J. Bijleveld is thans Polderweg 40 te den Helder. Het adres van cand. J. Koopmans is thans Julianastraat 9 te Harskamp, telefoon 291. Het adres van cand. K. Plaatsman is thans Nieuweweg 200b te Noordwolde (Gron.). Het adres van cand. J. Poutsma is thans Broederweg 26 te Kampen. De kerkeraad van Kampen heeft, gehoord de uiteenzetting van een der deputaten vanwege de Generale Synode voor de geestelijke verzor ging van de tewerkgestelden te Ramspol in den N.O. polder, besloten medewerking te verleenen _voor de geestelijke verzorging. Een commissie werd benoemd, een der predikanten bracht een bezoek aan den polder en een hulpprediker voor dit werk bereids benoemd. Deputaten voor de correspondentie met de Hooge Overheid vanwege de Generale Sy node hebben de pas geïnstitueerde kerk van Wassenaar-Zuid als no. 1015 op de lijst ge plaatst. Het verzoek van den kerkeraad van Hol- landscheveld om te Elim tot kerkinstitueering over te gaan, is door de classis Meppel ingewil ligd. Een houten kerkgebouwtje is bereids aan gekocht en zal na goedkeuring der autoriteiten worden beplaatst. Naar wij vernemen heeft het moderamen van de Generale Synode, die in 1939 te Sneek gehouden werd en die een en andermaal te Utrecht werd voortgezet, de Synode opnieuw bijeenroepen op Dinsdag 9 Dec. a.s. te Sneek, ter afdoening van enkele aangelegenheden het leven der kerken rakende. De predikant van Bennekom en zijn Ned. Herv. collega vonden elk de helft van een bank biljet van 100.in hun brievenbus, dat zij, aan elkander gelijmd moesten deelen tusschen de Diaconieën van hun kerk. Ook een vorm van staan naar meerdere kerkelijke eenheid Het gebouw van Patrimonium te Urk, dat voor Evangelisatiedoeleinden werd gebruikt en 's Zondags als kerkgebouw dienst deed, zal wor den verplaatst naar den N.O. polder, waar ver schillende werkkampen gevestigd zijn. De kerke raad zal nu omzien naar een andere plaats van samenkomst. VERGADERING van de classis Tholen der Gereformeerde Kerken in Nederland, gehouden op Woensdag 19 Nov. 1941. 1. De Praeses, Ds Joh. Spoelstra, opent de vergadering, laat zingen Gezang 24 1, leest Psalm 90 en gaat voor in gebed. 2. Na een welkomstwoord stelt de Praeses de credentiebrieven in handen van een commis sie, die rapporteert, dat de kerk van Oud-Vos^- meer 'n instructie heeft. Aan twee diakenen wordt keurstem verleend. Verder is de afvaardiging normaal. 3. Ds M. Ros leest als scriba de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. 4. Naar aanleiding van de notulen wordt be sloten, de e.v. benoeming van een classicaal de- putaat voor 't Comité „Overvloed van Werk en Werkkrachten" aan te houden tot de Februari- vergadering. De kerken zullen zich daarover be raden. 5. De Scriba deelt zijn correspondentie mee. In verband hiermee wordt vastgesteld, dat voort aan bij uitstel van de classisvergadering tevoren een mededeeling in 't Provinciaal blad moet ver schijnen. Verder heeft br. J. P. van Dijk te Anna Ja- cobapolder een schrijven ontvangen, waarin hem in verband met 't overnemen van dit werk door den classicalen deputaat dank wordt ge zegd voor zijn arbeid i.z. den Schooldienst der Zending. Tenslotte wordt in verband met een correspon dentie met de kerk van P. een besluit genomen. 6. De instructie van de kerk van Oud-Vos meer wordt behandeld en de classis besluit te handelen overeenkomstig 't daarin vervatte voor stel. 7. De Zendingsdeputaat Ds le Cointre doet mededeelingen aangaande de Zending. Eveneens over den arbeid naar Art. 245 van de Acta der Gen. Synode van Sneek. Ds van Herwijnen rapporteert over de actie voor 't Comité „Overvloed van Werk en Werk krachten" binnen de classis. 8. De rondvraag naar Art. 41 K.O. wordt gehouden. 9. De gehouden collecten worden meegedeeld. Ze volgen hieronder. 10. Er worden geen vacaturebeurten ge vraagd. 11. Bij het houden van de algemeene rond vraag wordt gesproken over een principiëele houding. 12. De eerstvolgende classisvergadering wordt gesteld op Woensdag 4 Februari 1942 D.V. 't Moderamen zal dan als volgt samengesteld zijn Ds H. J. Swierts, Praeses Ds M. Ros, Scriba Ds J. Spoelstra, Assessor. 13. Na dankgebed door den Assessor sluit de Praeses de vergadering. Collecten Theol. Hoogesch. Anna Jacobapolder 13.08 Bergen op Zoom 27.41 Krabbendijke 19.09 Oud-Vosmeer 7.81 Poortvliet 4. Rilland-Bath 14.62 Tholen 11.14 Hulpbeh. Theol. kerken Fac.V.U. 11.94 26.— 18.70 9.55 4.35 10.85 11.43 12.56 23.17 8.58 3.25 9.52 10.80 Op last der classis, W. G. F. VAN HER WIJNEN, h.t. Assessor. BEROEPEN TE Groningen G. Smeenk te Vlissingen. Apeldoorn(5e pred. pl.): A. S. Timmer te Bedum Zevenhuizen: S. G. Bloem te Gasselternijeveen. Cand. W. H. J. de Boer, hulpprediker te Goes en 's-Gravenpolder heeft de benoeming tot hulpprediker te Warffum met standplaats Den Andel aangenomen. Afscheid van Leidschendam M. Boukema met 1 Cor. 13 13, naar Zaandam. Cand. P. Mul, laatstelijk hulpprediker te Gorinchem en beroepen predikant te IJsselmui- den-Grafhorst, is voornemens Zondag 14 Dec. a.s. zijn intrede te doen aldaar, na tevoren te zijn bevestigd door zijn voorganger Ds C. W. Bouwsma van Breukelen. Benoemd te Rotterdam-Delfshaven (voor arbeid onder de Schippers), cand. M. de Wit, thans hulppred. te Rotterdam-Zuid. worden geplaatst. Ds H. v. d. Wey is voornemens Zondag 11 Januari a.s. afscheid te nemen van Munneke- zijl, om Zondag 18 Januari d.o.v. zijn intrede te doen te Dedemsvaart, waar hij de 2e predikants plaats gaat bezetten, na tevoren te zijn bevestigd door zijn collega Ds S. Neerken. Dr A. de Bondt van 's-Gravenhage, die j.l. Zondag nog tweemaal in de prediking is voor gegaan, is Maandag in het Gemeenteziekenhuis in zijn woonplaats opgenomen teneinde een be handeling te ondergaan. Prof. Dr F. W. Grosheide, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, mocht j.l. Dinsdag zijn 60sten verjaardag vieren. Prof. Grosheide, die een Amsterdammer is van geboorte, studeerde aan de V.U. en diende van 19071912 de kerk van Schipluiden, om in laatstgenoemd jaar op te treden als hoogleeraar aan de V.U., wier knappe Nieuw-Testamenticus hij is. Prof. Grosheide is een man van gezag in de Geref. Kerken, waarvoor hij tal van deputaat- schappen bekleedt. Hij heeft verdienstelijk werk gedaan voor de vele candidaten in onze kerken, in het Comité Grosheide-Schouten. Tal van ge schriften zijn van zijn hand verschenen en in meerdere organen heeft hij bijdragen gepubli ceerd. Hij is hoofdredacteur van het Geref. week blad „Belijden en Beleven", mede-oprichter van De Heraut en dient de Geref. predikantenver- eeniging, de Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin" en het Ned. Bijbelgenootschap als voor zitter. Het adres van Ds M. Schenkeveld te Wieringen, is thans Parklaan te Hippolytushoef. Ds G. J. v. d. Vegt, em. predikant te Ha ren (Gron.), herdacht j.l. Zaterdag den dag, waarop hij voor een halve eeuw in zijn ambt bevestigd werd. De jubilaris werd 8 Sept. 1862 te Dalfsen ge- t boren, studeerde aan de Theol. Hoogeschool te i Kampen en aanvaardde 22 Nov. 1891 zijn ambt te Haren, welke kerk hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem om gezondheidsredenen in 1924 werd verleend. Van 19291933 ver leende hij hulpdiensten aan de kleine kerk van Bergen (N.H.), waarna hij zich opnieuw metter woon in zijn oude gemeente vestigde. De jubila ris heeft voor de kerk van Haren, die hij tijdens zijn arbeid zag uitgroeien van 500 tot 1100 zie len, veel mogen doen. De 81-jarige grijsaard heeft j.l. Zondag een gedachtenisrede gehouden te Ha ren en hoopt dit a.s. Zondag te doen te Onnen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 3