VOOR DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND. No* 48 Vrijdag 28 November 1941* 55e Jaargang CLASSIS MIDDELBURG* MEVEDEELINGENBLAD RedacteurDs A. H. OUSSOREN. Abonnementsprijs: per halfjaar bij vooruitbetaling 1,50. Afzonderlijke nummers 6 cent Familiebericht15 cent per regel. Uitgave van FIRMA LITTOOIJ OLTHOFF Spanjaardstraat 47, Middelburg. Berichten, Opgaven Predikbeurten en Familie berichten tot Donderdagavond te zenden aan de Drukkers Littooij Olthoff, Spanjaardstraat, Middelburg. Telefoon 238. Gironummer 42280. ARNEMUIDEN. Verkiezing ambtsdragers. Vergadering van den kerkeraad met de mans lidmaten der gemeente op Zondag 23 November j.l. na den middagdienst. Na opening door den Praeses en lezing der notulen door den Scriba wordt overgegaan tot stemming. Gekozen worden tot ouderling br. J. de Ridder en tot diaken br. M. Theune, die hierna door den kerkeraad als zoodanig worden benoemd. Na gehouden rondvraag wordt de vergadering gesloten. Collecte 30 November. Voor de Kas van Hulpbehoevende Diaconieën en Hulpbehoevende Kerken in de Provincie, ieder de helft. Bediening H. A. D.V. zal Zondag 7 December a.s. in den na- middagdienst Voorbereiding en Zondag 14 De cember a.s. Bediening van het H.A. worden ge houden. Vergadering van den kerkeraad. Vrijdagavond 1 December om 7.30 uur. Kerkelijke stand. Vertrokken met attestatie naar Zutphen Jaco bus Koster Izn. Als dooplid onttrokken aan de kerk K. van Belzende Nooijer. GedooptJan Boone. GAPINGE. Na gehouden verkiezing werden door den kerkeraad benoemd tot ouderling H. G. Boer (vac. L. Oranje) en tot diaken C. Wattel (vac. A. Wondergem). De Kerkeraad. OOSTKAPELLE. „Eereschuld en Dankbaarheid." De giften beginnen binnen te stroomen voor het bovengenoemde Comité tot steun der Neder- landsche Oorlogsgewonden; Giften speciaal be stemd voor de a.s. Kerstfeestviering in hospita len, klinieken en sanatoria. Ge herinnert U toch nog wel de Kerstfeestviering in het hospitaal te Utrecht van 1940 met de daarbij gehouden radio toespraak van Ds D. Ringnalda Jr. Welnu, het mag in 1941 niet minder zijn Maar aller mede werking is dan noodig. Hier volgt de eerste verantwoording van uit Zeeland binnengekomen giften Mej. A. Z. J. te M. 1.de Heer T. te O. 25.Heeren van T. te O. 20.— N.N. te M. 1.— P. Gr. te K.-B. 1.—J. P. te G. 25.—Dr v. d. H. te O. 10.— J. J. M. te Kr. 5.—A. H. G. te O. 2.— S. P. Gr. te K.-B. f 10.— C. C. te H. 10.— H. Br. te O. 2.5Ö N.N. te M. 2.Mr. D. te M. 10.-A. C. de B. te Vl. 10.-Mr. L. te O. 10.Mevr. K. te O. 10.— A. V. te G. '2.50 F. D. B. te G. 10.—C. J. A. te C.'f 2.50; A. H. te O. 5.—Mevr. B. te O. 2.50 A. L. te M. 5.— J. K. te H. 25.— M. T. O. te KI. 1.— Mevr. H. te M. f 2.50 Mr. J. A. te O. 2.50 Geref. M.V. te D. 3.—C. J. M. V. te A. 5.— Mej. H. M. J. te M. 5.— Geref. Kerk te S. 2. Is Uw gift hier reeds bij U weet voor Zee land wordt de arbeid van het bovengenoemd Co mité hartelijk aanbevolen door Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. pred. te Vlissingen, Ds A. B. C. Hofland, Geref. pred. te Oostkapelle Ds D. Louwerse, Ned. Herv. pred. te Wissenkerke, Ds J. Matzer van Bloois, Ned. Herv. pred. te Oudelande, Ds J. Panhuize, Ned. Herv. pred. te Aagtekerke, Ds A. Postma, Ned. Herv. pred. te Schore. Allen gewezen reserve-veldpredikers. Giften, collecten, enz. uit de provincie Zeeland gireere men aan Ds A. B. C. Hofland te Oost kapelle, Postrekening 356673. De Diaconie van Vlissingen heeft gevraagd of er te Oostkapelle ook gezinnen genegen zouden zijn, om gedurende de a.s. Kerstvacantie aan en kele bleekneusjes uit Vlissingen gastvrijheid te verleenen. Het betreft hier schoolkinderen uit Gereformeerde gezinnen. De Kerstvacantie begint 16 December en eindigt 6 Januari a.s. Die inlich tingen wenscht of hierop in wil gaan, wende zich tot een der diakenen te Oostkapelle. SEROOSKERKE (W.). KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad op Donderdag 13 No vember 1941. De Praeses, Ds de Kluis, opent de vergadering met Schriftlezing en gebed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken: 1. Jaarboekje voor 1942 Geref. Drankbestrijding. 2. Schrijven van het Be stuur der Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Glo ria" met het verzoek om gebruik te mogen maken van het kerkgebouw en de consistoriekamer. Wordt toegestaan. 3. Steunaanvraag Evangeli satie der Geref. Kerk in Frieslands Zuid Oost hoek. In handen van de Commissie ad hoe. 4. Idem van den Centralen Bond voor Inwendige Zending. Voor kennisgeving aangenomen. Rapporten. Br. Louws brengt een gunstig ver slag uit over z'n bezoek aan de J.V. afdeeling A. Br. C. Jobse rapporteert over de Classicale ver gadering van 12 November. Kerkelijke stand. Ingekomen met doopattest uit Vlissingen Johannes Gerardus Kuijpers. Ge doopt Hendrik Adriaan Sturm Cz. Diaconale zaken. Verschillende gevallen wor den besproken. Censura Morum externa en interna. Geen der brs heeft bezwaar. Candidaatstelling ambtsdragers. Voor ouderlingen worden candidaat gesteld de brs D. Huinink, M. F. Sturm, D. Tavenier, C. Ton, J. Verhage en J. de Wolf. Voor diaken de brs D. C. Louwerse en C. Wattel. Rondvraag. Lezing Persverslag. Sluiting. De Kerkeraad. SINT LAURENS. VERGADERING van den kerkeraad te St. Laurens, gehouden op 24 Novem ber 1941. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1De handelingen van j het Curatorium der Theologische Hoogeschool. 2. Een schrijven van het Centraal Bureau van kerken. 3. Een rapport van de deputaten voor den arbeid onder de zeevarenden. 4. Een schrij ven van de Zeeuwsche Persvereeniging. 5. Een schrijven van de Geref. Kerk van Vlissingen in zake geëvacueerden. Van deze stukken wordt met belangstelling kennis genomen. 6. Een ver zoek van de deputaten voor de Hongaarsche studenten, om een collecte te houden. Hieraan zal worden voldaan. 7. Een schrijven van het Zeister Zendingsgenootschap. Wordt in handen gesteld van de Zendingscommissie. 8. Een ver zoek van het Comité „Eerschuld en dankbaar heid" om steun. Zal met een gift uit de Diaco nale kas worden gesteund. 9. Een verzoek van de Vereeniging „De Rudolphstichting" om een collecte te houden. Wordt aangehouden tot het volgend jaar. 10. Een schrijven van een broeder der gemeente. Zal worden beantwoord. Rapporten. De Voorzitter brengt verslag uit van gehouden ziekenbezoek br. Koole van zijn bezoek aan de Classisvergadering de Voorzit ter van door hem met br. Riemens gedaan huis bezoek br. v. d. Hofstede van zijn bezoek aan de catechisaties. Verkiezing ambtsdragers. Van de gekozen ambtsdragers is bericht inge komen, dat br. Boon zijn benoeming tot ouder ling aanvaard en dat br. Hillebrand van zijn be noeming tot diaken ontheffing vraagt. De ver langde ontheffing wordt verleend. In diens plaats worden candidaat gesteld de broeders E. P. Da- vidse en C. Joosse. Verkiezing zal worden ge houden op Zondag 7 December a.s. Diaconale zaken. Broeders diakenen brengen verslag uit van hun gewone werk. Rondvraag. Enkele zaken worden ter sprake gebracht. Naar aanleiding hiervan wordt o.m. besloten de namiddagkerkdienst van Zondag 30 November a.s. af niet om 3 uur, maar om half drie te doen aanvangen. Lezen persverslag. Sluiting. Kerkelijke stand. GedooptLeuntje, dochter van C. Ton en J. Poppe. Opbrengst collectena. Vrije Universiteit 24.75 b. Dankdagcollecte 338.33, waarvan t.b.v. de Diaconie 50.en t.b.v. de Kerk 288.33. De Kerkeraad. Alhier is opgericht een Kringverband van Geref. Mannenvereenigingen op Walcheren. De Kring draagt den naam van „Kring Walcheren"

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 1