KERKNIEUWS* tenburgsch Voetpad Schroeweg Segeers- weg Stationstraat Torenweg Westelijk Oude Havendijk Zaagmolendijk Zaagmo lenpolder. J. Besuijen, Oude Vliss. Weg E 405. L. J. Vroon, Zuidsingel 82. Preeklezers P. van Sluijs, Sec. L. J. Vroon. P. B. Tazelaar, Sec. Chr. Suurmond. Helpster Zending a. Mej. T. Cornelisse, Eigenhaardstraat 31, kaart no. 900948. b. Mej. N. Pouwelse, Singelstraat, kaart no. 949—992. KORTE NOTULEN van de voortgezette vergadering der Classis Middelburg op Woensdag 12 November 1941. 1. Opening door den Praeses. Hij laat zingen Ps. 119 65, leest 1 Petr. 5 111 en gaat voor in gebed. 2. De presentielijst wordt nagezien en alle kerken blijken wettig vertegenwoordigd te zijn. 3. Ingekomen stukken Een verzoek van den Heer M. N. de Wolf, theol. cand., om verlen ging van preekconsent voor een jaar, hetgeen wordt toegestaan. 4. Rapporten. Br. W. van Leeuwen, deputaat voor geestelijken arbeid onder zeevarenden, geeft een uitvoerig rapport over dit werk. Voor dezen arbeid zal door alle kerken 4 cent per ziel wor den opgebracht. 5. Instructies. De kerk van Vlissingen vraagt en ontvangt advies in een tuchtgeval. 6. Benoeming deputaten ad art. 10 H.R. Benoemd worden als deputaten voor Hulpbehoevende Kerken Ds A. Koning, Ds A. H. Oussoren, br. J. H. Geschiere, Ds A. B. C. Hofland en br. Davidse. Regeling der vacaturebeurtenDs J. Visser, sec. Ds A. B. C. Hofland. Zending Ds A. C. Heij, sec. Ds M. Vreug- denhil. Het organiseeren van een jaarlijkschen Zen dingsdag Ds W. de Graaff, br. D. Huinink, br. P. Melis, br. J. Olthoff. Schoolzending br. I. van Noppen. Correspondentie en collecten voor de Theolo gische'Hoogeschoolbr. J. Olthoff. Classicale collecten br. P. B. Tazelaar, sec. br. B. H. Lavooij. Kas voor Hulpbehoevende Idiotenbr. A. Huijsman, sec. br. J. Terpstra. Geestelijken arbeid in Rijn-Pruisen en West- falen en de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg Ds J. E. Visser. Evangelisatie in België Ds A. B. C. Hofland. Geestelijke verzorging der militairen Ds A. H. Oussoren. Verzorging van de verstroqude Gereformeer den in Indië Ds H. Scholing. Arbeid onder zeevarenden bij de koopvaardij en de kustvaart br. W. van Leeuwen. Benoeming van kerken voor Adres en archiefbewaring Middelburg. Approbatie van beroepingen en van ontslag aanvragen van vertrekkende Dienaren des Woords Middelburg, Souburg, St. Laurens. Verzorging van plaatsen waar een rechte kerk- formatie nog ontbreektDomburg, Meliskerke, Souburg, Arnemuiden. Benoemd worden als Quaestor br. J. H. Geschiere, sec. br. B. H. Lavooij. Kerkvisitatoren Ds A. C. Heij, Ds A. Koning, sec. Ds M. Vreugdenhil, Ds G. Smeënk, Ds Visser. Voorbereiders examina Ds A. C. Heij, Ds M. Vreugdenhil. Examinatoren Dogmatiek Ds A. C. Heij, Ds M. Vreugdenhil. 7. Rondvraag art. 41 K.O. Gapinge heeft een instructie. Deze wordt in handen gesteld van deputaten. 8. Roepende kerk voor de volgende verga dering op 11 Febr. 1942: St. Laurens. 9. Persoonlijke rondvraag. 10. Sluiting. Ds M. Vreugdenhil eindigt met dankgebed. Namens de Classis, J. W. SMITT, 2e Scriba. TWEETAL TE Groningen (8e pred. pl.W. C. v. d. Brink te 's-Gravenzande. G. Smeenk te Vlissingen. Scheveningen (5e pred. pl.): A. van Arkel te Diever. H. Holtrop te Beverwijk. Delft (vac. T. J. Hagen): C. P. Boodt te Leerdam P. H. de Kleer te Overschild. BEROEPEN TE Apeldoorn (4e pred. pl.): A. B. Timmer te Bedum. Oostwold .(Old.): W. A. Krijger, cand. en hulppred. te Abbenes. Scheveningen (5e pred. pl.): H. Holtrop te Beverwijk. Delft (vac. T. J. Hagen): C. P. Boodt te Leerdam AANGENOMEN NAAR Dedemsvaart (2e pred. pl.): H. v. d. Wey te Munnekezijl (Fr.). BEDANKT VOOR Zeist (3e pred. pl.): J. W. de Jager te Zutphen. Cand. W. H. J. de Boer, hulpprediker te Goes en 's-Gravenpolder, is benoemd tot hulp prediker te Warffum met standplaats Den An- del, waar een Evangelisatiepost is gevestigd. Naar wij vernemen zal cand. de Boer deze be noeming aannemen. Intrede te Geersdijk cand. L. Dorst met Ps. 130 3 en 4 van Harskamp te Rhenen cand. L. Moesker van Oosterheek te Eemdijk cand. A. I. Krijtenburg met Ef. 3 4 van Bunschoten- Spakenburg te Noordbergum cand. Joh. v. d. Wal met Openb. 11 :713 van Noordbergum. Ds O. van Noort is voornemens Zondag 7 Dec. a.s. afscheid te nemen van Krommenie, om Zondag 21 Dec. d.o.v. zijn intrede te doen te Barendrecht, waar hij de 2e predikantsplaats gaat bezetten. Ds E. T. v. d. Born is voornemens Zon dag 18 Jan. a.s. afscheid te nemen van Heemstede wegens vertrek naar Amersfoort in het kerkge bouw aan de Koediefslaan zoowel als in het lo kaal aan de Camplaan. Dr W. A. van Es, em. predikant te Baarn, mocht deze week zijn 70sten verjaardag vieren. Dr van Es, die te Rotterdam geboren werd, stu deerde aan de Vrije Universiteit en aanvaardde zijn ambt in 1899 te Oudshoorn, vanwaar hij in 1904 naar Leeuwarden vertrok, waar hij gear beid heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem in 1939 verleend werd. Dr van Es maakte bij herhaling deel uit van de Generale Synode, nam in Fries land een vooraanstaande plaats in in het Geref. kerkelijk leven, was curator van de Theol. Hoo geschool en is zulks nog van de Vrije Universi teit. Hij is ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In den ouderdom van bijkans 68 jaar is te 's-Gravenhage plotseling overleden Dr A. Kuy- pér Jr., em. predikant van Rotterdam-Centrum en de jongste zoon van wijlen Dr A. Kuyper, den bekenden theoloog en staatsman. De overledene werd in 1872 te Amsterdam ge boren, studeerde en promoveerde magna cum laude aan de Vrije Universiteit en werd in 1899 door zijn vader te Makkum in zijn eerste ge meente bevestigd. Vandaar ging hij in 1906 naar Vlissingen, om zich in 1910 aan de kerk van Rotterdam-C. te verbinden, die hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Oct. 1939 eer vol verleend werd. Dr Kuyper heeft zich in Rot terdam op verschillend gebied bewogen. Hij heeft in ons land vooral naam gemaakt als auteur van enkele theologische standaardwerken en meer dere schrifturen van stichtelijken aard. Hij volgde zijn vader op als redacteur van De Heraut en redigeerde vele jaren de Rotterdamsche Kerk bode. De verdiensten van den overledene wer den erkend in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het stoffelijk overschot van Dr Kuyper, die zijn in Maart j.l. overleden gade, wijlen Mevr. H. Kuypervan Oordt wel zeer spoedig in den dood is gevolgd, is in het familiegraf op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage bijgezet. In den ouderdom van 63 jaar is te Heem stede overleden Ds Tj. Petersen, em. predikant van Boskoop. Ds Petersen werd 18 Aug. 1878 te Monniken dam geboren, studeerde aan de Vrije Universi teit en werd in 1905 predikant te Oosterzee. Hij diende de kerken van Winsum (Fr.), Purmerend, Wolvega en Boskoop, waar hem in Oct. j.l. om gezondheidsredenen eervol emeritaat verleend werd. Ds Petersen was o.m. lid van de Generale Synode van Assen (1926) en Groningen (1927). Te Boskoop mocht hij een nieuwe kerk in ge bruik nemen. Zijn stoffelijk overschot is te Boskoop ter ruste gelegd. Naar wij vernemen heeft Prof. Dr S. Greijdanus, hoogleeraar aan de Theol. Hooge school te Kampen, in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd bij het curatorium der School zijn emeritaatsaanvrage ingediend. Het curatorium, deze aanvrage overeenkomstig het reglement der School ter hand nemend, heeft Prof. Greijdanus verzocht totdat de Generale Synode een opvolger zal hebben benoemd, en tenminste tot 17 Dec. 1942, wanneer hij 25 jaar het professoraat zal hebben bekleed, zijn arbeid te willen voortzetten, waarin de hoogleeraar be willigd heeft. Ds A. Schweitzer, em. predikant der Geref. Kerken, mocht deze week zijn 40-jarig ambtsjubileum vieren. Ds Schweitzer werd in 1901 predikant te Buiksloot, welke gemeente hij tot aan zijn emeritaat in 1936 heeft mogen die nen. Hij verkreeg in de Geref. Kerken vooral be kendheid als deputaat voor art. 13 K.O., in welke kwaliteit hij werk van groote beteekenis in en voor de Geref. Kerken gedaan heeft. Daarnaast heeft hij zijn krachten gegeven voor het Comité „Overvloed van werk en werkkrachten in de Geref. Kerken", was hij lid van het college van Generale Zendingsdeputaten en van de Generale Synode. Hij is lid van de redactie van het Evan gelisatieblad De Kandelaar. Ds D. Hoek, em. predikant te Hilversum, mocht deze week zijn 50-jarige ambtsbediening herdenken. Ds Hoek werd in Noordwijk in 1870 geboren en kwam eerst op gevorderden leeftijd tot het predikambt. Hij studeerde te Kampen en werd in 1901 predikant te Heinkenszand, vertrok vandaar naar Zwijndrecht en diende van 1910 tot aan zijn emeritaat in 1940 de kerk van Enk huizen. Hij heeft in West-Friesland op verschil lend gebied een vooraanstaande plaats ingeno men en maakte bij herhaling deel uit van de Generale Synode. Van zijn hand is ook een en kel boekwerk verschenen. Nog is hij medewerker aan het weekblad „Belijden en Beleven". Ds H. Ph. Ingwersen, em. predikant te Beekbergen, mocht deze week- zijn 40-jarig ambts jubileum vieren. De jubilaris, die in 1878 te Am sterdam werd geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit en aanvaardde zijn ambt te Koude- kerke, om vervolgens als miss. predikant op Midden-Ja va werkzaam te zijn en in 1914 in het vaderland teruggekomen, de kerken van Berli- lcum, Nijkerk en Katwijk aan Zee te dienen, waar hij om gezondheidsredenen in 1939 eervol emeritaat verkreeg. Zaterdag 22 Nov. viert Ds R. W. de Jong, em. predikant te Santpoort zijn gouden ambts jubileum. De jubilaris werd 20 April 1868 te Donker broek, waar zijn vader predikant was, geboren en studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kam pen, om in 1891 te Marrum zijn ambt te aan vaarden. Hij diende vervolgens de kerken van Holten, Terneuzen, Noordwijk aan Zee, Hoofd dorp, Werkendam en Broek op Langendijk, waar hij om gezondheidsredenen 1 Jan. 1927 eervol, emeritaat ontving. Ds de Jong heeft in de ver schillende classes in wier midden hij arbeidde tal van deputaatschappen vervuld. Candidaten. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten'tot den dienst des Woords en der Sacramenten door de classis Heerenveen cand. F. Strikwerda, beroe pen predikant te Munnekeburen door de clas-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 3