VOOR DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND. No* 47 Vrijdag 21 November 1941 55e Jaargang OFFICIEELE BERICHTEN* MEDEDEELINGENBLAD RedacteurDs A. H. OUSSOREN. Abonnementsprijs: per halfjaar bij vooruitbetaling 1.50. Afzonderlijke nummers 6 cent Familiebericht15 cent per regel. Uitgave van FIRMA LITTOOIJ OLTHOFF Spanjaardstraat 47, Middelburg. Berichten, Opgaven Predikbeurten en Familie berichten tot Donderdagavond te zenden aan de Drukkers Littooij Olthoff, Spanjaardstraat, Middelburg. Telefoon 238. Gironummer 42280. GEACHTE BROEDER/ZUSTER We leven snelDe vorige week meenden we door 'n schrijven van het Rijksbureau voor Gra fische industrie dat, wegens papierschaarste, het afgeloopen was met onze Kerkbode of daar zijn we alweer verschenen We worstelden en ont kwamen Natuurlijk hebben we tal van veran deringen moeten aanbrengen, veranderingen, die we liever niet hadden gezien, maar die, gegeven dé omstandigheden, noodzakelijk zijn. Pennevruchten genieten van verschillende schrijvers behoort tot het verleden. Wat er van ons blad is geworden, ziet ge hier vóór U een Mededeelingenblad met misschien in de toekomst een feuilleton, en misschieen voor feestdagen een artikeltje. Toch zijn we dankbaar nog als Mededeelingen blad te mogen verschijnen. Denk U eens in wat een moeiten er zouden ontstaan zónder Mede deelingenblad, temeer daar plaatselijke kerkelijke bladen niet meer mogen verschijnen. Wat een lange lijst van afkondigingen, wat een ongerief voor scriba's van classis, kerkeraden, wat een last voor J.V.'s en M.V.'s. Voorts zijn mededeelingen van de kerk niet gelijk aan dorre feiten en saaie opsommingen. Het zijn mededeelingen, die dp kerk aangaan van onzen Heere Jezus Christus. Andere mededeelin gen zijn in ons blad ook niet geoorloofd. Zelfs geen advertentie. Wel familie-berichten. Ook zijn de mededeelingen van belang voor de band tusschen de kerken. Vooral hier in Zeeland mis sen we door de breede stroomen zooveel contact. Daarom zijn we dankbaar, dat althans dit con tact er tusschen de kerken nog overblijft. Nu weten we nog niet, hoe definitief er alles zal uitzien. Maar we blijven voor dit Mededee lingenblad ons best doen. Ook kunnen wij mede- deelen, dat de rubriek Kerknieuws met veel zorg zal worden saamgesteld, zooals dit den laatsten tijd 't geval was. Mogen we van U vragen of U ook helpen wilt? Zoo ge abonné zijt, blijft het dan. II moet in derdaad iets missen, maar helpt ons door deze zware tijden heen. Iemand te helpen als het hem goed gaat is te prijzen. Maar ge hebt nog meer achting en respect voor iemand, die helpt en trouw betoont, als het tegen den wind gaat. Blijft dan abonné mede om de Zeeuwsche kerken. Zoo ge het nog niet zijt, wil dan mede in het belang van ons kerkelijk leven als geheel alsook om uw plaatselijk kerkelijk leven ons verblijden met uw inschrijving als abonné. Juist in dezen tijd hebben we mannen en vrouwen noodig, die allen de schouders zetten onder onze christelijke pers. We hopen, dat U de band die per drukletter er weer is, onder Gods zegen gehandhaafd zal kunnen blijven, dank zij ook uw medewerking. Voorts verblijf ik met broedergroeten, Ds A. H. OUSSOREN, Hoofdredacteur. P.S. Wij deelen U voorts nog mede, dat de uit gevers het abonnementsgeld per 1 Januari gebracht hebben op slechts 75 cent per 3 maanden. Ds A. Scheele als Oud-Voorzitter van de Zeeuwsche Persvereeniging en Ds A. C. Heij als Oud-Redacteur zouden gaarne zien, dat het Mededeelingenblad krachtig gesteund werd. ARNEMÜIDEN. Verkiezing ambtsdragers Dubbeltal voor ouderling in a.s. vacature van br. A. van Eenennaam de broeders D. van Bel- zen Jz. en J. de Ridder. Dubbeltal voor diaken in a.s. vacature van br. A. Klaasse de broeders Joh. Krijger en Mar. Theune. Stemming van manslidmaten D.V. Zondag 23 November na den tweeden dienst. Kerkelijke stand Vertrokken met doopattest naar Rotterdam- Zuid Joh. de Visser naar Middelburg Jacoba de Rijke. GedooptTheuntje Vogel. Zending: In vriendelijken dank ontvangen voor de Zending van Piet en Theo van Belzen 167 halve centen. Namens de Zendingscommissie, Ds H. SCHOLING. VEERE. CollectenZondag 23 Nov. zal worden ge collecteerd voor de kerken, die door oorlogs schade zijn getroffen (in 't bijzonder voor Rot terdam) Woensdag 26 Nov., Dankdag, zal de jaarlijk- sche Dankdagcollecte voor de Kerk gehouden worden. Verkiezing ambtsdragers. Aangezien geen wettige bezwaren zijn inge bracht, is de Kerkeraad overgegaan tot herbe noeming van ouderling br. A. de Nood, die nog maar één jaar in het ambt heeft gediend. Gezien de uitslag der stemming heeft de Ker keraad benoemd tot diaken br. C. Caljouw. Eventueele wettige bezwaren moeten inge bracht worden vóór 7 December a.s. Kerkelijke stand. Met bel. attestatie vertrokken naar de kerk van Middelburg Cornelia Schout. Overgekomen met doopattest uit de kerk van Arnemuiden Ja cobus Brouwer. V ereenigingsnieuvvs. Alhier zal een Gereformeerde Mannenvereeni- ging worden opgericht, die zich stelt onder toe zicht van den Kerkeraad. De oprichtingsvergade ring zal D.V. plaats hebben op Donderdag 11 Dec. e.k., om half acht in de consistorie der kerk. OOST- EN WEST-SOUBURG. Maandag 24 Nov. 's avonds 7.30 uur vergade ring van den Kerkeraad (Smal). Vergadering van den Kerkeraad-Breed met de manslidmaten der gemeente op Zondag 2 Nov. na den middagdienst, ter verkiezing van ambts dragers. Na opening door den Praeses volgt de verkie zing. Bij de gehouden stemming werden gekozen: tot ouderling de brs. I. v. d. Burght, F. Huson, A. A. Los en C. Suurmond tot diaken de brs. Adr. Arendse P.Jz. en J. A. Arendse. Na het zingen van Psalm 89 8 gaat br. Vreeke voor in dankgebed. Na het vertrek der manslidmaten worden de gekozen brs. door den Kerkeraad be noemd verklaard en de bezoeken aan hen gere geld. De Scriba. Kerkelijke stand. GedooptElisabeth Riemens, Marie Maas, Francisca Schout. Ingekomen met doopattestBastiaan Arendse, Visoweg Lourens Geldof, Welzinge. Ingekomen met attestatie P. Wielemaker Joziasse, Gr. Abeele 1. Toegelaten als belijdend lid J. Wielemaker, Gr. Abeele 1. Vertrokken met attestatieJ. Steketee J. SteketeeMinderhoud Vertrokken met doopattestL. Dorlijn. Overleden M. de RijkeBreel. Catechisaties Dinsdagmiddag 23 uur Meisjes 1216 jaar. Dinsdagmiddag 34 uur Meisjes 16 j. en ouder. Dinsdagavond 6.457.30 uur Meisjes 16 j. en ouder. Dinsdagavond 7.308.30 uur Belijdeniscatechis. Dinsdagavond 8.309.30 uur Jongens boven 23 j. Woensdagavond 6.457.30 uur Jongens 12-16 j. Woensdagavond 7.308.30 uur Jongens 16-22 j. Woensdagavond 8.309.30 uur cursus bel. leden Wijkverdeeling Zooals bekend is, is de gemeente verdeeld in 10 secties, elk met een sectie-ouderling, aan wie naast of indien noodig ter vervanging van den predikant opgedragen is de bijzondere zorg over die leden, die daarvoor in aanmerking komen. Laat ieder naam en adres van zijn sectie-ouder ling onthouden of noteeren. Sectie I omvat Ritthem, Zuidweg, Westhoek oud. P. C. Allaart, Welzinge. Sectie II (omvat Ritth. straat en -weg, Zaai- hoekweg, Loodweg, Paspoortstraat): oud. E. Tange, Vliss. straat 33. Sectie III (omvat Oranjeplein, Noordstraat en Middelb. str. tot No. 76): oud. M. Steketee, Oranjeplein 18. Sectie IV (omvat Middelb. str. vanaf No. 76, Abeele, Welzinge t.m. Donkere weg): oud. H. M. van de Putte, Middelb. straat 16. Sectie V (omvat Spoorstraat, Kanaalstr., Be- ciusstraat): oud. M. A. van de Putte, Wilhel- minastraat 14. Sectie VI (omvat Vliss. straat, Buteux- en Van Teylingenstraat, Padweg): oud. E. P. Vos, Beciusstraat 7. Sectie VII (omvat Braamstraat, Dijkstraat, Bermweg, Nieuwstraat)oud. A. Tissink, Vrij- burgstraat 38. Sectie VIII (omvat Burchtstraat, De Deckere-, Wilhelmina-, Beatrixstraat, Visoweg, Oost Berm- weg): oud. J. Bosselaar, Burchtstraat 51. Sectie IX (omvat N. Vliss. weg, Vrijburgstr., Abeelsche Zandweg): oud. P. Vreeke, Abeelsche Zandweg 30. Sectie X (omvat Marnixplein, Parklaan, Zand weg, Zuidb. en Noordb. weg, Tuindorp (geheel): oud. J. Suurmond Pzn., tijd. adres Wilhelmina- straat 18. Roosters Vereenigingen M. V. „Maranatha" West. 1 Dec. O. T. Schets 2. ,,De eerste menschen" door F. Arendse.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1941 | | pagina 1