OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. Toen in den wereldoorlog, na de val van het Russische Tsarenrijk, Finland zich onafhankelijk verklaarde, was dit het resultaat van een lange, historische ontwikkeling. Eeuwen achtereen is Finland gebonden geweest aan vreemde groote machten, maar de Finnen leefden inwendig uit de hoop, dat eens de dag der vrijheid zou aan breken. Finland is niet alleen een Christelijk land, maar het is ook een zuiver Luthersch land. In 1936 woonden er ruim drie en een half millioen Luther- schen en slechts anderhalf duizend Roomschen. Voorheen werden alle kinderen gedoopt. Helaas, thans zijn er 14 procent ongedoopte kinderen. Velen verlaten de kerk, vooral of liever schier uitsluitend in de steden. In 1936 waren er 1276 predikahten. Er studeeren heden een 550 studen ten in de Theologie. Ook in Finland is er een overvloed van theologische werkkrachten, zoo dat vele op een vocatio (beroep) zitten te wach ten. De bisschoppen worden door den Staat be taald. De gewone predikanten genieten hun trac- tament uit de gemeenten zelve. Deze tractamen- ten zijn zeer behoorlijk. Kerkelijk is Finland in 5 bisdommen verdeeld. Het Piëtisme heeft in Finland grooten invloed uitgeoefend. Dit Piëtisme staat echter niet vijan dig tegenóver de cultuur van onzen tijd. In dat opzicht heeft men de kwadratuur van den cirkel- gevonden. Het schoolwezen, dat in Finland zulk een.hooge vlucht genomen heeft, is hoofdzakelijk uit ditr Piëtisme te verklaren. Ook de Christelijk- sociale beweging staat met dit Piëtisme in zeer nauw contact. De bekende persoon van Mathilda Wrede, de groote vriendin van de verwaarloos den en de gevangenen, is uit het Piëtisme op gekomen. Natuurlijk heeft vooral de machtige figuur van Luther haar stempel op de bevolking gedrukt. Laten wij hopen en bidden, dat dit land niet onder den invloed komt van het Bolsjewisme, dat door Duitschland is losgelaten op de christelijke volken om de Oostzee. Onlangs zongen de Finnen bij het vertrek van hun delegatie naar Moskou „Een vaste burcht is onze God". Dit Luther-lied vertolkt in deze dagen wel zeer schoon, wat er leeft in het hart van allen, die hebben geleerd, omi niet te vertrouwen op de prinsen en machthebbers, bij wie geen heil is. K. B. S. Middelburg» De Commissie van Beheer maakt bekend, dat Maandag 8, Dinsdag 9 en Woens dag 10 Januari des avonds wegens verduisterings proef geen der lokalen van onze kerkgebouwen beschikbaar zijn. De Commissie. Coetus Classis Middelburg a.s. Maandag 10 uur. Terneuzen, 2 Januari 1940. Ontvangen de collecten voor de Hulpbehoevende Kerken in de Prov. van de kerken in de classis Axel. ^Aardêtiburg 11.88 Axel 34.77; Hoek f ^jostburg 10.69 Schoondijke 21.41 Terneuzen 35.14 Zaamslag 30.04. Totaal 151.48. L. MICHIELSEN, Correspondent. St. Laurens. VERGADERING van" den ker- keraad, gehouden op 3 Januari 1940. Voorzitter Ds. A. Koning. Opening. De Voorzitter roept de brs bij den aanvang van het nu weer begonnen jaar een hartelijk welkom toe inzonderheid de nieuw in het ambt- getreden broeders G. F. Weeda en J. F. Meijer en wenscht hen licht en wijsheid van Boven toe bij hun ambtelijken arbeid in de gemeente. Hij zegt de afgetreden brs P. Boon en A. v. d. Broe- ke dank voor hun arbeid in de gemeente verricht en wenscht hen bij het treden uit het ambt den zegen des Heeren toe in hun verder leven. Notulen. Ingekomen Stukken 1Een drietal verzoeken om steun, n.l. van de Chr. Marnixschool te Ant werpen, voor het Duymaer van Twistfonds en voor de kerk te Hellevoetsluis. (Wordt aan vol daan). 2. Idem van de Evangelisatie Brabant en Limburg. (Wordt voor gecollecteerd.) 3. Steun aanvrage voor de kerk van Wilsum. (Voor ken nisgeving aangenomen.) 4. Een schrijven van een broeder, dat hij zijn benoeming tot lid der Zen dingscommissie wenscht aan te nemen. Rapportena. Ziekenbezoek. De Voorzitter brengt verslag uit. b. Huisbezoek. Brs ouderlin gen brengen verslag uit van enkele gezinnen, c. Financiëele zaken. Br. Vogel brengt verslag uit van enkele zaken. Tot lid der Financiëele Commissie wordt benoemd br. J. Goedbloed. De brs P. Boon en A. v. d. Broeke nemen thans afscheid van den kerkeraad en spreken hun dank en waardeering uit voor de aangename wijze van samenwerken in de verstreken ambte lijke periode. d. Diaconale zaken. Brs diakenen brengen verslag uit. Zij kunnen met blijdschap melden, dat zij van de Naaikrans „Dient elkander door de liefde" op hun vergadering in de maand De cember een 77-tal kleedingstukken mochten over nemen, welke in de verschillende gezinnen zijn bezorgd. Moge deze zeer gewaardeerde arbeid onder ons onder den zegen des Heeren blijven voprtgaan tot heil der Gemeente en tot eere van Zijpen Naam. Tot Boekhouder der Diaconie wordt benoemd br. J. F. Meijer, Noordweg B 151df i SC Laurens. Tót'vice-voorzitter van den kerkeraad wordt benoemd br. S. Simonse. Kerkelijke stand. GedooptJakob, zoon van C. Jobse en E. Willeboordse Frans, zoon van F. Wisse en M. Besuijen Laurens Jan, zoon van J. Riemens en E. Dourlein. Rondvraag. Lezens Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed), 4 Januari 1940. Praeses Ds A. H. Oussoren. Aanwezig 32 broeders. Opening. Gezongen wordt Ps. 103 6, gelezen Jes. 5:1124, waarna de Praeses voorgaat in gebed. De Praeses spreekt een woord van welkom, inzonderheid tot de ambtsdragers die voor 't eerst" aanwezig zijn en wekt alle broeders op tot ge trouwheid bij het ambtelijk werk. Zegt voorts, dat onze kerk, groote redenen heeft tot dank baarheid, voornamelijk gezien den zegen, die wij op ons beroepingswerk mochten ontvangen. Br. Tazelaar brengt den dank der vergadering over en wenscht beide predikanten en hun ge zinnen, de werking van 's Heeren geest, ook bij de vervulling van hun moeielijk en veelomvattend werk. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken 1. Berichten van overlijden van twee zusters, door den Scriba reeds beantwoord. 2. Een dankbetuiging voor betoonde belang stelling bij het overlijden van een zuster. 3. Een tweetal berichten van verhindering de vergadering bij te wonen. 4. Schrijven van de brs W. P. Wattel en A. Koster, dat zij hun benoeming tot lid van de Commissie van Beheer aannemen. 5. Schrijven van br. M. B. Fanoy, dat hij de benoeming niet kan aanvaarden. 6. Een schrijven van de Diaconie inzake de opname van een zuster in het Rusthuis. 7. Van Ds J. H. Telkamp met dank voor de belangstelling bij zijn ambtsjubileum betoond. 8. Van de Classis Zierikzee, doorgezonden naar het Zendingscomité. 9. Een verzoek van de Ned. Bond van Jon gelingsver. op Geref. Grondslag, Afd. Zeeland, om op tweeden Paaschdag 1940 des middags van de Noorderkerk gebruik te mogen maken, met gunstig advies naar de Commissie van Beheer. 10. Een schrijven van het Comité voor sa menwerking van Christelijke organisaties, waarin medewerking wordt verzocht bij den arbeid op sociaal terrein, zal beantwoord worden met een schrijven waarbij de kerkeraad ten aanzien van den arbeid van het Comité zijn volle sympathie betuigt. 11. Een schrijven van br. J. J. Jansen, waarbij deze ontheffing vraagt van zijn benoeming tot ouderling en van br. j. Sanderse van zijn benoe ming tot diaken, beiden aanvaard. 12. Van br. A. D. Littooij, waarbij deze mededeelt zijn herbenoeming tot lid van de Com missie van Beheer niet te kunnen aanvaarden. 13. Een schrijven van de Commissie van Be heer. De brs J. W. Francois en H. M. van Leeu wen worden benoemd tot lid van genoemde Commissie. 14. Een viertal aanvragen om steun, in han den van de Commissie ad hoe. Commissie voor doopaanvragen. Eén attestatie en twee huwelijksbevestigingen aangevraagd en toegestaan. Br. Chr. Suurmond brengt rapport uit van de afvaardiging naar de intrede te Souburg. Benoemingen. Tot lid Commissie van Beheer br. L. J. Lorier Commissie voor steunaanvragen br. J. Olthoff Telefooncommissie brs J. W. Kö- geler en I. de Wolff Regeling logies predikanten br. A. J. Leenhouts. Tot nazien der boeken worden benoemd: Kerk, brs J. W. Goedbloed en J. J. Ornee Diaconie, brs J. IJsselstein en P. van Sluijs Rusthuis, brs B. J. v. d. Berg en L. de Jonge Evangelisatie, brs W. van Dalen en K. Davidse Zending Hoofddienst, brs D. H. Loodewijk en P. B. Ta zelaar Hospitaaldienst, brs J. J. Olthoff en I de Wolff Quaestor Classis, brs J. S. Hoek en P. v. d. Ouden. Ter voorziening in één vacature van ouderling worden candidaat gesteld de brs I. van Noppen en A. Volmer en in één vacature van diaken de brs C. J. Dourleijn en J. Stevense. De vergade ring met de gemeente waar de verkiezing zal plaats hebben, wordt bepaald op Zondag 21 Jan. a.s., na afloop van den morgendienst. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Voortzetting (Smal). Opening. Benoemingen. Tot voorlezer Sectie I br B. J. v. d. Berg, secundus. Sectie II br. D. H. Loode wijk, primus. Commissie voor doopaanvrage br J. Duivelcot. Evangelisatie-commissie brs B. J. v. d. Berg en P. B. Tazelaar. Sluiting. DE KERKERAAD. Middelburg. De Diaconie der Gereformeerde Kerk van Middelburg bericht hiermede, dat Wijk no. 3 van br. J. W. Diermanse is over gedragen aan br. P. Ton, Seisweg. Wijk no. 6 van br. A. Rothuizen is overge dragen aan br. A. Vos, Seisweg 190. Wijk no. 7 van br. P. Adriaanse is overgedra gen aan br. I. Vereist, Pottenmarkt 24. Wijk no. 9 van br. A. de Kam wordt tijdelijk waargenomen door br. L. A. Tange, Domburgsch Schuitvlot 17. Wijk no. 11 van br. J. de Poorte is overgedra gen aan br. J. J. Dronkers, Noordweg 84. Wijk no. 16 van br. M. Walraven is overge dragen aan br. M. B. Fanoy, Lange Burg 40. De Diaconie voornoemd, I. DE WOLFF, Secretaris. L. JANSE, Voorzitter. Kerstnummer Stuwdam. 'n Prachtig blad is de Stuwdam. Met veel belang stelling zien we telkens naar de verschijning van dit blad uit. Het is actueel en toch niet in den vulgairen zin van het woord. Het is conservatief en toch niet be- houdziek. De foto's van heden zijn er in te zien en evenzeer de kunstfoto's die betrekking hebben op het grijs verleden. Vooral het Kerstnummer is uitstekend uitgevoerd. Gaarne aanbevolen. De Bijbel het Licht voor de Kunst. Met zeer veel interesse heb ik dit prachtwerk ge lezen. Het was voor mij persoonlijk een openbaring. Veel, zeer veel heb ik uit dit mooie werk geleerd. Menigmaal heb ik er over gedacht eens uit Gen. 1 1 het Woord te bedienen. Nooit heb ik het aangedurft. Nu zou ik het wagen. Dr Wielenga heeft iets te zeg gen aan geheel Nederland. Niet alleen aan Christelijk Nederland, dat de kunst beoefent, maar evenzeer aan hen, die de kunst niet beoefenen. Er wordt in dit werk een scherp vonnis geveld over de moderne kunst. Immers deze wil niet weten van den Bijbel als het licht der kunst. Dr Wielenga laat zien, dat de eenige lichtbron voor de kunst Gods Woord is de Logos in zeer bizonderen zin. Ik kan ieder, die de Bijbel liefheeft, aanraden dit mooie werk te lezen. Kindertaal is het niet. Soms is het zelfs zwaar van gedachten, maar de vlotte, kunst volle stijl en de heldere opzet vergoeden dit. Theologen kunnen veel leeren. Ik ben blij, dat dit werk versche nen is. Het is een soort Dogmatiek van de Kunst en we hopen, dat mede door dit prachtige werk Christe lijk Nederland zijn roepingtegenover de kunst beter gaat verstaan. A. H. OUSSOREN. Vaderlandsche Kerkgeschiedenis (deel III Van de Hervorming tot heden) door G. van der Zee, Herv. Predikant. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. Nog altijd ontbreekt ons helaas een handboek over de Vaderlandsche Kerkgeschiedenis van de hand van één onzer professoren. Toch is het zoo noodig, die geschiedenis te kennen. Daarom kunnen we Ds van der Zee dankbaar zijn, dat hij dezen, niet gemakke- lijken, arbeid ter hand nam. Zijn gaven voor historische studies en historie beschrijving toonde hij al in zijn driedeelig werk over ,,De ballingschap", drie eeuwen uit Israëls geschiedenis 738430 v. Chr. en deze gaven kwamen aan dit boek ten goede. In zijn geschiedbeschrijving is de auteur hier bijzonder duidelijk, zoodat z'n boek zich aange naam lezen laat en men een goed overzicht krijgt van het geheel en de deelen. Als de schrijver toekomt aan de gedeelten, die han delen over de Afscheiding en de Doleantie, heeft hij, die predikant is in de Ned. Herv. Kerk, zich beijverd om zoo objectief mogelijk te blijven en dat is hem wel gelukt. Z'n Gereformeerde gezindheid, in confes- sioneelen zin, deed hem waardeering gevoelen voor die twee kerkelijke bewegingen. Gaarne bevelen we deze studie aan. Ook Vereeni- gingen, die Kerkgeschiedenis behandelen, kunnen er dankbaar gebruik van maken. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Met vriendelijken dank ontvangen voor de School- zending, uit het busje der Chr. School te Lewedorp (hoofd de heer M. Fraanje) 3. Ds. HEIJ. Grijpskerke. Door de Diaconie is met dankbaar heid van de Meisjesvereeniging „Dient den Heere" ter uitdeeling ontvangen 102 stuks kleedingstukken enz. Vele gezinnen hebben wij hiermee kunnen ver blijden. Stelle God onze, M.V. ook verder geestelijk en stoffelijk ten rijken zegen. Voor de Diaconie, L. LOUWERSE. Middelburg. Ontvangen door bemiddeling van br. I. de Wolff (gevonden in zijn brievenbus) een bank biljet van tien gulden voor de Wintercollecte. Voorts een gift van twee gulden voor hetzelfde doel, van een niet bezocht echtpaar, door tusschen- komst van Dr. Hommes. Tevens nog gevonden in de Diaconale collecte de volgende giften voor de Wintercollecte 11 3.50 en 10.(van br. B.)alsmede een gift van 1.voor het tekort der Kerk. Tenslotte werd mij ter hand gesteld een gift van 2.voor de Diaconie. Brs diakenen zeggen hartelijk dank voor deze be wijzen van medeleven. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. Gironummer 329748. Middelburg. Ontvangen van Ds. Oussoren 2 pak ken het weekblad de Elizabethbode. Hartelijk dank. Namens de Evangelisatie-Commissie, Molstraat 14. KORTEKNIE. Middelburg. Getelde collecten Collecte Classicale bijdragen 96.27 Collecte voor de Zending onder de Joden 118.70 Collecte Emeritusfonds 105.68 Collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis 143.98 2 collecten voor de Kerk 297.12 Collecte voor de Kerk op 1 Jan. 1940 31.80 Kerkbussen 9.10 Catechisatiebussen 39.11 Huwelijkscollecte 13 December 1939 13.33 De opbrengst van de collectebus in het Rusthuis over 1939 bedroeg 22.96 Dit bedrag is tusschen Kerk en Diaconie gelijkelijk verdeeld. Met dank. De Boekhouder der kerk, A. DE POORTE. ZENDINGHOSPITAAL MAGELANG. Middelburg. Wij ontvingen van de Meisjesvereen. „Doet wel aan allen" 6.Hiervoor onzen harte- lijken dank. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Blandina"Koudekerke. Bijb. Gesch. „Manasse" door Mientje Roelse. Vad. Gesch. „De Bourgondiërs", Krina Wielemaker. VoordrachtBetje van Vlaanderen. Geref. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. O. T. Schets 49 B. en B. 15 Mei 1936 „Profeet Jona" door Jo Verhage. Kerkgesch. Schets 2 door C. Verhage Wd. Memoriseeren Jo Harpe, Reciteeren L. Wielemaker Fd. Improviseeren A. Jasperse. Vrije bijdrage J. Wielemaker. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert 11 Januari. Gew. Gesch. David" O. T. 36 door Jans de Bree. Vad. Gesch. „De Fransche revolutie", Schets 22 door Sien Hillebrand. Poëzie Kaatje Vogel. Geref. Meisjesver. „Het ontluikend leven", St. Laurens G. G. „Gij zijt de Christus", Dikkie Koning. Na de pauze voordracht door Marie Huisman en Mina Davidse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Gel. Bel. Art. 13. „Van de voorzienigheid Gods en de regeering aller dingen" (No. 5 v. d. 19e jaarg.), Stien Verstraate. Opvoedkunde. „Ons bewustzijn en onbewuste en de slaap" (No. 35 en 38 v. d. 19e jaarg.). Bijdrage Mien van Sluijs. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesplicht"M'burg. O. T. „Jerobeam" door Rie Labruijère. M. O. „Rassen, volken, talen, staten", Mies Harinck Geref. Meisjesver. „Meisjesvreugd"Middelburg. N. T. „De Talenten", 19e j. no. 22, Lies Dubois. Opvoedkunde. „Jean Jacques Rousseau", 19e j. no. 48, Toos Dekker. Bijdrage Ettje Loodewijk. De J.V. op G.G. „Spr. 8:33a" te St. Laurens vergadert 7 Januari. Schriftstudie 50 L. Gideonse. Kerkgeschiedenis 6 W. de Visser. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De rijke man en de arme Lazarus", Lukas 16: 1931 door Rie Bolier. Memoriseeren door Janny Cornelisse, Paulien Ver eist en Maatje Leijnse. Afdeeling III A. Gecombineerde vergadering met Afdeeling Illb van kwart voor acht tot kwart voor negen. Afdeeling III B. Bijb. onderw. „Genezing van een melaatsche en een geraakte". Meisjesblad Juli 1938 door Koos de Rijke. Na de pauze Kerkgesch. „Strijd en overwinning" door Ad. de Jonge. Meisjesblad Maart 1939. Geref. Jongelingsver. Sola-FideMiddelburg. S. S. Schets 3. „De Schrift in haar geheel en in haar deelen", vr. W. de Rijke. K. G. Schets 21. „Hendrik de Cock. en de zijnen", vr. J. Looise. ZONDAG 7 JANUARI 1940. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte Aflossing. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. W. de Graaff te Gapinge. (Catech.) 2 uur Dr. A. de Bondt te Den Haag. (Vrije stof) 6 uur Dr. A. de Bondt (Vrije stof) Noorderkerk 9.30 uur Dr. A. de Bondt (Vrije stof) 6 uur Ds. J. W. Smitt te Veere. (Catech.) Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser Bevestiging Ambtsdragers. 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. W. de Graaff Bevestiging Ambtsdragers. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. K. J. Kraan Koudekerke 9.30 uur Cand. Swierts 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 uur Ds. A. C. Heij Voorb. H. Av. 2 uur Cand. Swierts Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. van Doornik Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman te Rijswijk. Bevestiging Ambtsdragers. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. H. v. Andel Voorm. Bevestiging Ambtsdragers. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Voorm. Bevestiging Ambtsdragers. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Bevestiging Ambtsdragers. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Leesdienst Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30 en 2 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. K. Spoelstra te Meeden. Kamperland 9.30 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende Bevestiging Ambtsdragers. 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 uur Ds. H. Venema Bevestiging Ambtsdragers. 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Venema Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zonnemaire 9.30 en 2 uur Cand. de Wolf te Grijpskerke. Zierikzee 10 en 6 uur Ds. J. Meester Bevestiging Ambtsdragers. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 én 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Ds. Th. P. Potma te Oostburg. Voorber. H. Av. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Reserve Veldprediker. Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 5.30 uur Ds. G. Leene Leesdienst Ds. H. Fransen Ds. H. Fransen Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Bevestiging Ambtsdragers. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beulcema Wolphaartsdijk 9.30 en 6 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Breskens Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds. F. Pijlman Oostburg 9.30 en 2 uur Cand. de Ruijter Hulppred. te Axel. Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Bevestiging Ambtsdragers. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1940 | | pagina 3