KERKNIEUWS* OFFICIEELE BERICHTEN* INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN* van de Coppello het bouwen van eigen bijzondere (Christelijke) scholen en het bevolken daarvan met personeel nog moeilijker gemaakt. De minis ter stelde in deze wet wel allerlei verbeteringen voor het onderwijs voor, maar de kosten daar van moesten door de bijzondere scholen als ze wilden blijven concurreeren met de openbare school zelf bestreden worden. Dit alles lokte dan ook het protest uit van de ruim 300.000 Nederlanders, die hun handteeke- ning zetten onder het bekende „Volkspetionne- ment" (het.verzoek aan Koning Willem de Der de, om deze wet van Minister Kappeyne niet te teekenen), dat verleden jaar nog herdacht is als een feit van toen 60 jaar geleden. De Koning heeft de wet echter wel geteekend. En nu wijst Ds. Vr. op twee belangrijke facto ren, die er toe hebben meegewerkt, dat 10 jaar later bij de stembus de overwinning werd be haald. In de eerste plaats kwamen de voorstanders van Chr. onderwijs door de groote tegenslagen van het jaar 1878 dichter bij elkaar. In de tweede plaats kwam er ook eenige kentering in liberale kringen. (Ook Minister Kappeyne was liberaal bij hèm kwam echter géén kentering, wél bij en kele van zijn partijgenooten.) Terwijl de onzen van 1878 af met vernieuw den ijver in de Kamer den strijd gingen voeren, werden ze daarbij ook krachtig geholpen door Roomsch-Katholieke Kamerleden als b.v. Dr. Schaepman, die geen school zonder Christus wilden hebben. Zooals we reeds zagen God heeft, na deze zware jaren van strijd, in 1888 door den uitslag van den stembusstrijd ten gunste van de recht- schen, uitkomst gegeven uit den druk. Hij keerde het kwade ten beste van Zijn volk en deed zelfs de vijanden een ander standpunt innemen. Eenmaal aan de regeering, kondigde het kabi- net-Mackay onmiddellijk Schoolwetherziening aan. Het beschaamde de verwachtingen niet. 18 September 1888 moest minister Mackay we gens ziekte van den koning zelf de Troonrede voorlezen. Wat was het een belangrijk historisch oogenblik, toen hij aan deze regels toekwam „Een gedeeltelijke herziening van de wet op het lager onderwijs zal U worden voorgesteld". Ds. Vr. zegt„De aankondiging van de wet-Mackay, in beginsel het uur der vrijmaking geslagen Is het niet goed, om aan zulk een oogen blik te denken, nu wij het bezit van onze Chris telijke scholen als iets vanzelfsprekends beschou wen Ze zijn ons na veel strijd onzer vaderen van den HEERE geschonken als bekroning van hun strijddat is het doel, dat Ds. Vreugden- hil met zijn boekjes steeds beoogtdaarop te wijzen. Opdat wij Gods daden niet zouden vergeten en getrouw zouden blijven in den strijd voor het behoud en de bloei van onze scholen. (Zoo, met vrije weergave, Mr. Hangelbroek in zijn inleidend woord.) Op 13 April 1889 werd bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van wet tot gedeeltelijke herziening van de wet van Minister Kappeijne van de Coppello (van 1878) tot regeling van het l'ag'er onderwijs'. En wat hield deze herziening in Subsidie aan de bijzondere scholen (Christelijke en niet- Christelijke). Nog wel niet veel, maar dit was de groote beteekenis er van, dat nu gerekend werd met de rechten van de voorstanders van Christelijk onderwijs en in beginsel de rechts gelijkheid van openbare en bijzondere scholen door de Regeering werd erkend (pag. 13). Om dit alles uitvoeriger te lezen, alsook de indruk die dit wetsontwerp maakte in de kringen der openbare onderwijzers b.v., koope men zelf de brochure. Er zijn oogenblikken, waarop God de vijan den van Zijn volk bevreesd doet zijn. Een klaar bewijs, dat Hij werkt (Wordt vervolgd) BEROEPEN TE Serooskerke (W.): M. W. J. C. de Kluis te Diemen. VenloCand. H. R. de Jong te Leeuwarden. AANGENOMEN NAAR Vreeland-NigtevechtCand. R. W. Popma, hulppred. te Moerdijk. Zwartebroek G. J. de Leeuw te Finsterwolde. DRIETAL TE Wetsinge-Sauwerd W. Diepersloot te Holwerd A. Kuiper te Ommen A. v. d. Ziel te Ambt-Vollenhove (gew. nadat Ds. G. J. de Leeuw te Finsterwolde het beroep naar Zwartebroek had aange nomen). Wetsinge-Sauwerd A. v. d. Ziel te Ambt-Vollenhove-Cadoelen. DoornspijkJoh. G. Lensink te Glanerbrug. Candidaat W. C. P. den Boer van Zierik- zee heeft de benoeming tot hulpprediker bij de Gereformeerde Kerk van Bodegraven aanvaard. De aftredende Rector der Theologische Hoogeschool liet na zijn rede over „Extase en Profetie" volgen het overzicht, dat uit „De Ba zuin" wordt overgenomen II (Slot). Thans overgaand tot het gebied der personalia, mag ik allereerst met grooten dank aan onzen God vermelden, dat uit den kring der School niemand door den dood werd weggenomen. Uit den kring der Curatoren is te memoreeren, dat Dr G. Keizer op 7 Maart 1.1. den 70-jarigen leeftijd bereikte dat Ds N. Duursema op 4 Juni en Dr W. A. van Es op 30 Juli 1.1. hun 40-jarig huwelijks- en ambts-jubileum vierden en Ds H. de Bruijn op 22 Nov. herdacht, dat hij de ge meente van Nieuwendijk 25 jaren mocht dienen. Mogen deze zeer gewaardeerde broeders ook bij het klimmen der jaren in rijke mate door de gunst des Heeren worden bestraald. Dat Dr van Es korten tijd daarna emeritaat verkreeg en dat het zelfde is te vermelden van den curator Ds H. Meijering, moge eenerzijds een reden zijn om met hen te verheugen over het zoo welverdiende otium cum dignitate, maar wekt toch ook andere gedachten, al mogen we tevens met voldoening constateeren, dat de dag van het afscheid uit dezen kring nog voor geen van beiden is aan gebroken. Met grooten dank aan den Heere zij hier ver meld de blijdschap, die aan onzen kring werd bereid, toen Mevrouw Hoekstra, uit haar krank heid opgericht en geheel genezen, zich weer met terwoon in Kampen kwam vestigen. De Heere heeft onze gebeden verhoord Zijn groote naam zij geprezen. Dat de oud-hoogleeraar Prof. Dr A. G. Honig met de School actief bleef medeleven, is straks reeds gebleken dat hij ook het penningmeester schap van het Studiefonds bleef waarnemen, spreekt voor ons besef haast vanzelf, maar is toch wel een bijzondere reden tot dank. Voorts was het ons allen een oorzaak van blijdschap, dat hij op 6 October 1.1. in zoo goeden welstand en onder veel belangstelling zijn 75en verjaardag mocht vieren. Moge de God zijns levens hem bij den voortduur sterken, ook tot den wetenschap- pelijken arbeid, waaraan hij zich blijft wijden. Aan Prof. Dr S. Greijdanus viel op 31 Augus tus 1.1. het voorrecht te beurt, door H.M. de Koningin te worden benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw een ko ninklijke daad, waarover wij ons allen van harte hebben verheugd, en waaraan wij den welge- meenden wensch verbinden, dat het ontvangen eereteeken nog lange jaren de borst van dezen hooggeschatten broeder moge sieren. Prof. Schilder doorleefde de dagen van zijn zilveren huwelijksjubileum, en mocht onder veel belangstelling herdenken, dat hij voor 25 jaren (op den 21 en Juni) in de kerk van Ambt Vollen hoven (A) het predikambt aanvaardde. Worde hij nog gedurende een lange reeks van jaren door onzen God gesterkt en bekwaamd tot zegenrijken arbeid voor kerk en theologie. Aangaande den kring der studenten mag met dank aan den Heere worden vermeld, dat een hunner, die wegens ernstige ongesteldheid een tijdlang in een sanatorium moest worden opge nomen, vandaar genezen terugkeerde en zijn studie kon hervatten. Mogen anderen, die alsnog met meer of minder ernstige ziekte zijn bezocht, door Gods goedheid worden genezen en aldus ook aan ons en aan hun studiën hergeven worden. Aan het einde van mijn Rectoraat gekomen, mag ik niet nalaten, mijn welgemeenden dank te bieden aan allen, die mij de vervulling daarvan hebben vergemakkelijktaan de heeren Curato ren voor hun vertrouwen, aan mijn ambtgenooten en den lector voor hun steeds aangename samen werking, zeer inzonderheid aan Prof. Dijk, den abactis van het college, voor zijn nauwgezetten bijstand aan de studenten voor de gewilligheid, waarmede zij zich onder het rectorale gezag heb ben gesteld. Een dank, dien ik, last not least, ook breng aan onzen waarden pedel voor zijn altijd vaardigen en nimmer falenden ijver dat zijn ge zondheid zich in dit jaar in stijgende lijn bewoog, is ons een reden tot groote blijdschap. En thans gij weet hetde jaarlijksche recto rale oratie is een zwanenzang. De Rector treedt op, en heeft zoo lang alleen het woord, omdat hij gaat verwijnen. Ik heb ook ditmaal het hooge ambt gaarne gedragen, maar geef het thans óók gaarne over aan mijn door Curatoren aangewe zen opvolger, Prof. Dr S. Greijdanus, Hoogeach- te Collega dat ik dit gaarne doe, is óók omdat ik weet, dat gij niet anders begeert dan met de U eigen nauwgezetheid en plichtsbetrachting dit ambt waar te nemen, en dat gij van God de gaven hebt ontvangen om het op de rechte wijze te doen. Zoo draag ik dan, met deze keten, mijn ambt op Uwe schouders over, en begroet U, Doctor Seakle Greijdanus, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, als Rector dezer Hoogeschool. Moge God U tot Uw arbeid ster ken en onder Uw Rectoraat onze School zegenen en ten rijken zegen stellen. Vivat, crescat, flo- reatIk heb gezegd. Na het zingen van Psalm 111:2 ging de Rec tor ons voor in dankzegging en sloot hij deze samenkomst. K. D. K. B. S. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Woensdag 3 Januari a.s., 's avonds 7.30 uur, Hofpleinkerk. De Secretaris. Middelburg, De Commissie van Beheer houdt zitting tot het in ontvangst nemen van vrijwillige bijdragen Woensdag 3 Januari a.s., 7.308.30 uur, consistoriekamer, Noorderkerk. De Secretaris. KORT VERSLAG van de Kerkeraadsver- gadering te Serooskerke (W.) op Don derdag 28 December 1939. Opening door den Praeses, br. J. de Wolf, met gebed en Schriftlezing. Afwezig wegens ongesteldheid br. Joh. Won- dergem. Vaststelling der notulen. Ingekomen Stukken 1. Brief van de Meisjes- vereeniging „Sursum Corda" met verzoek om den steun van den Kerkeraad, om op huisbezoek op te wekken tot lidmaatschap van de Geref. Jeugdvereenigingen. Hieraan zal gaarne worden voldaan. 2. Een niet-geteekend schrijven van een lid der gemeente wordt om de onwaardigheid der anonimiteit niet in behandeling genomen. Diaconale zaken. Kerkelijke stand. GedooptJohannis Cornelis Jobse Lz. en Suzanna Leintje Jongepier Ld. Ver trokken met attestatie naar Middelburg S. A. Versluys en echtgenoote. Rapport van de Commissie van Beheer. Ter vergadering komt de Boekhouder br. Adr. Melis, ter bespreking van de begrooting 1940, welke door den Kerkeraad wordt vastgesteld. In deze Commissie zijn aftredend de brs. P. Melis en Adr. Melis. Zij worden door den Ker keraad opnieuw in hun functie benoemd. Br. J. de Wolf vraagt en verkrijgt ontslag als lid van deze Commissie. In zijn plaats wordt benoemd br. P. Kesteloo. Rondvraag. Sluiting met dankgebed. DE SCRIBA. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op 22 December 1939. Praeses Dr. N. J. Hommes. Aanwezig 20 broeders. Zingen: Ps. 119:3. Lezen Lucas 1:5766. De notulen van vier vergaderingen worden ge lezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. een schrijven van de Ned. Herv. Gem. te Koudekerke, zal worden beantwoord b. een schrijven van de Geref. Kerk te Oost- kapelle, over een naar onze kerk overgekomen gezin c. een schrijven van een broeder wordt ken nis van genomen. Woensdagavondcommissie1 attestatie aan gevraagd, 1 attestatie ingekomen, 1 aangevraagd doopattest zal niet worden verzonden. Rapport Sectie I. Rapport van de Classis en verschillende an dere rapporten. Rondvraag. Persverslag. Sluiting. Comité „Overvloed van werk- en werkkrachten in de Geref. Kerken" (Grosheide-Schouten). Als classicaal correspondent van bovengenoemd Comité doet ondergeteekende langs dezen weg een beroep op dié broeders en zuster in de clas sis Middelburg, die tot nu toe geen blijk er van gaven, iets te kunnen of te willen doen ten bate van het Comité. Met dankbaarheid mag hij con stateeren, dat enkele gemeenten door 'n ijverige plaatselijke correspondent bewerkt zijn met 'n verheugend resultaat, zelfs daar, waar door de kerkeraad een collecte voor dit doel op de roos ter is geplaatst, b.v. Grijpskerke. Het Comité heeft, volgens zijn rapport, uitge bracht aan de Synode te Sneek, aan meer dan 80 kerken steun geboden, o.a. Gapinge en Vlis- singen. Aleer het Comité tot steunverleening overgaat, vergewist het zich bij elke hulpaanvrage, óf de betreffende classis de aanvrage steunt, óf zoo mogelijk zelf steun biedt. Deze hulp van 't Co mité moet aanvullend zijn en kan niet als blijvend worden toegezegd. De gesteunde kerken moeten zich inspannen om de inkomsten uit eigen kring op te voeren, terwijl van de deputaten voor hulpbehoevende kerken mag worden verwacht, dat zij de steun van 't Comité, zoo eenigszins mogelijk, zullen overnemen. Met vrijmoedigheid beveelt ondergeteekende de belangen van 't Co mité in veler daadwerkelijke belangstelling aan. Gaarne ontvangt hij dan ook opgave der na men van hen, die zich beschikbaar willen stellen in hun eigen gemeenten wat circulaires en intee- kenbiljetten uit te zetten. In Grijpskerke, St. Laurens, Serooskerke, Sou burg, Vlissingen en Middelburg zijn reeds ac tieve correspondenten bezig in het belang der zaak, die alleszins onze warme belangstelling ver dient. Giften, gestort op onderstaande girorekening, zijn eveneens hartelijk welkom. De Classicale corresp., G. A. DE RIJKE, v. d. Manderestraat 9, Vlissingen. Gironummer 342393. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. COMITÉ LINNENKASTEN ZENDINGSTERREIN MAGELANG. Als Penningmeesteresse van ons Comité treedt voor- loopig op wegens het overlijden van Mevrouw S. E. HeijGoslinga, die deze functie 10 jaar met groote toewijding heeft vervuld, Mej. J. A. J. van Schelven, Lange Noordstraat 61, Middelburg. Giro 372274. Vriendelijk verzoeken we alle geldzendingen voort aan te storten op dit nieuwe nummer. Namens het Comité, W. A. VERTREGT, Secretaresse. Met hartelijken dank ontvangen voor de Zending 200 halve centen van M. A. te Koudekerke. Ds. HEIJ. Middelburg. Met dank ontvangen van een ver pleegde in het Rusthuis, door tusschenkomst van Mevr. Kruyswijk, een gift van 10. Opbrengst collectebus in het Rusthuis over 19398.85. Met dank. De Kassier van het Rusthuis, J. J. DRONKERS. Serooskerke. Gevonden in de collecte 5.zijnde 2.voor de Kerk, 2.voor de Diaconie en 1. voor de Kerktelefoon. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Van een zuster der gemeente, die niet ter kerk kon komen, ontving ik 1.voor de Zen ding (Magelang) en 1.voor de Jodenzending. Hartelijk dank. P. LOOF. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het busje van familie S. 1.08 door tusschenkomst van br. Looise van de Familie G. 1.van Leintje en Betsy Looise een pak zilverpapier en 140 halve centen. Voor al deze giften mijn dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. V ER EE N IGINGSLEVEN. Gerei. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Vergadering 4 Januari. O. T. „Asa en Josaphat" (No. 44 v. d. 16e jaarg.), Tanny Boon. „Morgenlandzending De Rooze. Bijdrage Saar de Jongh. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Bethesda", Joh. 5, Suus Vermeule. Opstel door Jaatje Wielemaker. Geref. Meisjesvergadering „Blandina"Koudekerke. Geen vergadering. Geref. Knapenvergadering „Benjamin" te St. Laurens. B. G. „Teekenen en wonderen", Matth. 12:2935 door vr. J. Tramper. Na de pauze „Oudejaarsavond-vertelling" door den leider. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. O. T. Schets 9. „Abraham, vader der geloovigen", vr. J. van Sluis. A. R. Schets 27. „De begrooting", G. J. de Graaf. ZONDAG 31 DECEMBER 1939 EN MAANDAG 1 JANUARI 1940. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. Th. H. van Andel te Souburg. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. M. Vreugdenhil te Meliskerke. 6 uur Dr N. J. Hommes Maandag collecte Diaconie en Kerk. Hofpleinkerk Maand 9.30 u. Ds. A. H. Oussoren Bevestiging Ambtsdragers. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 uur Ds. H. Scholing Maandag 9.30 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Maandag 9.30 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 6.30 uur Ds. W. de Graaff Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. K. J. Kraan Maandag 9.30 uur Ds. K. J. Kraan Bevestiging Ambtsdragers. Koudekerke 9.30 uur Ds. A. C. Heij 6.30 uur Ds. J. C. J. Kuiper Reserve Veldprediker. Maandag 9.30 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Maandag 9.30 uur Ds. A. Koning Bevestiging Ambtsdragers. Meliskerke 9.30 en 6.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Maandag 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 6.30 u. Ds. A. B. C. Hofland Maandag 9.30 uur Ds. J. J. de Vries Bevestiging Ambtsdragers. Serooskerke 9.30 en 6.30 uur Cand. v. d. Boom te Rotterdam. Souburg 9.30 uur Dr. N. J. Hommes 7 uur Ds. Th. H. van Andel Maandag 9.30 uur Ds. Th. H. van Andel Veere 9.30 en 6.30 uur Ds. J. W. Smitt Maandag 9.30 uur Ds. J. W. Smitt Bevestiging Ambtsdragers. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Schulddelging, 's Morgens Bevestiging Ambtsdragers. Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. J. E. Visser Maandag 9.30 uur Ds. J. E. Visser Bevestiging Ambtsdragers. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Maandag 9.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30 en 2 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Kamperland 9.30 en 6 uur Ds. F. J. v. d. Ende 2 uur Leesdienst Maandag 9.30 uur Ds. F. J. v. d. Ende Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. H. Venema Oosterland 9.30 uur Ds. H. Venema 2.30 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Maandag 9.30 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zonnemaire 9.30 en 6.30 uur Cand. Sollie hulppred. te Eindhoven. Maandag 9.30 uur Cand. Swierts Zierikzee 10 en 6 uur Cand. W. C. P. den Boer CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Maandag 9.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Maandag 9.30 uur Ds. G. Leene Bevestiging Ambtsdragers. Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Maandag 9.30 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 uur Leesdienst 5.30 uur Ds. H. Fransen Maandag 9.30 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Maandag 9.30 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Maandag 9.30 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Ds. J. C. J. Kuiper 2 en 6 uur Ds. A. Scheele Maandag 9.30 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Maandag 9.30 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 6 uur Ds. G. v. Heiningen Maandag 9.30 uur Ds. G. v. Heiningen Bevestiging Ambtsdragers. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond Maandag 9.30 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL, Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Breskens 6.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Hoek 9.30 uur Cand. E. Pijlman Hulppred. te Woerden. 2 uur Ds. F. Pijlman Maandag 9.30 uur Ds. F. Pijlman Bevestiging Ambtsdragers. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Maandag 9.30 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Maandag 9.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok. CORRESPONDENTIE. Zij, die hun abonnementsgeld over het eerste halfjaar 1940 ter voorkoming van dispositiekos- ten willen gireeren, gelieven dit te doen vóór 15 Januari a.s. Gironummer 42280. De Uitgevers.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3