OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE BRIEVEN. Zaamslag, December 1939. 't Is al geruimen tijd geleden, dat een lezer onzer Kerkbode, die een vooraanstaande plaats in de Christelijke Vakbeweging inneemt, mij ver zocht nog eens te wijzen op den eisch van het Christelijk georganiseerd zijn van onze leden en op de beteekenis van het sociale vraagstuk voor de kerk. In zijn brief wijst hij er op, dat naar zijn meening hier ontzaglijke tekorten liggen, waardoor de kerk zoowel als het maatschappe lijke en politieke leven schade lijdt. De invloed van het Christelijk beginsel wordt door de z.g. neutraal georganiseerden tegengehouden, en ve len leven aan den zelfkant van het kerkelijk le ven, omdat de kerk hun nood en behoefte niet kent zooals het behoort, en hun strijd voor recht en gerechtigheid negeert. Ik ben aldus de briefschrijver een organisatieman, maar mijn kerk is mijn beste en liefste organisatie, en daar om gaat mij zooveel onkunde, met de gevolgen daarvan, intens ter harte. Nu ben ik 't met dezen broeder eens, dat we nog lang niet zijn, waar we wezen moeten, maar toch geloof ik, dat juist in Zeeland, althans in mijn omgeving, de toestanden de laatste tien ja ren veel verbeterd zijn, zoodat de Christelijke organisatiegedachte dieper is doorgedrongen en steeds meerderen de beteekenis van de Christe lijke organisatie leerden verstaan. Toen ik ruim 12 jaar geleden in Zeeuwsch-Vlaanderen kwam, was er nog bitter weinig sociaal meeleven. De enkelingen, die op sociaal gebied streden voor de doorwerking der Christelijke beginselen, wer den met den vinger nagewezen. Sociaal was on geveer hetzelfde als socialistisch. Hoe zijn de tijden veranderd In de winter maanden worden nu flink-bezochte vergaderin gen gehouden, waar met intense belangstelling naar de uiteenzetting van den eisch van het Christelijk beginsel wordt geluisterd. Zeker, er zijn nog te veel lauwen en er valt in de verhouding tusschen werkgever en werk nemer nog heel wat te verbeteren. De strijd voor recht en gerechtigheid moet voortgang hebben. Toch is er reeds veel bereikt, waarvoor we dank baar kunnen wezen. Dezer dagen las ik juist het gedenkboek, dat de heer R. Hagoort uitgaf bij het gouden jubileum van Patrimonium. Hij geeft ook een mooi over zicht van het sociaal-oeconomisch leven in her Nederland van de vorige eeuw. Hoewel nu op sociaal gebied de toestanden bij ons niet zoo in-droef waren als b.v. in Engeland, was er toch veel hetgeen dringend verbetering behoefde. De loonen in vele bedrijven waren reeds zeer laag. De werktijden waren ongelooflijk lang. En in de derde plaats kwam daarbij de ellende van den kinderarbeid. Op godsdienstig gebied zag 't er al evenmin rooskleurig uit. Het rationalisme, de godsdienst van de rede zat op den troon. Iemand zegt scherp maar waar „Van een recht doen en gerechtig heid om des Heeren wil naar de wet des Heeren, naar Gods Woord en Gebod wist men niet meer. Zoo stonden hier de zaken op economisch en sociaal gebied, toen het Calvinisme morsdood scheen in deze landen". Reeds onder de Réveilmannen waren er ech ter, die inzagen dat het Evangelie van Jezus Christus ook sociale beteekenis heeft. Van Da Costa zijn de gevleugelde woorden „Toenaad'ring eischt Gods orde en dezer tijden nood. Toenaad'ring, waar z' ontbreekt, van vorst, van volk, van groot en klein, van arm en rijk, van standen en belangen. God wilde 't on derscheid van gaven, rijkdom, rangen, maar ook dit onderscheid beheersch' Zijn Woord en Wet, Zijn Wijsheid De nobele Groen van Prinsterer zocht even eens de opheffing van het arbeidersleed niet al leen in liefdadigheid en barmhartigheid, maar ook in 't handelen naar recht en gerechtigheid. Hij sprak„Lijdelijkheid past den Christen, doch, waar de gelegenheid tot werken bestaat, past lijdelijkheid hem niet. Dan mag de Christen niet vergeten dat, waar 't recht ter sprake wordt ge bracht, er geen aanleiding is tot nederig verzoek, maar tot billijken eisch". En daarna waren 't De Savornin Lohman en vooral Kuyper, die riepen om recht en gerechtig heid ook in het maatschappelijke leven. „Het verraadt" schrijft Dr K. reeds in het begin van zijn optreden „geestesarmoede ais de kerk van Christus de levensvragen van den dag niet onder de oogen durft zien. Het helpen, waar de nood reeds is uitgebroken, het strijden tegen een geïsoleerd maatschappelijk kwaad, het redden van den enkele is nog iets anders dan een aanvatten met heilige bezieling des geloofs van het maatschappelijk vraagstuk zelf." Dr Rullmann teekent Kuyper's optreden aldus: „Hij opende de oogen voor sociale misstanden en toornde tegen een ieder, die meende deze euvelen te kunnen genezen door den dienst der barmhartigheid, alsof onze stoere arbeiders pau pers waren, die men door uitdeeling van soep- kaarten kon sussen. De geleerde denker plaatste zich midden onder het zwoegende volk met d vereelte handen. Als hunner één hief hij de leus der sociale gerechtigheid op. De arbeider was ook een mensch, die van zijn loon met God en met eere door 't leven moest kunnen komen en die aanspraak op de achting van de zijde der werkgevers mocht maken". Daarna kwamen de Sociale Congressen, het eerste in 1891, het tweede in 1919. Het laatste maakte ik als jong predikant per soonlijk mee. Welk een diepe indruk maakte het openingswoord van Prof. Diepenhorst met het slot„Dit, M. H„ zij ons gegrift in de ziel. Ge rechtigheid verhoogt een volk, maar de zonde, ook de zonde der economische onderdrukking, is een schandvlek der natiën". Sedert is veel veranderd, veel ook verbeterd. Maar er valt ook nog veel te verbeteren. Sterke God de leidslieden, die in het sociale leven vragen naar de beginselen van Gods Woord en ook de arbeiders willen voeren op de paden van Gods geboden. Schudden we alle lauwheid van ons af en zoe ken we de verheerlijking Gods in elke levenssfeer en in alle levensuitingen. A. B. W. M. KOK. De vergadering van de kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehouden op Woens dag 10 Januari 1940. Stukken voor het agendum te zenden aan den eerst-ondergeteekende vóór 24 December a.s. Namens de roepende kerk van Brouwershaven, Ds. J. MEESTER, Praeses. J. SLAGER, Scriba. Op D.V. Dinsdag 16 Januari e.k. Classisver- gadering te Terneuzen in de Geref. Kerk. Aan vang 9.30 uur. Punten voor het agendum vóór 26 Dec. in te zenden aan Ds. A. B. W. M. Kok te Zaamslag. Namens den kerkeraad van Zaamslag, A. VAN OVERBEEKE, Scriba. Terneuzen, 12 Dec. 1939. Ontvangen de col lecten voor de Kas van hulpbehoevende Diaco nieën van de kerken in de classis Axel. Aardenburg ƒ9.19; Axel ƒ30.10; Hoek 13.07; Oostburg 11.46; Schoondijke 18.75; Ter neuzen 31.89 Zaamslag 24.15. Totaal 138.61. L. MICHIELSEN, Correspondent. St. Laurens. VERGADERING van den ker keraad, gehouden op 13 Dec. 1939. Ds. Koning opent de vergadering, laat zingen Psalm 89 laatste vers), leest 2 Thessalonicensen 1 voor en gaat voor in gebed. Afwezig met kennisgeving br. Gideonse. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken 1Circulaire van Auto zending. 2. Centrale Bond van Inwendige Zen ding beide worden doorgegeven aan Evangeli satie-commissie. 3. Stichting „Zonneheerd". 4. Vereeniging tot opvoeding achterlijke kinderen. 5. Middernachtzending verzoeken steun, wordt aan voldaan. 6. Zondagsschool te Tijnje wordt voor kennisgeving aangenomen. 8. Comité tot samenwerking van Christelijke organisatie in Zeeland wordt met belangstelling kennis van genomen. 9. Schrijven van br. G. F. Weeda, die mededeelt, dat hij de benoeming als ouderling wenscht aan te nemen. Hierna doet de Voorzitter verslag van gehou den ziekenbezoek. Br. Koole doet alsnu verslag van de gehouden voortgezette Classisvergadering op 6 December. Een br. der gemeente komt ter vergadering, om enkele zaken toe te lichten. Hierna doet de Voorzitter verslag van zijn be zoek aan de M.V. in verband met het afscheid van den Presidente zr. Elizabeth Boon. Brs diakenen brengen verslag uit van hun ar beid. Mededeelingen. A.s. Zondag hoopt in den morgendienst op te treden Ds. Kuiper en op 24 Dec. des morgens Ds. de Vries van Vrouwepol der. De Doliantie herdenkingssamenkomst in de Geref. Kerk zal gehouden worden 20 Dec. des avonds 7 uur. Leden buiten de Geref. Kerk van St. Laurens zijn welkom. Met het oog op uit breiding van de Zendingscommissie, zullen en kele brs uitgenoodigd worden. Kerkelijke stand. Overleden br. A. de Visser. Overgekomen van de kerk van Aardenburg zr. J. J. CastelMeyers. Rondvraag. Persverslag. Sluiting. KORT VERSLAG van de kerkeraadsver- gadering, gehouden op Donderdag 14 December 1939 te Serooskerke (W.). Opening door den Praeses, br. J. de Wolf, met gebed en Schriftlezing. Afwezig met kennisgeving de brs Joh. Won- dergem en M. v. d. Guchte. Vaststelling notulen. Ingekomen Stukken. Kerkelijke stand. Overleden Neeltje Meijers- Adriaanse. Ingekomen met attestatie van Veere Frans Boone en echtgenoote. Rapporten. Rapport ziekenbezoek door de ouderlingen. Diaconale zaken. Verslag wordt gedaan van den arbeid der Vrouwenvereeniging. Vervaar digd waren 101 kleedingstukken, welke in over leg met de Diaconie verdeeld waren aan 24 ge zinnen. Het is gebleken, dat genoemde Vereeni ging behoefte heeft aan meerderen finantiëelen steun der Gemeenteleden, mede door de gedurige prijsstijging der goederen. De kerkeraad, die deze nuttigen arbeid ten zeerste waardeert, doet daar om een beroep op het medeleven der Gemeente leden en wekt hen op tot verhooging der bij dragen. Rondvraag. Sluiting met dankgebed. DE SCRIBA. Ben je ook gemobiliseerd Uitg. Geref. Jongel. Bond, Amersfoort. 't Is wel goed gezien van het Bestuur om aan de gemobiliseerde leden een klein geschrift aan te bieden, dat hen sterken en bemoedigen kan sterken in het geloof en het besef van hun roeping naar Gods genade- verbond en bemoedigen nu hun zoo zware last wordt opgelegd. Het worde ruim verspreid en de Heere moge het zegenen. In verband hiermee mogen we nog wel herinneren aan het verzoek van de mobilisatie-commissie, om een inzameling te houden voor den arbeid onder de ge mobiliseerde leden. Waar die arbeid nog niet is aangevangen of vol tooid, beginne men daarmee en voltooie dien. De leuze is pakkend Jongens, weest allen paraat, Voor onzen J. V.'er soldaat. Het November-nummer van „De Wandelaar" Daaruit zij het volgende vermeld Middernacht. „Boven het geronk van de motor uit, klonk het gekwaak van duizenden boomkikkers. Wij reden al door het eerste mooeras. Diepe kuilen, waaruit de modder hoog opspoot, moesten voorzichtig geno men worden. Langzamerhand begon het landschap om ons te veranderen. De rietvelden hadden plaatsgemaakt voor kale vlakten. Telkens sprongen er konijnen over den weg, die gevangen werden in de sterke lichtbun dels, om dan op het laatste oogenblik voor de wielen weg te springen. Soms renden zij tusschen onze voor- en achterwielen door om den overkant te bereiken. Is het geen wonder, dat we op deze tocht slechts één konijn doodreden Wat verderop werden de konijnen minder talrijk, maar fonkelden herhaalde malen vurige oogen in het duisterAldus in dit nummer de ornitholoog-cineast Van Sijn, die met de kleine Fiat een tocht maakte van Rhonedelta tot Rhonegletscher. een woest gebied waar flamingos, kwakken en bui- delmeezen nog broeden en dat door de Fransche re geering tot natuurreservaat werd verklaard. F. A. Brunklaus geeft onder den titel „Schrijvers te voet" een causerie over de figuren van wandelaar en zwer ver in de Nederlandsche literatuur. Dr. A. C. de Koek voegt aan zijn maandelijksche kroniek van den sterren hemel een opstel toe over „de bewegingen der „vaste" sterren". Jachin's brochures. Uitgave N.V. W. D. Meinema, Delft. De Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin" zond ons het verslag van de 65ste algemeene vergadering en een brochure, waarin het referaat van den heer N. Heiner (H. te Merwe) over kinderlectuur. Gaarne bevelen we de lezing daarvan aan. Vlaanderen voor Kristus. Tijdschrift van en voor de Vlaamsche jeugd. De titel zegt genoegzaam wat dit tijdschriftje be oogt. Dat men daarvoor ook in ons land abonné's zoekt is om belangstelling te wekken voor wat in Vlaanderen geschiedt en om door den geldelijken steun het blaadje in Vlaanderen op groote schaal te komen verbreiden. Voor elk betalend abonnement uit Neder land kunnen twee gratis abonnementen gestuurd aan Vlaamsche jongemenschen. De redactie berust bij Ds H. J. Winter en de broe ders A. Roose en K. Sluis. De abonnementsprijs bedraagt voor Nederland 1.50 per jaar. Te bestellen aan „V. V. K.", Kromstraat 155, Boechout (België). Gaarne aanbevolen. Tractaen voor vandaag. Uitgave W. D. Meinema, Delft. Deze tractaten worden aangekondigd als speciaal geschreven voor dezen mobilisatietijd. We noemen de titels „Een andere geest „Een waanzinnige wereld?"; „Eigenaardige verlanglijst"; „Bestaat werkelijk een goede God „Alles is betrek kelijk" „Is de godsdienst speculatief?" „De onwaar digste onder de menschen" „Als het stil wordt in het bosch„Bestaat de duivel?" De eerste twee zijn van Dr P. Prins, het derde is van N. Heimer. Onze gemobiliseerde broeders zullen goed doen zich deze tractaten aan te schaffen en aan hun kameraden uit te deelen. Het kan ook goed zijn, dat vrouwen of ouders, met zulk een tractaat hun man of zoons be moedigen. Ze zijn buitengewoon goedkoop. Het adres is hier boven aangegeven. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Met vriendelijken dank nog ontvangen voor het Kerstfeest door Ds. Meester van N.N. te Brouwers haven 1. Voor de Schoolzending uit het busje op de Geref. school te Koudekerke (hoofd de heer Ruitenbeek) 15.-. Ds. HEIJ. Arnemuiden. Met dank ontvangen voor de Zen ding van Adria Kodde te Nieuw- en St. Joosland 256 halve centen. Namens de Zendingscommissie, Ds. H. SCHOLING. Serooskerke. Gevonden in de collecte op Zondag 3 Dec. f 2.50 voor de Kerktelefoon en 1.1. Zondag 10.zijnde 6.voor de Kerk en 4.voor de Diaconie. Met dank. DE BOEKHOUDER. Oost- en West-Souburg. 7 Dec. was de Diaconie in vergadering bijeen met het Bestuur der M. V. „Persis", op welke vergadering ons 95 kleedingstuk ken, lakens, slopen enz., werden ter hand gesteld, om te worden uitgereikt aan de behoeftigen onzer ge meente. Zegene de Heere bij den voortduur de Ver. „Persis", opdat zij mag voortgaan zich te stellen in dienst der barmhartigheid en de gemeente dit werk steune door gebed en offervaardigheid. Namens de Diaconie, CHR. SIMONSE. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van de Vrouwenvereeni ging „Bid en Werk" ƒ6.63; Catechisatiebussen f26.25; door tusschenkomst van br. Looise van Mej. B. 0.50. Voor al deze giften mijn dank. W. P. WATTEL, Penningmeester VEREENIGINGSLEVEN. Vrouwenvereeniging Bid en Werk", Middelburg. In de gezellige consistorie der Hofpleinkerk moch ten we met de leden onzer Vereeniging, onze 26e jaar vergadering houden. Dr Hommes was dien avond in ons midden en was zoo vriendelijk de leiding der vergadering op zich te nemen. Als resultaat van onzen arbeid konden we aan brs. diakenen aanbieden de volgende goederen, n.l. 18 mansflanellen, 18 mansonderbroeken, 18 mansborst rokken, 8 paar manskousen, 6 korte mansflanellen, 6 geel katoenen manshemden, 6 sportflanellen, 6 over hemden, 3 paar sokken, 10 vrouwenborstrokken, 6 boerinnenschorten, 4 vrouwenrokken, 10 jongensborst rokken, 16 jongens onderbroeken, 18 jongens geel ka toenen hemden, 12 jongens flanellen hemden, 17 paar jongens sportkousen, 4 paar meisjeskousen, 4 paar kin derkousen, 36 lakens, 36 sloopen, 6 wollen dekens, 2 molton dekens, samen 270 stuks, terwijl we in het af- geloopen jaar reeds een baby-uitzetje afdroegen. We hopen D.V. het volgend jaar weer op den steun der begunstigers (sters) en leden te mogen rekenen, op dat we dan weer het werk der barmhartigheid kunnen voortzetten, onder biddend opzien tot Hem, Die ons in Zijn plaats de armen heeft achtergelaten. Namens de Vrouwenver. „Bid en Werk", N. van Dort-Tange, Presidente. J. den Hollander-v. Aartsen, Secretaresse. Geref. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Kerstavond. Afdeeling II. Kerstgeschiedenis door Nelly de Rijke. Na de pauze voorlezen. Afdeeling III A. Gecombineerde Kerstvergadering met Afdeeling 111b. Aanvang kwart vóór acht. Geref. Meisjesvergadering BlandinaKoudekerke. Bijb. Gesch. „Hizkia", II door Maatje Verhage. Kerkgesch. „Vervolging in Nederland" door Koos Boogaard. VoordrachtMaatje Boogaard. RING VLISSINGEN. Vergadering op Donderdag 21 December des avonds 8 uur te Biggekerke. 1. Uw taak tegenover den Staat. 2. Hoofd van het gezin. De J. V. op G. G. ,£pr. 833a" te St. Laurens vergadert 17 December. G. G. 16. J. Gideonse Jkzn. M. O. 14a. J. v. d. Broeke. Geref. Knapenv erg adering Benjaminte St. Laurens. B. G. „De Kananeesche vrouw", Matth. 15:2128 door vr. J. Geerse. K. G. „Het rijsje van een boom", vr. H. Hillebrand. Zaterdag 16 December om half acht gecombineerde samenkomst van de K.V. SamuëlAfd. I, II en III, bovenzaal Militair Tehuis, Nieuwstraat, Middelburg. De Heer W. van Dalen zal dan spreken over „Van Jeugd en Moed en Kracht". De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert 21 December, 7.30 uur. Gel. Bel. Art. 9. B. en B. No. 38, 18e jaargang, door Marie Gideonse. Opvoedkunde. „De slaap", B. en B. No. 38, 19e jaargang door Gré Boon. Improviseeren Fina Houterman. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijbelsche Geschiedenis. Kerstinleiding door Saartje de Jonge. Reciteeren door Rettie Geuze, Jaantje Wielemaker, Toos Davidse. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". S. S. „De 12 stammen in verband met Jacobs sterf bed", J. Puijpe. A. R. „De band der Overheid aan de Schrift", L. Cornelisse. Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck" te M'burg. Ledenvergadering op Maandag 18 De. des avonds 8 uur in het gebouw C.J.M.V. Huishoudelijke vergadering. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. Zondag 17 December. G. G. 32. „Strikvragen", vr. P. den Hollander. Varia vr. N. Vos. A. R. 41. „Ons volk en andere volken", vr. R. M. Smallegange. ZONDAG 17 DECEMBER 1939. CLASSE MIDDELBURG Collecte Classicale Bijdragen. Hofpleinkerk 9.30 uur Dr N. J. Hommes Bed. H. Av. 6 uur Dr N. J. Hommes Dankzegging. Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren (Vrije stof) 2 uur Ds. A. H. Oussoren (Catech.) 6 uur Ds. A. H. Oussoren (Catech.) Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. W. Smitt 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. W. de Graaff Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. K. J. Kraan Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. J. C. J. Kuiper 2 uur Leesdienst Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. v. Doornink Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Souburg 9.30 uur Ds. J. H. Donner Bevestiging. 2 uur Ds. Th. van Andel Intrede. Veere 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Smitt Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Westkapelle 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Leesdienst Kamperland 9.30 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 uur Ds. H. Venema 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Venema Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zonnemaire 9.30 en 2.30 uur Cand. Spijker te Schiedam. Zierikzee 10 en 6 uur Ds. M. Ros te Krabbendijke. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. H. J. Winter te Antwerpen. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Veldprediker. Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Breskens Geen dienst (H. Av. te Schoondijke) Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds. F. Pijlman Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3