KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. vele harten neigde om mede te werken. Door de meeste Kerken uit onze drie Provin cies werd veel steun geboden. Wij vinden jam mer, dat niet allen medewerkten en sommigen, zelfs op herhaald verzoek, niets van zich lieten hooren. Daarom onzen hartelijken dank aan die Zus ters, welke geregeld en met groote liefde ieder jaar opnieuw hare gewaardeerde hulp verleenden. Door de ontvangen contributies, giften en ook meermalen door de opbrengst van een gehouden bazar (wij noemen Wolfaartsdijk, Raamsdonks- veer en 's-Hertogenbosch) kan ons Comité jaar lijks aan de Dames der Knipkrans een som gelds overhandigen, welke noodig was voor den aan koop van goederen ten behoeve der Linnenkas ten. Waar ons eerst de zorg voor Parakan was op gedragen, kwam spoedig daarbij ook die voor de Armenkolonie te Blondo. Reeds voordat ons gevraagd was voor Parakan te zorgen, naaiden reeds enkele Zusters voor Blondo. Doch toen er een Comité was opgericht werd beter gevonden, dat dit voor beide Inrich tingen zorgde. In 1932 kwam daarbij ook de zorg voor de derde Linnenkast, toen te Magelang een groot ziekenhuis werd geopend. Daarmede zag Ds Merkelijn zijn ideaal ver wezenlijkt en Dr Dreckmeier kon als Directrice benoemd worden. Tot hiertoe kon nog altijd een flinke voorraad genaaide goederen naar Magelang worden ver zonden. Maar helaas de inkomsten verminderen en de op voorraad geknipte goederen raken op. Daarom komen wij met het vriendelijk doch dringend verzoek tot die Zusters, die nooit of weinig medewerkten. Gaarne blijven wij dezen arbeid, die buiten bezwaar der Zendingskas wordt verricht, voortzetten. Het werk voor de Linnenkasten past zoo geheel bij de Zusters. Als de Zusters dit werk doen, brengt het haar de Zending nader, zegt Ds Merkelijn. Wij vragen niet veel. Slechts 1 of 2 cent per persoon per week, doch dan geregeld. Als alle Zusters medewerken, kan ieder jaar de noodigc voorraad naar Magelang verzonden worden. Vele kleintjes maken ook hier één groote. God zegent den arbeid van Dr Dreckmeier en van hen die met haar mede-arbeiden. In het Ziekenhuis te Magelang, het hulphospi taal te Parakan en de Armenkolonie te Blondo komen de zieken en hulpbehoevenden met het Evangelie in aanraking. Zij zijn dan ook meer ontvankelijk daarvoor. Vaak gebeurt het, dat een genezen patiënt verlangt meer te hooren van het Evangelie en blijft de goeroe hem in de dessa bezoeken. Onder Gods zegen werden door deze prediking velen voor Christus gewonnen. Daar aan te mogen medewerken is ons een aangename, taak. Anderen mededeelen van hetgeen ons om niet is geschonken is Christenplicht. Dit (boek)jaar werd ontvangen 798.84. Dat is bijna evenveel als in 1937/'38. Daaraan werk ten dit jaar ook mede Zonnemaire, Haamstede, Renesse, Zevenbergen, Kamperland e.a. Dit jaar werden weer drie kisten en een pak dekens verzonden. Uit Indië schrijft men „Wat zouden wij graag willen dat U bij zoo'n ontpakking kon zijn. Het zou U voldoening geven voor het vele werk er aan verrichtWat zouden wij gaarne daar een kijken nemen. Het zou onze belangstelling vermeerderen. Mejuffrouw Wagenaar, U bekend door hare correspondentie over het naaiwerk, geeft weer een uitgebreid verslag van den arbeid der Knip krans. Over belangstelling en ijver voor het naai werk valt niet te klagen. Maar wij hebben meer financieelen steun noo dig, om uit de kas de Naaikransen van naaiwerk te kunnen voorzien. Onze Secretaresse schreef naar verschillende adressen met het vriendelijk verzoek om mede werking. Daarop kwamen zeer bemoedigende antwoorden terug, doch anderen stelden teleur. Op het giro-no. 169757 van Ds. Heij te Koude- kerke (Z.) kan men de bijdragen voor de Lin nenkasten storten (vermelding „Voor de Lin nenkasten" vergemakkelijkt de administratie voor Ds Heij). Ook extra giften zijn zeer welkom! Zoo ontvingen wij van eene medelevende niet- Geref. Zuster 5.Dit is beschamend. Ver leden jaar is voor het Kerstfeest weer 124.77J/2 ontvangen. 't Is zoo heerlijk in die omgeving met Javaan en Chinees Kerstfeest te vieren, schrijft men. Laten wij te zamen dezen arbeid blijmoedig voortzetten. Schenke de Heere ons bij vernieu wing kracht, opgewektheid en veel liefde tot dezen Zendingsarbeid. Van Hem blijft onze ver wachting. A. J. Pouwer, Presidente. W. A. Vertregt, le Secretaresse. J. A. J. van Schelven, 2e Secretaresse. M. HuizengaBijlenga. Middelburg, October 1939. Deze mooie arbeid mag bij den voortduur wel in onze belangstelling toenemen Stille werkers die groote dingen doen A. H. OUSSOREN. TWEETAL TE Slootdorp Cand. L. J. Goede, hulpprediker te Papendrecht. Cand. Joh. de Wal, hulpprediker te Ulrum. BEROEPEN TE DelfzijlJ. G. Adema te Zuidhorn. Garijn W. Reeskamp te Roden. AANGENOMEN NAAR De Glind (U.): Cand. J. C. Seegers, hulpprediker te Almelo. De heer L. Doekes, Cand. te Kampen, is benoemd tot hulpprediker te Twijzel. Ds Th. H. van Andel, Geref. predikant te St. Pancras-Heerhugowaart, hoopt Zondag 3 Dec. afscheid te nemen van zijn gemeenten, om 17 Dec. d.a.v. intrede te doen te Oost- en West- Souburg, waar Ds J. H. Donner van Broek op Langendijk hem bevestigen zal. De Classis Leiden heeft het verzoek, om de kerk van Valkenburg (Z.-H.) begin Januari te institueeren, ingewilligd. Vanwege de Geref. Kerk van Katwijk a. d. Rijn werden reeds ge durende het laatste half jaar hier dubbele kerk diensten gehouden. K. B. S. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Donderdag 30 November, 7.30 uur, consistoriekamer boven, Hofpleinkcrk. De Secretaris. Middelburg. Nog 5 kerken zonden de mili taire „cent" niet. Eén kerk zond 1J^ cent per lid. 't Moet zijn 2 cent per totaal aantal leden (doop en belijdende leden). In November moet 't bedrag naar Gen. Deputaten worden opgezon den. Vriendelijk doch dringend verzoek ik de kerken, die nog niet gireerden, dit alsnog te doen op mijn No. 88855. A. H. OUSSOREN. Terneuzen, 21 Nov. 1939. Ontvangen de col lecten voor de Theol. Fac. aan de V.U. van dc Kerken in de Classis Axel. Aardenburg 7.61 Axel 34.03Hoek 10.65 Oostburg 13.04 Schoondijke 26.36; Terneuzen 39.75 Zaamslag 42.68. Totaal '174.12. L. MICHIELSEN, Correspondent. Middelburg. Donderdag 30 Nov. hoopt onder- geteekende zitting te houden van 1112 uur in de consistorie der Noorderkerk tot het ontvan gen van de collecte voor „Arbeid onder de Zui- derzeewerkers". De correspondent, P. B. TAZELAAR. Brakstraat 32, giro 360848. St. Laurens. VERGADERING van den Kerkeraad met de manslidmaten der ge meente, gehouden op 22 Nov. 1939. Voorzitter Ds. A. Koning. Lezen 1 Thessalonisensen 5. Zingen Ps. 122 vs. 3. Gebed. De Voorzitter roept de aanwezigen een har telijk welkom toe. Thans wordt overgegaan tot het verkiezen van ambtsdragers. Gekozen wor den de brs P. Sanderse tot ouderling en J. F. Meijer tot diaken. De Voorzitter wenscht de ge kozen brs geluk met deze verkiezing tot het ambt en bid hen de leiding van des Heeren Geest toe bij de beslissing. Rondvraag. Een paar brs vragen het woord. Br. Boon eindigt deze vergadering der Gemeente met dankzegging. De gewone kerkeraadsvergadering neemt een aanvang. Notulen. Ingekomen Stukken. Verzoek om steun Gees telijke arbeid in het IJsselmeergebied wordt aan voldaan. Idem van het Militair Tehuis den Hel der voor kennisgeving aangenomen. Uitnoodi- ging tot bijwoning der le jaarvergadering van de Zangver. „De Lofstem" op 28 Nov. Tot afge vaardigden worden benoemd Ds. Koning en br. Koole. Rapportena. Ziekenbezoek. De Voorzitter brengt verslag uit van zijn arbeid in de gemeente, b. Catechisatiebezoek. Br. Koole brengt verslag uit van 4 catechisaties door hem bezocht.- c. Ver- eenigingen. Br. Boon en br. Gideonse bezochten de jaarvergadering van de Mannenvereeniging. Br. Koole de J.V. d. Classisbezoek. Br. v. d. Hof stede brengt verslag uit van de Classisvergade- ring 1.1. gehouden, e. Huisbezoek. Brs ouderlingen bezochten weder verschillende gezinnen, d. Dia conale zaken. Brs diakenen brengen verslag uit van hun arbeid. Mededeelingen. Op Dankdag 29 Nov. a.s. zal D.V. als gewoon drie keer kerkdienst worden gehouden. De Doleantieherdenking zal gehouden worden op 20 December a.s. des avonds. Rondvraag. Kerkelijke stand. Overleden br. W. Barent- sen. Vertrokken naar Souburg zr Wed. E. Ba- rentsenBosschaart. GedooptSuzanna Pieter- nella van den Bosse. Lezen persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad met de manslidmaten der Gemeente te Serooskerke (W. Donderdag 23 November 1939. op Opening door den Praeses, br. J. de Wolf met gebed en Schriftlezing. Hierna stemming uit de dubbeltallen van 3 ouderlingen en 1 diaken. Gekozen de brs C. Job- se, P. Meijers Jacz. en J. Verhage tot ouderling en tot diaken br. Adr. Melis. Rondvraag. Sluiting met dankzegging door br. L. Melis. Hierna vergadering van den kerkeraad. Ingekomen stukken o.a. enkele steunaanvragen. De gekozen ambtsdragers worden door den kerkeraad benoemd. Sensura Morum externa en interna. Bespreking beroepingswerk. Rondvraag. Sluiting met dankgebed. DE SCRIBA. Het achterlijke kind door Chr. Ste- ketee. Libellenserie van Bosch en Keu- ning, Baarn. Voorzoover ik over dergelijke onderwerpen kan oordeelen, heeft de schrijver ons hier dichter bij het achterlijke kind gebracht. Hij is genees heer aan de zwakzinnigeninrichting 's-Heerenloo Rozenoord te Ermelo en geeft blijk het onder werp te beheerschen. Velen kunnen uit deze libel iets leeren. Het geweten in de practijk door Dr P. Prins. De disertatie van Dr Prins over het geweten, las ik. Nu deze libel. Ds Prins heeft dus dit onderwerp wel onder de knie. Toch is dit geen excerpt van zijn proefschrift. Het geeft ons wer kelijk het geweten in de practijk en daarom is dit werkje zeer mooi en actueel. Gaarne aan bevolen. A. H. OUSSOREN. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. KERSTFEEST 1939. Sedert de vorige opgave werd nog ontvangen van Mevr. de J. te N'dorp 2.R. W. te Amsterdam ƒ1.Naaikrans te Terneuzen 2.50 N.N. te Kou- dekerke 0.50; N.N. te Vlissingen ƒ1.van Mej. S. C. L. Hd. te Vrouwepolder 0.50 N.N. te St. Lau rens ƒ1.Mevr. v. A. te Roermond 5.76 P. A. de V. te Eindhoven 5.F. te Lewedorp 1.50 (waarbij 0.50 uit dc spaarpot der kinderen): Mevr. G. d. J. te Goes 2.50Mevr. K. te Middelburg ƒ1.Vrouwenver. „Fébè" te St. Laurens 1.en fam. B. 1.50. In totaal werd tot op Woensdagmor gen 22 Nov. ontvangen 103.42. Voor al die gaven hartelijk dank. Zij, die zooveel jaren dezen arbeid verrichtte, is van haar aardsche taak door den Heere ontheven. Deze verantwoording is niet meer van haar hand. De gevers en geefsters mogen verzekerd van de blijdschap, die zij haar door hun giften bereid hebben. Ds. HEIJ. Middelburg. Brs diakenen zeggen hartelijk dank voor een in de collecte gevonden gift van 1.van een catechisant „Voor de Wintercollccte". F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. Gironummer 329748. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesver. „Hef ontluikend leven", St. Laurens G. G. „Wilt gij ook niet heengaan Bet je Lorier. Na dc pauze voordracht door Keetje Lorier en Rineke Weeda. Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Gel. bel. Art. 12. „Van de Schepping aller dingen en met name der Engelen" (No. 2 v. d. 19e jaarg.), Bep Walraven. A. R. „Het onderwijs" (No. 1 v. d. 19e jaarg.), Marie den Boeft. Bijdrage Mattij Verstraate. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesplicht", M'burg. Gew. Gesch. „De vijf wijze en dwaze maagden", 18e jaarg. no. 8. Opvoedkunde. „De puberteit" (3), 19e jaarg. no. 29 Bijdrage Roza van Gemst. Geref. Meisjesver. „Mcisjesvrcugd", Middelburg. Bijbelbespreking. „De profeet Abadja", Saar Wattel A.R. beg. „De publieke eerbaarheid" (19e jaarg.) door Koos Dronkers. Bijdrage van Corrie Leijnse. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. B. G. „Roeping van Petrus", Matth. 4:1822, Markus 1 16—20 en Lucas 5 711. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De blindgeborene", Joh. 9 141 door Betsy van Sluis. Na de pauze voorlezen. Afdeeling III A. Bijb. Gesch. „De knecht van den hoofdman gene zen", Mattheus 8: 513 en „De jongeling van Nain", Lukas 7 1117 door Leni Pouwer. Na de pauze voorlezen. Afdeeling III B. Bijb. onderw. „De zoon van den hoveling, „Jezus te Nazareth" door Ali van Aalst. Bijdrage van Leny Bijl. De J. V. op G. G. „Spr. 833a" te St. Laurens vergadert 26 November. Vrij onderwerp, W. de Visser. V.G. 25, C. Davidse. Geref. Knapenv erg adering „Timothcüs", Koudckerke. 1. B. G. „De voetwassching", H. de Witte. 2. V. G. „Egmond en Hoorne", J. Aarnoutse. 3. VoordrachtJan Jasperse. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. Zondag 26 November. G. B. 21. „Van de voldoening", vr. J. Tevel. Varia vr. H. Ton. K. G. Toelichting Apostolischen en Leger des Heils, vr. J. Pouwer. Geref. Jongelingsver. „Sola-'Fide"Middelburg. O. T. Schets 8. „Torenbouw van Babel" door vr. A. Izeboud. M. O. Schets 4. „De opkomst der steden tegenover den adel" door vr. J. H. Louwerse. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. Les 179. „Filippus en de kamerling" uit Handelingen 8 2640 door vr. R. Huizenga. Daarna Vrije inleiding door vr. C. dc Schipper. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Filippus en de kamerling", D. Dirks. U ZELF DE MOEITE I Laat öns Uw advertenties voor andere Bladen noteeren. Dat kost U niets meer en in één keer is U van alles af. Eén copy is voldoende. ADVERTENTIE-BUREAU LITTOOU OLTHOFF. ZONDAG 26 NOVEMBER EN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1939. CLASSE MIDDELBURG Collecte Geestel. arbeid Zuiderzeewerkers. Hofplcinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren (Catech.) 2 uur Ds. A. H. Oussoren (Vrije stof) 6 uur Dr N. J. Hommes (Vrije stof) Woensdag 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. H. Scholing 7 uur Dr. N. J. Hommes Noorderkerk 9.30 uur Dr. N. J. Hommes (Vrije stof) 6 uur Ds. A. Koning (Catech.) Arnemuiden 9.30 uur Leesdienst 2 uur Dr. N. J. Hommes Woensdag 2 uur Ds. K. J. Kraan 6.30 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser Voorb. H. Av. 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds. H. Scholing 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. W. de Graaff Woensdag 9.30 uur Ds. W. de Graaff 2 uur Ds. J. J. de Vries Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. K. J. Kraan Woensdag 9.30 uur Ds. K. J. Kraan 2 uur Ds. A. H. Oussoren Koudekerke 9.30 en 2 uur Woensdag St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Woensdag 9.30 en 7 uur Ds. A. Koning 2 uur Ds. J. W. Smitt Meliskerke 9.30 uur Ds. W. de Graaff 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds. A. C. Heij 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. v. Doornick Woensdag 9.30 en 2 uur Cand. v. Doornick Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Bed. H. Av. en Dankz. Woensdag 9.30 en 2 uur Dr. N. J. Hommes Souburg 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck Voorber. H. Av. 6 uur Ds. C. B. Bavinck Radio Kerkdienst. Woensdag 9.30 uur Ds. G. Smeenk 7 uur Cand. Swierts Veere 9.30 en 2 uur Ds. H. W. Wicrda te Vijfhuize. Woensdag 9.30 uur Ds. J. W. Smitt 2 uur Ds. A. Koning Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Woensdag 9.30 uur Ds. J. J. de Vries 2 uur Ds. W. de Graaff Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Woensdag 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2.30 uur Cand. Swierts CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Cand. W. Vis hulppred. te Zwaagwesteinde. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende Bed. H. Av. en Dankz. 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Woensdag 9.30 en 6 uur Ds. H. Venema 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zonnemaire 9.30 en 2.30 uur Ds. A. J. van Sluijs Afscheid. Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. Lanning te Fijnaart. Zierikzee 10 en 6 uur Cand. W. C. P. den Boer CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoclstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. C. Mak te Medan. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. H. Fransen Woensdag 9.30 uur Ds. H. Fransen 2 uur Ds. G. W. van Houtc te Terneuzen. Driewegen 9.30 uur Ds. H. Fransen 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds. G. W. van Houte 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Woensdag 9.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Schcelc Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. iemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Hamming te Siegerswoude. Breskens 6.30 uur Ds. J. A. Ticmens Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds. F. Pijlman Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Dankdag voor het Gewas. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Donderdag 2 en 6.30 u. Ds. G. W. v. Houtc Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3