Een Meisje-alleen KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. is. Zoo ver de kermis van heden afstaat van mis en feest der kerkwijding in vroeger dagen, zoover ons Sacrament afstaat van het Sacrament van den Romein, zoo is de afstand tusschen Rome's biecht en de oude zondebelijdenis. Het beroep van Rome op de Oude Kerk, gaat daarom niet op. Met de feiten zullen we dit nader bewijzen. N. J. H. BEROEPEN TE Serooskerke G. Hagens te Asperen. Deventer H. J. Riphagen te Schoonebeek. AGENDUM van de vergadering der Clas sis Middelburg te houden D.V. op Woensdag 8 November 1939 in de Hofpleinkerk. Aanvang 9.30 uur. 1. Opening namens de roepende kerk van Veere. 2. Onderzoek der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen. Praeses Ds. A. Koning. Assessor Dr N. J. Hommes. Ie Scriba: Ds. A. C. Heij. 2e Scriba Ds. W. de Graaff. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Behandeling van Ingekomen Stukken. 6. Behandeling van e.v. instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar Art. 41 K.O. 9. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Lezing en vaststelling der korte notulen. 12. Sluiting. Namens de roepende kerk, Ds. J. W. SMITT, Praeses. A. P. WOUTERS, Scriba. Veere, 17 October 1939. VERGADERING Classis Goes op 12 Oc tober 1939. I. Opening namens roepende kerk te Goes door Ds. W. H. v. d. Vegt. Zingen Ps .122 3. Lezen Ps. 46. Gebed. 2. Credentiebrieven nagezien, moderamen geconstitueerd Ds. Fransen, Praeses Ds. Kool stra, Assessor Ds. van Heiningen, Scriba Ds. Leene, 2e Scriba. 3. Notulen vastgesteld alsnog zal een col lecte voor Evangelisatie België gehouden. 4. Uitgegaan schrijven naar kerk van Mid delburg over Zending. Ingekomen schrijven van Provinc. Synode Groningen. 5. Visitatie-rapporten uitgebracht door Di. Beukema, Booij en Van Heiningen. Naar aanleiding daarvan wordt er op gewezen, dat andere leerboeken het onderwijs van de H. Catechismus op de catechisatie niet dienen te verdringen. 6. Aan Prof. Dr. J. H. Bavinck wordt ter gelegenheid van Zijn ambtsaanvaarding aan de Theol. Hoogeschool telegram met heilbede ge zonden. 7. Roepende kerk voor volgende Classicale vergadering 25 Januari 1940 is Heinkenszand. Moderamen Ds. Koolstra, Praeses Ds. van Heiningen, ScribaDs. Leene, AssessorDs. Scheele, 2e Scriba. 8. Verslag van ingekomen collecten. 9. Over Zending worden eenige mededeelin- gen gedaan. 10. Bij rondvraag wordt geadviseerd over Zending. Van afschrift-attesten voor militairen te informeeren bij Ds. Hagen. II. Lezing korte notulen. 12. Sluiting. Collecten voor volgende Class, vergadering Hulpbehoevende Diaconieën. y2 collecte Evangelisatie Zeeland. Theologische Hoogeschool. Zending Joden. Generale Kas Hulpbehoevende Kerken. Namens de Classis, GIJSB. LEENE, h.t. 2e Scriba. Middelburg, 19 October 1939. Ondergeteekende hoopt Donderdag 26 Octo ber in de consistorie Noorderkerk, 's morgens 1112 uur, zitting te houden voor ontvangst collecten Theol. Hoogeschool en Evangelisatie in de Provincie. De Corresp., P. B. TAZELAAR. Brakstraat 32. Giro 360848. Rusthuis, Middelburg. Op Maandag 16 October j.l. vond in de gezel lig ingerichte zaal in het Rusthuis voor Ouden van dagen de installatie plaats van de nieuw benoemde Vader en Moeder, br. de Kam en zr. de KamMachielse. De leiding van den avond berustte bij den Voorzitter der Diaconie br. L. Janse, die opende met het doen zingen van Ps. 133 vers 1 en 3, waarna gelezen werd Jesaja 55 en in gebed werd voorgegaan. Na de genoodigden te hebben welkom gehee- ten, memoreerde spreker in enkele trekken de totstandkoming van ons Rusthuis en sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij thans in de be staande vacature van Vader en Moeder, br. en zr. de Kam als zoodanig mocht installeeren. Hij sprak de hoop uit, dat het hun gegeven moge zijn onder Gods zegen tot heil van dit huis en zijn bewoners werkzaam te zijn. De Voorzitter verklaarde hiermede het echtpaar de Kam offi- ciëel geïnstalleerd. Br. de Kam dankte, mede namens zijn vrouw, voor de goede wenschen en zeide, dat ze reeds een en andermaal een korten tijd mochten ver vangen, maar dat de volle omvang der werk zaamheden op verschillend gebied hun nu eerst recht duidelijk gaat worden. Spreker hoopt on der den zegen des Heeren veel voor de oude broeders en zusters te mogen zijn. De oudste der verpleegden, de 90-jarige mej. Pundke, richtte ook een hartelijk woord tot Va der en Moeder. Na het zingen van enkele verzen werd de thee rondgediend, waarna Ds Oussoren het woord verkreeg en een toespraak hield namens de kerk. Nadat nog enkele broeders het woord ge voerd hadden, die hun vreugde uitspraken over de door de Diaconie gedane keuze, was het uur gekomen, waarop men, met het oog op onze oude broeders en zusters, moest eindigen. Br. Terpstra sprak namens het Rusthuisbestuur een slotwoord, den wensch uitsprekende, dat steeds goede samenwerking tusschen Vader en Moeder en het Bestuur zal mogen bestaan. Na het zingen van Ps. 72 vers 11 ging Ds Oussoren in dankzegging voor, waarmede dit samenzijn was beëindigd. Het Bestuur wil van deze gelegenheid nog ge bruik maken, die broeders en zusters, die voor opname in het Rusthuis in aanmerking komen, vriendelijk doch met aandrang te verzoeken, wel te willen bedenken, dat ook zij zich in deze in richting een rustige en onbezorgde levensavond kunnen verschaffen. HET BESTUUR. Middelburg. De militaire cent. Mag ik de verschillende kerken als deputaat ter behartiging van de geestelijke belangen van onze militairen, verzoeken de militaire „cent" mij op te zenden Het bedrag is 2 cent per 100 le den. Mijn giro is 88855. Bij voorbaat vriendelijk dank. A. H. OUSSOREN. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed, 19 October 1939. Praeses Ds. A. H. Oussoren. Aanwezig 35 broeders. Opening. Gelezen wordt Ps. 138, gezongen Ps. 138 1, waarna de Praeses voorgaat in gebed. Ingekomen Stukken. Bericht van overlijden van een zuster, reeds beantwoord. Een dankbe tuiging voor betoonde belangstelling bij overlij den van een zuster. Een schrijven van de Geref. Kerk te S. inzake een huwelijksbevestiging. Een verzoek om een rondgang te houden in de ge meente voor de kerk te Dreiber in Nov. a.s„ wordt goedgekeurd. De brs Caljouw en de Poorte komen namens de Commissie van Beheer ter vergadering en worden door den Praeses verwelkomd. Voorlezing wordt gedaan van schrijven van de Commissie van Beheer, inhoudende verschil lende voorstellen betreffende maatregelen tot be scherming der kerkgebouwen bij luchtgevaar. Verschillende vragen worden gesteld, die na mens de Commissie van Beheer worden beant woord. De voorstellen van de Commissie van Beheer worden aangenomen bovendien wordt br. Rot huizen benoemd in een Commissie, welke zal na gaan, wat in verband met te vragen adviezen van den luchtbeschermingsdienst nog meer kan worden gedaan. Besloten, dat bij oorlogsgevaar de gaanderij in de Noorderkerk zal worden gesloten. De brs Caljouw en de Poorte verlaten de ver gadering, na door den Praeses dank te zijn ge bracht. Verdere behandeling ingekomen stukken. De broeders benoemd in de Auto-commissie, nemen allen hun benoeming aan. Een aanvrage om in 1940 een collecte te houden voor de Rudolph- stichting, wordt goedgevonden. Een drietal aanvragen om steun in handen van de Commissie ad hoe. Commissie voor doopaanvragen enz. één at testatie en één huwelijksbevestiging aangevraagd. Beiden toegestaan. Rondvraag. Dankzegging. Broeders diakenen verlaten de vergadering. Voortzetting in vergadering Smal. Opening. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken. Een schrijven van een dooplid, dat zich onttrekt aan het kerkelijk op zicht, hierin wordt berust. Benoemingen. Tot afgevaardigden naar de 8 Nov. a.s. te houden Classisvergadering primi Ds. A. H. Oussoren en br. Heuseveldt, secundi Dr N. J. Hommes en br. Loodewijk. Rapporten. Schriftelijk rapport inzake de huis bezoeken van schippers. Sectie-rapporten. Algemeene rapporten. Enkele censure gevallen worden besproken. Besloten de toepassing der censure bij ge dwongen huwelijken op eerstvolgende vergade ring nader te bespreken. Rapporten betreffende ontrouwe catechisanten. Rondvraag. Sluiting. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad te Serooskerke (W.) met de manslidmaten der gemeente, ge houden Zondag 15 October 1939. Opening der vergadering door den Praeses Ds. W. de Graaff te Gapinge, consulent der ge meente, met gebed en Schriftlezing. Kort openingswoord in verband met het doel der vergadering, n.l. het beroepingswerk. Stemming uit het tweetal, door den Kerkeraad voorgesteld Ds. G. Hagens te Asperen en Ds. J. Meester te Brouwershaven. Gekozen Ds. G. Hagens. Sluiting met dankgebed. Hierna vergadering van den Kerkeraad. De Kerkeraad besluit tot het beroepen van Ds. Ha gen. De beroepsbrief wordt opgesteld en door den consulent en de kerkeraadsleden geteekend. KORT VERSLAG van de Kerkeraadsver- gadering te Serooskerke (W.), gehou den Donderdag 19 October 1939. Opening der vergadering door den Praeses br. J. de Wolf, met gebed en Schriftlezing. Lezing en vaststelling der notulen. Ingekomen Stukken Bericht van overlijden van br. J. Schout Wz. Bericht van Ds. Hagens, dat hij D.V. Dinsdag 24 Oct. met den Kerkeraad hoopt te komen kennis maken. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van Souburg Pieter Wagenaar. Diaconale zaken. Rondvraag. Sluiting met dankgebed. DE SCRIBA. Het Koningschap van Christus. Afle vering 4. Ds Ringnalda. Kok, Kampen. Van deze keurige verklaring op het boek der Openbaringen is thans het vierde deel versche nen. Evenals de vorige helder als glas en duide lijk in voorstelling. Gaarne aanbevolen. Als Kerstfeest licht. H. te Merwe. Meinema, Delft. Een keurige gebonden uitgave werd ons toe gezonden van dit mooie werk. Van den Heer ter Merwe zijn er drie mooie Kerstvertellingen, of liever, de Kerstgeschiedenis is in zulk een vorm gegoten, dat ieder hier prachtstof kan vin den voor het a.s. Kerstfeest en voorts bevat dit werk nog een zestal Kerstvertellingen van ver schillende personen. Het werk is bovendien nog voorzien van tal van Kerstliederen. Het geheel is keurig uitgevoerd en zal menigeen helpen door de Kerstdagen heen te komen zonder in de moeite te verkeeren van wat zal ik nu toch weer eens zeggen. Gaarne aanbevolen. A. H. OUSSOREN. Timotheüs, geïllustreerd weekblad. Uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Dit weekblad begon 7 Oct. j.l. z'n 45sten jaar gang. Het blad kreeg een nieuw hoofd. De naam prijkt nu in witte letters op een groenen achter grond. De figuur daarnaast is ons niet duidelijk. Een verklaring daarvan konden we niet ontdek ken. Toch lijkt ons die gewenscht. Onder den naam in dat nummer een mooie reproductie van een schilderij van Matthys MarisAan den slootkant. De redactie bleef bij J. N. Voorhoeve en J. H. van Riessen. Een groote staf van medewerkers, waaronder namen van Excellenties en Professo ren blijft een waarborg, dat het weekblad ook in dit jaar veel goeds zal bieden. Uit dit nummer vermelden we een artikel over den tegenwoor- digen minister-president Jhr. Mr. de Geer en één van den vorigen minister-president Dr. Colijn over den toestand van Europa, onder den titel „Duisternis maar ook licht". J. W. Ooms begint een vervolgverhaal„Daggelders". Mej. J. H. Kuyper schreef interessant over een fabriek van kunstmenschen. We blijven dit tijdschrift hartelijk aanbevelen. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. KERSTFEEST 1939. In de afgeloopen week ontvingen we van den heer de B. uit Grijpskerke 1.W. F. F. te Heerlen f 2.50, Dames K. uit Breda 1. Voor al deze giften hartelijk dank. We nemen te vens deze gelegenheid waar, om al de vrienden en vriendinnen, die het plan hebben iets te zenden vrien delijk te vragen hiermee niet te wachten. Het is nu reeds eind October. Nog eenige weken en het geld moet naar Ds. van Nes e.a. verzonden worden. Dus weer met dringende aanbeveling. S. E. HEIJ—GOSLINGA, Geref. past. Koudekerke. Giro 169757 Ds. A. C. Heij. SCHOOLZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen voor de School- zending, door br. Groot Nibbelink te Grijpskerke 5.75, zijnde 4.uit het Schoolbusje en gespaarde halve centen 1.75. Ds. HEIJ. ZENDING. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen uit de Zendingsbusjes van Jo Hillebrand 3.50, van Jan na de Bree 1.60, van Ko Janse 4.75, van Jaap Riemens ƒ2.45, van Piet Sanderse 2.70. Samen 15.-. Namens de Commissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. Middelburg. Ontvangen van de kinderen van de scholen Heerengracht en Gravenstraat en van Mej. N. N. een partij zilverpapier en van Koosje Janse 250 halve centen. Voor al deze giften mijn hartelijken dank. W. P. W ATI'EL, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. Vrouwenvereeniging Febéte St. Laurens vergadert D.V. 25 October 1939, des avonds 7.30 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Behandeld wordt„Hoe God Bileam het volk Is raël deed zien" door zr. J. W. Jansen-van Kesselen. Geref. Meisjesvergadering BlandinaKoudekerke. Bijb. Gesch. „De ondergang van het tienstammen- rijk" door Coba Aarnoutse. Kerkgesch. „De bloedbruiloft", Corrie de Buck. VoordrachtLena Tevel. Geref. Metsjesvcreeniging „Meisjesroeping"M'burg. Gel. Bel. Art. 12. „Van de schepping aller dingen en met name der Engelen" (No. 48 v. d. 18e jaarg.), Matty Verstraate. M. O. „Patroons en arbeiders, de handen inéén" (No. 23 v. d. 18e jaarg.), Mien van Sluijs. Bijdrage Mien Hendrikse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesplicht", M'burg. O. T. „De tempelbouw", 16e jaarg. no. 37 door Frans. Pouwelse. Vad. Gesch. „De eerste helft der 18e eeuw", 18e jaargang no. 39 door Koos Leinse. Geref. Meisjesver. „Meisjesvreugd"Middelburg. Geloofsleer. Art. 9. „Bewijs des voorgaanden arti kels van de Drieëenheid der personen in één God" (18e jaarg. no. 38) door Tannic de Rijke. Na de pauze „Iets over de Oxfordbeweging" door Jeanne Verhage. Bijdrage Pie Davidse. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. B. G. „De eerste Tempelreiniging", Johannes 2 1325 door Tonia Bostelaar. Reciteeren door Tini Krijger, Maatje Roth en Corrie de Schipper. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De bezeten jongen", Matth. 17 14-21, Markus 9 1429 en Lukas 93743 door Betsy Leijnse. Na de pauze voorlezen. Afdeeling IIIA. Bijb. Gesch. „De Samaritaansche vrouw", Johannes 4 142 en „De zoon van den hoveling", Johannes 4 4654 door Nel Goverse. Na de pauze voorlezen. Afdeeling III B. Bijb. onderw. „De verzoeking in den woestijn" door Jo Ingelse. Bijdrage van Krina de Boeft en voorlezen. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 22 October 's avonds half zeven in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Kerkgeschiedenis: „De Kerkhervorming" in te leiden door br. P. Francke. Het Bestuur. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. Zondag 22 October 1939. G. G. 29. „De arbeiders in den wijngaard", vr. H. Schroder. Varia vr. J. Slimme. K. G. Toelichting. „Apostolische en Mormonen", vr. J. Goedbloed. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. G. B. Art. 9. „Bewijs des voorgaanden artikels van den drieëenheid Gods" door vr. W. de Rijke. V. G. Schets 19. „Willem I kiest de zijde van het Nederlandsche volk" door vr. G. Willeboordse. Gereformeerde Knapenvergadcring „Samuël", M'burg. Afdeeling II. vergadert ieder en Zaterdagavond van 7.458.45 uur in de consistorie der Hofpleinkerk. Bijb. Gesch. „Het wonder bij den schoonen poort" door vr. C. Geerse. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De verdere verschijningen" door vr. B. Davidse. ZONDAG 22 OCTOBER 1939. CLASSE MIDDELBURG Collecte Evangelisatie in de Provincie. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren (Vrije stof) 6 uur Dr N. J. Hommes (Catech.) Noorderkerk 9.30 uur Dr. N. J. Hommes (Catech.) 2 uur Ds. A. H. Oussoren (Vrije stof) 6 uur Ds. K. J. Kraan te Grijpskerke. (Vrije stof) Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. G. Laarman Veldprediker. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. W. de Graaff Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9.30 uur Ds. G. Laarman 2 uur Ds. K. J. Kraan Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. E. Douma te Muiden. Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. den Boer te Zierikzee. Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Voorm. Openb. Bel. en Voorb. H. Av. Nam. Bevestiging Ambtsdragers. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. J. Verkuyl te Oegstgeest. Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Dr. N. J. Hommes CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 uur Leesdienst 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30 en 2 uur Ds. H. Veenstra Bed. H. Av. en Dankz. 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. H. van der Weij te Munnekezijl. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 uur Ds. H. Venema 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Venema Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zonnemaire 9.30 en 2.30 uur Ds. A. J. van Sluijs Zierikzee 10 en 6 uur Ds. C. J. Wielenga te Zaandam. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Cand. D. Wijnbeek Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Breskens 9.30 en 6.30 uur Ds. D. de Vries Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds. F. Pijlman Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Cand. Swiers te Vlissingen. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok. ADVERTENTIËN. gevraagd, voor dag en nacht, kunnende koken, niet beneden 22 jaar, zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Brieven onder letter E bureau van dit blad.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3