KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. vlekkeloos verleden en in zijn magnetiseerend karakter. Zijn figuur deed aan de oude ridder tijden, een reine, open, overwegende persoonlijk heid, hij was als een kind, dat alles en iedereen voor zich wint. Hij had de menschen stormender- wijze ingenomen, als een visioen was hij ver rezen uit de sombere wateren van het Ameri- kaansche Socialisme die gevreesde wateren, die zoo dikwijls op het punt geweest waren los te breken." Dr V. Hepp verzet zich in zijn boek De Anti christ op grond van de Schriftgegevens terecht tegen deze voorstelling, alsof de Antichrist het namaakbeeld van Christus zou zijn. De Bijbel teekent hem vooral als tegenbeeld van Christus, zooals trouwens zijn naam Tegen-Christus reeds uitwijst. Hij wordt naar zijn innerlijk beschreven als iemand, die met Christus een scherp contrast vormt. ,,De Antichrist zal zich niet als een pseudo-, als een valsche Messias doen kennen, maar als de geharnaste tegenstelling van den Messias. Hij zal geen imitatie, maar een contra dictie, een levende tegenspraak van den Christus zijn. Dit zal zijn roem uitmaken niets christelijks en niets Christus-achtigs is er aan mij." Eens zal het anti-Christendom van alle tijden uitloopen op den Antichrist in den vollen zin. Aan zijn verschijning gaan godslasterlijke leeringen en anti-Christelijke wijsgeeren vooraf. Ik denk vooral aan Friedrich Nietzsche, die een boek schreef Dc Antichrist, waarin hij het Christendom geeselt en brandmerkt. Het Chris tendom, dat de moraal van de kudde heeft gepre dikt, is het grootste ongeluk voor de menschheid geweest. De eenige sympathieke figuur uit het Nieuwe Testament isPilatus. De gemeente eert echter Jezus Christus als den Koning der waarheid. En in de eindworsteling spreekt Christus het laatste woord. Gods eengeboren Zoon is Verwinnaar van den Troon. De zeeq' is Hem beschoren A. B. W. M. KOK. TWEETAL TE Rijnsburg H. Post te Ambt-Vollenhove. A. J. W. Vogelaar te Lemelerveld. BEROEPEN TE Rijnsburg H. Post te Ambt-Vollenhove. AANGENOMEN NAAR 2e Exloërmond Dr. N. H. Ridderbos, Cand. te Kampen. BEDANKT VOOR Hilleqersberg-Terbregge en De Glind Dr. N. H. Ridderbos. Afscheid. Zondag heeft Ds. J. H. Mulder afscheid genomen van de Geref. Kerk te Haam stede, sprekende over Deutern. 30 19c. Toespra ken werden gehouden door de heeren H. v. d. Hen als scriba, Ds. J. P. linger, namens de clas sis en burgemeester Röell. Ds. Mulder bedankte de sprekers en gemeente voor de liefde hier on dervonden. Zijn laatste woord was een woord van opwekking tot de jeugd der kerk. (De Zeeuw) Door de navolgende Particuliere Synodes der Geref. Kerken zijn tot afgevaardigden geko zen naar de Generale Synode te Sneek Zeeland. Als primi de predikanten Ds. W. M. Ie Coin- tre te Bergen op Zoom en Ds. W. H. v. d. Vegt te Goes en de ouderlingen C. P. Vogelaar te Krabbendijke en R. Zuidema te Goes, en als se cundi Ds. J. S. Post te Axel en Ds. A. Scheele te Kapelle en de ouderlingen C. Douw te Oude- lande en A. Geschiere te Grijpskerke. Zuid-Holland ten Zuiden. Als primide predikanten Dr. E. D. Kraan te Vlaardingen en Ds. F. C. Meyster te Rotterdam en de ouderlingen J. Manni te Rotterdam en T. Tieleman te Schiebroek en als secundi de predi kanten Ds. W. W. Meynen te Dordrecht en Ds. Joh. Rietberg te Maassluis en de ouderlingen A. G. Lock te Hoek van Holland en C. Zwaan te Mechelen (België). Gelderland. Als primi de predikanten Dr. G. Keizer (Rhe- den de Steeg) en Ds. P. C. de Bruyn (Apel doorn) en de ouderlingen W. H. H. v. d. Born (Zwartebroek) en J. Verwoerd te Arnhem, en tot hunne secundi Ds. W. E. Gerritsma (Aalten) en Ds. D. C. Karssen (Hattem) en de ouderlin gen W. M. Boerkoel (Doesburg) en K. Pilon (Apeldoorn). Friesland-Noord. Als primi de predikanten Dr. W. A. van Es te Leeuwarden en Ds. W. H. van Houting te Huizum, en de ouderlingen M. U. Dijkstra te Anjum en B. D. v. d. Meer te Oude Leije en als secundide predikanten Ds. J. Douma te Britsum en Ds. G. v. d. Loo te Zwagerveen, en de ouder lingen E. Meinsma te Nes W. D.) en A. Smilde te Harlingen. Friesland-Zuid. Als primi de predikanten Dr. D. de Groot te Woudsend en Dr. A. D. R. Polman te Bolsward, en de ouderlingen A. Borkent te Heerenveen en M. Knol te Sneek en als secundi de predikanten Ds. A. J. Bouma te Heerenveen en Ds. H. Veld kamp te Sneek, en de ouderlingen L. Nijdam te Woudsend en N. A. Witterholt te Bergum. Noord-Holland. Als primi de predikanten Dr. W. G. Harren- stein te Santpoort en Ds. J. L. Schouten te Am sterdam en de ouderlingen J. Hommes te Enk huizen en S. van Wijn te Vijfhuizen en als se cundi de predikanten Dr. G. C. Berkouwer te Watergraafsmeer en Ds. D. Hoek te Enkhuizen, en de ouderlingen J. P. C. Jagtenberg te Naarden en Ds. L. P. Krijger te Amstelveen. Noord-Brabant en Limburg. Als primi de predikanten Ds. J. de Vries te Tilburg en Ds. H. de Bruyn te Nieuwendijk en de ouderlingen H. Knook Mzn. te Klundert en C. G. de Jong te Almkerk en als secundide predikanten Ds. J. H. Jonker te Werkendam en Ds. A. J. Fanoy te Eindhoven, en de ouderlingen J. van Woerden te Raamsdonkveer en A. Bax Gzn. te Zevenbergschenhoek. St. Laurens. VERGADERING van den Kerkeraad, gehouden op 7 Juni 1939. Voorzitter Ds. Koning. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1. Jaarverslag van dc Chr. Wijkverpleging op Walcheren. (Wordt kennis van genomen.) 2. Agendum van den Theologi- schen Schooldag te Kampen, te houden op D.V. 15 Juni. 3. Verzoek om steun van het Ncd. Bij belgenootschap. (Wordt aan voldaan.) Rapporten a. Ziekenbezoek. De Voorzitter brengt verslag uit van dien arbeid, b. Vereenigin- gen. Br. Goedbloed bezocht de Zangvereeniging, de Voorz. de J.V. c. Huisbezoek. Brs ouderlin gen brengen verslag uit van een aantal bezoeken, d. Diaconale zaken. Brs diakenen brengen ver slag uit van gewone arbeid br. Gideonse van afvaardiging vergadering Prov. Diac. Conf, ge houden op 7 Juni te Goes. Kerkelijke stand. Ingekomen van Meliskerke zr. E. Vreeke van Vrouwepolder zr. M. Joos- se. Doopattest aangevraagd naar Serooskerke door Adr. Wattel. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Teraeuzen, 7 Juni 1939. Ontvangen de collec ten voor de Gen. Kas voor Hulpbeh. Kerken in Nederland, van de kerken in de Classis Axel. Aardenburg 8.91 Axel ƒ28.14 Hoek 7.41 Oostburg 11.40: Schoondijke 23.65: Ter- neuzen 28.79 Zaamslag 25.46. Totaal 133.76. L. MICHIELSEN, Correspondent^ Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed op 8 Juni 1939. Praeses Dr. N. J. Hommes. Aanwezig 38 broeders. Zingen Ps. 84 6. Lezen Efeze 4 1-16. Gebed. De notulen worden gelezen en goedgekeurd.' Ingekomen Stukken a. Een kennisgeving van overlijden van een zuster, zal worden beantwoord. b. Een verslag van de kerken in Pruisen en Westfalen. c. Een verslag van het Ned. Bijbelgenootschap. d. De Gereformeerde Jeugdcentrale te Mid delburg vraagt ter versterking van haar finantiën een collecte aan. Wordt toegestaan. e. Van het Gemeentebestuur van Middelburg, mededeelend verhinderd aanwezig te zijn bij de intrede van Dr. Hommes. Een schrijven betreffende de Theologische Schooldag. Afgevaardigde wordt aangewezen. g. Van de Part. Synode van Zeeland. h. Van de Vereeniging voor de verpleging van krankzinnigen in Zeeland. i. Betreffende een huwelijksbevestiging. j. 6 aanvragen om steun worden verwezen naar de Commissie ad hoe. k. Twee broeders deelen schriftelijk mede geen bezwaar te hebben het H. A. te houden. De Commissie voor het nazien van archief deelt mede alles in orde te hebben bevonden. Eenige inlichtingen worden over het Zendings werk verstrekt. De Autocommissie rapporteert en vraagt meer dere adressen van die broeders en zusters, welke voor vervoer in aanmerking komen. De wijk- ouderlingen nemen van deze vraag kennis. De Praeses rapporteert over de receptie na de installatie van den Heer Burgemeester, namens onze kerk. De Praeses hoopt, dat door de viering van het H. A. de eer van onzen God in het midden der gemeente zal worden bevorderd. Afgevaardigden worden benoemd naar het af scheid van Ds. Bavinck te Souburg. Een rapport betreffende de samenwerking der kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg voor de Zending, wordt gedeeltèlijk behandeld. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. 22 Juni Sectie. 29 Juni Smal. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Bestaat er in Middelburg behoefte aan een Christelijk Kinderkoor 1 Over deze vraag had het bestuur der Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" alhier zich te beraden, daar haar van enkele zijden de vraag werd gesteld of het niet in haar lijn lag stappen te ondernemen, om tot oprichting van een der gelijk koor te komen. De vragers voerden als argument aan, dat in onze stad geen „Christelijk" kinderkoor meer bestaat, zoodat kinderen van het positief Chris telijke volksdeel, van zulk een vereeniging zijn verstoken. En nu achtten zij het zeer wenschelijk, dat ook „onze" kinderen in de gelegenheid zou den worden gesteld zangonderwijs te ontvangen in een Christelijke sfeer. Het zingen van het Christelijk lied is immers in het kinderleven even als in het leven van alle Christenen, één der mooiste middelen tot verheerlijking en grootma- king van Gods naam. Gezien deze gronden, zou het Bestuur van bo vengenoemde vereeniging gaarne zijn medewer king verleenen om een Christelijk kinderkoor op te richten. Maar zooals begrijpelijk is, zijn hierbij vele moeilijkheden te overwinnen vooral op finan- tiëel gebied daar er natuurlijk een bepaald aantal kinderen moet zijn om een dergelijk koor zoo te financieren, dat men er uit komt. Daarom achtte het bestuur van „Soli Deo Glo ria" het wenschelijk eerst te vernemen of die be hoefte ook werkelijk leeft onder ons volksdeel en of er dus bij eventueele oprichting kans op succes bestaat. Wat het technische gedeelte betreft, de naam van onzen directeur de misicus dhr. Jacob Ros, is waarborg, dat het te geven zangonderwijs goed verzorgd en tot in de finesses afgewerkt zal zijn. Mochten dus meerdere ouders voor de oprich ting van een dergelijk koor gevoelen, dan zal het Bestuur het zeer op prijs stellen, dat deze blijken van instemming geven door het zenden van een visite-kaartje of op andere wijze hun adhaesie betuigen bij een der onderstaande bestuursleden. Ook is het Bestuur gaarne bereid de noodige in lichtingen te geven b.v. over de contributie die zoo laag mogelijk zal worden gesteld), de werk wijze enz. Ondergeteekenden zijn daartoe gaarne per soonlijk bereid, terwijl ook de gelegenheid be staat inlichtingen te verstrekken op Vrijdagen 16 en 23 Juni a.s. in de Bovenzaal van de Bogard- zaal (ingang Poort) tusschen 7.30 en 8 uur n.m. Indien voldoende blijken van instemming bin nen komen, zullen direct stappen worden onder nomen, opdat met het repeteeren zoo spoedig mogelijk een aanvang wordt gemaakt. Namens het Bestuur van „Soli Deo Gloria", J. J. ORNÉE, Voorzitter. J. JANSE, Secretaris. Vacantiegids 1939. Adres Alb. Brauck- man, Leeuwarderweg 74, Amsterdam. (Post Buiksloot.) De Christelijke Vereeniging „Vacantie onder dak", die bedoelt met elkander in relatie te brengen hen die voor de vacantie een goed en niet te duur pension zoeken èn die dat willen verstrekken, gaf weer een gids uit. In ruim 50 plaatsen heeft de Vereeniging reeds haar vacan tie verblijven, zoodat men al een vrij groote keus heeft. De in den gids vermelde prijzen gelden uit sluitend voor hen, die in het bezit van een door het bestuur der C.V.V.O. afgegeven geldig be wijs van lidmaatschap of adspirant-lidmaatschap zijn. Verder zie men de voorwaarden in de gids, aan te vragen aan het bovenvermeld adres. Uiteraard gaven we bijzondere aandacht aan wat hierin vermeld wordt van Koudekerke. Dat is wel in orde, behalve wat gezegd wordt van de stoomtramverbinding. Die bestaat niet meer. Groote gedeelten van den tramweg zijn zelfs al omgeploegd en bezaaid en men ziet daar weer de vruchten groeien. Maar de autobusdienst be staat nog wel en is uitnemend. Moge de vacantierust ook in dezen zomer on gestoord kunnen genoten worden, en dit boekje dienst doen om velen een plaats te doen vinden, waar ze in een Christelijke omgeving nieuwe kracht kunnen verzamelen voor den arbeid. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte 1.„Voor de Zending", welk bedrag aan den be trokken penningmeester werd ter hand gesteld. Namens hem hartelijk. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. VEREENIGINGSLEVEN. KRING WALCHEREN-NOORD. Vergadering D.V. op Donderdag 15 Juni. 's avonds 8 uur in de Geref. Kerk te Oostkapclle. Inl. „De vrouw in de eerste eeuwen der Christelijke Kerk" door Domburg. (B. en B. 19e jaarg. no. 12.) Inl. Kringschets. „Karakter en omvang van de taak der M. V." door „Jaagt den Vrede na". Bijdrage door Oostkapelle. Penningm. denkt om de contributie. Om 7 uur Bestuursvergadering. De Geref. Vrouwenvereeniging „Febé" te St. Laurens vergadert D.V. 14 Juni a.s.. des avonds 7.30 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Behandeld wordt een vrij onderwerp door zr. W. Ottevan Luipen. Geref. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. N.T. Schets 27. „Paulus" door M. Joziasse. Maatsch. ond. Schets 15. Bouw en Bew. 21 Febr. 1936 door N. Wielemaker. VoordrachtJo Maas. Improvisatie: C. Wielemaker. Geref. Meisjesver. „Het ontluikend leven", St. Laurens Gew. Gesch. „Bethesda" door Betsie Volmer. Voordracht door Catrien Volmer. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Nehemia", Nehemia 1, 2 en 13 door Tinie Krijger. Afdeeling II. B. G. „De bezetene van Gadara", Matth. 8 28-34, 9:1a, Mark. 5 121a, Luk. 8 2640, Lena Pouwer. Afdeeling III A. B. G. „Haman, de vijand der Joden", Esther 35 door Jannie de Schipper. Bijdrage door Jaantje de Kam. Afdeeling III B. Bijb. ond. „De tweede tempel", Joke Suurmond. Na de pauze voorlezen. Geref. Mcisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. N. T. „Het gebed in de gelijkenissen" (No. 46 van de 48e jaarg.), Bep Walraven. Zending. „De vrouw in Voor-Indië" (No. 25, 26, 28, 29 v. d. 18e jaarg.), Corrie Breel. Bijdrage Piet van As. Geref. Mcisjesvereeniging „Meisjesplicht"M'burg. O. T. „Absalom", 16e jaarg. No. 30 door Nel Drost. Maatsch. „Ontspanning als gemeenschap", 19e jaar gang No. 4 door Cor Geldof. Bijdrage Corry Klerck. Geref. Mcisjesver. MeisjesvreugdMiddelburg. Geloofsleer. Art. 8. „Dat God eenig is in wezen en nochtans in drie personen onderscheiden" (18e jaarg. no. 34) door Koos Dronkers. Vad. Gesch. „De Fransche tijd" (19e jaarg. no. 22) door Pie Davidse. Bijdrage To de Vos. RING SEROOSKERKE. Vergadering op Dinsdag 13 Juni a.s. in de consistorie der Geref. Kerk te Serooskerke, des avonds 8 uur. 1. De centrale plaats der Heilige Schrift in ons I Vereenigingsleven. 2. Uw verhouding tot de Kerk. 3. Stemming voor Ringvoorz. Geref. Knapenvergadering TimotheiisKoudekerke. Bijb. Gesch. „Lucas 16" door vr. A. Labruyère. Vad. Gesch. „Floris V" door vr. C. Wielemaker. Voordracht door vr. J. Aarnoutse. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Jeruzalems verwoesting en Jezus' we derkomst" door vr. H. Heuseveldt. Kerkgesch. „Augustinus" door vr. J. Dirks. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Drie strikvragen en een wedervraag" door vr. P. Graafhuis. Vad. Gesch. „Onze bloeitijd", 3e deel, vr. J. Hoek. Middelburgschc Gereformeerde Jeugdcentrale. Zaterdag 17 Juni fietstocht. Verzamelen namiddag 2 uur op het Molenwater. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fidc", Middelburg. O. T. Schets 5. „Kinderen Gods enz.", W. de Rijke. A. R. Schets 15. „De Overheid en de Wet Gods" door vr. P. Vader. Varia vr. A. de Boks. J.V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. Zondag 4 Juni. S. S. „Christelijk Priester ambt", vr. P. M. Smalle- gange. Varia vr. J. Frangoys. K.G. 25. „Van 1892—1905", vr. P. Poppe. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 11 Juni, s avonds 7 uur in dc consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Reserve. Onderwerp „Samuël", in te lei den door br. Jac. Vogel. Het Bestuur. Geref. Jongelingsverceniging „Herman Faukeel". O. T. 33. „De Ballingschap", vr. M. Verstraate. A. R. 4. Artikel I. „Onze Partij een Calvinistische Partij" door vr. H. Krijger. ZONDAG 11 JUNI 1939. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Dr N. J. Hommes Voorber. H. Av. Dr. N. J. Hommes Dr N. J. Hommes Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. en Dankz. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 en 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. W. de Graaff Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. K. J. Kraan Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2.30 u. Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. de Jong te Hoek van Holland. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. Jonker te Abcoude. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Ds. J. J. de Vries Westkapelle 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 10 en 3 uur Ds. F. J. v. d. Ende 7 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. H. Venema Bed. H. Av. en Dankz. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Venema Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzee 10 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Ds. J. J. Berends te Amersfoort. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 10.30 en 3 uur Cand. W. H. J. de Boer Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Ds. A. Scheele 2 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Voorber. H. Av. Schoondijke 10 en 2.30 u. Cand. D. v. Swigchem te Middelburg. Tcrncuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds, A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3