„Dr. Lützen Wagenear" 12-jarig Toestaan jft. X. Xe Cointre, Wal 6, JYÏ'burg De J. V. KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. hoopt 9 MAART a.s. haar te vieren, in de Zaal van den Heer DE BOER, Lange Giststraat BRUIDSSLUIERS worden in elke gewenste uitvoering geleverd. leven wordt geroepen en alleen zij worden uit gezonden, die deze opleiding hebben gevolgd en in 't bezit zijn van het diploma, dat aan 't eind van deze opleiding zal worden uitgereikt. De taak, die hier in Holland te verrichten valt, moet o.i. bestaan in het wekken van belangstel ling, in het bijeenbrengen van gelden, in het zoe ken van geschikte vrouwelijke krachten voor dit Zendingswerk en verder, als zoo'n kracht een maal is uitgezonden, in het onderhouden van contact met deze arbeidsters, de distributie van haar mededeelingen en wanneer deze arbeidsters met verlof komen, zal er een Comité moeten zijn, dat haar ontvangt, haar doet optreden om mededeelingen van haar arbeid te doen en al die werkzaamheden verricht, die de belangstelling voor dit werk in onze Kerken levendig kunnen houden. Daarvoor zou noodig zijn de instelling van een Zustercomité, waarin benoemd worden enkele dames, zoodat alle classes uit het ressort van een Zendende Kerk daarin vertegenwoordigd zijn en welk bepaald die dames, die geacht kunnen wor den, vertegenwoordigsters te zijn van vrouwen en meisjeskringen en die dames waren te benoe men met behulp en advies van bestaande Vrouwen- en Meisjesorganisaties. Aan dit comité zouden dan grootendeels bo vengenoemde werkzaamheden, voor zoover ze niet door de Zendende Kerk zelf moeten geschie den, kunnen worden opgedragen. Op elke plaats zouden dan bovendien door den Kerkeraad enkele zusters als correspondenten kunnen worden benoemd, die zitting nemen in de bestaande Zendingscommissie, die dit gedeelte van het Zendingswerk speciaal behartigen. De propaganda voor dit werk moet aanstonds ter hand genomen worden en het comité heeft reeds enkele personen aangezocht om voor goede be richtgeving in de bladen te zorgen en door korte stukjes telkens de belangstelling voor dit werk te vragen, terwijl deze vergadering de plaats is om aan ieder, die perswerk verricht te verzoeken, ook aan dit werk in zijn persarbeid te willen denken. Wat de kosten van dezen arbeid betreft, stel len wij ons voor, dat er elk jaar op de begroo ting een post gebracht zal moeten worden, die bestaat in het salaris van deze Zendingskracht, dat ongeveer gelijk te stellen ware met het sala ris van de Europeesche Verpleegsters aan onze Zendingsziekenhuizen, n.l. een bedrag van 125.225.per maand. Wij zijn er van overtuigd, dat er zooveel teekenen zijn, die een welslagen van dit ondernemen onder Gods zegen verzekeren, dat we er op aandringen, om dit werk aanstonds ter hand te nemen en deze roeping, die tot ons komt, te aanvaarden. Laten we dit werk, dat zich aan ons opdringt, dat onze hand inderdaad vindt om te doen, doen met al onze macht De Commissie, Freule C. v. LIMBURG STIRUM. Mejuffr. A. M. PARMENTIER. Ds W. BREUKELAAR. Ds A. MERKELIJN. Ds D. POL. BEROEPEN TE Giessendam en Neder-Hardinxveld J. M. Mulder te Haamstede. Dr N. J. Hommes hoopt 23 April afscheid te nemen van Ijlst, om dan 7 Mei bevestigd te worden te Middelburg. Woensdag 10 Mei zal Z.Eerw. intrede doen. Ds. J. A. Vink nam afscheid van de Ge reformeerde Kerk te Hoek met Joh. 15:4 en 5. De te Valkenburg (Z. H.) wonende en onder Katwijk a. d. Rijn ressorteerende leden der Geref. Kerk overwegen de instelling van eigen kerkdiensten, nu de kerk te Katwijk uitge bouwd moet worden. Er is een commissie be noemd, welke plannen zal uitwerken. (Rotterd.) De kerkeraad van Maassluis heeft de noodzakelijkheid uitgesproken in de be staande vacature te voorzien, en om zoo spoedig mogelijk tot beroeping van een derden predikant over te gaan. Een door den kerkeraad benoemde com missie heeft in de jongste vergadering van den kerkeraad der Geref. Kerk van Scheveningen rapport uitgebracht over de vraag of vervulling van predikbeurten door predikanten van elders moet gehandhaafd blijven. In aansluiting met dit rapport oordeelt de kerkeraad, dat in de gegeven omstandigheden handhaving daarvan noodzake lijk is en dat al het mogelijke moet gedaan wor den om zoo spoedig mogelijk het werk van de beroeping van een vijfden predikant ter hand te nemen. De conclusies van het rapport werden door den kerkeraad unaniem aanvaard en over een bepaald voorstel met betrekking tot vermeer dering van de inkomsten der kerk zal het advies van de commissie van beheer worden gevraagd. Het Comité „Overvloed van werk en werkkrachten in de Geref. Kerken" (plan Gros heide-Schouten) heeft over 1938 aan 47 Geref. Kerken en 10 Evangelisatie-commissies opnieuw genoegzame hulp kunnen toezeggen, al moest over de geheele linie een korting worden toege past van minstens 10 Slechts van één kerk kwam bericht, dat zij de toegepaste korting niet uit eigen inkomsten kon opvangen. Behalve deze kerk en nog twee kerken die tot dusverre niet tot herbenoeming overgingen, konden de gesteun de kerken de hulppredikers handhaven of tot een eerste benoeming overgaan. Rond 30.000. werd door deze kerken zelve bijeengebracht voor de uit te keeren salarissen, terwijl het Comité c.a. 24.000.— had bij te passen, daartoe ten deele in staat gesteld door de opbrengst van con- tributiën, giften en collecten tot een totaal be drag van ruim 14.000.Het reservekapitaal moest opnieuw worden aangesproken. Over 1939 zal aan contributie, giften en kerkcollecten 10.000.meer noodig zijn dan over 1938, zul len inkomsten en uitgaven elkander kunnen dek ken. Over 1938 hielden 151 Geref. Kerken een collecte voor deze zaak met een totale opbrengst van 3245.21. Op 10 van de gesteunde plaatsen kon de hulpprediker als predikant beroepen worden. K. B. S. Coetus Cl. Middelburg Maandag 6 Maart a.s., voormiddag 10 uur. Serooskerke (W.). De kerkeraden in de Clas sis worden vriendelijk verzocht afgevaardigden te zenden naar het afscheid van Ds. Lindeboom, op Zondag 5 Maart. Ingang door de consistorie kamer 10 minuten vóór 2. J. C. VERTON, Scriba. Evangelisatie in Zeeland. Deputaten voor de Evangelisatie in Zeeland verzoeken den Kerken de verslagen van den Evangelisatie-arbeid en eventueele steunaanvra gen in te zenden uiterlijk 25 Maart a.s. Namens Deputaten voornoemd, Bergen op Zoom. W. M. LE COINTRE. Vrouwenpolder. De Kerken in de Classis Middelburg worden uitgenoodigd zich te doen vertegenwoordigen bij de intrede van Cand. J. J. de Vries op Zondag 12 Maart a.s. in den middag- dienst. DE KERKERAAD. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed, 2 Maart 1939. Praeses Ds. A. H. Oussoren. Zingen Ps. 22 6 lezen Jes. 53 ged gebed. Aanwezig 32 broeders. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Centraal Comité Evangelisatie verzoekt voor een filmavond de Noorderkerk met gunstig advies naar Commissie van Beheer. b. 2 aanvragen tot steun naar Commissie ad hoe. c. Een schrijven doorgezonden naar Commis sie van Beheer. d. Een schrijven van de Geref. Kerk van Ter- neuzen kennis van genomen. e. Gunstig rapport betreffende het nazien van de boeken van de Stadsevangelisatie. De pen ningmeester wordt gedéchargeerd. 7 broeders berichten hun afwezigheid en hebben geen bezwaar het H. Avondmaal met de gemeente te vieren. g. Een schrijven van de Commissie van Be heer betreffende verandering en verbetering van de pastorie Dam, wordt aangehouden. De Boekhouder van de kerk licht de rekening en verantwoording 1938 toe, deze wordt vast gesteld, nadat de Commissie, die de boeken heeft nagezien, daartoe gunstig heeft geadviseerd. De begrooting van de kerk wordt behandeld en voorloopig vastgesteld. De exploitatie-rekening „Rusthuis" wordt be handeld en vastgesteld. Verslagen Zendingscommissie hoofddienst en afdeeling hospitaal Magelang worden vastgesteld. De rekening en verantwoording Diaconie 1938 wordt vastgesteld, evenzoo de rekening Kerk telefoon 1938. De Commissie voor doopaanvragen enz. 1 doop aangevraagd, 1 doopatteste aangevraagd, 2 attestaties ingekomen, 6 doopattesten ingeko men, w.o. 5 van militairen. Censura Morum wordt gehouden geen der broeders heeft bezwaar. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Theologische Hoogeschool te Kampen. De vorige week herinnerde ik er aan, dat vóór Mei alle contributies behooren te zijn afgedra gen. De eerste, die, aan dezen oproep gehoor gaf, was de correspondent voor Arnemuiden, br. S. Wisse Az. te N. en St. Joosland. Deze bracht mij 56.65, iets hooger nog dan het vorige jaar, hoewel ook nu weder door vertrek en bedanken, eenige uitvielen. De nieuwe contribuanten door dezen correspondent gewonnen, zetten echter dit verlies in winst om. Vriendelijk dank. Wie volgt? De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 3 Maart 1939. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Ontvangen voor kerkbouw uit Vlissingen van K. S. 10.-voor Blondo kerk Zwijndrecht 2.50; van Mevr. J. H. van G. 5 2.voor den 2en Ds. uit S. door de K. 2 X 1-f 2.voor het werk van Mej. Baarbé door Ds. B. 7. Er zijn of worden in het Magelangsche 3 kerken gebouwd, één te Blondo, die klaar is, één te Grabag, die evenzoo reeds in gebruik genomen is en één te Temanggoeng. Deze kerken worden gebouwd uit de gelden, die ter gelegenheid van mijn jubileeren in Ne derland en in Indië bij elkaar gebracht zijn, in Neder land door den verkoop van het Jubileumboekje, waar van de winst voor kerkbouw was bestemd, in Indië door vrijwillige bijdragen. Nu moet er nog een kerkje zijn in Parakan, waar voor reeds een bedrag van 1800.aanwezig is, dat echter nog te gering is om in Parakan er een kerkje van te bouwen. In Parakan is een groote Chineesche nederzetting de kerk, die daar verrijzen zal, moet er goed uitzien, evenals de kerk in Magelang. Dat komt aan den arbeid zeer ten goede. Wie voor een der bo vengenoemde doeleinden een gave wil schenken, vindi daartoe verschillende wegen. De penningmeester, de heer Hondius, zal ze met blijdschap ontvangen en ik verklaar me gaarne bereid hem daarbij een handje te helpen. Mijn gironummer is 141811. A. MERKELIJN. LINNENKAS T-COMITE VOOR MAGELANG, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van de Naaiver- eeniging te Vrouwenpolder f 27.25van de Geref. Zendingscomm. te Roosendaal 10.van Mevr. S. te Biggekerke 20.van Mevr. v. d. E. te Kam perland 2.50 van de Zendingscomm. te Werkendam door Mej. E. v. Oord 10. S. E. HEI]GOSLINGA. Geref. Pastorie, Koudckerkc. Giro-adres 169757 Ds. A. C. Heij, Koudekerke. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt 33, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Bogardstraat, koster Noorderkerk, Middelburg Middelburg. Getelde collecten Collecte verschillende doeleinden 104.50 Collecte Aflossing 139.83 Collecte voor de Kerk 154.03 Collecte Evangelisatie in Stad en Provincie 134.98 Kerkbussen 48. Catechisatiebussen 16.77 Huwelijkscollecte 7 Febr. (Noorderkerk) 10.26 Huwelijkscollecte 7 Febr. (Hofpleinkerk) 32.33 Huwelijkscollecte 1 Maart 8.93 De Boekhouder der kerk, A. DE POORTE. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Zending. „Djokjakarta" door M. Schout. Improviseeren P. Huisman. Reciteeren door A. Jasperse. Geref. Meisjesverceniging „Meisjesroeping"M'burg. Vergadering 9 Maart. Gel. Bel. Art. 8. „Dat God eenig is in wezen en nochtans in drie personen onderscheiden" (No. 34 van den 18en jaarg.), T. Boon. M. O. „De rust op den Zondag" (No. 11 van den 18en jaarg.), Jo Wattez. Bijdrage Matty Verstraate. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesplicht", M'burg. Vergadering 9 Maart. Bijbelbespr. „Hebreeën 7 en 8" door K. Alewijnse. Lettterkunde. „Alice Nahon" door R. de Schipper. Geref. Meisjesver. „Meisjesvreugd", Middelburg. N. T. „De ontwikkeling van het Koninkrijk der he melen" (18e jaarg. no. 32) door Pie Davidse. Zending. „Iets over het huishoud-onderwijs in Indië uit Zendingsoogpunt gezien" (18e jaarg. nos 45, 46 en 47) door Stien Verstraate. Bijdrage van Tini Stroo. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijbelsche Gesch. „Jozia", 2 Kon. 22 en 2 Kon. 23 van vers 130. Reciteeren door Nellie Drost en Prientje Willeboordse. Memoriseeren door Thonia Bostelaar. Afdeeling II. B. G. „Jezus te Nazareth", Matth. 4:1316 en Lucas 4 1631 door Ada Dirks. Afdeeling III A. B. G. „Hiskia 2, 2 Kon. 20 en Jesaja 28 en 29" door Toos Kooman. Bijdrage door Toos Kooman en Jannie de Schipper. Afdeeling III B. Bijb. onderw. „Manasse", 2 Kon. 21 en 2 Kon. 33. Na de pauze een bijdrage door Jo Ingelse en voor lezen. Geref. Knapenvergadering „Timotheüs", Koudekerke. Bijb. Gesch. „Teekenen en wonderen" door vr. G. Potappel. Vad. Gesch. „Karei de Groote" door vr. Jas. de Witte. Voordracht door G. Ruitenbeek. Geref. Jongelingsvcreeniging Herman Faukecl". G. B. 28. „Dat een ieder schuldig is zich bij de ware Kerk te voegen" door vr. J. Joosse. V. G. 30. „Oranje en Nederland, vr. A. Joosse. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling I. B. G. Les 147. „De blindgeborene Joh. 9141 door vr. S. Ton. V. G. Les 12. „De kroon op het werk door vr. S. Vader. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De blindgeborene", vr. Mandenmaker. Daarna vrije werkzaamheden. J. V. „Dr. Liitzen Wagenaar", Middelburg. S. S. 53. „Johannes de Dooper", vr. L. Janse de Jonge. Varia vr. M. Pouwelse. A. R. 34. „Publieke eerbaarheid", vr. W. Camper. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 EN WOENSDAG 8 MAART '39 CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Zondag Extra collecte Diaconie. Woensdag collecte voor de Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren Voorber. H. Av. 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Cand. J. Rook Woensdag 9.30 uur Cand. J. Rook 2 uur Ds. J. W. Smitt 7 uur Ds. A. H. Oussoren Noorderkerk 9.30 uur Cand. J. Rook 6 uur Ds. A. Koning Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing V/oensdag 2 uur Ds. M. Vreugdenhil 6.30 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Woensdag 9.30 uur Ds. A. B. C. Hofland 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. G. Smeenk Woensd. 9.30 en 2 uur Ds. F. A. den Boeft Grijpskerke 9.30 en 2 uur Cand. de Boer te Zierikzee. Woensdag 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Leesdienst Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning 7 uur Ds. C. B. Bavinck Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Woensdag 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 2 uur Ds. H. Scholing Oostkapelle 9.30 uur Ds. A. B. C. Hofland 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds. H. Scholing 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Namiddag Afscheid. Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. Hagens te Asperen. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Bed. H. Av. en Dankz. Woensdag 7.30 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Woensdag 9.30 uur Ds. J. W. Smitt 2 uur Ds. A. H. Oussoren Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Cand. F. Pijlman Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Cand. J. Rook Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. C. P. Boodt te Leerdam. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser Voorber. H. Av. 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. J. F. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. H. Venema Voorber. H. Av. Woensdag 9.30 uur Ds. H. Venema 6 uur Dr. J. P. linger Oosterland 9.30 uur Ds. H. Venema 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. H. Venema Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Ds. C. Steenblok te Rotterdam. Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. S. Datema te Driebergen. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. de Boer W. 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. de Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Cand. A. Koolstra Hulppred. te Utrecht. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Biduur voor het gewas. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Donderdag 2 uur 6.30 uur Ds. G. W. van Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok. ADVERTENTIËN. MIDDELBURG Alle begunstigers en belangstellenden zijn hartelijk welkom. TOEGANG VRIJ. Het Bestuur. Middelburg. Hartelijk dank voor een in de Diaco nale collecte gevonden gift van 1.als dankoffer voor de Zending. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. Onze étalage geeft U thans een beeld van de komende Mode in Modellen, kleurschakering van bloemen, tules enz. BEZOEKT ONZE ZAAK.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3