KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN7 BOEKAANKONDIGING. Het geheel sloot aan bij het fragment uit Si meons lofzang, waarbij alle volken tot Christus genoodigd worden. Zoo'n licht-symboliek past bij den Oosterling. Zij zien daarin meer dan wij. Vooral zij, die de kracht van het Woord nog niet kennen. Dat dit Kerstfeest aanvankelijk zoo mocht sla gen, is voor mij ditmaal de grootste Kerstzegen in den arbeid geweest. God geve ons de middelen en wijze om de wegen om te verzorgen, wat hier gezaaid werd. C. BAARBÉ. 1) Prijaji's zijn de hoogere standen. Vroeger een afgesloten gemeenschap. Daar komt nu lang zamerhand verandering in. -) „Huis der Boodschap." TWEETAL TE Drachten (vac.-H. Zandbergen): D. Ringnalda Jr. te Weesp. W. Adema te Zuidhorn. AANGENOMEN NAAR Wezep (Geld.): G. van Dooren te Mussel (Gr.) 1 October 1939. Emeritaat Dr A. Kuyper. Ter Classicale vergadering van de Geref. Ker ken van Rotterdam is besloten, eervol emeritaat te verleenen aan Dr A. Kuyper, met ingang van - October 1939. De Classis 'sGravenhage besloot, gehoord het rapport der te dezer zake benoemde com missie, niet tot splitsing der classis over te gaan. De argumenten vóór splitsing werden te zwak bevonden, terwijl men voor een splitsing zonder noodzaak, alleen om de grootte der classis, niet te vinden was. Leiden. De Geref. Kerkbode voor Amsterdam bevat het volgende bericht „Ten behoeve van de bewoners van 't Morschwegkwartier, heeft de kerkeraad in be ginsel besloten om een proef te nemen met het houden van godsdienstoefeningen in deze om geving. Dit zal dan de vierde plaats van samen komst voor deze Kerk zijn." Zondagsarbeid. Uit het verslag van de classis Dokkum der Geref. Kerken „De commissie inzake „voorstel Lioessens" komt tot deze conclusie dat de kerkeraad in zake de kerktijdregeling degenen, die Zondags- arbeid moeten verrichten, volkomen hebben tegemoet te komen dat de kerkeiaden hebben te arbeiden, dat niemand zonder ernstige nood zaak de onderlinge bijeenkomst der gemeente verzuimt dat de classicale vergadering zich met een schrijven heeft te wenden tot de be trokken organisaties, opdat zij daar, waar de omstandigheden den kerkgang en de ontplooi ing van het geestelijk leven verhinderen, ar beiden om die toestanden te veranderen. Deze conclusie zal in de volgende vergade ring worden besproken." Ds A. M. Boeyinga schrijft in Haarlems Kerkblad „In de Kerk van Delft is voorgesteld „om de afgetreden ambtsdragers minstens twee jaren met rust te laten". Uit de vergadering van den kerkeraad ter plaatse geeft nu het kort verslag door „Het door de betreffende commissie op gestelde reglement-ontwerp ter verkiezing van ouderlingen en diakenen wordt bespro ken en vastgesteld." Dit besluit is niet kwaad. Het kan een al te automatische terugkeer van steeds dezelfde broe ders in het ambt, bijna zonder nadere keur, tem peren. Dit motief lijkt me althans deugdelijker dan de genoemde „rust", wat op een noodzakelijk uitrusten schijnt te willen wijzen. Daarvoor is echter bij de meesten zelfs één jaar niet noodig, laat staan twee. Als die rust de reden moet zijn, kunnen de meesten wel blijven „doorzitten", le venslang. Delft heeft hierin echter niet de primeur. Ik hoorde de vorige week uit Den Haag-West, dat daar hetzelfde besluit is genomen. En al een vijftien jaren geleden trof de kerkeraad van Sas- senheim dezelfde maatregel. Alleen, de practijk dwong daar al heel spoedig om dit besluit maar niet uit te voeren." K. B. S. Middelburg. Bijbellezing. Maandagavond 20 Februari 8.15 uur Hofpleinkerk. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 15 Febr. 1939. Voorzitter Ds. Koning. Afwezig wegens ongesteldheid br. Goedbloed. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1. Mededeelingen Generale Synode te houden D.V. op 29 Aug. 1939. 2. Opgave stukken voor het Agendum Provinciale Diaconale Conferentie. 3. Steunaanvrage Geref. Tractaatgen. „Filip- pus" wordt aan voldaan. 4. Uitnoodiging tot bijwoning jaarvergadering Geref. K.V. en Kleine M. V. op 23 Febr. Benoemd worden tot afge vaardigden de brs Vogel en v. d. Broeke. 5. Idem van de J. V. op 1 Maart zal door den Kerke raad zoo veel mogelijk worden bijgewoond. 6. Verzoek om gebruik consistoriekamer van de Geref. Vrouwenvereeniging Phébe wordt toe gestaan. De Boekhouder der kerk, br. A. Jansen, komt ter vergadering ter toelichting en behandeling begrooting 1939. Na bespreking wordt de begroo ting door den Kerkeraad goedgekeurd en vast gesteld. Br. Jansen verlaat thans de vergadering. Rapportena. Ziekenbezoek. De Voorzitter brengt verslag uit van dien arbeid, b. Classicale zaken. Br. v. d. Hofstede brengt verslag uit van de Classisvergadering op 8 Febr. 1.1. gehouden, c. Diaconale zaken. Brs diakenen brengen verslag uit van hun arbeid. De boeken van de Diaconie werden nagezien en in orde bevonden, d. Mede deelingen. A.s. Biddag 8 Maart hoopt des avonds D.V. voor ons op te treden Ds. Bavinck van Souburg. Jaarvergadering der Kerk zal gehouden worden op 3 Maart. Kerkelijke stand. Vertrokken br. J. Walraven en gezin naar Vlissingen. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg, gehouden 8 Febr. 1939 in de Hofpleinkerk, Middelburg. Art. 1. Namens de roepende kerk van Melis- kerke opent Ds. Vreugdenhil de vergadering, laat zingen Ps. 122 3, leest Ps. 122 en gaat voor in gebed. Art. 2. De afgevaardigden van Veere zien de credentiebrieven na alle kerken blijken wettig vertegenwoordigd te zijn. Art. 3. Het Moderamen wordt als volgt ge constitueerd Ds. Bavinck, Praeses Ds. Visser, AssessorDs. Vreugdenhil, le ScribaDs. Smeenk, 2e Scriba. Art. 4. De Praeses spreekt een kort openings woord, waarna de Classis zich genoodzaakt ziet, te vergaderen in Comité-Generaal. Art. 5. Ingekomen is een schrijven van de kerk van V., waarin wordt medegedeeld, dat Ds. J. v. d. G„ em. pred., zich aan de gemeenschap van de Geref. Kerken onttrokken heeft. Met diep leedwezen neemt de Classis hiervan kennis zij constateert, dat Ds. v. d. G. dus ipso facto geen recht meer heeft op het ambt en de eer van Dienaar des Woords en besluit van deze zaken aan alle Classes der Geref. Kerken kennis te geven. Art. 6. Het peremptoir examen van Cand. de Vries neemt een aanvang. Hij houdt een gedeelte van zijn preekvoorstel over Ruth 4:9, 10. Daar niemand tegen de preek bezwaren heeft, wordt het examen voortgezet. Ds. Oussoren examineert Exegese O. T. Ds. Lindeboom N. T. Ds. Heij Dogmatiek Ds. Vreugdenhil Symboliek Ds. Bavinck Kerkgeschiedenis Ds. Oussoren Kerk recht Ds. Koning Ambtelijke vakken Ds. Hof land Ethiek Ds. Visser Inhoud Heilige Schrift. De Classis heeft geen bezwaar Cand. de Vries toe te laten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. Na de onderschrijving van het on- derteekeningsformulier, richt de Praeses zich met hartelijke woorden tot hem, en wordt hem toege zongen Ps. 134 3. Pauze. Art. 7. De Praeses heropent de vergadering, laat zingen Ps. 87 1, waarna hij Cand. van Swig- chem welkom heet. Art. 8. Praep. examen van Cand. van Swig- chem. De examinandus vangt aan met een preek voorstel over 2 Tim. 2:8, 9. Bij het voortgezet examen ondervraagt Ds. Koning Exegese O. T. Ds. Smeken N. T. Ds. Vreugdenhil, Dogmatiek. Daar het examen een gunstig verloop heeft, be sluit de Classis aan Cand. van Swigchem het recht te verleenen, te staan naar het ambt van dienaar des Woords. Deze verklaart, geen ding te zullen leeren, dat tegen de Schrift en de Geref. belijdenis ingaat. Ook nu weer vertolkt de Prae ses de blijdschap der vergadering, die hem ver volgens de zegenbede toezingt. Art. 9. De notulen van de vorige vergadering worden door Ds. Smeenk voorgelezen en aldus vastgesteld. Art. 10. Ds. Lindeboom verkrijgt de gevraagde acte van ontslag wegens vertrek naar Aduard. Als consulent voor Serooskerke wordt aangewe zen Ds. Hofland. Art. 11. Br. Pouwer brengt het financieel ver slag uit. Art. 12. De kerk van Gapinge brengt het pe remptoir examen van Cand. de Graaff ter sprake. Hetzelfde examen wordt eveneens door Grijps- kerke aangevraagd voor Cand. Kraan. Op 15 Maart a.s. zal een voortgezette Classisvergade ring worden gehouden. Ds. Koning zal Ds. Lin deboom vervangen als consulent van Gapinge. Art. 13. Vacature- en liefdebeurten worden geregeld. Pauze. Art. 14. Na heropening der vergadering komt in behandeling de steunaanvragen van Westka- pelle en Domburg aan de Classis en de Part. Synode. De aanvragen, voor wat de Classis be treft, worden toegestaan. Art. 15. Ds. Heij rapporteert over de Zen ding, doet rekening en verantwoording en be spreekt de mogelijkheid van het beroepen van een tweeden miss. dienaar des Woords. Art. 16. Ds. Koning rapporteert, dat hij de Classis heeft vertegenwoordigd bij de intrede van Ds. Smitt. Ds. Visser is namens de Classis ge weest bij het afscheid van Ds. Bremmer. Art. 17. Ds. Oussoren doet eenige mededee lingen over den arbeid van de deputaten voor de geestelijke verzorging onzer militairen. Art. 18. De examinatoren voor de voortge zette vergadering worden aangewezen. Art. 19. Voor Art. 11 wordt benoemd en zal aan de Part. Synode worden voorgedragen in de vacature Ds. Lindeboom Ds. Oussoren. Voor Art. 19 wordt benoemd Ds. Vreugdenhil, primus en Ds. Smeenk, secundus. Tot deputaat voor de Evangelisatie Ds. Smeenk, primus en Ds. Bavinck, secundus. Voor den Classicalen Zendingsdag Ds. Scho ling. Art. 20. Verschillende boeken worden nage zien en accoord bevonden. Art. 21. Rondvraag Art. 41 K.O. De kerk van Serooskerke verzoekt afvaardi ging bij het afscheid van Ds. Lindeboom. De kerk van Souburg spreekt de wenschelijk- heid uit, dat de werkers in Evangelisatie-commis sies enz. zich vereenigen tot een Kring. Ds. Smeenk zal een vergadering samenroepen. Voorts vraagt Souburg advies inzake een moei lijke Zondagsquaestie. De zaak wordt verwezen naar een commissie. De Kerk van Vrouwenpolder dankt voor de hulp tijdens de vacature en noodigt uit ter bij woning van de intrede van Ds. de Vries. Art. 22. Ds. Lindeboom neemt afscheid van de Classis. De Praeses gedenkt aan alles, wat Ds. Lindeboom in den loop van bijna 9 jaar voor de kerken van Walcheren heeft gedaan. Art. 23. Daar de persoonlijke rondvraag niets oplevert, sluit de Praeses om half negen de ver gadering. Voor de Classis, G. SMEENK, 2e Scriba h.t. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Ingekomen met attestatie van Arnemuiden, Corne lls Duine, O. Vliss. Weg 7 Bloemendaal, Neeltje A. van Sorgen, Lange Giststraat 24 Domburg, Johanna van SorgenGeertse, St. Pieterstraat 25 Krabben- dijkc, Jozina L. Florusse, Dam 52 St. Laurens, Cor nells Antheunisse, Lage Weg E 264 Nicolaas David- se en gezin, Seisweg 20 Suzanna F. Hoek, Heeren gracht 16 Rotterdam, Maria A. A. J. Vroon, Zuid singel 82 Rotterdam-Delfshaven, Pieter Jcroense en gezin, Hendrikstraat 29; Serooskerke (W.), Maria DavidseMeijers, Segeerssingel 4 Neeltje Janse Melis, Vlissingschestraat 22 Matthijs Jasperse, Seis weg B 66 O. en W. Souburg, Adriaan dc Poorte en echtgenoote, Dampoortstraat 4 Ter Neuzen, Helena de Pooter, Lange Delft 65 Vlissingen, Willcmina Brasser, Lage Weg E 284e Pieternella Leijnsc, Mo lenwater 17 Voorburg, Reinier Nonnekes en gezin, Nadorstweg 32 Vrouwepolder, Laurens van den Broeke en echtgenoote, Noordweg 97. Ingekomen met doopattcst van Amsterdam, Maria J. de Dreu, Lange Delft 125 Kruiningen, Janna A. Kanaar, Beenhouwerssingel 67Nijmegen, Klaas J. Goedbloed, Havendijk 19 Oostkapelle, Adriana Gel dof, Vlasmarkt 51 Adriana J. Slimmen, Dam 62 Jan Spruijt, Kleverskerksche Weg 10Willem Spruijt, Seisweg 29 Rotterdam, Bernardus M. Bijl, Emma- straat 6 O. en W. Souburg, Willem de Bree, Bree- weg C 55 Laurina G. Mulder, Lange Delft 24 Veere, Cornelia Leijnse, Molstraat 2. GedooptCatharina M. Beekman en Gerard P. Beekman, L. Noordstraat 58 Neeltje M. Boone, Lam- brechtstraat 13 Maria A. Jobse, Noordweg 142 Ma- rinus A. Oussoren, Hofplein 11 Jan Pleytc, Penning- hoek 8 Hendrik J. Versluis, Gravenstraat 35 Truus Vroon, L. Noordstraat 23 Maria R. Wattel, Oude Veersche Weg 15. Belijdenis afgelegd doorAbraham Beekman en Jacoba Beekmanden Toonder, L. Noordstraat 58 Jansje Maria HenderikseBos, Rozenstraat 17. Gehuwd Pieter Davidse en Maria Meijers, Segeers singel 4 Jacob Janse en Neeltje Melis, Vlissingsche straat 22. Vertrokken met attestatie naar St. Laurens, Jan M. Houterman en gezin, O. Vliss. Weg E 402 Rotter dam, Adriana Coumou, Molenwater 105 O. en W. Souburg, Willem Buys, Schroeweg 37 Johannes J. Gideonse, Schroeweg 34 Rijsscn, Daniël Bremmer en echtgenoote, Dam 65 Vlissingen, Izaak Sinke en ge zin. Wagenaarstraat 20: Janneke Riemens, Dam 73; Wed. KastcleijnSwennen, Rusthuis Wolphaartsdijk, Wed. G. BranderhorstKloet en kinderen, St. Pieter straat 25. Vertrokken met doopattest naarAmsterdam-O., Jan J. de Kam, Nieuwe Poortstraat 1 Goes, Catharina den Toonder, L. Noordstraat 58 's-Gravenhage, Jan Boone, O. Vliss. Weg E 392 Pieter D. Verburg, Burg. Takstraat 1 Leiden, Christiaan Goedbloed, Los- kade 29 Nijmegen, Martinus de Kroo, N. Vliss. Weg E 128: Oostkapelle, Martina Jobse, Lond. Kade 45; Rotterdam, Maria W. Taapken, Bleek 19Utrecht, Jozina J. v. d. Moer, Gortstraat 4 Vlissingen, Pieter J. Pouwer, Nadorstweg 10. OverledenKrijn den Boer, Segcerstraat 43 Jan Bolier, Heerengracht 66 Wed. J. GideonseMatthijs- se, Seissingel 96Wed. GrootjansSimplelaar, Schoorsteenvegerssingel 6Adriaan P. Huybregtse, Veersche Weg 207 Wed. M. JonkmanSanders, St. Janstraat 21 Jacobus Meerman, Klein Vlaanderen 5 Laurens van Moolenbroek, Spanjaardstraat 56 Maria C. van Moolenbroek, Noordsingel 108 Wed. M. Sandersede Kam, Seisweg 11 Pieternella Schutte Jacobse, Schuitvlotstraat 36 Wed. J. StekcteeSteen blok, Noordweg 13Wed. G. WoutersJacobse, Koudekerksche Weg D 29. VerhuisdJ. Davidse van Beddewijkstraat 29 naar Seissingel 60 Mej. J. C. Jakobsen van Noordsingel naar Nieuwstraat 2 D. de Meer van L. Noordstraat 51 naar Seisweg 142 Mej. L. van der Vorst van Gasthuis naar Nadorstweg. Jaarboekje van de Geref. Kerk van Middelburg 1939. Uitgave Littooij Olthoff. Dit, weer keurig uitgegeven, jaarboekje bevat zooveel gegevens, dat men het zeker maar zelden tevergeefs zal raadplegen, wanneer men zich met het Kerkelijk leven van Middelburg op de hoogte wil stellen. Ook over verschillende buiten-kerke lijke vereenigingen geeft het tal van inlichtingen. Een paar opmerkingen zouden we ons willen veroorloven. We hebben gezocht naar gegevens over het kerkverband, maar die niet gevonden. Toch zou het wel eens gemakkelijk zijn voor een lid der kerk te Middelburg als hij ook daarover werd ingelicht, wanneer hij met dat Kerkverband te doen krijgt, bijv. als hij collecten zou moeten afdragen of in andere gevallen. Of is dit expres nagelaten om geen concurren tie aan te doen aan het Jaarboek der kerken In elk geval had, dunkt ons. duidelijker moeten uitkomen, dat de kerk van Middelburg Zendende kerk is, en had wel iets mogen opgenomen wor den over de samenwerking met de kerken van Zeeland en Noord-Brabant en Limburg. Uit de opgaven op bl. 32 en 33 zou men den indruk kunnen krijgen, dat er een damescomité apart werkte voor Parakan. Dat is zoo niet. De verzorging van Parakan's hulphospitaal ressor teert onder de Dames-Comité voor de linnenkas ten van het Zendingsterrein „Magelang". Daar hoort bij het ziekenhuis te Magelang, dat te Parakan en de armen-kolonie te Blondo. Het op bl. 33 genoemde Comité had moeten genoemd in aansluiting aan het op bl. 32 boven aan genoemde, als Knipkrans. Deze Comité's werken voor alle Geref. Kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Of de op bl. 32 genoemde Zendingskrans voor Parakan alleen voor dat hulphospitaal*werkt is ons niet bekend. Echter betwijfelen we dat en dan zou dc naam ook anders moeten zijn. In elk gezin van Middelburg behoort dit boek je, dat voor enkele centen verkrijgbaar is. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Serooskerke. L.I. Zondag gevonden in de collecte 1.voor den nood in Rusland. Met dank. DE BOEKHOUDER. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Anton en Koo Wattel 75 halve centen en een doos zilverpapier van Antonia de Kam 100 halve centen. Met hartelijken dank namens de Commissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Vrijdag 24 Februari. N. T. Schets I. „In de volheid des tijds", Bets Vogel Opvoedkunde. „Zelf en menschenkennis", B. en B. No. 31, jaarg. 37 en No. 44 jaarg. '38, Cathrien San derse. Memoriseeren door Tini Daniëlse. Gecombineerde vergadering op 23 Febr. in 't gebouw C.J.M.V. Juffrouw Ludikhuize zal tot ons spreken „De Bijbel het Koninklijk Boek", terwijl dhr. Terpstra zal spreken over „Het onderwijs op de Bijzondere Lagere School". Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. 2 Koningen 20 door Prientje Wille- boordse. Recitecren door Jannie de Wolf en Betsie Kaaisteker Afdeeling III A. B. G. „De ondergang van het Tienstammenrijk", 2 Kon. 15 1331 en 2 Kon. 17 door Jannie de Schipper. Na de pauze voorlezen. Afdeeling III B. Bijb. onderw. „Hiskia en Sanhcrib", Tiny Huizenga. Na de pauze voorlezen. Geref. Meisjesver. „Meisjesvreugd", Middelburg. Maandag 20 Februari geen vergadering. Gereformeerde Knapenvergadcring „Samuël", M'burg. Afdeeling 111. Bijb. Gesch. „De gelijkenis van de barmhartige Sa maritaan" door vr. P. Kole. Kerkgesch. „De verwoesting van Jeruzalem" door vr. J. Hoek. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. G. B. 14. „Schepping en de val des menschen" vr. Varia Tj. Loodewijk. V. G. 3. „Utrecht in de Middeleeuwen", vr. RING MIDDELBURG VAN J. V. OP G. G. Vergadering op Donderdag 23 Februari, aanvang des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis te Middelburg. 1. „Kennen en belijden" door Grijpskerke (B.) (Schets G. J. B. 50ste jaarg. no. 2.) 2. ..Hoe maak ik mijn inleiding door „Herman Faukeel" te Middelburg. (Schets in De Vraagbaak, Pag- 14.) PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 FEBRUARI 1939. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte voor verschillende doeleinden. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren 2 uur Cand. J. Rook 6 uur Ds. H. B. Visser Noorderkerk 9.30 uur Ds. H. B. Visser te Noordwijk-Binnen. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. A. H. Oussoren Koudekerke 9.30 uur Ds. A. C. Heij 2 uur Leesdienst St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 uur Cand. D. van Swigchem 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 uur Ds. J. W. Smitt 2 uur Leesdienst Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte voor Evangelisatie in de Prov. en voor Algem. Chr. doeleinden. Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Smitt Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. A. C. Heij CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. J. F. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. H. Venema Oosterland 9.30 uur Ds. H. Venema 2 uur Leesdienst Scharendïjke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzec 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijkc 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Cand. de Ruijter te Axel. Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3