DERTIENDE JAARVERSLAG van het Comité voor de Linnenkasten van het Zendingsterrein „Magelang" (1 Oct» 1937 tot 30 Sept 1938). COMITÉ VOOR DE LINNENKASTEN. Tot nu toe werd verzuimd in de Kerkbode op te nemen het jaarverslag van het Comité voor de linnenkasten. In dit nummer wordt dit ver zuim hersteld en, evenals in vorige jaren, dit ver slag in z'n geheel geplaatst. We zien daarin, dat dit Comité weer goed werk heeft kunnen verrichten door den steun, dien, het uit onderscheiden kerken mocht ont vangen om contributies in te zamelen en goederen te naaien. Uit dat verslag is echter ook nog iets anders te leeren en daarop willen we hier gaarne de aandacht vestigen. Er is in opgenomen een lijst van de kerken, waaruit contributies werden ontvangen. Die lijst bevat 28 namen, waarvan 21 kerken in Zeeland en 1 in Noord Brabant en Limburg. En een lijst van de kerken, waar een Naaikrans gevonden wordt. Die lijst telt 29 kerken, waarvan 22 in Zeeland en 7 in Noord Brabant en Limburg. Het werk voor de linnenkasten van het hospitaal en het hulphospitaal heeft steeds onze belangstelling en daarom blijven we graag op de hoogte van wat er daarvoor in onze Zuidelijke provincies en ook in Indië gedaan wordt. Vanuit Indië hooren we af en toe van Dr. Dreckmeier iets over het ziekenhuis en de laatste berichten hoorden we van Ds. Merkelijn, die zoo vriendelijk was voor dit verslag iets te schrijven. Wat het werk hier betreft konden er van de bijdragen uit de ver schillende plaatsen weer goederen gekocht worden, die door de knipkrans in de consistorie van de Noorderkerk geknipt werden en door de ver schillende naaivereenigingen genaaid. Die bijdragen worden echter de laatste jaren minder en de lijst van kleedingstukken blijft even groot. Dit jaar werd 799.23 ontvangen. In 1937 was dit bedrag 870. en in 1936 914.—. Verscheiden plaatsen werkten dit jaar niet mee, n.l. Aardenburg, Domburg, Eindhoven (Comité Zendingshospitaal), 's-Hertogenbosch, Heerlen, Kapelle-Biezelinge, Lutterade, Serooskerke, Westkapelle, We- meldinge en Willemstad, terwijl enkele andere, die we 't vorige jaar misten, hun bijdragen weer zonden, n.l. Almkerk, Anna Jacoba Polder, Borssele, Scharendijke, Schoondijke, Sprang en Venlo. Met vereende krachten kunnen de inkomsten toch gemakkelijk aan merkelijk verhoogd worden. We hopen, dat U allen weer Uw medewer king wilt geven en dat we 't volgend jaar inplaats van een tekort een flink batig saldo kunnen boeken. Voor 't Kerstfeest van '37 werd 141.98 ontvangen. Dit is altijd een zeer welkome gift, daar er hierdoor velen kunnen worden uitgenoo- digd het Kerstfeest bij te wonen. Verscheidenen hooren hier voor 't eerst het Evangelie en maken op een ongezochte manier kennis met het werk der Zending. Hier volgt wat Ds. Merkelijn schreef Ons Hospitaal. 't Is moeilijk na te gaan, hoe groote de beteekenis van het hospitaal wel is voor de Zending en hoezeer de eigenlijke Zendingsarbeid de Evangelieverkon diging, door het hospitaal vergemakkelijkt wordt. B.v. in Pingit woonde een strenge Mohammedaan, die met het Christendom den spot dreef en uit de hoogte neerzag op het kleine groepje Christenen, dat daar geregeld vergaderde in het schoolgebouw. Zijn beide vrouwen waren in dien afkeer eensgezind met hem, hoewel er overigens aan die onderlinge eens gezindheid wel wat ontbrak en zijn moeder was blijde, dat haar zoon zoo'n ijverige Mohammedaan was. De gebedssluier, die zij soms droeg, toonde wel, hoe ijverig zij haar godsdienst beoefende. Deze man stond bekend als een vurig tegenstander. Toch had hij eenigen omgang met de onderwijzers der school en als deze hem uitnoodigde eens mee te voetballen, dan liet hij zich al spoedig overhalen om met deze „Christenhonden" toch in het door hem zoo geliefkoosde spel mee te doen. Eens was hij niet gekomen naar het voetbalveld. Hij was ziek en een der onderwijzers ging hem bezoeken en hem aanraden zich te laten behandelen in het Zendingsziekenhuis van Magelang. Hij voelde er niets voor, zijn beide vrouwen evenmin en zijn moeder hield haar hart vast bij de gedachte, dat haar zoon in zoo'n Christelijke omgeving zou komen. Maar toen de ziekte ernstiger werd en de aandrang van den onderwijzer ster ker, liet hij zich toch overhalen en besloot hij hulp te zoeken bij de Zending. Wat waren dat moeilijke dagen voor zijn moeder. Weldra ging zij ook naar Magelang om haar zoon te bewegen naar huis te komen. Zij wou hem maar weg hebben uit de omgeving der Christenen. Maar haar zieke zoon wou blijven. Het ging in zoo'n ziekenhuis heel anders toe dan hij vroeger zich had voorgesteld. Wat werd er een notitie van hem genomen. Hoe nauwkeurig onderzocht de dokter hem hoe vriendelijk was de verpleging. Hoe geheel anders de geest in zoo'n hospitaal dan die van zijn eigen omgeving, waar telkens twist en wrok het leven zeer onaangenaam maakten en wat was het ook aardig wat die goeroe met hem besprak. Veertien dagen later ging hij weer gezond huiswaarts, maar in zijn hart waren andere gevoelens ontstaan. Hij was onrustig geworden, hij had daar dingen gehoord, die hem niet loslieten. Telkens moest hij weer denken aan wat die goeroe en die mantri-verpleger hem verteld hadden. De begeerte om er meer van te weten nam toe en eindelijk ging hij naar het huis van den onderwijzer niet alleen op voetbaldagen, maar ook op andere tijden daar ontmoette hij soms denzelfden goeroe, die in het hospitaal zoo dikwijls gesproken had over den Heere Jezus. Deze man kreeg er smaak in hij drong er bij zijn vrouwen op aan om ook eens te luisteren en door Gods zegen is het zoover gekomen, dat hij en zijn vrouwen belijdenis des geloofs deden en door den H. Doop in de gemeente opgenomen werden. Met zijn moeder duurde het langer maar eindelijk toch heeft ze haar gebedssluier afgelegd, is ze gaan luisteren naar het Evangelie en nu woont er in Pingit een gezin, waarvan man, vrouw' en moeder leden zijn van de Chr. Kerk. En ons hospitaal was de plaats waar voor het eerst echt contact met hem ver kregen werd. En zulke verhalen zijn er vele, waaruit blijkt, hoe groot de Zen- dingsbeteekenis is van ons ziekenhuis. Hartelijk dank aan allen, die op eenigerlei wijze medewerkten, om in de behoeften van het hospitaal te voorzien. Het is een voorrecht, dat we dit kunnen en mogen doen. Laten we ons dan niet onttrekken of verslappen, maar naar ver mogen medewerken, dan mogen we Gods zegen op ons werk verwachten. A. J. POUWER, Presidente. W. A. VERTREGT, Secretaresse. J. A. J. VAN SCHELVEN, 2e Secretaresse. S. E. HEIJGOSLINGA, Penningmeesteresse. M. HUIZENGA—BIJLENGA. Middelburg, October 1938. P.S. Meerdere verslagen worden gaarne verstrekt door de Secretaresse, Korte Noordstraat 1, Middelburg. Giro-adres voor geldzendingen: Ds. A. C. Heij, Koudekerke(Z.), no. 169757 Wanneer we nu bedenken, dat Zeeland 53 kerken telt en Noord Brabant en Limburg 33. dus samen 86, is wel duidelijk, dat deze arbeid nog lang niet algemeen gesteund wordt. Van die 86 kerken zijn er dan nog resp. 58 en 57, waar niets voor dit gezegende werk wordt gedaan. Er is dus alle aanleiding om een vriendelijke opwekking te doen uitgaan, dat men ook in die kerken aan dit werk eens aandacht ga geven. Temeer moet daartoe opgewekt worden, om dat in 1938 96.33 minder werd ontvangen dan moest worden uitgegeven om te kunnen voldoen aan de aanvrage van Dr Dreckmeier tot voor ziening in de behoeften van de linnenkasten van ons Zendingshospitaal. Nu kon dit tekort nog betaald uit een saldo van vorige jaren, maar uiteraard is dat een on gezonden toestand, omdat het gewenscht is een bedrag in de kas te houden voor bijzondere ge legenheden. Wanneer uit die 58 kerken, die niets van zich deden hooren, eens gemiddeld 2.was ge komen dat is zeker geen hoog bedrag en in onderscheiden kerken zou zonder groote inspan ning wel meer kunnen zijn ingezameld zoo was dit tekort voorkomen en er nog een klein batig saldo overgebleven. Laten we hier overnemen het verzoek van de penningmeesteresse, dat in elk van die kerken één of meer zusters de zaak aanvatten. Men vraagt dan doorgaans een contributie van één kwartje in de drie maanden. Is 25 cent teveel, dan wordt ook met blijdschap een kleinere bij drage aanvaard. We hopen zeer, dat een volgend verslag zal kunnen melden, dat het aantal contribuanten be langrijk omhoog ging en de zusters in onze ker ken daarin zullen toonen, dat ze hartelijk mee leven met den Zendingsarbeid in het ziekenhuis te Magelang en de armenkolonie te Blondo. HEIJ. Ontvangsten van het Comité voor de Linnenkasten te Magelang, Parakan, Blondo van 1 October 19361 October 1937. Giften en contributies, verzameld of gezonden door Almkerk, Mevr. B. Hakmanv. d. Pols Anna Jacoba Polder, M. V. „Tryfosa" Bergen op Zoom, Mej. Littooij Brouwershaven, Mej. J. L. Viergever Borssele, M. V. „Tabitha"; Colijnsplaat, Mej. M. E. van Gilst Driewegen, M. V. „Wees een Zegen" Eindhoven, P. A. de Visser, Zend. Comm Goes, 's Heer Hendrikskinderen en Kloetinge, Mevr. Pouwer Grijpskerke, Mej. Joz. Francke Klundert, C. van Drimmelenden Hollander Koudekerke, Zusterkrans Lewedorp, M. V. „Wees een Zegen" Middelburg, Krans „Parakan" Mej. J. A. de Wagenmaker Rusthuisbusjè Maastricht, Dames Zend. Comm Nieuwdorp, M. V. „Uw Koninkrijk kome" Oostkapelle, Mej. C. Matthijse Roosendaal, Zend. Comm Scharendijke, Geref. M. V Schoondijke, Geref. Kerk Sprang, Geref. Zendingsvereeniging Souburg, Zendingskrans Terneuzen, Mevr. LankampVader Vlissingen, Mej. B. W. de Kam Venlo, Mevr. N. GroenVis Vrouwenpolder, Zendingskrans Mevr. Tunderman Wolfaartsdijk, M. V. „De Heere is onze banier" Zierikzee, Mej. J. Brouwer 8.40 5.— 21.50 14.75 2.50 14.70 4.— 12.50 108.30 23.70 42.75 50.06 4.— 10.— 172.79 4.71 5.70 7.50 6.37 10.— 10.— 1.— 25.— 5.— 50.— 71.25 10.— 30.75 30.— 37.— Uitgaven 19371938. Aan de Knipkrans Jaarverslagen en verdere onkosten 799.23 850.— 45.56 Totaal 895.56 Recapitulatie. Uitgaven 895.56 Ontvangsten 799.23 96.33 te kort. Het is jammer, dat we nu weer met een tekort moeten eindigen, ondanks het feit, dat we 150.minder aan goederen uitgaven dan verleden jaar. Daarom wil ik bij dezen alle Zusters uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg op het hart binden ons voor het eerst of bij vernieuwing iets te zenden. Als er op elke plaats in onze 3 provincies één Zuster gevonden werd die er zich voorspannen zou het met onze tekorten spoedig gedaan zijn, ja, konden we aan de behoeften voldoen. 25 cent per 3 maanden is onze vraag, minder is ook goed. Misschien zijn er Ker keraden, die ons willen helpen deze vraag aan een Zuster der gemeente voor te leggen. En gebiede de Heere voorts Zijnen zegen over Zijn werk. S. E. HEIJGOSLINGA, Penningmeesteresse. VERSLAG VAN DE KNIPKRANS. 1 OCTOBER 1937 TOT 30 SEPTEMBER 1938. De arbeid voor de linnenkasten door Knipkrans en Naaivereenigingen mocht ook dit jaar regelmatig worden voortgezet. De Knipkrans heeft stoffen ingekocht en geknipt, naar dat er, volgens opgaaf van Dr. Dreckmeier, noodig was, daarna de Vereenigingen verder hun krachten daaraan besteedden, zoodat de geknipte stukken weer netjes afgewerkt in ons bezit kwamen. Drie kisten werden in November '37 naar Magelang gezonden, inhoudende tezamen 1299 stuks, verdeeld als volgt: voor Magelang: 13 sarongs, 35 mans baadjes, 100 sloopen. 72 handdoeken, 32 theedoeken, 150 waschhandjes, 77 luiers, 59 kinderhemdjes, 25 hansopjes, 74 babylakentjes, 25 onderleggers, 10 operatie- schorten, 34 operatiedoeken, 54 goeritas, 25 meisjesschorten, 75 werkdoeken, 25 vaatdoeken, 16 borstlijfjes, 44 driekante doeken, 32 goelingsloopen. Voor Parakan: 11 sarongs, 47 sloopen, 13 mansbaadjes. Voor Blondo 70 mans- en 50 vrouwen baadjes, 42 broeken, 39 onderjasjes, 50 kotangs. Het aantal medewerkende Vereenigingen was dit jaar 29. Wellicht is het niet ondienstig hier ook eens de plaatsen te noemen, waar Naaivereenigingen bestaan. Het zijn de volgende Aardenburg, Anna Jacoba Polder, Arnemuiden, Baarland, Bergen op Zoom, Breda, Brouwershaven, Bruinisse, Colijnsplaat, Domburg, Driewegen, 's-Gravenmoer, Genderen, Klundert, Koudekerke (W.), St. Laurens, Middelburg, Nieuwdorp, Nieuwendijk, Oostkapelle, Roosendaal, Oost-Souburg, Scharendijke, Terneuzen, Vrouwenpolder, Wemeldinge, Wol faartsdijk, Zevenbergen, Zonnemaire. Hartelijk danken we alle medewerksters voor den arbeid, dien zij hebben verricht, waarmede zij dit werk voor ons Zendingsziekenhuis niet weinig steunen. Laat het feit, dat de kisten linnengoed ieder jaar door Dr. Dreckmeier en haar helpsters met verlangen worden verwacht en met vreugde uitgepakt, ons allen een voldoening zijn en een aansporing om met blijmoedigheid dezen arbeid voort te zetten. En schenke God daarop Zijn zegen. Namens de Knipkrans, Middelburg, October 1938, C. WAGENAAR. P.S. Aanvragen en correspondentie aanMej. C. WAGENAAR, Markt 33, Middelburg. Pakketten terugzenden (franco) aanJ. VOLKERS, koster Noorderkerk, Bogardstraat, Middelburg. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. L1NNENKAST-COMITE VOOR MAGELANG, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen door Mej. Pouwer te Middelburg van Mej. E. J. 1.Mevr. Groen-Vis de contr. uit Venlo 11.Mej. Fregeres de contr. uit Vlissingen 22.Geref. M. V. „Wees een Ze gen" uit Driewegen door Mej. J. Krijger 5.van Mej. Littooij te Bergen op Zoom 20.50, Geref. Naai- vereeniging te Vrouwenpolder 27.25. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres 169757 Ds. A. C. Heij, Koudekerke. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt 33, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Bogardstraat, koster Noorderkerk, Middelburg Middelburg. Ontvangen van de fam. H. en S. eenige kleedingstukken. Hartelijk dank. Namens de Evangelisatie-Commissie, P. KORTEKNIE. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Blandina", Koudekerke. Bijb. Gesch. „Achab en Elia" door Janna de Witte. Vad. Gesch. „De Romeinen" door Keetje Schout. VoordrachtLena Alewijnse. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Hizkia en Sanherib", 2 Kon. 18 en 19 door Rettie Geuze. Reciteeren door Jannie de Wolff en Betsy Kaaisteker Afdeeling 111 B. Gew. Gesch. „Van Amazia tot Achaz", 2 Kon. 14 1—22 15 1—7 32—38 en 16 1—20, Meisjesbl. November 1937. Na de pauzeStemmen Secretaresse-Penningmees- teresse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. N. T. „De ontwikkeling van het Koninkrijk der he melen" (No. 32 v. d. 18e jaarg.), Jeanne Maas. Opvoedkunde. „De Fantasie", No. 10 v. d. 18e jaarg., Corrie Breel. Bijdrage Dé Rooze. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesplicht", M'burg. Vergadering 16 Februari 1939. O. T. „Het anti-theocratisch Koningschap", 16e jaar gang, No. 21 door A. de Visser. M. O. „Welk beroep" of Letterkunde. Alex Nahow. Geref. Meisjesver. „Meisjesvrcugd", Middelburg. O. T. „Salomo" (16e j. no. 33) door Tini Stroo. A. R. beginselen. „De volksvertegenwoordiging" (18e j. no. 7) door Laura de Vos. BijdrageLies du Bois. Gereformeerde Knapenv erg ader ing „Samuèl", M'burg. Afdeeling I. B. G. Les 145. „De gelijkenis van den barmhartige Samaritaan", Lucas 10 door vr. Poppe. K. G. „De verwoesting van Jeruzalem", vr. J. Taal. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Naar het Loofhuttenfeest, de Zending der zeventig" door vr. P. Graafhuis. Kerkgesch. „De verwoesting van Jeruzalem" door den leider. De J.V. op G.G. „Spr. 8:33a" te St. Laurens vergadert D.V. Zondag 12 Febr., 's avonds 7 uur, consistorie Geref. Kerk. G.B. Art. 33. „Van de Sacramenten", vr. L. Gideonse. V. G. Onderw. 20. „De taak van Stadhouder-Koning Willem III" door vr. W. van Dert. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. Vergadert Donderdagavond 8 uur in het Mil. Tehuis. N. T. Schets 3. „Christus' geboorte", vr. G. Wille- boordse. Letterkunde. „Hoe beoordeelen wij de Letterkunde?" door vr. P. Vader. Varia door vr. P. Walraven. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukecl". S. S. 22. „Het Genadeverbond" door vr. J. Puypc. Vrij onderwerp door vr. A. van Sluijs. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. Zondag 12 Februari 1939. S. S. 52. „De vier Evangeliën", vr. C. Clement. K. G. „Dr. Kuyper en zijn medestanders", M. Ton. Varia vr. H. M. Kingmans. Geref. Knapenvergadering „Benjamin" te St. Laurens. Gew. Gesch. „Hiskia", het tweede gedeelte, 2 Kon. 20 door vr. A. Gideonse. Na de pauze een Vad. opstel „Van Heldenstammen tot Chr. staatjes" (100 voor Chr. tot 1000 na Chr.) door vr. H. Hillebrand. RING VLISSINGEN VAN J. V. OP G. G. Vergadering op Donderdag 16 Februari des avonds 8 uur te Koudekerke. 1. „Uw verhouding tot de Kerk" (zie voor schets en lectuur J. B. jaarg. 50 no. 4). 2. „De J. V. en de Chr. politieke en sociale Jeugd organisaties" (zie voor schets en lectuur Vraagbaak blz. 11). PREDIKBEURTEN. ZONDAG 12 FEBRUARI 1939. CLASSE MIDDELBURG Collecte Aflossing. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. J. G. Aalders te Leimuiden. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Cand. J. Rook 6 uur Ds. J. G. Aalders Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Visse- Bed. K. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Cand. D. van Swigchem te Middelburg. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Smitt Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Cand. F. Pijlman Collecte Schulddelging. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Smitt 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. A. H. Oussoren CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. J. F. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. H. Venema Oosterland 9.30 uur Ds. H. Venema Intrede. 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Ds. S. Datema te Driebergen. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Leesdienst Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Cand. den Boer Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3