kerken zijn wettig vertegenwoordigd. De kerk van S. heeft een instructie. 3. De vergadering wordt geconstitueerd. Praeses is Ds. Kok Scriba Ds. de Vries As sessor Ds. Potma. 4. De notulen worden gelezen en vastgesteld. 5. Ingekomen Stukken a. De Zendingsdeputaat rapporteert inzake 't schrijven van Ds. G., waarin deze bezwaren uit spreekt tegen zijn schorsing. Besloten wordt het schrijven van Ds. G. voor kennisgeving aan te nemen. b. Bezwaarschrift van br. M. te N. tegen han delingen van zijn kerkeraad. Benoemd wordt een commissie, die deze zaak zal onderzoeken. 6. Rondvraag Art. 41. De kerken van A. en H. vragen weer steun voor 1939. De kerk van Hoek verzoekt onderteekening van de acte van ontslag van haar predikant, hetgeen wordt toegestaan. Als consulent voor Hoek wordt aangewezen Ds. v. Houte. De Praeses zal de Classis vertegenwoordigen bij 't afscheid van Ds. Vink. De kerk van H. vraagt of er geen reden is voor 't houden van een collecte ten bate van de Rudolphstichting. De Classis laat dit aan de vrij heid der kerken over. De kerk van S. vraagt advies in verband met de toepassing van een grensregeling. De grenskwestie tusschen de kerken van A. en Z. wordt nader besproken. 7. Rapport deputaten. Br. Michielsen brengt finincieel verslag uit. De vacaturebeurten van de kerk van Hoek worden geregeld. Ds. Kok brengt verslag uit van de kerkvisita tie te Aardenburg. Ds. Tiemen beantwoordt als Zendingsdeputaat een vraag van de kerk van A. Aan de orde is de zaak van den tweeden miss. predikant. In 't algemeen staan de kerken der Classis niet onsympathiek tegenover dit plan, al worden er bezwaren geopperd. De Zendingsdeputaat brengt verslag uit van de vergadering van de zendende kerk met depu taten. Ds. Tiemens brengt verslag uit van de Class, onkosten. In verband met bizondere uitgaven, stelt hij voor over 1939 100.meer te heffen. 8. Roepende kerk tegen de volgende verga dering is de kerk van Terneuzen. Deze verga dering zal D.V. gehouden worden op Dinsdag 2 Mei te Terneuzen. PraesesDs. Tiemens Scriba Ds. Kok Assessor Ds. de Vries. 9. Bij de rondvraag richt de Praeses tot Ds. Vink een hartelijk afscheidswoord met het oog op zijn vertrek naar Berkel en zegt hem dank voor al zijn arbeid ten bate van de kerk der Classis. Ds. Vink zegt hartelijk dank voor de gesproken woorden en dankt tevens voor al de vriendschap door hem in de Cl. Axel ondervon den. Ook richt de Praeses een woord van afscheid tot br. de Putter van Oostburg, die ook mede zijn kerk ter Classicale vergadering heeft verte genwoordigd, maar zich thans gaat vestigen in Frankrijk. Ook deze broeder zegt den Praeses dank voor zijn hartelijke woorden. 10. De korte notulen worden vastgesteld. 11. De Praeses gaat voor in dankgebed, waarna de vergadering wordt gesloten. Namens de Classis, TH. P. POTMA, Assessor. Terneuzen, 17 Januari 1939. Ontvangen de collecten voor de Zending onder de Joden van de kerken in de Classis Axel Aardenburg 11.33; Axel 42.40; Hoek 10.17 Oostburg 13.59 Schoondijke 18.53 Terneuzen 58.15 Zaamslag 30.46. Totaal 184.63. L. MICHIELSEN, Correspondent. KORT VERSLAG van de vergadering van de Geref. Kerken in de Classis Zierik- zee, gehouden 11 Januari 1939 in de consistorie van de Geref. Kerk te Zie- rikzee. 1. Ds. A. A. Oostenbrink opent namens de roepende kerk (Wissekerke) de vergadering, leest voor nadat gezongen is Ps. 81 12 Luc. 12 3240 en gaat voor in gebed. 2. De kerk van Scharendijke ziet de creden- tiebrieven na alle kerken blijken normaal ver tegenwoordigd de kerken van Zierikzee en Wissekerke hebben een instructie. 3. Het Moderamen neemt plaats Ds. J. P. Unger, Praeses Ds. J. M. Mulder, Scriba Ds. A. J. van Sluijs, Assessor. 4. De Praeses heet allen welkom, in 't bij zonder de deputaten ad Art. 49, Ds. Z. Hoek, wien advis. stem wordt verleend en Cand. H. Venema. 5. De begrooting wordt op voorstel van den quaestor vastgesteld op 100. 6. De stukken van Cand. H. Venema worden nagezien en in orde bevonden. 7. Cand. H. Venema wordt peremptoir ge ëxamineerd en met algemeene stemmen toegela ten tot de bediening des Woords en der Sacra menten, zulks in overeenstemming met het advies der deputaten ad Art. 49. 8. Cand. H. Venema onderteekent het ondert. formulier, nadat dit is voorgelezen, wordt, even als de kerken, die hem beriepen, door den Praeses hartelijk toegesproken. De vergadering bidt hem zingend 's Heeren zegen toe. Pauze. 9. Ds. J. Meester, Scriba der vorige verga dering, leest de notulen van die vergadering voor. die worden vastgesteld en geteekend. 10. Ingekomen Stukken 1. Een schrijven van de Class. Drachten, naar aanleiding waarvan een schrijven zal gericht worden aan de Gen. Synode, zoo mogelijk met adhaesie van de Prov. Synode. De Cl. Drachten zal hiervan in kennis gesteld worden. 2. Een schrijven van de Class. Amsterdam betreffende een Cand., die overging naar de Geref. Kerken in H.V. 11. Instructies worden behandeld. De ver zoeken daarin vervat worden toegestaan. 12. Verschillende rapporten worden uitge bracht. In verband met het eventueele uitzenden van een 2en Missionairen Dienaar des Woords wordt besloten aan Ds. A. Merkelijn te vragen op de volgende Classisvergadering tegenwoordig te zijn. 13. De kerk van Brouwershaven zal de boe ken van den Zendingsdeputaat en Quaestor na zien. 14. Rondvraag naar Art. 41. De kerk van Haamstede vraagt en ontvangt advies betreffen de een tuchtzaak. 15. De kerk van Geersdijk vraagt één vaca turebeurt. Wordt toegewezen. 16. Algemeene rondvraag, waarbij o.a. beslo ten wordt, dat de predikanten van Schouwen en Duiveland om de beurt éénmaal per maand te Ouwerkerk zullen optreden. 17. Benoemd worden als Correspondent en Quaestor (tijdelijk): br. J. Davidse te Zierikzee. Deputaat voor Kerkvisitatie Ds. J. B. Voge laar, sec Ds. J. Meester. Deputaat voor de Zending Ds. J. B. Voge laar, sec. Ds. A. J. van Sluijs. Deputaat voor de Zending onder de Joden Ds. H. Veenstra. Deputaat voor V.U. Ds. A. A. Oostenbrink. Deputaat voor Evangelisatie Ds. H. Venema. Deputaat voor Geestel. arbeid in Rijn-Pruisen: Ds. H. Venema. 18. Persverslag wordt voorgelezen en vast gesteld. 19. Als roepende kerk voor de volgende ver gadering (D.V. 3 Mei) wordt die van Zierikzee aangewezen. 20. De Assessor gaat voor in dankgebed. 21. De Praeses sluit de vergadering. Namens de Classis, A. J. VAN SLUIJS, h.t. Assessor. AGENDUM van de vergadering der Classis Tholen op Woensdag 1 Februari 1939, te Bergen op Zoom. 1Opening. 2. Nazien credentiebrieven. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Instructien. 7. Rapporten. 8. Rondvraag Art. 413 (zoo noodig) Art. 43 K. O. 9. Vacaturebeurten. 10. Algemeene rondvraag. 11. Persverslag. 12. Vaststelling datum volgende vergadering en sluiting. Collecten Zending onder de Joden, Hulpbe hoevende Kerken in Nederland. Dep. voor bei den Ds. J. Spoelstra. Giro 159010. Bijdr. voor den Schooldienst Zending Ds. Ie Cointre. Giro 63783. Op last der Classis, W. G. F. v. HERWIJNEN, Scriba. Rilland-Bath, 18-1-1939. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Wijkverdeeling der predikanten en ouderlingen Sectie I. Ds. A. H. OUSSOREN. Wijk I, II, III, IV, V en VI. Wijk I Breeweg Kerklaan Kerkstraat Koudekerksche Weg Kruisweg Lagewegje ('t Zand) Nieuwe Vliss. Weg 't Zand. W. van Dalen. Park „De Griffioen'' 3. K. Davidse, Schoorsteenvegerssingel 20. Wijk IIBreestraat ('t Zand) Jodengang Langevielesingel Middelburgsch wegje Over 't veldlaan Park de Griffioen Seis- singel Seis weg. A. van Dijk, Kapoenstraat 2. P. Meliefste, Seisweg 109. Wijk IIIBastion Branderijmolengang Klein Vlaanderen Molenwater Nieuwe Oosterschestraat Noordbolwerk Noord- poortplein Noordpoortstraat Veersche Bolwerk Volderijlaagte Volderijstraat. J. Olthoff, Spanjaardstraat 47. P. van den Ouden, Julianastraat 15. Wijk IV Achter de Houttuinen Armeni- aansch Schuitvlot Augustijnenstraat Baan- straat Beddewijkstraat Domburgsch Schuit- viot Heerengracht Krommeweele Lam- brechtstraat Langeviele Bolwerk Looiers singel Markt Molenberg Mosterdgang Penninghoek Penninghoeksingel Schuiffel- straat Schuttershofstraat Seisdam Seis- straat Simpelhuisstraat St. Jorisstraat St. Sebastiaanstraat Vlasmarkt Walensin- gel Wijngaardstraat Zandstraat. J. W. Goedbloed. Loskade 29. J. IJsselstein, Heerengracht 118. Wijk V: Achtersingel Beenhouwerssingel Blauwedijk Gortstraat Gravenstraat Hoogstraat Huidevcttersgang Kalvermarkt Kattegat Kerspel Koestraat Korte Geere Kousteensche dijk Lange Geere Langeviele Nieuwe Haven Papenstraat Pottenbakkerssingel Pottenmarkt Rooster- straat Schoorsteenvegerssingel Sleepers gang Stadsschuur Teerpakhuizenstraat Varkensmarkt Vlissingsche Bolwerk Vlis- singsche Singel Vlissingschestraat Vlis- singsch Wagenplein Winterstraat. B. J. van den Berg, Stationsstraat 4. L. de Jonge, Nadorstweg 21. Wijk VIAbdij Balans Bellinkstraat Bierkaai Groenmarkt Heerenstraat Houtkaai Kapoenstraat Kleine Heeren straat Koorkerkhof Korte Burg Korte Delft Korte Giststraat Lange Burg Lan ge Delft Londensche Kaai Nieuwe Kerk straat Nieuwstraat Oude Kerkstraat Reigerstraat Segeerstraat St. Jansgang St. Janstraat St. Pieterstraat Stroopoort Turfkaai Vischmarkt Wal Zusterstraat. C. Boucherie, Seisweg 61. A. U. Ie Cointre, Stationstraat 5. Sectie II. Cand. J. ROOK. Wijk VII, VIII, IX, X, XI en XII. Wijk VIIAchter het Hofplein Bagijnhof Bleek Blindenhoek Bogardstraat Bree Burgemeester Takstraat Cellebroershof Haringplaats Hofplein Koningstraat Korte Noordstraat Lange Noordstraat La- tijnsche Schoolstraat Lombardstraat Pluim- straat Rozemarijnstraat Wagenaarstraat Zuidsingel. J. Duijvekot, Simpelhuisstraat 2. P. B. Tazelaar, Brakstraat 32. Wijk VIIIDam Dwarskaai Isabella- gang Kinderdijk Koepoortstraat Koren dijk Kuiperspoort Lange Giststraat Maisbaai Molstraat Pauwpoort Punt Rotterdamsche Kaai Rouaansche Kaai Schuddebeursstraat Spanjaardstraat Spui straat Suikerpoort. L. Adriaanse, Seissingel 24. C. W. van der Kuip, Wal 49. Wijk IX Brakstraat Breestraat Dam poortstraat Dwarsstraat van Epenpark Ganzengang Glazenkaststraat Havendijk Havenstraat Jasmijnstraat Kleine Werf- straat Kraanstraatje Laan van Nieuwen- hoven Lazarijstraat Leliestraat Mei doornlaan Molenstraat Nadorstweg Nadorststraat Oostkerkplein Oostkerk straat Park van Nieuwenhoven Parklaan Puntpoortstraat Pijpstraat Rozendwars straat Rozenstraat Schuitvlotstraat Sin gelstraat Smidsbolwerk Verwerijstraat Veersche Singel vanaf No. 94. J. F. H. Heuseveldt, Noordweg 70. J. W. van Swigchem, Dwarskaai 18. Wijk X Hoogelandsche wegje Noordsin gel Noordweg. P. Loof, Julianastraat 3. D. H. Loodewijk, Lange Noordstraat 31. Wijk XI't Bijltje Emmastraat Hendrik straat Jacob Catsstraat Julianastraat Karelsgang Lageweg Oud Arnemuidsch Voetpad Oude Veersche weg Schellach Veersche pad Veersche Singel tot No. 94 Veersche weg Wilhelminastraat Zacharias Jansenstraat. P. J. de Jonge Noordweg 38. Chr. Suurmond, Noordweg 145. Wijk XIIDokstraat Eigenhaardstraat Goesche Korenmarkt Kanaalweg Loskade Nieuw- en St. Jocsland Nieuwe Poort straat Nieuwlandsche weg Olikot Oude Vlissingsche Weg Oude Werfstraat Rus- tenburgsch Voetpad Schroeweg Segeers- weg Stationstraat Torenweg Westelijk Oude Havendijk Zaagmolendijk Zaagmo lenpolder. J. Labruyère, Begraafplaats. L. J. Vroon, Zuidsingel 82. Jeugdouderlingen P. van Sluijs, Noordsingel 36. T. Winter, Singelstraat 8. Ouderling voor de Militairen J. S. Hoek, Veer sche Singel 198. B. H. LAVOOIJ, Scriba. Noordsingel 22. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Schoolzending. Met hartelijken dank daarvoor ont vangen, van de Chr. School te Koudekerke (hoofd de heer J. C. Ruitenbeek) 10.en uit Vlissingen door Mej. I. Fros 24.55. Ds. HEIJ. Serooskerke. Zondag j.l. gevonden in de collecte 10.voor de kerktelefoon van Bart Sinke 300 halve centen voor de Zending. Met dank. DE BOEKHOUDER. ZENDING Stt. Laurens. Met dank ontvangen uit de Zendings busjes van Jan de Bree 2.46 van Hendrik Hille- brand 2.45 van Ko Janse 4.48 van Jaap Ricmens 3.62 van Piet Sanderse 2.75. Samen 15.76. Namens de Commissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. Middelburg. Ontvangen door tusschenkomst van br. Volmer 2.50 en 0.50 van br. van Dijk van H. 5.kinderen school Gravenstraat 1 partij zilverpapier. Namens de Commissie mijn dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte f 1.50 van een zuster, die niet ter kerk kan komen, waarvan 1.voor de Kerk en 0.50 voor de Armen. Tevens een bedrag van 22.50 en 15.zijn de de jaarlijksche bijdragen resp. van de fam. L. en G. voor Kerk en Eeredienst. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. VEREENIGINGSLEVEN. St. Laurens. Woensdagavond j.l. werd alhier op gericht een Geref. Vrouwenvereeniging met aanvan kelijk 20 leden. Tot Bestuursleden werden gekozen de dames W. J. Jansenvan Kesselen, J. Koeijers Bustaan, C. HillebrandMeliefste, J. C. Davidse Barentsen en L. FlipseDees. De Gere/. M.V. Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 26 Januari. Gel. Bel. Art. 3. No. 17. „Van het geschreven woord Gods" door Saar Hillebrand. M. O. Cinet v. d. Hofstede. Poëzie Bets Sanderse. Geref. Meisjesvergadering BlandinaKoudekerke. B. Gesch. „Jerobeam" door Jaantje Dekker. Kerkgesch. Luther" II door Kaatje Vader. VoordrachtJannetje de Bree. Geref. M.V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Gel. Bel. Art. 26 door L. Wielemaker Kd. Kerkgesch. „Karei de Groote" door J. Filius. Memorisatie M. Harpe. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling 1. Bespreking voor 't jaarfeest. Afdeeling II. Repeteeren voor het jaarfeest. Afdeeling III A. Repeteeren voor het jaarfeest. Afdeeling III B. Repeteeren voor 't jaarfeest met „Nunia" afd. lila. Geref. Mcisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. N. T. „Het Koninkrijk der hemelen" (No. 30 v. d. 18e jaarg.) door Catrien Wattel. A. R. „De volksvertegenwoordiging" (No. 7 v. d. 18e jaarg.) door Eef den Boeft. Bijdrage Jaantje Geldof. Geref. Mcisjesvereeniging MeisjesplichtM'burg. N. T. „Het Koninkrijk der hemelen", 18e jaarg. No. 30 door F. Pouwelse. Geref. Meisjesver. „Meisjesvreugd". Middelburg. O. T. „Absalom" (16e jaarg. no. 30) door Paulien Ingelse. Vad. Gesch. „De Patriottentijd" (19e j. no. 8) door Toos Dekker. Bijdrage Koos Dronkers. De J.V. op G.G. ,£pr. 833a" te St. Laurens vergadert Zondag 22 Januari, 's avonds 7 uur. G. B. 32. „Van de orde en discipline of tucht der Kerk" door vr. L. Davidse. V. G. 19. „Staatsgezinden en Prinsgezinden" door vr. S. Simonse. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling I. B. G. les 142. „De bezeten jongen Marcus 9: 14- 29 door vr. Leijnse. V. G. Les 11„Het rijsje wordt een boom door vr. de Schipper. Afdeeling III. Vergadert elke Donderdagavond van 78 uur in de consistorie der Noorderkerk. Bijb. Gesch. „Gij zijt de Christusdoor vr. B. Davidse. Vad. Gesch. door den leider. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. Vergadert Zondagav. 8.30 uur consistorie Noorderkerk A.R. II 33. „Publieke eerbaarheid", J. Goedbloed. V. G. 2. „Op den drempel der Middeleeuwen", A. Timmermans. Varia J. Kabboord. J. V. op G. G. „Sola'Fide" vergadert Donderdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. N. T. Schets I. „Belofte en vervulling" door vr. M. J. Verspoor. A. R. Art. 9. „Volksinvloed ten kwade", J. Looise. Varia door vr. P. Wisse. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. 15. „Genezing van de bezetenen" I, H. Krijger A.R. 22. „Ons A.R. program", A. H. Verstraten. V. G. 2. „Op den drempel der Middeleeuwen", vr. Timmermans. VariaJ. Kabboord. Huishoudelijke zaken. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 JANUARI 1939. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte Hulpbehoevende Kerken in Nederland. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren 2 uur Cand. J. Rook 6 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Noorderkerk 9.30 uur Cand. J. Rook 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 en 2 uur Cand. B. Jongeling te Rotterdam. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. A. Koning Voorber. H. Av. 2 uur Leesdienst Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Leesdienst Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. A. Koning Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. J. F. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30. 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Cand. den Boer te Zierikzee. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldingc 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 u. Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Cand. W. H. J. den Boer te Goes. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3