OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. UIT DE PERS. PREDIKBEURTEN. worden den Zondag ten behoeve van dezulken op te offeren. Het comité verzoekt allereerst steun van hen, die den Zondag als den dag des Heeren willen vieren maar ook van hen, die dien dag uit sociaal oogpunt als een onmisbaren schakel beschouwen in een goed geordende sa menleving. Het comité is gevormd uit verschil lende vakbonden, aangesloten bij het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland. Adres van het secretariaat is Sibergstraat 21 te Den Haag. K. B. S. Classis Middelburg. Coetus D.V. Maandag 9 Januari a.s. 10 uur. AGENDUM vergadering der Classis Zie- rikzee van Gereformeerde Kerken D V. op 11 Januari 1939, St. Domusstraat, Zierikzee. Aanvang kwart vóór tien. 1. Opening door de roepende kerk van Wisse - kerke. 2. Nazien der credentialen door Scharendijke. 3. Constitueeren der vergadering. Moderamen: Ds. J. P. Unger, PraesesDs. A. J. van Sluijs, Assessor Ds. J. M. Mulder, Scriba. 4. Vaststellen der notulen. 5. Peremptoir examen van Cand. H. Venema. Exegese O.T. Hosea 2, Jesaja 41. Exegese N.T. Joh. Ev. 2 en 3. 6. Ingekomen Stukken. 7. Instructies. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11. Algemeene rondvraag. 12. Vaststellen van het persverslag. 13. Aanwijzing van de roepende kerk en tijd der volgende vergadering. 14. Sluiting. Namens de roepende kerk van Wissekerke, A. A. OOSTENBRINK, Praeses. J. BOOT, Scriba. Middelburg. De Diaconie der Gereformeerde Kerk van Middelburg bericht hiermede, dat Wijk no. 1 van br. J. J. Dronkers is overge dragen aan br. L. A. Tange, Domburgsch Schuit- vlot 17. Wijk no. 4 van br. P. Ton is overgedragen aan br. P. Izeboud, Noordsingel 102. Wijk no. 9 van br. M. B. Fanoy is overge dragen aan br. A. de Kam, Veersche weg 60. Wijk no. 13 van br. I. Vereist is overgedragen aan br. J. Terpstra, Dam 8. De Diaconie voornoemd, I. DE WOLFF, Secretaris. L. JANSE, Voorzitter. Toja Tirta door M. van der Hilst. H. A. van Bottenburg N.V., Amsterdam. Dit is een Zendindgsboek. Of beter nog een boek over een Baliër. We komen hier in aan raking met de problemen der Zending. En hierom is dit boek van belang het stelt ons voor onze roeping. Het verhaal is pakkend, en toch niet overdreven. Het laat ons zien, dat het heilige water (Toja Tirta) alleen te vinden is bij Hem, die voor zondaren in de wereld kwam. De zonde tegen den Heiligen Geest door Dr. A. D. R. Polman. Bosch en Keuning, Baarn. Er zijn heel wat dwaze fantasiën in omloop over de zonde tegen den Heiligen Geest. Dit boekje kan veel goed doen. We hopen, dat velen het lezen zullen. Het eigendom des Heeren. Korte ver klaring van den Heildelbergschen Cate chismus door Ds J. G. Feenstra. Kok, Kampen. Ds Feenstra heeft de gave om zuiver en toch beknopt de Gereformeerde waarheden te formu leeren. Hij is kenner van onze Dogmatiek als weinig anderen. En zoo heeft hij ook dit werk geschreven. Och zeker... het is waar, hier en daar zou men het anders gezegd en gewild heb ben, b.v. wat breeder. Maar het is een zeer ge slaagd werk als geheel en we zijn blijde, dat zoo ook door dezen auteur wordt meegewerkt, zooals hij reeds lang deed in de Wachter aan het popu- lariseeren van de Gereformeerde waarheid. In de Serie Kerk en wereld kwam uit ook bij Komk, Kampen „Jezus geboden en de samenle ving" door Dr N. H. Ridderbos. 'n Boekje, dat velen zal interesseeren. Duidelijk en vlot geschreven. Blijdschap in God, Ds W. A. Wiersinga. Ds Wiersinga heeft de gave de dingen fijn te zeggen. Dat blijkt uit dit boekje. Het is goed dit werk te lezen. De wereld en wij, Ds H. Veldkamp. Scherp bepaalt Ds Veldkamp in dit werkje onze plaats in de wereld. In iedere Zeeuwsche woning moest dit werkje zoo nu en dan eens gelezen worden. Het kindergebed, Ds J. Overduin. Leerrijk. Warm en nuttig boekje. Gaarne aan bevolen. De Sacramenten, Dr. J. C. Cremer. Duidelijk en leerrijk. Toch in orde, Jo Ypma. Kok, Kampen. Dit boek is een meisjesboek. Het is frisch ge schreven. Het bevat spanning. Het laat zien, hoe we in gehoorzaamheid aan God Hem dienen moeten. A. H. OUSSOREN. Een Jubileumnummer van „De Wandelaar", Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te La ren (N.-H.) verscheen het December-nummer van „De Wandelaar". Dit is een „Winternum mer". Bovendien werd met dit nummer de tiende jaargang voltooid. Voor redactie en uitgever twee redenen om met iets heel bijzonders voor den dag te komen. De vrienden van het tijdschrift lieten zich niet onbetuigd. Dr. Joh. H. van Burkom, Prof. R. Casimir, Dr. J. H. Gunning J.Hzn., Mr. Roel Houwink, Dr. J. A. van Steijn, Mr. P. G. van Tienhoven, Dr. Jac. P. Thijsse en Dr. W. de Vlugt complimenteeren de leiders van het tijd schrift met hun werk en met de bereikte resul taten. Dr. A. Scheygrond draagt een artikel bij over „het landschap om Gouda in den loop der eeuwen". Foto's van B. Swanenburg verduide lijken en verluchten deze gedegen studie. Van W. J. Kossen is er een biologische roman gewijd aan „Pootman de ruzieschopper", die leefde tus- schen de steenen onder een vlierstruik in een hoekje van den tuin. Krabbels van A. van Voorn brengen „pootman" in beeld. B. Stoffel schrijft over het landgoed „De Pol" te Wilp en S. Ham burger over St. Hubertus. Verder „de korte wan deling", de natuurkroniek, gedichten, teekenin- gen etc. benevens de vaste rubrieken gewijd aan fotografeeren, de honden, de kamerplanten, de tuinwerkzaamheden, de puzzle etc. Het 64 blad zijden tellende kwistig geïllustreerde nummer werd gestoken in een speciaal daarvoor door Rein Stuurman ontworpen omslag. In het bovenstaande releveeren we iets uit den inhoud. HEIJ. EMIGRATIE NAAR CANADA. Van een oud gemeentelid, dat voor eenigen tijd naar Canada is vertrokken, ontvingen we onderstaand stukje met de vraag, dat in de Kerk bode te willen opnemen. De schrijver heeft zoo meldt hij in een be geleidend schrijven zijn ervaringen gemaakt bij zijn vertrek naar en vestiging in Canada, en wil daar gaarne anderen mede van dienst zijn. Het is hier niet gemakkelijk voor onze jonge boeren, een eigen loonend bedrijf machtig te worden, en in Canada is daarvoor blijkens den schrijver die mogelijk nog wel en daarom meende ik goed te doen het stukje op te nemen. Bedoelde broeder schrijft „Nu het emigratie vraagstuk zich naar den voorgrond dringt, is het voor ons als Gerefor meerden, roeping en plicht daarin een woordje mee te spreken. Vooral nu er dezen winter hoogstwaarschijnlijk nog al eens gesproken zal worden over emigratie naar Canada. Wanneer wij onze stem ook laten hooren kan voorkomen worden, dat onze menschen op ver keerde plaatsen aankomen, waar geen kerkelijke samenleving is, en ook geen kans bestaat er ooit een kerkelijke samenleving te krijgen. Hoevelen zijn er niet al gevallen, die in ver keerde kringen terecht gekomen zijn. Is de tijd ooit rijp geweest voor emigratie, dan zeker deze tijd wel. Indien ons eigen land ons niet allen dragen kan, waarom zullen we dan niet van elkaar scheiden, zooals Abraham en Lot zich van elkaar gescheiden hebben. Het is of God ons toeroept in dezen tijd met al z'n wetten in het binnenland, en verwarde toe standen in het buitenland, bewoont de aarde, daar, waar nog plaats en vrede is, en waar men met elkander niet behoeft te twisten over een stukje grond. En dan moeten we ook de stoffelijke dingen onder oogen zien. De regeering stelt den eisch van 1000 en deze heeft men ook zeker wel noodig om hier op gang te komen, en een behoorlijk bestaan te vinden, en dan is nog alle begin moeilijk. Ieder deelt niet in het voorrecht van meer geld, maar men deelt ook niet altijd in het voorrecht van een even geschikte plaats. Maar desondanks bestaat hier de mogelijkheid om aardig vooruit te komen, want, waar een wil is, daar is ook een weg. Wij zien het van hen die ons voorgegaan zijn, dat er onder Gods zegen veel te bereiken is. Ik raad ieder, die er over denkt, om er niet roekeloos op in te slaan. Waar men vandaan gaat, laat men wat en hier vindt men wat te meer we gelooven naar Gods Woord, dat het einde aller dingen nadert en daarom zal het leven er niet gemakkelijker op worden. Wie inlichtingen begeert kan zich wenden tot ondergeteekende. J. C. BRIENEN, Houston B.C., Canada. (Geref. Kerkbl. N. Brab. en L.) VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. LINNENKAST-COMITÉ VOOR MAGELANG. PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van 't Zendings- Comité te Roermond 7.50, gez. door Ds. Pontier, van Mevr. S. te Kapelle 2.50, van de Vrouwenver. te Oostkapelle 6.56, van Geref. Kerk Heinkenszand 2.50. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie Koudekerke. Gironummer 169757 Ds. A. C. Heij, Koudekerke. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt 33, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Bogardstraat, koster Noorderkerk, Middelburg Sc hooi zending. Met vriendelijken dank ontvangen uit het busje der Chr. School te Lewedorp (hoofd de heer M. Fraanje) 2.10. Ds. HEIJ. Serooskerke. Op den Oudejaarsdag werd door mij onder veel dank ontvangen van een zuster 1.voor het tekort kerktelefoon. Op den Nieuwjaarsdag ging een gelukwensch van een andere zuster vergezeld van 2.voor hetzelfde doel. Voorts ontving ik van een broeder 25.ter vrije beschikking, door mij aldus verdeeld, 5.Kerk, 5.Diaconie, 5.Zen ding, 5.arbeid militairen, 5.tekort kerktele foon. Hartelijk dank W. F. M. LINDEBOOM. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte voor de Wintercollecte 1.en 2.50. Voorts ont vangen voor hetzelfde doel aan nagekomen giften 26.50, waardoor het bedrag van verleden jaar is overschreden. Tenslotte ontvangen voor de Diaconie een gift van br. D. van 0.50. Namens brs Diakenen hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het busje van broeder van Dijk 1.74 familie S. 0.81 familie W. 1. door tusschenkomst van br. Volmer 1.Catechisa tiebussen 34.45. Voor al deze giften namens de Commissie mijn dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Middelburg. Getelde collecten Collecte Zending onder de Joden 155.15 Collecte voor de Kerk 135.68 Kerkbussen 80.05 Catechisatiebussen 40.39 Door tusschenkomst van br. J. J. Ornee in dank ontvangen 28.35 voor gebruik Hofpleinkerk door „Soli Deo Gloria" op 15 December 1938. De Boekhouder der kerk, A. DE POORTE. VEREENIGINGSLEVEN. DIACONAAL HULPBETOON. A.s. Maandag 9 Januari hoopt deze Vereeniging haar werkzaamheden te hervatten. Middelburg. Naar blijkt uit een in dit nummer voorkomende advertentie, hervat de Christelijke Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" a.s. Woensdag haar repetities- Het laatste optreden van de reeds 41 jaar bestaande Vereeniging, ligt nog versch in het geheu gen en hetgeen geboden werd is door de talrijke aan wezigen op hoogen prijs gesteld. De kunstredacteur van De Zeeuw schreef o.m. „Gezien het groote suc- „ces, dat Soli met deze uitvoering heeft gehad, kan „zeker vaker op een dergelijke uitvoering in de kerk „worden gerekend". Zeer zeker komt een muziekstuk van het karakter als dit Weihnachtsoratorium in een gewijde omgeving goed tot zijn recht. Het spreekt meer tot de harten der luisterenden. Het is verheugend, dat Soli alle krachten inspant om de kunst in kerkelijke kringen naar voren te bren gen en daardoor de plaats in te nemen die een derge lijke Vereeniging behoort te bezetten. Wil zij dit ten volle bereiken, dan is medewerking van alle personen, vooral jongelieden, zeker noodig en wil ik een ieder die aan dit schoone doel zijn krachten wil geven, gaarne opwekken tot daadwerke- lijken steun. Middelburg. De Meisjesver. „Doet wel aan allen, enz." hoopt Maandag 9 Januari haar vergadering weer te houden. (Nieuwe leden hartelijk welkom.) Gere/. Meisjesvergadering „Blandina"Koudekerke. Bijb. Gesch. „De scheuring des rijks" door Leida Blaasse. Vad. Gesch. „De oudste bewoners", Keetjes de Buck VoordrachtCoba Aarnoutse. De Gere/. M. V. „Het ontluikend leven" te St.-Laurens vergadert D.X. Zondag 8 Januari 1939. Gew. Gesch. „De twaalfjarige Jezus in de tempel" door M. de Visser. Zie blad April. VoordrachtB. Christiaanse. De Gere/. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 12 Januari. O. T. Schets 26. „Aaron en Mozes' dood" door Mien Poppe. Vad. Gesch. Schets 16. „Strijd tusschen Regenten en Maurits" door A. de Buck. Bijdrage L. Tramper. Gere/. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. O. T. „Het Anti-Theocratisch-Koningschap" (No. 21 v. d. 16e jaarg.), Francien Rooze. Vad. Gesch. „Iets over ons land in de Middel eeuwen" (No. 43 v. d. 16e jaarg.). Bijdrage Jo Wattez. Gere/. Meisjesvereeniging MeisjesplichtM'burg. Vergadering op 12 Januari. „Kanonieke boeken der H. S.", No. 19, 18e' jaarg. door Cor Geldof. Na de pauze Vrije werkzaamheden. Gere/. Meisjesver. „Meisjesvreugd". Middelburg. O. T. David als Koning" (B. en B. 16e j. no. 25) door Jo de Boks. Letterkunde. Bespreking van „Roeland Westwout" van Dilt Kramer (18e j. no. 45) door Gré Janse de Jonge. Bijdrage Ettje Loodewijk. GereJ. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. B. G. „Het eerste wonder", Joh. 2 112 door Neel- tje Goedbloed. Na de pauze bespreking voor het jaarfeest. J. V. op G. G. Sola-Fidevergadert Donderdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. G. B. „De Kanonieke boeken der H. S." door Ver spoor. M. O. Art. 18. „Het loon der werklieden" door P. Vader. Varia door vriend Izeboud. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". G. B. 26. „Van de eenige voorbidding Christi" door vr. J. Puype. V. G. 28. „Een nieuwe geest" door vr. L. Cornelisse J. V. „Dr. Lützen Wagenaar". Middelburg. Zondag 8 Januari 1939. G. B. 12. „Schepping aller dingen", vr. Tj. Loode wijk. Ethiek of Zending, vr. J. Geldof. Gereformeerde Knapenvergadering SamuêlM'burg. Afdecling I. Vergadert 7 Januari. B. G. Les 137. „Het brood des levens", Joh. 6 vers 22 tot 71 door vr. G. Kögeler. V. G. Les 10. „Het rijsje wordt een boom" door vr. W. Poppe. Afdeeling 111. Bijb. Gesch. „De Kananeesche vrouw" door vr. A. Adriaanse. Vad. Gesch. „Het rijsje wordt een boom" door vr. A. Graafhuis. De J. V. op G. G. „Spr. 8 33a" te St. Laurens vergadert Zondag 8 Januari 's avonds 7 uur. S. S. Onderw. 38. „Het Teocratisch Koningschap" door vr. J. Boon. Zending. „Paulus' werkmethode" door vr. J. Gide- onse Jbz. Varia door vr. S. Simonse. ZONDAG 8 JANUARI 1939. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. Koning 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. H. J. Riphagen Woensdag 2.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. H. J. Riphagen te Schoonebeek. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arneniuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. H. J. Riphagen Grijpskerke 9.30 en 2 uur Cand. H. J. Swierts Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Cand. Pijlman te Vlissingen. Vee re 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Smitt Bevestiging van Ambtsdragers. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. K. Oussoren Emer. pred. te Den Haag. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. J. F. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. A. Oostenbrink Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Cand. den Boer te Zierikzee. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. E. Mobach te Numansdorp. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 10 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. de Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 cn 2 uur Ds. A. Schecle Kruiningcn 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Voorber. H. Av. Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok. NAGEKOMEN ADVERTENTIËN De Heer en Mevrouw LINDEBOOM VAN DER BRUGGE zeggen, onder we- derkeerige heilbede, hartelijk dank voor al de gelukwenschen bij de jaarwisseling ontvangen. Serooskerke (W.), 6 Januari 1938.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1939 | | pagina 3