BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN* VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 10 Aug. 1938 Afwezig wegens vacantie Ds. A. Koning. De Vice-Voorzitter br. P. Boon opent de ver gadering op gebruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken Schrijven van Ds. A. Koning uit Woerden, waarin Z.Eerw. mededeelt, een prettige vacantie te genieten en de huisgenooten in goeden wel stand verkeeren. Dit schrijven zal door den Scriba worden beantwoord. b. Een schrijven van den Secretaris van de Orgelcommissie. Rapporten a. Ziekenbezoek. De brs ouder lingen doen verslag van afgelegde bezoeken. b. Een mededeeling van de Oudercommissie, betreffende de kleine M. V. In verband hiermede zullen de ouders worden uitgenoodigd op een vergadering op 17 Augustus a.s. Diaconale zaken. De brs diakenen doen ver slag van hun arbeid. Andere zaken worden ge regeld. Mededeelingen. De Voorzitter doet namens de Commissie van Beheer eenige mededeelingen. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Ingekomen met attestatie vanAxel, Jan Da- vidse en gezin, Pijpstraat 3 Bergen op Zoom, Pieter Tilroe en gezin, Koudek. weg D 104 Breda, Anthonia J. Klap, Zaagmolenpolder 3 Koudekerke, Elizabeth de Feijter, Seissingel 100; Cornelia Huijsman, Dam 30 St. Laurens, Neel- tje Hollebrandse, Noordsingel 148 Oostkapelle, Pieter de Kam en echtgenoote, Oude Veersche Weg 25 Elisabeth Vader, Dam 6 O. en W. Souburg, Lena C. A. Everaars, Bogardstraat 14; Maria P. de Vos, Middelb. Wegje 4 Utrecht, Maatje Steketee, Blauwedijk 33 Veere, Corne- lis van Slooten, Breestraat E 54 Pieter van Sorgen, Nieuwstraat 12 Vlissingen, Neeltje J. W. GrootjansBrasser, Nieuwe Haven 47 Janna MeeuwseJobse, Lambrechtstraat 7 Cor nelia Stroo, Heerengracht 104 Zwolle, Jan Rook, Lange Noordstraat 49. Ingekomen met doopattest vanGoes, Jacoba Beekmanden Toonder, Catharina den Toon der, L. Noordstraat 58 Grijpskerke, Leuntje Louwerse, Langedelft 14 St. Laurens, Jacobus Wattel, Spanjaardstraat 33 Meliskerke, Corne- lis Clarisse, Breeweg C 54 Leuntje J. Dinge- manse, O. Vliss. Weg 71 Oegstgeest, Johannes de Troye, Breestraat 73 Oostkapelle, Cornelis Wondergem, O. Veersche Weg 25 O. en W. Souburg, Jozias de Groot, Segeersweg 14 Ca tharina Schout, Zaagmolenpolder 3. GehuwdGerrit van Dalen en Magchelina H. van den Berge, Klein Vlaanderen 75 Klaas Ton en Maatje Wattel, Lage Weg E 217 Pieter Cornelisse en Wilhelmina Wissel, Julianastraat 13 Jan Wattel en Willemina Glas, Koningstraat 10 Jacob van Ouwerkerk en Anna J. Joosse aan boord „Johanna Maria". Gedoopt: Johanna P. Aarnoutse, O. Werf- straat 21 Jacobus J. van Aartsen, Noordweg 59 Jacobus Adriaanse, Seissingel 24 Anna J. P. Anderiesse, Jodengang 24 Krijn den Boer* Segeerstraat 43 Johannes W. Boone, N. Vliss. Weg E 157 Geertruida H. Bosselaar, Span jaardstraat 39 Gerhard F. Deegens, Achter 't Hofplein 21 Matty A. Dourleijn, Leliestraat 11 Kees B. Geertse, St. Pieterstraat 54 Jan Goed- bloed, Veersche Singel 30 Johannes P. Huis- zoon, Vliss. Wagenplein 22 Catharina A. van Kamer, Veersche Weg 173 Adriana L. Kerk- hove, Lazerijstraat 6 Johanna Looise, Middelb. Wegje 6 Johanna C. Looise, KI. Werfstraat 8 Vrouw Pronk kwam de samenkomst te voren regelen. Ze wilde niet hebben, dat vrouw Van Duin zich vermoeide. Zij wist nu wel, hoe het moest en vrouw Van Duin moest maar rustig in haar stoel blijven zitten. Alles werd uit de kamer gehaald, wat er niet dringend in moest blijven. De tafel, de kast, zelfs alle bloempotten, niets bleef op zijn plaats. Het zou vrouw Van Duin in ieder ander geval aan het hart gegaan zijn, wanneer anderen zóó met haar boeltje sleepten, maar nu zag ze het allemaal glimlachend aan en mompelde telkens „Het is voor de Heere, daar heb ik alles voor over Net als in de kerk werden er van muur tot muur stoelen op rijen gezet. Vijf rijen konden er staan, elke rij negen stoelen lang. „Dat zijn er vijf en veertig", telde Van Duin. En dat was genoeg. Meer zouden er niet komen. Hij had nooit gedacht, dat er zooveel menschen in zijn kamer konden. Een half uur voor den aanvangstijd kwamen er al menschen binnen, en Van Duin keek ver wonderd op, toen hij ook Jansen en zijn vrouw en vlak daarachter De Jong met zijn vrouw zag binnenkomen. Dié had hij hier niet verwacht. „Ik hoorde het gisteravond van Van den Berg, toen ik me liet scheren", verklaarde Jansen. „Ik zeg tege m'n vrouw, daar gaan we naar toe. Het is lang geleje, datte we is uit een zuivere bron hebbe magge drinke. En toen heb ik De Jong en z'n vrouw meteen ook maar meegebracht." ,,'t Is best m-m-mensche", knikte Van Duin. „Z-z-zoolang d'r plaats is in mijn huis, benne ze allemaal w-w-welkom." Maar het bleef maar loopen. In een kwartier waren alle stoelen bezet. Toen werd het smalle gangetje vol gezet. Van der Lugt en Heyer haal den ze bij hun eigen thuis. En toen het gangetje vol was, werd er plaats gemaakt in de schoen makerswerkplaats. Vrouw Groen zat op den driepoot van Van Duin en de lange Gerrit Hoo- genraad slingerde zijn lange beenen over het kleine toonbankje, een paar half afgewerkte schoenen op zij schuivend. En toen ook het werk plaatsje overvol was, werd raad geschaft in het keukentje, waar er ook nog een stuk of zes be zoekers konden ondergebracht worden. Maar toen was het ook afgeloopen. Er waren nog wel meer belangstellenden, maar er was geen ruimte meer. Dus gingen ze maar weer naar huis met de belofte van Kees Vink, dat er den volgenden keer naar een grootere localiteit zou worden uitgezien. Toen riep Kees Vink met groote stem „Broe ders en zusters, als ik zóó spreek, kenne jullie Pieter C. Maas, O. Vliss. Weg 71 Eugenie G. Moelker, Koudek. Weg D 153 Adriaan Tis- sink, Gravenstraat 94 Jacob J. van Tuinen, Pen- ninghoeksingel 31 Cornelis P. van Veen, Gort straat 66 Neeltje A. Vermeulen, Havendijk 29. Vertrokken met attestatie naarDordrecht, Grietje Wiegel, Langeviele 76 Ermelo, Sara Postuma, Heerengracht 104 Goes, Wilke A. Verbeek en gezin, Bagijnhof 30 's-Gravenhage, Theodora J. W. Heuseveldt, Heerengracht 42 Heerlen, Johanna M. Schroevers, Gasthuis Kou dekerke, Jan J. Gideonse, Schroeweg 34 Eliza beth Maas, Dam 62 Laurens Schout en gezin, Zusterstraat 23 Krabbendijke, Jozina L. Floris- se, Dam 52 Oostkapelle, Aagje v. d. Guchte, Noordweg 93 O. en W. Souburg, Cornelia Vreeke, Langedelft 65 Tholen, Anthonie Corne- lissen en gezin, Veersche Singel 222 Utrecht, Jan W. P. de Jonge, Augustijnenstraat 8 Lein- tje E. de Poorte, Gasthuis Vlissingen, Pieter- nella W. Ruytenburg, Zuidsingel 68. Vertrokken met doopattest naarBergen op Zoom, Leunis Barentsen, Veersche Weg 2 Koudekerke, Dina Willeboordse, Noordweg 130 Leiden, Willem T. Laman, Gortstraat 71 Oostkapelle, Levina Willeboordse, Dam 30 Veere, Cornelia Leijnse, Nieuwstraat 17 Vlis singen, Adriaan J. Barentsen, Havendijk 5 Zon- nemaire, Johan A. Bunschoten, Penninghoeksin- gel. Overleden Gijsbert Branderhorst, Pottenbak kerssingel 4 Sara E. Dourleijn, Molenwater 117; Wed. A. GeldofAdriaanse, Penninghoeksingel 5 Frans den Herder, Latijnsche Schoolstraat 15; Daniël en Johannes den Hollander, Jacob Cats- straat 7 Tohannes M. HuiszoonAbrahamse, Breeweg D 226Gerard Jacobse, Rusthuis Abraham Jobse, Penninghoeksingel 89 Elizabeth KlapMaas, Zaagmolenpolder 3 Jacob M. Tim merman en Johanna M. J. TimmermansLange- jan, Noordweg 93. Verhuisd J. de Boks van Nadorstweg 43 naar Kortedelft 2 P. Bouman van Heerengracht naar Veersche Singel 262 S. van Dis van Langeviele- singel E 75 naar Noordweg 17 M. Fernhout van Groenmarkt naar Dam 6 J. Grootjans van Arn. Voetpad naar Nieuwe Haven 47 Wed. W. P. de JongeBruggeman van Augustijnen straat 8 naar Noordplein 1 Mej. L. Joosse van Breestraat 15 naar Langevielesingel E 12 Wed. JoziasseKoppejan van Volderijlaagte 13 naar Seissingel 26J. Meeuwse van Noordweg 13 naar Lambrechtstraat 7 Wed. I. Midavaine Wielemaker van Koudek. Weg D 24 naar Bree weg D 173 L. J. Petiet van Bagijnhof naar N. Vliss. Weg E 168 Mej. E. Pundke van Hee rengracht 15 naar Rusthuis Mej. M. Remijn van Schuitvlotstraat 23 naar Rusthuis C. H. Schutte van Spanjaardstraat 50 naar Segeersingel 24 A. Vlieger van Lange Giststraat naar Klein Vlaan deren 58 S. Westerterp van Walensingel 1 naar Heerengracht 122 Familie Zoeter van O. Vliss. Weg naar Molenstraat 3. De dageraad komt door H. Veldkamp. Uitg. F. Wever N.V., Franeker. Door den exegetischen arbeid onzer Gerefor meerde hoogleeraren is in de laatste jaren menig bijbelboek, dat voor de meeste lezers heel veel duisterheden bevat, als geopend. Voor de „Korte Verklaring" kunnen we niet dankbaar genoeg zijn. Toch is niet overbodig, dat de vrucht van dien arbeid nog korter bij ons eenvoudige volk wordt gebracht. Dat doet Ds. Veldkamp van Sneek in het hier- me dan verstaan „En ofschreeuwde Gerrit Hoogenraad uit de werkplaats, „zien kenne we je niet, maar je hooren wel „Late we dan zinge van pesalm honderd en negentien, het derde vers. Ik herzeg van pesalm honderd en negentien en daarvan het derde vers: „Och schonk Gij mij de hulp van uwen Geest Mocht die mij op mijn paan ten leidsman strekken! 'k Hield dan uw wet, dan leefde ik onbevreesd Dan zou geen schaamt mijn aangezicht bedekken. Wanneer ik steeds opmerkzaam waar' geweest, Hoe uw geboön mij tot uw Liefde wekken." Het klonk wonderlijk die zang van al die men schen in die te kleine ruimte. Het vers was ook te laag ingezet, zoodat het laatste gedeelte er brommerig uitkwam, ook klonk het wat valsch, doordat Gerrit Hoogenraad niet goed naar de leiding van Kees Vink luisterde en wat vlugger zong dan de rest en het gedeelte, dat bij hem in de werkplaats zat, met hem meeging, zoodat het een beetje begon te lijken op een canonzang. Maar dat was alles bijzaak. De menschen zelf hadden er geen erg in, dat hun zang niet in elk opzicht voldeed aan de regelen der kunst. De woorden kenden ze en die zongen ze misschien ieder op eigen wijs, maar met hun heele ziel. Hier was een hongerig volk, dat diep doordrongen was van eigen onwaardigheid en ellendigheid en zon de, maar dat intuïtief voelde, dat er genade was voor den mensch, die zijn hulp van God ver wachtte en zijn Geest ten leidsman vroeg. Na een kort gebed las Vink den tweeden psalm en nam tot tekst de woorden uit dezen psalm „Ik toch, heb mijnen Koning gezalfd over Sion, den berg mijner heiligheid". En in de verklaring van deze woorden legde hij het geheele kerkelijke conflict in den lande neer. Christus is gezalfd tot Koning over de Kerk Gods en daarom is Deze ook alleen de Eigenaar en de Gebieder over Zijn erfdeel. Gods kinderen Zijn duur gekocht door Zijn eigen dierbaar Bloed en daarom zijn ze vrij gekocht van alle slavernij, hebben ze slechts één Koning, die gezag oefent en recht op hen heeft. In klare woorden ging Vink hierop na, hoe de toestanden in de Kerk der hervorming geworden waren, nadat Koning Willem de eerste haar ge bonden had door de reglementen, en hiermee fei telijk Christus als eenige Koning had afgezet. Maar God zelf zorgt voor Zijn wijngaard. Hij komt op Zijn tijd en maakt de harten bereid om met boetedoening over al den ontrouw weer te komen tot geloofsgehoorzaamheid. Want de boven aangekondige boek, waarin hij de hoofd stukken 2548 van de profetiën van Ezechiël opent. Niet in dien zin, dat hij van vers tot vers en van woord tot woord een verklaring geeft, maar zóó, dat hij de beteekenis van een door hem behandeld onderdeel doet zien en uit die verkla ring lijnen trekt naar het practische leven van dezen tijd. Hij doet dat in klare frissche taal, zoodat hij de aandacht blijft boeien. Waar nu de profetiën van Ezechiël wel tot de meest duistere deelen der H. Schrift behooren, is deze arbeid des te meer te waardeeren. Het blijkt, dat ook deze profetie veel bevat wat in onzen tijd kan strekken tot besturing van het geloof. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Middelburg. In dank ontvangen van een broeder en een zuster der gemeente 1.voor de kerk. D. BREMMER. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. 18 Augustus, aanvang 8 uur. N. T. Schets 26. Deel I. „De uitbreiding der Kerk" door Neel Sanderse. De GerefJ. V. „Spreuken 833a" te St. L aureus vergadert op Zondag 14 Augustus des avonds 7 uur. 1. Geloofsbelijdenis. Artikel 29. „Van het onder scheid en de merkteekenen der ware en der valsche kerk" door A. v. d. Broeke. 2. A.R. beginselen. Onderwerp 26. „De gemeente politiek", L. Gideonse. Geref. Knapenver. Benjaminte St. Laurens. Gew. Gesch. „Jerobeam", 1 Koningen 13 en 14 door vr. J. Koole. Na de pauze Kerkgeschiedenis „De Afscheiding" door vr. H. Hillebrand. ZONDAG 14 AUGUSTUS 1938. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Collecte Prov. Kas ondersteuning Diaconieën. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. F. A. den Boeft Noorderkerk 9.30 uur Ds. F. A. den Boeft te Kralingen. 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Cand. W. J. de Ruiter Hulppred. te Axel. Domburg 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2.30 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. Wielemaker te Silvolde. St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. Pestman te Rijswijk. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhi! Oostkapelle 9.30 en 2.30 u. Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. Streefkerk te Lobith. Kerk is tenslotte als de berg Sion. Vast en sterk en onverwinbaar. God zelf woont daar met Zijn heiligheid Aldus was de zin van wat Vink stond te pre diken. Hij deed het op zijn manier. Met plastische voorstellingen en beelden, met zware stem, vaak, alsof hij onder windgebulder op het strand zijn visch afsloeg, maar de woorden waren recht op den man af. Hij zag de verwording der kerk als persoonlijke zonden van ons allen, zonder onder scheid. We waren allen ontrouw geweest en traag in het benaarstigen. God zelf heeft ten slotte Zijn zaak moeten redden door onzen on trouw heen. Maar nu is er dan ook groote ge nade. Het Woord kan weer zuiver gepredikt worden en de Sacramenten weer bediend naar de belijdenis der vaderen en de tucht weer wor den gehandhaafd naar den eisch van het Woord. En dit alles tot redding van zielen van verloren zondaren. Hier stopte hij en liet precies als in de kerk een vers zingen om dan tenslotte nog met een per soonlijk toepasselijk woord te besluiten. Dit „toepasselijk woord" sloeg in bij deze menschen. Ze waren er niet aan gewend, dat hun zieleleven werd blootgelegd en dat de diepste roerselen daarvan zoo scherp in het liht gesteld werden. Zij verwonderden zih er over, dat Vink dat allemaal zoo wcist. Hij vertelde van hun klein geloof, van hun wankelmoedigheid, van hun droefheid naar God en van hun vrees voor de rechtmatig verdiende straf. Maar toen openbaarde hij hun de groote liefde Gods, Die Zijn Verbond houdt, Die een wonder doend God is, Die genade geeft aan ieder zon daar, die er om smeekt en het eeuwige leven aan elkeen geven zal, die zijn ziel bij dit leven niet meer kan houden. Hij vertelde hen van de groote liefde Gods, die door zulk een barmhartigheid bewogen werd, dat de eeuwigheid niet groot genoeg zal zijn om die te bezingen. Ze hingen aan zijn lippen en de woorden stroomden hem van den mond, bezielend troos tend Het werd laat dien gedenkwaardigen avond. Vink sprak langer, dan hij zich had voorgeno men. En toen hij klaar was, waren zijn hoorders nog niet klaar. Er waren er die te vragen had den, er waren er ook, die te getuigen hadden en toen er tenslotte aanstalten gemaakt moesten worden voor het vertrek, was het Gerrit Hoo genraad, die met zijn lange beenen over de stoe len heenstapte en naar de kamer drong om Vink beide handen te pakken en hem namens allen te Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. G. van Heiningen te Wolfaartsdijk. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwenpolder 9.30 uur Ds. G. J. Pontier 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Ds. G. J. Pontier CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. M. P. van Dijk te Wemeldinge. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Cand. J. Rook te Middelburg. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Leesdienst Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 10.30 en 3.30 uur Ds. A. J. v. Slui;s CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Pol te Lopik. Krabbendijke 10 en 3 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30 en 2 uur Ds. A. Jansens te Soest. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 10.30 en 3 uur Leesdienst Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 10 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 10 en 2.30 uur Cand. O. W. Bouwsma te Delfshaven. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Leesdienst Wolphaartsdijk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. F. A. den Boeft te Kralingen. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 uur Leesdienst 6 uur Ds. J. A. Vink Hoek 10 en 3 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 10 en 3 uur Ds. H. Veenstra te Colijnsplaat. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Nam. Openb. Belijdenis en Doop. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. P. van Strien te Groningen. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok. danken voor de goede ure, die ze met elkander gehad hadden en hem te vragen of ze spoedig weer zulk een samenkomst zouden hebben. „Volgende week Zondagavond, mensche". zegde Kees Vink hen toe „Volgende week om dezelfde tijd, maar dan niet hier, we motte een grootere localiteit hebbe." „Kom dan bij mij in de werkplaats", zei tim merman Van der Lugt, „daar is wel ruimte voor honderd man." „Afgesproken", riep Vink. Een paar hielpen den boel weer wat op orde brengen, zoodat toen de klok elf slagen gaf, de huiskamer weer haar oude aanzien had. „Hoe heb-ie 't g-g-g-gehad, Betje vroeg Van Duin, toen ze in bed lagen. Zijn vrouw gaf geen antwoord, maar een ge smoord snikken drong tot hem door. Hij greep haar hand. Ook zonder haar antwoord begreep hij wat er in haar omging. Ze was een zoekende ziel, geslingerd tusschen hoop en vrees. Maar meest vrees. „Als je nou m-m-maar is van je kleingeloof af wou, B-b-betje", zei hij. „As ik maar kon, Frans", snikte ze. „Je blijft te veel op j-j-je eige zien, d-d-d-dat is 't", zei Van Duin. Meer werd er tusschen hen niet gesproken. Van Duin bad ook nu weer om het behoud van zijn vrouw. Hij wees in zijn smeekgebed den Heere op de wonderlijke wegen, die Hij met zijn vrouw gehouden had, hoe Hij haar uit den dood had weergegeven. „Geef ze me nou ook as uw kind terug, Heere", smeekte hij. Het werd stil in de kamer. De bedsteedeuren waren open, want het was benauwd in de kamer. De ramen waren nog wel even opengezet, toen de menschen vertrokken waren, maar de dompige lucht hing er toch nog. Van Duin had er geen last van. Hij sliep spoe dig in. Als een kind, dat zich toevertrouwd heeft aan zijn vader en nu vol rust is, lag hij te slapen. Maar zijn vrouw sliep niet. Zij worstelde een bangen strijd. Haar hand lag geklemd om het boord van de bedstede, haar oogen waren wijd open en staarden de donkerte van de kamer in. Haar gedachten waren gespan nen op hetgeen zij dezen avond beleefd had. Nooit had ze zulke rijke evangelieverkondiging gehoord. Maar ook nooit voelde zij zich zoo arm. Want als zulk een rijkdom aan liefde en genade aan haar moest voorbijgaan, als de dood haar straks toch nog een eeuwige nacht zou baren, hoe diep ellendig was dan haar leven (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1938 | | pagina 3