OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. tot Assessor Ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelin- ge, tot Scriba Ds. M. Vreugdenhil te Meliskerke en tot tweeden Scriba Ds. J. S. Post te Axel. De vergadering werd mede bijgewoond door Ds. A. Merkelijn, em. miss. pred. te Magelang, die door den Praeses hartelijk werd verwelkomd. (De Zeeuw). Ds. J. Douma te Arnhem, die eervol eme ritaat ontving, nam afscheid van zijn gemeente met eene rede over Deuteronomium 32 9 „want des Heeren deel is Zijn volk, Jacob is het snoer Zijner erve". De belangstelling was groot. Voor de Zending der Geref. Kerken heeft Ds. A. Dondorp te Heemstede van een onbe kende een gift van 1000.ontvangen. De Geref. Kerk van Almkerk (N.Br.), ontving een legaat groot 1000.van wijlen den heer G. de Leeuw, aldaar, te verdeelen tusschen Kerk en Diaconie. De Geref. Kerk te IJmuiden heeft plannen tot het stichten van een tweede kerkgebouw. Door de gemeenteleden is het benoodigde jaar- lijksche bedrag toegezegd door verhoogde vrij willige bijdragen. De kosten voor kerk, pastorie en twee vergaderlokalen zijn geraamd op 36.000.—. Gereformeerde Kerken in Indië. De Gereformeerde Kerken in Indië vergaderen in „classis-Batavia" op 2729 Juni te Batavia. De voorafgaande bidstond wordt geleid door Ds. F. J. Jonkhof te Malang. Dinsdag beginnen de gewone zittingen, praeses Ds. G. J. Sybesma van Palembang. Dinsdagavond wordt door Ds. P. H. van Eyk van Solo een lezing gehouden over „Le ven in de verwachting van Christus' toekomst' Op de te Leeuwarden gehouden Particu liere Synode van de Geref. Kerken van Friesland ten Noorden werd een voorstel aangenomen van de classis Leeuwarden, luidende„De classis enz., overwegende le. dat wel de duur van een Generale Synode door de Kerkenorde niet be paald is, maar toch wel het provisioneel sluiten eener Gen. Synode en het daardoor latent laten voortduren daarvan met den geest en de bedoe ling der Kerkenorde in strijd is 2e. dat de prac- tijk heeft geleerd, dat dit provisioneel sluiten voor allerlei bezwaren stelt, die naar de gangbare practijk van onze Kerkregeering niet gemakkelijk zijn op te lossen 3e. dat het nochtans overwe ging verdient met het oog op de grootere concentratie van het kerkelijk leven in den laat- sten tijd meer dan eenmaal in de 3 jaren een Gen. Synode te houden besluit de Part. Synode enz. te verzoeken om de Gen. Synode die in 1939 te Sneek samenkomt, te adviseeren deze zaak onder de oogen te zien. Kerkgang in Londen. De Gereformeerden in Londen hebben zich aaneengesloten in een vereeniging, onder den naam „Johannes a Lasco Het orgaan dezer vereeniging deelt een en ander mee over „onze kerkdiensten" Voor de leden en vrienden van Johannes a Lasco zijn de kerkdiensten hoogtijdagen. Dat merkt men aan alles. Niet alleen aan de goede opkomst, maar ook aan den goeden geest, die er onder onze men schen gevonden wordt. Zelfs de predikanten moeten het getuigen 't Was ons goed hier te zijn geweestwe zijn er door verkwikt geworden. Welk een vreugde is het dit te kunnen schrij ven. Ook de dubbele diensten blijken goed te vol doen. De opkomst is 's avonds goed te noemen en het gezellig samenzijn is voor velen een ontspan ning en verkwikking. Toch blijkt het telkens weer dat er nog heel wat menschen van Gereformeerde levensopvat ting in Engeland zijn, die van verre blijven staan. Wij weten hun adressen niet en daarom doen wij nogmaals een dringend verzoek aan allen die familie of vrienden in Engeland hebben „Geef ons hun adres op, dan kunnen wij contact met hen zoeken". Verder blijkt, dat er vooral in de omgeving van Huil en Manchester verschillende Gereformeerde gezinnen wonen met wie wij gaarne contact zou den hebben. Het is heelemaal niet uitgesloten, dat wij iets voor hen kunnen doen. Het is verblijdend te zien, hoe in den vreemde de saamhoorigheid wordt gevoeld en de gemeen schap der heiligen wordt beleefd. Heraut. den bijbel in het hoekje op den schoorsteen mantel. En toen Van Duin in den namiddag thuis kwam, gaf ze hem het blad en wees hem op het randschrift. Van Duin zocht zijn bril en las het gekrabbel met eenige moeite, daarbij door zijn dochter geholpen en toen kwam er een glimlach om zijn lippen. Hij behoefde niet te zoeken, wat er stond in den aangehaaldën tekst. Hij wist het wel en nu had hij er wel houvast aan. Hij be schouwde dit als het antwoord op al zijn bidden. Hoe kon Van der Veer anders aan juist deze woorden gekomen zijn En terwijl Jannigje het avondeten klaar maakte, ging Van Duin het trapje op naar den zolder in een hoekje, waar hij meer op zijn knieën gelegen had de laatste dagen. Hier dankte en bad hij en vond de ge- meenshap met zijn God weer, ook al bleven de vragen zich opdringen en kreeg hij geen ant woord op zijn „waarom". 's Avonds, toen hij na het eten zijn pijp had aangestoken, en weer in gepeins verzonken was, kreeg hij plots den inval, de vragen waarmee hij worstelde met Kees Vink te bespreken. Hij had nu weer uitzicht naar den hemel, maar was bang den nacht in te gaan en alles weer te verliezen. Hij vreesde de bestrijding van satan, die thans met zulke scherpe wapenen op hem afkwam. „Ik ga d'r n-n-nog effe uit", zei hij tegen zijn kinderen. Hij maakte zich gereed en zei nog, dat hij naar Kees Vink ging. (Wordt vervolgd) Meer predikantsplaatsen Aan het kerkeraadsverslag van de Geref. Kerk te Utrecht ontleenen wij het volgende Ter tafel is het advies van de Commissie van Administratie, in verband met het standpunt van den Kerkeraad, om ten spoedigste te ko men tot uitbreiding van het aantal predikants plaatsen. Dit advies luidt afwijzend. Naar haar oordeel stuit dit plan op ernstige bezwaren van finantieelen aard. De vergadering is van oor deel, dat eerst moet worden vastgesteld, of tot kerksplitsing dient te worden overgegaan, aleer over uitbreiding van het aantal predikantsplaat sen wordt beslist. Daarom wordt aan de Com missie, waaraan deze kerksplitsing in studie is gegeven, verzocht, haar arbeid voort te zetten, om zoo eenigszins mogelijk terstond na de zo- mervacantie het resultaat van haar onderzoek in een rapport aan den kerkeraad voor te leg gen. Een voorstel aangaande uitbreiding van het aantal hulppredikers zal worden behandeld op de volgende vergadering van den kerkeraad- smal. K. B. S. De vergadering van de Classis Middelburg is uitgesteld tot 28 Juni. Namens de roepende kerk van Gapinge, J. W. TUNDERMAN. Ingevolge Art. 8a van de „Huishoudelijke Re geling" brengt de roepende Kerk van Aardenburg ter Uwer kennisse, dat de Classicale vergadering D.V. zal gehouden worden in de Geref. Kerk te Schoondijke op Dinsdag 12 Juli a.s., aanvangende om 9.30 ure. Punten voor het agendum worden bij onder- geteekende ingewacht voor 20 Juni e.k. Namens den Raad dier Kerk, JOH. A. TIEMENS, Praeses. Aardenburg, 1 Juni 1938. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Wanneer zal het zijn l Wanneer zal mijn kind uitgezonden worden V Zoo denken en vragen vele ouders aan „Va- cantie Buiten". Wij antwoorden„Wij zullen U zoo spoedig mogelijk bericht zenden". Doch wanneer zal het zijn Dat is ook onze vraag aan de Christelijke fa milies in de gezonde streken van ons land. Wan neer wilt gij een „Vacantie-Buiten-kind", dat volgens de verklaring van onzen keurenden ge neesheer uitzending naar buiten werkelijk noodig heeft, gastvrij ontvangen in uw huis Kunt gij U het verlangen der ouders niet in denken, om te weten, wanneer het zijn zal Hun kind klaagt veel over hoofdpijn, voelt zich zoo slapjes, is zoo gauw moe, is na ziekte nog niet weer flink en sterk geworden, moet daarom noo dig eens uit de stadslucht weg, veel in de buiten lucht zijn en stevig gevoed worden. Wie helpt hierin Dat doet „Vacantie Buiten". Doch „Vacantie Buiten" kan niets doen zon der de hulp van vele Christelijke families in de gezonde streken van ons land. Zij is geheel af hankelijk van de Christelijke barmhartigheid. Is dat niet een armoedig bestaan voor een Ver eeniging O, neen Nog altijd leeft de Geest van Christus, die zich tot het zwakke neerbuigt en juist aan zwakken Zijn hulp betoont, in veler hart. Daarom richt Vacantie Buiten elk jaar weer met vol vertrouwen haar vraag tot allen, in wien de Geest der barmhartigheid van Jezus Christus woont en wier levensomstandigheden dit toela ten Wilt gij niet gedurende ten minste vier we ken één van onze kinderen gastvrij ontvangen in uw huis En dan Wanneer zal het zijn De wensch der ouders en ook de onze is Liefst zoo spoedig mogelijk als het eenigszins kan nog vóór de vacantie begint. Voor een ver blijf buiten krijgen deze zwakke leerlingen van Christelijke scholen, voornamelijk uit de groote steden van ons land, altijd vacantie. Wie zendt ons spoedig een antwoord op onze vraag Wanneer zal het zijn Het antwoord zal gaarne worden ingewacht bij onzen Secretaris, den heer G. Muys, Van der Hoochlaan 15, Am stelveen, die ook gaarne alle gewenschte inlich tingen verstrekt. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. TH. R. SCHREUDER, Voorzitter. J. H. v. d. BEND, Arts, 2e Voorzitter. G. MUYS, Secretaris-Penningmeester. D. v. VLIET, 2e Secretaris. J. P. BOXEN. JOH. ZUIDMEER. Mej. M. C. VON RONNEN. Het Boek voor Moeder. Maar dan ookalléén voor Moeder Binnen eenige weken zal onder den titel „Het Boek voor Moeder" een groot boekwerk ver schijnen, dat speciaal en uitsluitend bestemd is voor Moeders. De bedoeling van deze uitgave is, om moree- len steun en practische voorlichting te geven aan de Moeders bij het volbrengen van haar taak als Moeder, als Echtgenoote, als Huishoudster, als middelpunt van het gezin. Alles, wat tot het terrein der Moeder behoort, wordt in dit werk besproken. Heel het rijke Moe derleven met al zijn uitingen en aanrakingspunten naar verschillende zijden wordt in dit boek weer spiegeld. Alle in dit boek behandelde onderwerpen zijn midden uit het Moederleven gegrepen. Het eene hoofdstuk is voor de lezeressen van dit boek al even belangrijk als het andere. Om kort te gaan hier is een werk tot stand gebracht, dat ten volle den naam verdient van een vraagbaak voor elke Huisvrouw, een levens handboek voor elke Moeder, een universeel Moederboek, zooals er nog geen bestaat. En het mooie en aantrekkelijke van dit werk is, dat de rijke stof is behandeld op een wijze, die geheel op onze Nederlandsche Moeders is ingesteld vlot, pakkend, concreet, gezellig, sma kelijk, en zóó eenvoudig, dat ook de niet-ontwik- kelde Moeders er voor de volle honderd procent van kunnen genieten en profiteeren. Het is een echt intiem Moederboek, een bron van geestelijke kracht, van moreelen steun, een wijze gids bij de moeilijke opvoeding, een raad gever in moeilijke gevallen, een vraagbaak voor duizend huishoudelijke dingen, kortom een groo te schat, waar elke Moeder zich rijk mee weten zal. De Redactie van het boek was in zeer be kwame handen bij een drietal Moeders, wier na men bij onze Nederlandsche Vrouwen en Moe ders een vertrouwden klank hebben, namelijk Mevr. Jo KalmijnSpierenburg, Mevr. A. Knop persValkenier en Mevr. G. SevensmaThem- men. Het wordt een groot, rijk boek in kwarto for maat (19 X 25 c.M.) met een omvang van 400 bladzijden, terwijl het boek talrijke verduidelij kende illustraties bevat. Voor wie inteekent vóór de verschijning van het boek of dadelijk na de gereedkoming ervan is de prijs uiterst laag gesteld. Kort na de ver schijning wordt de prijs aanmerkelijk verhoogd. Elke zuinige Nederlandsche Huismoeder profi- teere dus van het voordeel eener tijdige bestelling. Het staat wel vast, dat iedere Moeder dit speciaal voor haar bestemde boek zal willen be zitten. Want het is geen boek. dat men maar eenmaal leest en dus wel eens leenen kan. Neen, het is een werk, dat iedere Moeder dagelijks bij de hand zal willen en moeten hebben. Dat hier een uniek werk van zeer bijzondere beteekenis is tot stand gebracht, is uit een en ander wel duidelijk. Moeder, hier is Uw eigen boek Het boek zal spoedig bij J. H. Kok te Kampen verschijnen. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Met hartelijken dank ontvangen voor de School- zending van de kinderen der Chr. School te Seroos- kerke (hoofd de heer J. de Wolf) 14.09J4. Ds. HEIJ. Middelburg. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat ten name van den Kassier Diaconie der Gereformeerde Kerk, te Middelburg, onder nummer 329748 een girorekening werd geopend. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het busje van André Tazelaar 4.88 Leintje en Betsy Looisse 450 halve centen Catechisatiebussen 28.15. Voor al deze gif ten namens de Commissie mijn dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. ZENDING. HOSPITAAL MAGELANG. Middelburg. In dank ontvangen van André Taze laar 216 h.c. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. Vergadering van Kring Walcheren-Zuid te Meliskerke om kwart vóór acht. Behandeld wordtGeloofsleer. Art. 34. „De doop" door Souburg-Oost. Bijdrage door Meliskerke. M. O. door Middelburg-B. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. 23 Juni. Gel. Bel. Art. 23. Mien Poppe. Vrij onderw. Kerkgeschiedenis. Luther. A. de Buck. BijdrageAdri Davidse. Gere/. Meisjesvergadering BlandinaKoudekerks. Bijb. Gesch. „Davids omzwervingen II" door Keetje Schout. Kerkgesch. „John Wicliff door Jo Joziasse. VoordrachtMientje Roelse Pd. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. 1 Kon. 10 en 11. „Salomo's verdere regeeringsdagen" door Nellie de Rijcke. Na de pauze reciteeren door Neeltje Goedbloed. Jaantje Wielemaker en Tannie Ingelse. Afdeeling II. B.G. „Het schrift aan den muur", Dan. 5 door Rie Diermanse. Na de pauze voorlezen uit „Uitgevlogen". Afdeeling III B. Bijb. opstel. Krina de Boeft. Na de pauze reciteeren door Cor Wattez en Jo Verspoor. Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Belangrijke gecombineerde Huishoudelijke vergadering in 't gebouw van de C.J.M.V., Singelstraat, aanvang 8 uur. Aller opkomst gewenscht. S.v.p. ook contribu tie meebrengen. De Geref. J.V. te St. Laurens vergadert op Zondag 19 Juni des avonds 7 uur. Vrij onderwerp door vr. P. Boon Jz. M. O. 4a. „Het huisgezin" door vr. P. Boon Pz. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël". M'burg. Afdeeling III. B. G. „De Samaritaansche vrouw" door vr. C. On- derdijk. Daarna vrije werkzaamheden. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar". Middelburg. S. S. 41. „De Prediker", vr. C. Hondsmerk. K. G. 17. „De tijd der verlichting", vr. P. Smalle- gange. Varia Tj. Loodewijk. Geref. Jongelingsver. „Sola-Ftde"Middelburg. Sell. Sch. 29. „Jozef", C. Alewijnse. M. O. Art. 14. „Barmhartigheid en naastenliefde" (B.), G. Willeboordse. Varia A. de Boks. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". S. S. 16. „De gevallen Engelen", vr. L. S. Bolier. K. G. „Calvijn's leer en leven" door vr. J. de Rijke. Geref. Knapenver. „Benjamin" te St. Laurens. Gew. Gesch. „Absalon", 2 Samuël 15 t.m. 18 door vr. J. Dingemanse. Zie Knapenblad van Maart. Na de pauze voor den leider. J. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. Ethiek. Schets 17. „Het negende gebod", I. Tange. V. G. Ond. 20. „De taak van Stadhouder Koning Willem III" door P. Jasperse. ZONDAG 19 JUNI 1938. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 6 uur Ds. D. Bremmer Bed. H. Av. en Dankz. Noorderkerk 9.30 uur Cand. J. Rook 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. J. W. Tunderman Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 uur Leesdienst 7 uur Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Vlissingen 9.30 en 5.30 Cand. F. Pijlman Collecte verstr. Geref. in Frankrijk. Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Cand. A. Bos te Schermerhorn. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2.30 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Cand. L. J. Schalekamp Krabbendijke 10 en 3 uur Ds. R. Bakker te Rotterdam. Poortvliet 9.30 en 2 uur Ds. Berends te Amersfoort. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 10.30 en 3 uur Cand. W. H. J. de Boer Heinkenszand 10 en 2.30 uur Leesdienst Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 uur Ds. E. Beukema 2.30 uur Ds. G. van Heiningen Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 10 uur Ds. G. van Heiningen 2.30 uur Ds. E. Beukema Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. J. A. Vink Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 10 en 3 uur Ds. J. A. Tiemens Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte 's Middags Voorber. H. Av. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1938 | | pagina 3