ZENDING* KERKNIEUWS* BOEKAANKONDIGING. OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN* Zoo wordt het zaad gestrooid. Massale bijeenkomsten worden niet gehouden, maar meer persoonlijk contact gezocht. Deze wijze van werken acht men 't meest vruchtbaar, en ik geloof, dat de practijk reeds heeft bewezen, dat dit goed gezien is. Het uitvoerig verslag eindigt met de woorden: ,,Gode zij dank mag ons kerkelijk leven zich nog steeds in opwaartsche richting bewegen, althans voor zoover dit het aantal betreft. Het ledental, dat op 1 Januari 1937 één honderd twee en twintig bedroeg (waaronder vier en zestig be lijdende leden) steeg tot één honderd negen en twintig (waaronder één en zeventig belijdende leden) Met ingang van 1 Maart 1937 wordt elke maand door den kerkeraad een gecyclostyleerd blaadje uitgegeven onder den titelKerk en huis, waarin gemeenteleden en kerkgangers-niet-leden op de hoogte worden gehouden van kerkelijk en vereenigingsleven." Schenke God ook dit jaar zijn rijken zegen aan dezen belangrijken arbeid in het moderne Z. VI. West. Eerst was 't mijn plan in dezen brief ook iets te schrijven over den gezegenden arbeid in België en Noord-Frankrijk. Liever doe ik dat echter in een afzonderlijken brief. A. B. W. M. KOK. HET AFSCHEID VAN Ds. EN MEVROUW MERKELIJN. Begin Mei hebben Ds. en Mevrouw Merkelijn Magelang verlaten om voor goed naar Holland terug te keeren. Daarmee verlieten zij een levens werk waarmee zij meer dan 25 jaar waren samen gegroeid. Wat het hen gekost heeft, thans deze arbeid achter te laten, kunnen wij slechts vermoeden. Wanneer wij een oogenblik bij dit afscheid stil staan, dan zijn daar een paar dingen, die in 't bijzonder opvallen. Allereerst het gevoel van dankbaarheid bij hen die heengingen en bij hen die achterblijven, om dat Ds. Merkelijn meer dan 25 jaren zooveel had mogen doen en omdat op zijn werk zoo kennelijk Gods zegen heeft gerust Bij zijn afscheid op talrijke plaatsen zijn overal vele goede woorden gezegd, maar wel overal was ook de grondtoon dank Dank nog niet zoo zeer aan Ds. Merkelijn, en dank vooral aan God die het Ds. Merkelijn vergund heeft op zoovele plaatsen, voor zoovele menschen het Evangelie te brengen. Dank aan God voor wat Hij ons in Ds. Merkelijn gaf In de tweede plaats viel ook op het heldhaftig vertrouwen waarmee afscheid genomen werd. Het viel ongetwijfeld wederzijds zeer moeilijk los te laten. Zoowel in Magelang -en nog ver daarbuiten als ook bij de scheidende Zendings arbeiders zal het gevoel van leegte dat er is na deze loslating groot zijn. Maar toch was ook dit afscheid bemoedigend door het vertrouwen van Ds. en Mevrouw Mer kelijn, dat God den arbeid die immers Zijn werk is, waarvoor hij Ds. Merkelijn gebruikte, zal blij ven zegenen. Een vertrouwen, dat zij hebben medegedeeld aan hen, die zij achterlieten. In de derde plaats is er nog iets anders dat aan dit afscheid een bijzondere bekoring gaf. Tot het allerlaatste moment bleef hij aan den arbeid. Zijn afscheidswoorden waren niet zoozeer te rugblikken op het verleden, geen terugzien op den rijk gezegenden arbeid, neen tot het laatste toe bleef Ds. Merkelijn vooruitzien en deelde zijn vooruitblik mee aan anderen. Hij zag nog allerlei nieuwe mogelijkheden, richtlijnen voor den ar beid en hij heeft wij danken hem daarvoor gelukkig niet nagelaten die mee te geven aan ons die achterbleven Ds. Merkelijn is niet weggegaan van Magelang dan aleer hij al de arbeid zoo goed mogelijk had overgedragen. Dat niet in 't minst wekt een ge voel van groote dankbaarheid Want door den scheidenden missionairen predikant is alles ge daan, opdat zij, die achterbleven en al zijn arbeid moesten overnemen, dat ook konden doen, zóó. dat het hen zoo gemakkelijk mogelijk zou vallen. Zoo hebben de Merkelijns afscheid genomen, overal, in elke gemeente, en in Magelang bij alle broeders en zusters en kennissen persoonlijk. Zondag 1 Mei gaf hij eerst in de Javaansche, daarna in de Hollandsche samenkomst voor het laatst aan allen van den kansel zijn vaderlijken raad predikend over Hand. 20 vs. 28. Wij ver heugen ons zeer deze predikatie straks in druk te kunnen nalezen. In de week die voorbijging en den Maandag daarop, werden nog afzonderlijke afscheidssa- menkomsten gehouden met de Mal. Chin., de Javaansche en de Hollandsche gemeenten. Nu zijn zij vertrokken, vergezeld van veler wenschen en gebeden. Veel wordt nog van Ds. Merkelijn verwacht, wijl wij het weten, dat hij ook in Holland niet rusten zal om de Zendings liefde te verwakkeren. En de wetenschap, dat zij ook ons niet zullen vergeten in het gebed, sterkt ons om nu het moet zonder hem verder te gaan. C. VAN NES. BEROEPEN TE Beetgum: J. J. Oranje te Paessens (Fr.). Hemelum (Fr.): Cand. A. G. Luiks te Leeuwarden. AANGENOMEN NAAR Zuidbroek Cand. M. J. C. Bosscha, hulppred. te Haren Zomerconferenties van den Zendingsstudie raad te Barmen en Lunteren. Eerste conferentie (27 Juli3 Aug.) te Barmen VoorzitterDs. H. J. Drost (Aalten)Vice- VoorzitterDr. H. J. Honders (Wassenaar) Bijbelbesprekingen Ds. J. Verkuyl (Oegstgeest) Cursussen I. Pastor Liz. E. Delius (Barmen) „Das Christuszeugnis der jungen Kirch en in der Heidenwelt". II. De naam van den tweeden cur susleider is nog niet bekend. Sprekers Zend. W. Kempgen (China); Zend. W. Lind (Afrika); Mej. M. Linz (China); Zend. ul. Möller (Sumatra); Zend. Alfr. Schneider (Nias); Zend. H. Wagner (Mentawei); Zend. Ad. Wullenkord (Nieuw Guinee). De deelnemersprijs bedraagt (de kosten van de reis van Utrecht af en die der uitstapjes in begrepen) 35. Tweede conferentie (813 Aug.) te Lunteren: Voorzitter: Ds. Y. K. Vellenga (Meppel); Vice-VoorzitterDs. E. Jansen Schoonhoven (Lichtenvoorde); Bijbelbesprekingen: Ds. S. R. Smilde (Zeist). Cursussen: I. Pfr H. Witschi (Bazel): ,,An den Urwaldströmen Borneos". II. Dr. F. L. Bak ker (Jogjakarta): „Enkele beschouwingen over den Islam". III. Zend. H. M. Bielke (Haarlem): „De Zending in Suriname". Studiegroep Ds. D. K. Wielenga (Capelle a. d. IJsel): „Het Evangelie in het Oosten". Sprekers: Dr. J. Berg West-Soemba)J. Schipper (Utrecht); Zend. R. Veldhuis (Poso, Midden-Celebes); Mej. H. J. Wellensiek (Hil versum) Derder conferentie (1520 Aug.) te Lunteren: Voorzitter: Ds. B. J. C. Rijnders (Hilversum); Vice-Voorzitter: Ds. T. C. Streefkerk (Soest); Bijbelbesprekingen: Ds. C. Pel Jr. (Nijmegen). Cursussen: I. Pfr H. Witschi (Bazel): „An den Urwaldströmen Borneos". II. Dr. W. ten Boom (Hilversum): „Oude en nieuwe richtingen in het Jodendom". III. Zend. W. J. A. Zwaan (Zeist): „De Zending op de Sangi- en Talaud- eilanden". Studiegroep: C. Kijne (Bussum): „Het Evan gelie in het Oosten". Sprekers D. J. Coumou (Zeist)Zend. A. K. de Groot (West-Java)Jkvr. J. W. Bar. van Lynden (Suriname); Dr. J. J. Miedema (Midden- Java ten Zuiden)Ds. J. A. C. Rullmann (Mid- den-Java ten Zuiden). De deelnemersprijs voor de beide conferenties te Lunteren bedraagt sinds 1934 17.50 (alles inbegrepen) Aanvragen om toezending van een prospectus te richten aan 't Bureau van den Zendingsstudie- Raad, „de Nye Wehme", Utrechtscheweg 64, Zeist (tel. K 704, 2777), waar men zich thans kan aanmelden. Centrale Diaconale Conferentie. Het Comité van de Centr. Diac. Conferentie besloot dat de 49e Conferentie D.V. gehouden zal worden te Rotterdam-Delfshaven op Woens dag 14 September a.s. De Diaconieën worden verzocht de punten ter behandeling en de namen voor candidaat-comité- lid in te zenden bij den secretaris J. D. F. van Halsema, Noordersingel 45, Assen. De inzending kan uiterlijk tot 9 Juli a.s. geschieden. De Raad der Geref. Kerk van Kampen heeft besloten, in de plaats van Ds. H. H. Schoe- makers, die tegen 1 Juli a.s. eervol emeritaat krijgt, een anderen, vierden predikant te beroe pen. Zeer tot zijn leedwezen ziet hij zich om financieele redenen genoodzaakt, bij de vervul ling dier vacature zijn hulpprediker, candidaat A. A. Oostenbrink, los te laten. A. R. De zestiende bondsdag van den Bond van Geref. Mannenvereenigingen zal Woensdag 3 Augustus a.s. in de groote zaal van „Tivoli" te Utrecht onder leiding van Ds. C. J. v. d. Boom van Overschie worden gehouden. De morgen vergadering is gewijd aan de behandeling van huishoudelijke zaken. In de middagvergadering zal als referent optreden Prof. Dr. K. Dijk, hoog leeraar aan de Theol. School te Kampen, met het onderwerp „Het gevoel in ons godsdienstig le ven" en zal de Minister van Financiën, Mr. J. A. de Wilde, een opwekkende rede houden. Rott. Ter Part. Synode van de Geref. Kerken in Friesland-Zuid was o.m. ingekomen een appèl van de Kerk van Bolsward tegen een besluit van de Classis Bolsward, waarbij deze aan de Kerk van Cubaard toestond een hulpprediker aan te stellen. De Kerk van Bolsward had geen bezwaar tegen het aanstellen van een hulpprediker in een gemeente, waar een Dienaar des Woords is, doch wel in een Kerk, waar geen ambtelijke bediening des Woords is door een eigen predikant. De Synode wees het appèl af, wijl het niet genoegzaam aantoonde, dat 't hulppredikerschap in strijd is met Schrift, belijdenis en K.O. A. R. Accoord van samenwerking. Uit het verslag der „Zendingssynode" van de Gereformeerde Kerken van Friesland, Mei j.l. Rapport wordt uitgebracht over het voorstel van de Classis Leeuwarden, waaraan de Part. Synode van Friesland (N.) van 2 Juni 1937 adhaesie betuigd heeft. De Praeses leest het rapport. Na bespreking worden de conclusies aangenomen. Ze luiden aldus le. niet in te gaan op het verzoek der Classis Leeuwarden om te voor komen, dat dergelijke afwijkingen van het Ac coord van Samenwerking weer zouden geschie den 2e. zich te wenden tot de Deputaten der Generale Synode voor de Zending met het verzoek te willen overwegen of in de generale Zendingsorde eene bepaling dient te worden opgenomen volgens welke appèlzaken ook voor de Zendingssynode kunnen worden ge bracht 3e. van dit besluit mededeeling te doen aan de Classis Leeuwarden en de Part. Synode van Friesland (N.) en wat aangaat het Sub 2 genoemde ook aan de Deputaten der Generale Synode voor de Zending. K. B. S. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 8 Juni 1938. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken a. Verzoek om steun van het Geref. Comité Handelsmarine. b. Idem van de Marnixschool te Antwerpen. Aan deze verzoeken wordt voldaan. c. Agendum van de Part. Synode. Rapporten a. Ziekenbezoek, b. Brs ouderlingen doen verslag over enkele bezoeken in de gemeente. Diaconale zaken. De brs diakenen doen ver slag van hun arbeid. Andere zaken worden be sproken en geregeld. Eenige brs komen ter ver gadering tot bespreking aangaande de plaatsen op de galerij. Kerkelijke stand. Ingekomen van Serooskerke Joh. Marijs. Vertrokken naar Zonnemaire Zr Ganseman naar Serooskerke Zr M. Marijs naar Vlissingen Br en Zr T. RouwLouisse naar Bergen op Zoom Jocomina Tramper. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. Het Mei-nummer van „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te La ren (N.H.) verscheen het Mei-nummer van „De Wandelaar", geïllustreerd maandblad gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, ge ologie, folklore, buitenleven en toerisme onder leiding van A. V. Fey. Hier iets uit den inhoud. „Waar halen „ze" telkens die prachtige vo gelfoto's vandaan zal men geneigd zijn te vra gen bij 't bladeren in deze aflevering. De Wan delaar wil blijkbaar in zijn jubileumjaargang speciaal op ornithologisch gebied uitblinken. Na de rijk geïllustreerde artikelen van resp. Van Sijn en Waarts in vorige nummers is thans de beurt aan J. E. Sluijters met een bijdrage, die daarvoor niet onder doet. Zij is gewijd aan de meeuwen kolonie van Schiedeldoekshaven en geeft nog heel wat anders te aanschouwen dan meeuwen alleen. „Een wandeling langs den IJsel van Zut- phen tot Brummen" is de titel van een nagelaten artikel van J. L. A. Kremer. D. K. Koopmans en A. V. Fey zijn er speciaal op uitgetrokken om er teekeningen en foto's bij te maken en zoo is het een mooi geheel geworden, waaraan vooral zij, die het bedoelde landschap willen bezoeken, veel zullen hebben. Drs. A. Punt vertelt over een (gedoofde) vulkaan in het hart van Europa. Het is een beschrijving van het Hessische heuvelland, die onze geologische kennis op een prettige ma nier weet op te frisschen. HEIJ. Hielko van Oaltje door Wolf Mees ters. Uitgave Kok, Kampen. Dit is een geheel ander boek dan het boven staande. Dit is een meesterwerk. Ik zou het wil len noemen een verbeterde editie van Bartje. Bartje is me te realistisch. Dit boek beschrijft de werkelijkheid zonder te ver te gaan. Fijn is de karakterteekening van Hielko, de jongen die een stiefmoeder heeft. En wat die jongen in zijn ziel meemaakt, denkt, doorwor stelt, is met zulk een vaardigheid beschreven, dat we niet anders dan met zeer veel belangstel ling dit werk gelezen hebben. Dit is een boek, dat al onze jongens en meisjes iets te zeggen heeft en voor ouders en opvoeders van belang is, vooral als ze denken, dat ze de kinderziel verstaan. Eén opmerking als Hielko al een jongen van 14 jaar is geworden, spreekt en doet hij me nog te kinderachtig. Ik kan me moeilijk voorstellen, dat een jongen, die in de stad groot is geworden, op veertienjarigen leeftijd niet weet wat het be- teekent als een agent zijn hand opsteekt. Maar dit en dergelijke ondergeschikte dingen daargelaten, zijn we verblijd door dit kunstwerk. De stijl is echt, zooals een jongen spreekt, doet. Het Groninger dialect zal geen moeilijkheden opleveren, temeer waar dit soms nog verklaard wordt. Gaarne aanbevolen. A. H. OUSSOREN. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Middelburg. In hartelijken dank ontvangen van een broeder der gemeente, die eenigen tijd niet in de kerk kon komen, 10.voor de Diaconie en 2.50 voor de Evangelisatie in eigen stad. D. BREMMER. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte 2.50 voor de Pinkstercollecte. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerk? Kerkgesch. Schets 37 of 38 door L. Sinke. Oud Test. Schets David II. Verder verslag Bondsdag. M.V. „Het ontluikend leven" te St. Laurens. vergadert Zondag 12 Juni. Vad. Gesch. „De hervorming in ons land" door Leuntje Tramper. Zie Meisjesblad Mei 1938. Memoriseeren door Maatje de Visser. Reciteeren door Marry Koning. Verbetering. De vorige week is opgenomen, dat van Sou burg nog binnen moest komen de collecte voor de Hulpbehoevende Kerken in de Provincie. Dit berust op een vergissing. Het ontvangen bedrag is 19.30. J. A. VERTREGT. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. AJdeeling A. O. T. „Jefta", No. 12 v. d. 16e jaarg., Maatje Maas. Letterkunde. „Beumer Co" van J. K. van Eelen- beek door Jans Geldof. Bijdrage Cor Houterman. AJdeeling B. O. T. „Gideon", 16e jaarg. no. 9 door Annie San- derse. M. O. „Hoe lang zal de werkdag duren?", 18e jaarg. no. 5 door Koos Leinse. Bijdrage Mien Ton. AJdeeling III A. Geen vergadering op Zaterdag 11 Juni. AJdeeling III B. Inleiding Koos de Rijke. „Achab en Elia". Na de pauze reciteeren. De Geref. Mannenver. Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 12 Juni 's avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Heilsopenbaring Joh. de Apostel in te lei den door br. L. Davidse. Voor studie zie Mannenblad Sept. '36. Allen worden opgewekt deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur. Ledenvergadering der Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck" op Vrijdag 17 Juni des avonds om 8 uur in de consistorie der Hofpleinkerk. Onderwerp „Openbaring I" door den Heer A. Goote J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. G. 8. „De verzoeking in de woestijn", vr. A. Asseman. M. O. 15. „Strijdmiddelen der vakorganisatie", vr. J. Vader. Varia vr. J. Kabboord. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fidc"Middelburg. N. T. „Openbaringen 20", B. Wisse. V. G. Sch. 7. „De kruistochten en zijn gevolgen C. Buys. VarikA. Buys. V. „Repos Ailleuvs", AJd. A., Souburg. N. T. Ond. 17. „Melaatschen gereinigd" door D. Verstraate. M. O. II. Ond. 9. „Opkomst der moderne vakbewe ging" door J. Suurmond Pz. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. AJdeeling III. B.G. „Jezus en Nicodemus" door vr. Davidse. K. G. „Constatijn de Groote" door vr. Meliefste. RING SEROOSKERKE. Vergadering op Dinsdag 14 Juni a.s. 's avonds 8 uur in de consistorie Geref. Kerk te Serooskerke. 1. Publiek vermaak. 2. Doel en praktijk der Schriftstudie. ZONDAG 12 JUNI 1938. CLASSE MIDDELBURG MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. AJdeeling II. B. G. „Nebukadnezars verootmoediging", Dan. 4 door Bep de Poorte. Na de pauze reciteeren door Jopie Kingmans, Adri de Jonge en Nel Kleinenberg. Ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. Ds. A. H. Oussoren Dankzegging. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Voormiddag Voorber. H. Av. Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. G. Smeenk St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Woensdag 2 uur Ds. A. Koning Huwelijksbevestiging. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2.30 u. Ds. A. B. C. Hofland Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Woensdag 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Huwelijksbevestiging. Souburg 9.30 en 2 uur Cand. Pijlman Veere 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. G. Leene te Baarland. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. de Boer te Goes. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2.30 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 uur Ds. W. M. le Cointre 5.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil Krabbendijke 10 en 3 uur Ds. P. Bakker te Andel. Poortvliet 9.30 en 2 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Leesdienst Borssele 9 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 10.30 en 3 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booii Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Namiddag Openbare Belijdenis. Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1938 | | pagina 3