OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. beid op Curasao gesproken en deelt in de „Leeu warder Kerkbode" daarvan een en ander mee. „Ds. Kroeze heeft ons verschillende gegevens omtrent zijn arbeid verstrekt. Toen hij in April 1934 aankwam, was er in Curasao een Gerefor meerde kring van 48 zielen. Er waren meer Ge reformeerden naar Curasao gekomen, maar tien tallen, waren afgedwaald. Er was geen band, geen organisatie. Nu gaat het beter. Het blijkt uit de volgende cijfers 1 April 1934 48 zielen 1 Januari 1935 154 zielen 1 Januari 1936 185 zielen 1 Januari 1937 216 zielen 1 Januari 1938 264 zielen Deze 264 zielen moeten aldus worden verdeeld Belijdende leden 104 Doopleden van 18 jaar en ouder 58 Doopleden (kinderen) 70 Gasten 32 Totaal 264 Opmerkelijk is het groot aantal doopleden van 18 jaar en ouder. Dit is echter gemakkelijk te verklaren. Tot den kring behoort n.l. een groot aantal jonge militairen van land- en zeemacht. En wat zijn de gasten Het zijn belijdende leden van andere kerKge- meenschappen (Ned. Herv., Chr. Geref., Oud Geref.), die op Curasao hun eigen kerk niet aan troffen en zich niet thuis konden voelen in de moderne Protestantsche kerk. Voor den tijd van hun verblijf in de West worden zij in de Gerefor meerde Kerk opgenomen, na een samenspreking met de wijkouderlingen. Daarbij moet blijken, dat zij instemmen met de hoofdpunten der Geref. Belijdenis. Afwijkende gevoelens mogen zij niet „drijven". Op die conditie leven zij als leden der gemeente mee, waarbij zij tijdelijk inwonen. Behalve voor de leden van den eigen kring en de vele Evangelisatie-objecten is deze Gere formeerde Kerk ook van beteekenis voor de op varenden van de duizenden schepen, die Willems- stad aandoen. Tientallen zeelieden kennen den weg naar kerk en pastorie heel goed. Het is wel prachtig werk, dat hier door Ds. Kroeze wordt verricht. En bij het lezen van zijn verslagen be kruipt ons maar één pijnlijke gedachte wat is het jammer, dat onze kerken niet veel eerder zijn begonnen met dit werk." Uit een tweede artikeltje nog dit „Tot den Gereformeerden kring behooren nog al wat mannen van de Militaire Politie. Als er brandalarm gemaakt wordt, moeten zij op het appèl verschijnen. Maar de commandant heeft bepaald, dat niet behoeven te verschijnen le. Militairen, die den kerkdienst bijwonen. 2e. Militairen, die thuis op de kleine kinderen passen, omdat hun vrouw naar de kerk is." 1 Maart 1938 is in Mechelen de kerk ge ïnstitueerd. Dit is de 4e Geref. Kerk in België. Het werk wordt er dus wel door den Heere ge zegend. Voor de uitnoodiging ter bijwoning zeggen we vriendelijk dank, doch allerlei werkzaamheden verhinderde aan den wensch der broederen in Mechelen te voldoen, maar zij mogen er van overtuigd zijn, dat wij in Zeeland blijde zijn over den vooruitgang van het werk Gods in Vlaan deren en dat ook deze 4e kerk in die streken worde gesteld tot rijken zegen. Laat het ook ons Zeeuwsche volk tot eene eere zijn verder mede te werken aan den opbloei van het Gereformeerde leven in België, vooral, omdat ook onze landen zooveel te danken heb ben aan de reformatie der 16e eeuw. Geref. Kerk van Poerwokerto. Ter jongste vergadering van de classis Dor drecht der Geref. Kerken, rapporteerde Ds. W. W. Meijnen van Dordrecht over de Zending en deelde mede, dat de kerk van Poerwokertozal overgaan tot het beroepen van een eigen predi kant. Wij vernemen, dat dit een Inlandsch pre dikant zal zijn, mede met het oog op de kosten. A. Rott. Ds. W. S. Pontier te Maasdijk, herdacht dat hij vóór 25 jaar het predikambt te Kruiningen aanvaardde. Vandaar vertrok de jubilaris in 1915 naar zijn tegenwoordige gemeente. Ds. Pontier beweegt zich in het Westland op verschillend gebied en neemt in de classis 's-Gravenhage een vooraanstaande plaats in. Zuid-Amerika. De Chr. Geref. Kerk in de Vereenigde Staten heeft opnieuw onze kerken in Zuid-Amerika verblijd met het zenden van een predikant. Na bijna drie jaren vacant te zijn ge weest, ontving de kerk van Tres Arooyos een nieuwen voorganger in Ds. J. Pott, van Austin- ville. Zoo gaat het goed. De Rotterdammer meldt het volgende Generale Synode der Geref. Kerken. Tegen 4 April a.s. bijeengeroepen. De voordracht voor een Zendingshoogleeraar opgemaakt. Naar wij vernemen zal de Generale Synode der Geref. Kerken Maandag 4 April a.s. 's morgens om 10 uur in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam bijeenkomen ter benoeming van een hoogleeraar in de Zendingswetenschappen aan de Theol. School te Kampen. De verschillende instanties die in verband met deze aangelegenheid op de Synoden van Arnhem (1930), Middelburg (1933) en Amsterdam(1936) zijn aangewezen, zijn thans gepasseerd en een voordracht is bereids opgemaakt. Deze voor dracht blijft geheim. Aangezien deze Synode alleen voor de benoe ming van een Zendingshoogleeraar is bijeenge roepen, zal zij uiteraard geen andere zaken in behandeling nemen. Gelden, verzameld op school. Ter vergadering van „de gecommitteerden en gedeputeerden voor de Zending der Geref. Ker ken in Utrecht en Gelderland" werd herinnerd aan het besluit van de Zendingssynode om de gelden op de Christelijke scholen verzameld te storten speciaal voor den Schooldienst boven het quotum, voor extra-uitgaven ten behoeve van den dienst. Bij nader inzien stuitte de uitvoering van dit besluit op onoverkomelijke moeilijkheden. K. B. S. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Donderdag 10 Maart, 7.30 uur, consistorie Hofpleinkerk. DE SECRETARIS. Classis Goes. Wegens Biddag zal de gewone maandelijksche coetus in Maart niet gehouden. Kapelle-Biezelinge. A. SCHEELE. Collecte voor Hulpbeh, Kerken in Nederland. Arnemuiden 17.52 Domburg 5.28 Ga- pinge 6.02 Grijpskerke 19.56J^; Koudekerke 19.62; St. Laurens 14.65; Meliskerke 22.04; Middelburg 109.22 Oostkapelle 9.53)/£ Serooskerke 23.82 Souburg 39.25 Veere 6.39 Vlissingen 58.41 Vrouwenpolder 12.91 Westkapelle 4.22. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad met de belijdende leden op 24 Februari 1938. De Praeses, Ds. Lindeboom, opent de verga dering, laat zingen Ps. 103 1, leest Jesaja 12 en gaat voor in gebed. Daarop heet hij de talrijke aanwezige broeders en zusters hartelijk welkom en geeft dan een overzicht van het kerkelijk le ven in 1937. Achtereenvolgens wordt stilgestaan bij den Kerkeraad, de Doleantieherdenking, de Bediening des Woords en der Sacramenten, Huis- en Ziekenbezoek, Catechetisch onderwijs, Finan- tiën van Kerk en Diaconie, Zending en Vereni gingsleven. Als de rekening en verantwoording van Kerk, Diaconie, Zending, Kerktelefoon enz. in bespre king komt, worden verschillende vragen gedaan, die door den Boekhouder en den Praeses worden beantwoord. Br. Adr. Melis wordt onder dank zegging gedéchargeerd als Boekhouder van Kerk en Diaconie. Bij de rondvraag worden nog enkele zaken ter sprake gebracht. Na Psalmgezang en dankgebed door br. de Wolf, sluit de Praeses de vergadering. De vergadering van den Kerkeraad wordt voortgezet. Ingekomen Stukken. 1.3. Steunaanvragen van de Geref. Kerk te Wilsum en Rockanje en voor Blondo. 4. Dankbetuiging van de fam. van wijlen den heer L. v. d. Brugge voor betoond mede leven. 5. Verzoek om gebruik van het kerkge bouw door den ring Serooskerke der J.V.en op Woensdagavond 9 Maart a.s. toegestaan. 6. Verzoek om afvaardiging naar het jaarfeest der Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" op 4 Maart a.s. aangewezen worden de brs Verton en Louws. 7. Schrijven van Rev. Wm Meyer, De troit, Mich. U.S.A. met dankzegging voor de gezonden bundel preeken van „Menigerlei Ge nade", ten gebruike op de Zendingspost te Wind sor, waar een oud-lid onzer gemeente ouderling is. 8. Verzoek om afvaardiging naar de institu- eering der kerk te Mechelen op 1 Maart a.s. buiten bezwaar der kerkekas wordt aangewezen oud. Meyers. Kerkelijke stand. OverledenCatharina de NoodTatenhove gedooptHelena en Pieter- nella Polderman Ads en Abraham Dirk Schout. Rapporten. Br. Ton doet verslag van het jaar feest der Knapenvergadering. Verschillende rap porten over bezoeken, die werden afgelegd, wor den uitgebracht en besproken. De punten op de vergadering met de belijden de leden ter sprake gekomen worden verwezen naar de Commissie van Beheer om daarover den Kerkeraad te adviseeren. Diaconale zaken. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Aan de Kerken in de Classe Middelburg. Donderdag 10 Maart D.V. hoopt ondergetee- kende de gewone zitting te houden in de consis torie van de Noorderkerk voor het ontvangen en uitbetalen der Emeritigelden (4e kw. 1937/'38). Arnemuiden 102.93 Domburg 34.32 Ga- pinge 45.74 Grijpskerke 125.79 Koude kerke 137.23 Meliskerke 125.79 Middel burg 640.42 Oostkapelle ƒ91.49 Serooskerke 194.41 O. en W. Souburg 194.41 St. Lau rens ƒ91.49 Veere ƒ91.49 Vlissingen ƒ297.34; Vrouwenpolder 91.49 Westkapelle 22.87. C. P. POUWER, Dep. Art. 13 K.O. Noordsingel 26. Giro 69059. Coetus Predikanten Classis Middelburg niet 7 Maart, maar 14 Maart. Rapporten a. Boeken Diaconie zijn in orde bevonden. Rekening Diaconie wordt toegelicht. b. Boeken Zending Hoofddienst zijn in orde bevonden. c. Idem Hospitaaldienst. Rekening en begrooting worden toegelicht. d. Boeken Rusthuis nagezien en in orde. e. Rekening Stadsevangelisatie was in orde. Rekening Kerktelefoon was in orde. Vergadering met de leden der gemeente zal gehouden worden op 21 Maart, 8 uur in de Hof pleinkerk. Boeken van correspondent Theol. School zul len worden nagezien door brs Van Sluijs en Ornée. Boeken van br. Vertregt worden nagezien door br. P. de Jonge en J. de Poorte. Boeken van br. Pouwer zijn nagezien en in orde bevonden. Censura Morum wordt gehouden geen der broeders heeft bezwaar. Praeses wenscht allen een gezegende Avond maalsviering. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed, 3 Maart 1938. Praeses Ds. Bremmer. Opening gezongen Ps. 66 10 gelezen 1 Joh. 51015 gebed. Aanwezig 39 broeders. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken 3 berichten van overlijden. 1 dankbetuiging voor betoond medeleven. Br. Duivekot neemt zijn benoeming tot ouder ling aan. Ds. Bakker zal op 11 Maart in de Bogardzaal optreden voor de Jodenzending. Zondagsschoolvereen. vraagt gebruik Noor derkerk op 7 Maart. Dank van de Rudolfstichting voor ontvangen collecte. Idem van Geref. Kerk Tinte voor ontvangen gift. 6 verzoeken om steun naar Comm. ad hoe. Jaarverslag Rekkensche inrichtingen. Commissie voor Doopaanvragen Vertrokken1 attestatie, 1 doopattest. Ingekomen 3 attestaties, 1 doopattest. Br. Duivekot zal bevestigd worden 13 Maart in de Noorderkerk. Commissie van Beheer stelt voor om niet meer bij huwelijksbevestiging des namiddags 10.— te vragen en voortaan een circulaire uit te reiken. De Kerkeraad trekt het destijds genomen be sluit in. Jaarboekje van de Geref. Kerk van Middelburg 1938. Uitg. Littooij Olt- hoff. Dit keurig uitgegeven boekje is onmisbaar voor de leden dezer kerk. Ze vinden er alle gegevens in, die voor een goed kerkelijk meeleven noodig zijn. De door Ds. Oussoren in z'n helder gesteld kerkelijk overzicht ontwikkelde gedachten zullen zeker wel de volle belangstelling hebben. De lof des Heeren in het midden der gemeente door Ds. E. A. Groenewegen. Uitg. S. J. P. Bakker, Lijnbaansgracht 208/209, Amsterdam. Bij gelegenheid van z'n zilveren ambtsjubileum als dienaar des Woords in de Geref. Kerk van Halfweg, hield Ds. Groenewegen de hier aan gekondigde gedachtenisrede, waarin hij gewagen kon van vele rijke weldaden Gods, die drongen tot een loven van Hem in het midden der ge meente. Een welgelijkend portret is los bijgevoegd. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. LINNENKAS T-COM1 TE VOOR MAG ELAN Or, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van Mej. J. Krijger namens de G. M. V. „Wees een Zegen" te Driewegen ƒ4.van Mevr. Tunderman de contr. uit Vrouwen polder f 30.75. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie Koudekerke. Gironummer 169757 Ds. A. C. Heij, Koudekerke. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt 33, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Bogardstraat, koster Noorderkerk, Middelburg Voor den arbeid van Mej. Baarbé. Met hartelijken dank ontvangen van N.N. te S. 2.50. Ds. HEIJ. Middelburg. Ontvangen voor de Zending van een zuster der gemeente 2.10 idem 1.15 voor de Dia conie. Van een broeder in Middelburg f 2.50 voor de Zending en 2.50 6e Professor. Van een geheei onbekende 1.voor 6e Professor. Voor al deze giften zeer hartelijk dank. Wie iets gireeren wil kan dit doen op mijn post rekening 88855. Ds. A. H. OUSSOREN. Middelburg. Ontvangen van een zuster die niet ter kerk kan komen 5.voor de Kerk en 5.voor de Diaconie. Voorts ontvangen eenige kleedingstukken van Mevr. G. en van een onbekende gever (ster) en 2 paar heerenschoenen van de fam. E. Voor alles onzen hartelijken dank Molstraat 14. KORTEKNIE, Penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. N. T. „Jezus en Nicodemus", No. 4 v. d. 18e jaarg., Gré Suurmond. A. R. Vervolg Art. 5. „Eedvraagstuk en Zondags- quaestie", Nos 31 en 34 v. d. 18e jaarg., Catrien den Boeft. Bijdrage Jo Wattez. Afdeeling B. O. T. „Debora" (16e j. no. 5) door Tini Loodewijk. Zending. Het boek „Vijf en twintig jaar Zending" door Nel Pouwelse. Bijdrage Corry Klercq. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. 2 Sam. 2 en 4. David, koning te Je ruzalem" door Nel van Ouwerkerk. Afdeeling II. Bijb. opstel „Jehu", 2 Kon. 9 10, Tini Huizenga. Na de pauze voorlezen. Afdeeling IIIA. Bijb. Gesch. „David, koning te Jeruzalem" door Janny de Schipper. Na de pauze reciteeren door Jo de Boks. Afdeeling III B. Opstel door Mien Verspoor over „David, koning te Jeruzalem". Na de pauze reciteeren door Nel de Voogd en Mien de Kam. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Esther" door vr. J. de Vos. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Esther wordt koningin", vr. Davidse. Vad. Gesch. „Van Heidensche stammen tot Chris telijke staatjes", vr. Sinke. ZONDAG 6 EN WOENSDAG 9 MAART '38. Geref. jongelingsver. Sola~FideMiddelburg. O. T. Onderw. 35. „Na de ballingschap", P, Krijger. Vrij onderwerp. „De verdeeling van den arbeids- opbrengst", W. de Rijke. Geref. jongelingsvereeniging Herman Faukeel". G. B. Art. 18. „Van de menschwording van Jezus Christus" door vr. J. Puijpe. A. R. 19. „Onze Beginselstrijd en Handelspolitiek" door vr. A. Louws. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. G. B. Art. 4. „Kanonieke boeken der H. Schriftuur" door L. Geschiere. Varia A. Jasperse. M. O. II. Ond. 5. „Het gildewezen", J. Suurmond Jz. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds A. H. Oussoren Voorber. H. Av. en Openb. Bel. 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer W. 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. J. v. d. Guchte 7 uur Ds. D. Bremmer Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. Koning 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Nam. Voorber. H. Av. en Op. Bel. W. voormiddag Geen dienst 2 uur Ds. A. Koning 6.30 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst W. 9.30 uur Ds. H. Scholing 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst W. 9.30 uur Ds. H. J. Spier te IJsselmonde. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp W. 9.30 uur Ds. J. Plomp 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij W. 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. D. Bremmer 2 uur Ds. A. Koning W. 9.30 en 7 uur Ds. A. Koning 2 uur Ds. H. Scholing Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil W. 9.30 uur Ds. A .C. Heij 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland W. 9.30 uur Ds. A. B. C. Hofland 2 uur Ds. J. Plomp Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom W. 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom 2 uur Ds. D. Bremmer Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 7 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte W. 9.30 uur Ds. J. v. d. Guchte 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk W. 8 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman W. 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Ds. H. J. Spier Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser W. 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst W. 9.30 en 6 uur Ds. A. Jansens te Scheveningen. Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. v. Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Leesdienst Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. C. Steenblok te Rotterdam. W. 9.30, 2 en 6 uur Ds. O. van Noort te Schoonrewoerd. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst W. 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte W. 9.30 uur Cand. W. H. T. den Boer 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer W. 9.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema 's Morgens Radio-uitzending. W. 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Biduur voor bet gewas. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. v. Houte Donderdag 2 uur Ds. G. W. van Houte tevens Huwelijksbevestiging. 6.30 uur Ds. J. A. Vink Beide diensten Biddagcollecte. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1938 | | pagina 3