'n Migraine op komst? AKKERTJES KERKNIEUWS* OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN* AKKER.CACHETS geluk, waar het te vinden is En dwaal niet eerst 200 lang om als ikVergaap U niet aan de zeepbellen van rijkdom, eer en genot. Ze spatten uit elkaar. Ik ben maar een arme vrouw, die haar brood verdient met het bakken van pisang go- rèng2), tempé2) en kripik2), maar ik heb het nu in mijn weduwschap beter dan vroeger in mijn rijke dagen. Toen was ik onverzadigbaar ik kreeg het geheele tractement van mijn man in handen en verdiende er nog een massa bij met het houden van een warong, maar 't geld gleed door mijn vingers, en mijn leven was één jacht naar vermaak. De ware rust kende ik niet. Die bezit ik nu. Geloofd zij God Zoo'n zelfgetuigenis, of liever zoo'n getuige nis van Gods erbarming, maakt vaak meer in druk nog dan een toespraak. God geve, dat op dezen avond waarlijk zaden gevalien zijn, die eenmaal een verrassenden oogst zullen opleveren Hij vermenigvuldige daartoe uw gebed, en zeqene u allen, die dit met belanqstellinq leest. C. BAARBÉ. Inlandsch medicijnman, die met toover- middelen omgaat. 2) Inlandsche gerechten. BEROEPEN TE 's-Gravenzande W. C. v. d. Brink te Lunteren. Dinteloord O. van Noort te Schoonrewoerd. AANGENOMEN NAAR Stad aan 't Haringvliet: Cand. A. A. v. d. Hoorn, hulpprediker te Middelburg. Theologische School. Na de rede over het Chr. Geref. Seminarie te Amsterdam, volgde de vermelding der fata der Theol. School tijdens het rectoraat van Prof. Dr. G. M. den Hartogh De leidingen Gods erkennen wij, ook in de lotgevallen van onze Hoogeschool in het jaar, dat voorbijging. De Heere heeft Zijn vriendelijk aangezicht in gunst over haar doen lichten en wij vertrouwen, dat Hij ook donkere schaduwen haar ten goede deed en zal doen medewerken. In de achtbare rij der hoogeerwaarde Curato ren kwam alleen verandering, doordien Ds. H. Meyering van Katwijk a. d. Rijn als curator voor de kerken van Zuid-Holland Noord, de plaats van Dr. K. Dijk heeft ingenomen. Het worde hem vergund jarenlang met zijn rijpe kennis en ervaring de belangen onzer school te behartigen. Dat Ds. N. Duursema door H.M. de Koningin tot officier in de orde van Oranje-Nassau werd benoemd, werd in den kring onzer School met vreugde vernomen. Moge hij nog vele malen met iets van een eereteeken in ons midden zijn. Legde Ds. A. M. Donner na 31 jarigen trou wen arbeid wegens hoogen leeftijd in de Curato renvergadering van 5 Juli zijn penningmeester schap neer, eenige maanden later riep de Heere dezen rijk begenadigden dienstknecht onverwacht in Zijn heerlijkheid. Professor Dijk en de Rector waren getuige, hoe Ds. Schouten namens Cura toren en Professoren, en Prof. Ridderbos namens de familie, in zeer treffende woorden den Vader der lichten eerden voor het vele goede, in Ds. Donner geschonken. Dat de bekende accountant, de heer G. Ph. Wielenga van Wassenaar, wiens Grootvader met eere als hoogleeraar aan onze school is ver bonden geweest, bereid was de lasten van het Penningmeesterschap op zich te nemen, stemde ons tot groot erkentelijkheid. Zijn belangrijke arbeid kome in een reeks van jaren aan de School ten goede. Van het Corpus docentium mag allereerst ge memoreerd worden, dat op den eersten dag van mijn rectoraat, 21 Januari 1937, door Dr. G. Keizer, bij verhindering door een lichte onge steldheid van den President-Curator Ds. J. L. Schouten, in tegenwoordigheid van vele belang stellenden uit het geheele land, de installatie van Prof. Dr. K. Dijk en van Lector Dr. R. J. Dam plaats vond, waarna de nieuwe hoogleeraar zijn inaugureele rede hield over„de Prediking als dienst des Woords in de lijn van Kuyper, Sikkel en Hoekstra." Het was een blijde plechtigheid met rijke be loften. Is er thans weemoed in ons hart, omdat Prof. Dr. T. Hoekstra zijn 25-jarig ambtsjubileum als hoogleeraar niet heeft mogen beleven, en geden ken we met voortdurende gebeden zijn in dezer dagen weer door een zwaar verlies getroffen weduwe, we zijn dankbaar, dat de voor het vier de eener eeuw tegelijk met Prof. Hoekstra opge treden Hoogleeraar Dr. J. Ridderbos voor de zijnen en voor onze School en allen, die aan haar verbonden zijn, gespaard is gebleven. De Heere onze God, verleene hem ook verder licht en kracht, doe hem in goede gezondheid den acade- mischen eindpaal voor dienstdoende hoogleera ren bereiken en geve hem nog veel rijpe vruchten van zijn veelomvattende, door liefde tot God en Zijn volk geheiligde kennis te bieden. Onze geliefde oud-hoogleeraar Prof. Dr. A. G. Honig, die bij den voortduur met toewijding het studiefonds beheert en in elk opzicht nog van harte met de School meeleeft, mocht herdenken hoe hij voor 45 jaren in de bediening des Woords werd gesteld. Mogen wij hem nog lang in ons midden be zitten als een voorbeeld van het betrachten van de Waarheid in de liefde. Van onze studenten ontvangen wij den indruk, dat ze, al hebben ook zij het volmaakte nog niet gegrepen, zich veelszins met ernst voorbereiden op het ambt, dat hen wenkt. De mogelijkheid, dat een lange tijd van wach ten kan aanbreken na hun candidaatsexamen, schijnt hen gelukkig niet al te zeer te drukken. Mogen zij zich steeds vastklemmen aan de waar heid Wie op den Heere vertrouwt, zal niet be schaamd worden en worde hun door de kerken, die voor intensieve, gehoorzame zielszorg nog zooveel Dienaren des Woords van noode heb ben, een arbeidsveld gegeven. Van harte hopen en bidden wij, dat de drie studenten, die door ziekten van verschillenden aard niet in staat waren hun studie voort te zet ten, in hun beproeving uit de volheid van Gods genade mogen ontvangen, wat zij behoeven, en geheel hersteld hun werk weer zullen kunnen hervatten. Door mij werden 91 studenten gerecenseerd en 19 voor de eerste maal ingeschreven. Van de ook zeer gewaardeerde buitenlandsche studenten zijn twee Hongaren, twee Oekraïners en één bur ger van de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. In den afgeloopen cursus werden 13 Candi- daatsexamens afgelegd, waarvan twee cum laude, en 11 Propadeutische examens. Door een bijzondere omstandigheid werden voor de studenten twee zoogenaamde Sociale dagen gehouden en wel op 18 Mei en 26 Nov. Leerzame referaten met vruchtbare vragen- beantwoordingen werden gegeven door de heeren Dr. E. D. Kraan over De Sociale Ethiek van Emil Brunner, A. Stapelkamp, Voorzitter van het C. N. V., over Dr. Kuyper en het sociale leven, P. Borst over De beteekenis van de Protest. Christel, centrales en vakorganisaties van Pa troons voor het kerkelijk, politiek en maatschap pelijk leven in ons vaderland en Dr. A. C. Dro- gendijk over Geestelijke Volksgezondheid. De Bibliothecaris, Dr. K. Cremer, die zich ge heel aan de Bibliotheek kon wijden, werd op 21 Januari geïnstalleerd en werkt met ijver en des kundigheid aan haar uitbreiding en verbetering. Tengevolge van een speciale beschikking van Prof. Hoekstra werd de Bibliotheek verrijkt met zijn geheele kostbare boekerij. Ook zóó spreekt nog na zijn sterven zijn liefde voor de school der kerken. Van de representatieve plichten, door den Rec tor te vervullen, wil ik nog eenige noemen. Bij het afscheidscollege door Prof. Dr. H. H. Kuyper aan de Vrije Universiteit gegeven, was Prof. Ridderbos met mij aanwezig. Ook woonde ik de opening van den tentoon stelling bij gelegenheid van de Kuyper-herden- king bij en bezocht ik de samenkomsten, waarin de beteekenis van Dr. Abraham Kuyper dezen grootvorst in het rijk der geesten, van verschil lende zijden werd belicht. Dank ben ik verschuldigd aan mijn collega's, die mij in mijn leiding niet om mijn jeugd hebben veracht en mij in alles gesteund hebben, ook in den tijd van mijn ziekte. Bijzonder erkentelijk ben ik den Secretaris Prof. Dr. K. Schilder, die met zijn ongemeen schrijftalent, de notulen onzer vergaderingen bijna vooruit wist te schrijven en met zijn niets ver getende memorie steeds, desgewenscht, het oude wist op te halen. De Pedel heeft, zelfs tijdens de ziekte van zijn echtgenoote, waarop gelukkig genezing is ge volgd, niet gefaald in zijn bijzondere vermogens om min of meer verstrooide Professoren de noo- dige hulp te verleenen. Voor ik nu overga tot het laatste deel van mijn Rectorale taak, wil ik openlijk van deze plaats met dankerkentenis den Naam des Heeren prijzen, Die mij in weken van lichamelijke zwakte met kracht versterkt heeft in mijn ziel, mij den rijkdom heeft doen ondervinden van geheel Zijn eigendom te zijn, en mij op verrassende wijze weer herstel heeft geschonken, waardoor ik nog in de gelegenheid ben gesteld om mijn rectorale rede uit te spreken. Mijn leven zij te meer gewijd aan mijn God en Heere, aan de Kerk van mijn Heiland en Koning Jezus Christus, en aan de School der Gereformeerde Kerken, waaraan ik mij om 's Heeren wil hecht verbonden gevoel. Thans blijft mij nog over de Rectorale waar digheid aan den door Curatoren aangewezen hoogleeraar over te dragen. Die plechtigheid behoeft niet meer een ver geef mij de uitdrukking eenigszins kaal karak ter te dragen. Van een trouwe vriendin van onze school, die evenals haar in Jezus ontslapen echtgenoot vele malen van haar liefde op milde wijze heeft doen blijken, ontving ik een aanzienlijke gift, die ik mocht besteden voor het doen vervaardigen van een ambtsketen voor den Rector. Curatoren verleenden hun toestemming en zoo ziet gij thans het fraaie stuk voor u. Als geheel symboliseert het tegelijk gezag en dienstbaarheid. Het bevat verder verscheidene kleine symbolen, die herinneren aan Gods on feilbaar Woord, grondslag en richtsnoer, princi- pium in geheel eenigen zin, voor onze School. Het is mij een voorrecht, dat ik deze zilveren keten straks U mag omhangen, professor Dijk, die in het vorige jaar uw zilveren huwelijksfeest en uw zilveren ambtsjubileum als Dienaar des Woords hebt gevierd, temidden van velen, ook van uw collega's, die met U en de uwen ver heugd waren. Gij zijt een man van voortvarenden ijver, zon der te worden als Jehu, de zoon van Nimsi. Gij zijt een man met een vluggen geest, en ster ker dan een stedendwinger, door dien geest te beheerschen. Gij zijt een man des vredes, terwijl gij u tegelijkertijd weet te doen gelden. Gij zijt een kerkelijk man, hetgeen zelfs uitkomt in den naam van de woonplaats uwer keuze, daar gij U niet in Zwolle, maar in Zwollerkerspel hebt gevestigd. Gij zijt een man, niet van distantie, maar van distinctie. Gij zijt leider van meer dan 25000 jongelingen en onze ouderlingen hebben zich ook steeds gaarne onder uw bestuur gesteld. Gij hebt reeds in zooveel organisaties en ver gaderingen een leidende functie bekleed, dat ik bijna zou zeggen alleen het Rectoraat van onze School moet voor U nog de bekoring van het nieuwe hebben. Wij begeven ons met vertrouwen onder uw primaat. Ik proclameer U, Klaas Dijk, tot Rector van onze Theologische Hoogeschool. Salve Rector, iterum, iterumque salve Moge onder uw Rectoraat onze School nog meer gaan beantwoorden aan de door den Ko ning der kerk haar gegeven bestemming. K.B. S. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Dinsdag 1 Februari, 7.30 uur, Hofpleinkerk. DE SECRETARIS. Coetus predikanten Classis Middelburg Maan dag 31 Januari te tien uur. Collecte voor Zending onder de Joden. Arnemuiden 22.32 Domburg 6.30 Gapin- ge 8.20 Grijpskerke 20.5\]/2 Koudekerke 24.58 St. Laurens 18.75 Meliskerke f 20.50; Middelburg 94.56 Oostkapelle 13.88 Se- rooskerke 25.80 Souburg 47.24 Veere 12.84 Vlissingen 67.35 Vrouwenpolder 12.14 Westkapelle 6.20. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op 27 Januari 1938. Praeses Ds. Oussoren. Gelezen wordt Ps. 119 137144. Gezongen Ps. 81 12 gebed. Aanwezig 25 broeders. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken Dankbetuiging voor deelneming bij overlijden. Schrijven van de Synode om huisbezoek in de maand Januari bij schippers-gezinnen te doen. Aangewezen voor Schippers-catechisatie br. J. F. Heemskerk. Afgevaardigd naar de Classis Ds. Oussoren en br. Korteknie, sec. br. Labruyère. Br. Loof wordt lid van de Commissie voor de Jodenzending. Ingekomen 5 attesten, 1 doopattest. Vertrok ken 2 doopleden. 1 doopaanvrage toegestaan. Een dooplid onttrekt zich aan opzicht en tucht. Br. Winter rapporteert als Jeugdouderling. Om half negen Sectie I op Vrijdag 4 Februari onderzoek voor 't doen van belijdenis. Sectie II Maandag 7 Februari idem. Afgevoerd van de lijst 2 doopleden. Donderdag 3 Febr. Breed, 10 Febr. Sectie. 17 Febr. Smal. Persverslag. Sluiting. Serooskerke, VERGADERING van den Kerkeraad, gehouden op Donderdag 27 Januari 1938. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1. Bericht van het over lijden van Ds. C. Lindeboom br. L. Melis con doleert den Praeses namens den kerkeraad met dit geleden verlies en bidt hem de vertroostingen des Heiligen Geestes toe de Praeses zegt dank voor de gesproken woorden en ook voor het ontvangen schrijven van deelneming. 2. Agendum van de Classisvergadering op 9 Febr. a.s. afge vaardigd worden als primi Ds. Lindeboom en oud. Verton sec. oud. Meyers 3. Verzoek om afvaardiging naar het Jaarfeest der Ï.V. Pred. 12: la; aangewezen worden de brs Meyers en Tavenier. 4.7. diversen. Kerkelijke stand. GedooptSuzanna Johanna Wondergem Jd. Attestatie aangevraagd naar Middelburg door Aagje van de Guchte. Kerke lijke huwelijksbevestiging te Serooskerke aange vraagd met bewilliging van den Kerkeraad van Bergen op Zoom door N. Zwikker en W. Broerse, beiden belijdend lid te Bergen op Zoom. Rapporten. Br. L. Melis bezocht de M. V. „Jaagt den vrede na" br. Wondergem de J.V. afd. A. br. Verton de M.V.en „Sursum Corda" en „Tot nut en genoegen". De rapporten luidden gunstig. Br. Tavenier rapporteert over de intrede van Ds. Hofland te Oostkapelle. Het rooster van bezoek namens den kerkeraad aan de jeugdvereenigingen in 1938 wordt vast gesteld. Aan de nieuw opgetreden broeders wordt een wijk toegewezen. De Commissie van Beheer brengt enkele zaken ter tafel waarover wordt gesproken. Diaconale zaken. Verschillende gevallen vra gen de aandacht. Stand der kas. Kassaldo per 1 Dec. 680.11342- Ontvangsten f 153.46. Uitga ven 481.52J/£. In kas per 1 Januari 352.05. Het H.A. wordt vastgesteld D.V. op 20 Febr.; Voorbereiding 13 Februari. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Met vriendelijken dank ontvangen voor Blondo 2.50 van A. S. te Zeist. Ds. HEIJ. VEREENIGINGSLEVEN. Gecombineerde vergadering der kringen Walcheren Noord en Zuid op Donderdag 3 Februari 's avonds kwart vóór 8 in de Hofpleinkerk te Middelburg. De Heer T. C. van Dorp, declamator, zal voor ons inleiden„Hoe moeten onze meisjes voordragen" daarna declamatie. RING VLISSINGEN. Donderdag 3 Febr. n.m. 8 uur vergadering in het Ver. Geb. te Koudekerke. 1Publiek vermaak. 2. Verantwoordelijkheid. (Zie voor schets J. B. jrg. 46 no. 8). De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. Maandag 31 Jan., gewone tijd en plaats. NT. Schets 22. „De lijdensnacht en morgen", Bets Sanderse. Vad. Gesch. Schets 9. Neeltje Sanderse. Memoriseeren Jeanne Willemse. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G.B. 36. „Van het ambt der Overheid", vr. C. Geuze A. R. 24. „Onze positie tegenover wat nu bestaat", vr. A. Poppe. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling III A. Gewone vergadering 29 Januari. Afdeeling III B. B. G. „Davids omzwervingen" II, Rie Kleinenberg. Na de pauze vrije werkzaamheden. Geref. Knapenver. „Benjamin" te St. Laurens. G. G. „Ruth" door vr. J. Tramper, zie Knapenblad December. Na de pauze iets door den leider. De Geref. J.V. te St. Laurens vergadert op Zondag 30 Januari des avonds 8 uur. S. S. 27. „De besnijdenis" door vr. J. Koole. M. O. 19. „Beroepskeus" door vr. L. Gideonse. Geref. Jongclingsvcr. „Sola-Fidc"Middelburg. Ethiek Sch. 8. „Het derde gebod I", J. H. Louwerse. K. G. Sch. 9. „Dr. Maarten Luther", J. de Kam. Varia M. Verspoor. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. S.S. Schets 69. „De overige brieven gekarakteri- seert", J. Suurmond Jr. Varia S. Davidse. V. G. Ond. 15. „Grondvesting der Republiek" door J. de Groot. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukecl". O. T. 19. „Saul" door vr. J. Verhage. V. G. 19. „Staats- en Prinsgezinden", vr. A. Drost. Gereformeerde Knapenv erg adering „Samuel". M'burg. Afdeeling I. B. G. „Belsazar" door vr. P. den Hollander. Vad. Gesch. „Iets over den Volkenbond" door vr. M. de Bruin. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 30 Januari, 's avonds 6 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding overGeloofsleer. De Heiligmaking. G. M. B. Mei 1937 in te leiden door br. P. Franckc. Het Bestuui. ZONDAG 30 JANUARI 1938. Middelburgsche Geref. Jeugdcentrale. Vrijdag 4 Febr. Ds. J. W. Tunderman. Onder werp „Het verbond". CLASSE MIDDELBURG. Collecte Theol. Fac. V. U. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Cand. A. A. v. d. Hoorn Noorderkerk 9.30 uur Cand. A. A. v. d. Hoorn 2 uur Ds. J. F. van Hulsteijn te Slikkerveer. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Tunderman Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Voorber. H. Av. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 cn 2 uur Ds. M. Vrcucrdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. B. C. Hofland Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. D. v. d. Velden Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Emeriti. Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 6.30 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerlc 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. v. Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok ADVERTENTIE N. Mevrouw LINDEBOOM kan a. s. Zondag (en Maandag) geen bezoeken ontvangen. Serooskerke (W.), 28 Januari 1938. Als 's morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan aie misère met 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1938 | | pagina 3