Brand wonden akkers Kloosterbalsem QFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. bedek ze dadelijk met AANGENOMEN NAAR Heemstede (2e pred. plaats): E. T. v. d. Born te Helpman (Gr.). In zijn laatstgehouden vergadering is de kerkeraad van de Geref. Kerk te Loosduinen accoord gegaan met een voorstel om den naam van de Kerk om practische redenen te wijzigen in 's-GravenhageLoosduinen. Emeritaat. De classis Rotterdam heeft met ingang van 1 Januari a.s. eervol emeritaat ver leend aan Ds. S. Oudkerk, pred. te Kralingen. Ds. Oudkerk, die thans 70 jaar is, werd in 1891 Cand. aan de Theol. School. In Nov. van dat jaar aanvaardde hij het predikambt te Zalk. Voorts diende hij de kerk van Maassluis 1894 '96, en zijn tegenwoordige gemeente sinds 15 Maart 1896. - Attestaties voor Curasao. Aan de kerke raden wordt in herinnering gebracht, dat attesta ties voor leden en doopleden, die naar Curasao (en omliggend gebied) vertrekken, behooren ge zonden te worden aan het Kerkelijk Bureau van 's-Gravenhage-West, Loosduinschekade 359. Andere kerkelijke bladen gelieven dit over te Radio-kerkdiensten der Geref. Kerken. Deputaten der Gen. Synode inzake de radio kerkdiensten der Geref. Kerken deelen mede, dat met ingang van 1 Dec. 1937 een andere werk wijze wordt toegepast wat betreft de toewijzing en verdeeling der hun toegewezen beurten. Het aantal aanvragen overtreft zoozeer het aantal be schikbare diensten, dat zij genoodzaakt zijn voortaan zelfstandig hun keus te bepalen, een en ander overeenkomstig de instructie der Gen. Sy node en op grond van bepaalde overwegingen. Volgens Deputaten zal derhalve het indienen van aanvragen en het doen van verzoeken voor taan overbodig zijn. K. B. S. Aan de kerken in de Classis Zierikzee. De kerkeraad der Geref. Kerk te Nieuwerkerk, door de laatst gehouden vergadering der Classis aangewezen als roepende kerk, bericht, dat de e.k. Classisvergadering D.V. zal gehouden wor den Woensdag 12 Januari 1938 en verzoekt hen, die rapporten hebben uit te brengen, voorstellen of verzoekschriften willen indienen of eenige mededeeling hebben omtrent het Agendum, brie ven en stukken te zenden aan den eerstonderge- teekende vóór 1 Januari 1938. C. L. DE JONGE, Praeses. W. VAN DIJKE, Scriba. Classis Goes, De kerk van Nieuwdorp roept bij deze de kerken in de Classis Goes op ter vergadering, D.V. op Donderdag 13 Januari 1938, namiddag half twee. Stukken voor het agendum in te zenden vóór 27 December a.s. aan het adres van den laatst- ondergeteekende. Namens den kerkeraad der Geref. Kerk van Nieuwdorp, Ds. E. BEUKEMA, Praeses. NIC. BALJÉ, Scriba. Terneuzen, 14 Dec. 1937. Ontvangen van de kerken in de Classis Axel de Yi collecte voor het Prov. Fonds voor Hulpbehoevende Diaco nieën. Aardenburg 5.27 Axel 17.69 Hoek 5.Neuzen 20.77 Oostburg 5.29 Schoondijke 15.51 Zaamslag 20.10. Totaal 89.63. L. MICHIELSEN, Correspondent. VERGADERING van den kerkeraad van St. Laurens, gehouden 13 Dec. 1937. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken 1. Aanbieding kalender door redactie ,,De Zaaier" in Indië. 2. Verzoek van Evangelisatie in Branbant en Limburg om steun. 3. Idem voor Evangelisatie in de Betuwe. 4. Idem van Geref. Kerk te Schagen. 5. Idem van Geref. Kerk te Bergen (N. H.). Aan deze verzoeken wordt voldaan. Rapporten a. Ziekenbezoek. b. Br. Koole brengt een gunstig rapport uit over bezoek aan de J.V. De boekhouder br. Jansen, komt ter vergade ring tot bespreking financieele aangelegenheden, deelt tevens mede, dat de nieuwe kachel in de consistorie aan den kerkeraad wordt geschonken. Dit wordt dankbaar aanvaard. Diaconale zaken. De brs diakenen doen ver slag van hun arbeid. Andere zaken worden besproken en geregeld. Br. Gideonse doet mededeeling van bezoek aan de Meisjesnaaikrans, waar de diakenen 62 stuks gemaakte goederen in ontvangst namen, terwijl een gehouden collecte voor de kerk \.21Yi op-* bracht. Dit werd met dankbaarheid aanvaard. Besloten wordt lsten Kerstdag tweemaal dienst te houden, terwijl Nieuwjaarsdag geen dienst zal gehouden worden. Kerkelijke stand. Vertrokken naar Middelburg br. W. A. Verbeek en gezin. Overleden Gerard Janse. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. De wereld een chaos. Dr. J. Neder- bragt. Uitgave Kok, Kampen. Dr. Nederbragt in Zoppot is geen onbekende in onze kringen. Integendeel. Hoe heeft hij zich verdienstelijk gemaakt door zijn bekende En cyclopaedic. Nu dit werk. En welk een omvang rijk werk. Nog wel met een volledig Stichwöi- ter" register. Het zijn geen platgetreden paden, die Dr. Nederbragt behandelt als hij over „be kende" onderwerpen schrijft als „Geen verande ring, maar schaduw van Omkeering". Het erf deel der Vaderen." „De Kerk, de School, gezin, Kunst. We kunnen niet anders dan onszelf benadee- len, indien we dit werk ongelezen laten. Dr. Ne- dergragt constateert niet alleen veel feiten niet breede zienersblik, maar duidt ook aan de weg tot voorkoming van de chaos. Gaarne aanbevolen. De Boer uit Tekoas door Ds. H. Veldkamp. Uitgave Bosch en Keuning, Baarn. Libellenserie. Ds. Veldkamp heeft een vaardige, rake pen. Nauwelijks is het eene werk van zijn hand ver schenen of het andere is er weer. Pittig zijn de capita. Het bezwaar is geopperd, dat de prac tische opmerkingen wat op den voorgrond zou den staan en de exegese wat achteraan kwam. Wie dat beweerd heeft, leze dan eens dit werk. Er zijn wel tal van zinnen, die we niet zouden willen uitspreken, vooral niet op den kansel. We meenen, dat de kansel in taal in overeen stemming moet zijn met de heiligheid van het Woord Gods en dat alle huis-, tuin- en keuken taal hoe men hier ook propaganda voor maakt hier gemeden moet worden. Prof. Hoekstra heeft ons geleerd alles in overeenstem ming te brengen met de schoonheid en heerlijk heid van Zijn Woord. En daarom stootten mij zinnetjes als „Daarom dansen de duivelen dol van vreugde" tegen de borst. Er zijn er zoo zeer vele te noemen. Overigens hebben we niets dan lof voor de heldere frissche kijk op een moeilijk boek als Amos. Gaarne aanbevolen. Het Schriftbewijs door Dr. F. W. Grosheide. Uitgave Kok, Kampen. Wie bewijst tegenwoordig al niet met de Schrift. Iedereen. Jood en heiden, geloovige en ongeloovige, secten en groepjes, iedere ketter heeft zijn letter. Vooral ook met betrekking tot het meeningsverschil in onze kerk achten we dit werk van groot belang. Prof. Grosheide zegt eerst, hoe het niet, dan hoe het wel moet. Het is een werk, dat we met waardeering begroeten en dat we vooral „ongestudeerden" aanraden te lezen. Warden een Koning door Jan H. Eek hout. Uitgave Callenbach, Nijkerk. Hier is een kunstenaar aan het woord. Een kunstenaar, die de taal kent en kennen kan. Dit boek zal vooral spreken tot ons Zeeuwen. Het gaat toch over de schorre. Dit woord zullen tal van „Hollanders" niet verstaan. En op de schor re teekent Eekhout het herdersleven. Het is een prachtig werk. Geweldig is de verbeeldingskracht van Eekhout. Alles leeft, alles zegt iets, alles doet iets. Men komt als vanzelf onder den indruk van dit meesterwerk. Zoo b.v. reeds al in het eerste hoofdstuk. Wie een kunstwerk wil aanschaffen, neme dit boek. De Firma Callenbach heeft met dit werk iets schoons gegeven. Pam's avonturen bij Oma. Nelly van DijkHas. Uitgave Kok, Kampen. Van den naam van Nelly van DijkHas maar leest, weet al dat dit werk goed zal zijn. Inder daad, het is een fijn meisjesboek. Alles draait in dit boek om die leuke Pam. Ik weet zeker, dat meisjes genieten zullen in dit boek. En wat zijn die teekeningen leuk. Vlot geschreven en gaarne aanbevolen. Het gemengde huwelijk. Ds. C. van der Woude. Uitg. Littooij, Terneuzen. Dankbaar zijn we Ds. van der Woude, dat hij dit werkje het licht heeft doen zien. Dat is iets voor alle predikanten en ouderlingen. Hoe toch komt deze vraag telkens ter sprake. Maar er wordt meer over gesproken, dan geschreven. Zoowel uit het Oude Testament als het Nieuwe Testament toont schrijver aan hoe uitdrukkelijk de Heere deze huwelijken verbiedt. Goed is de gedachte geweest het advies van Classis Leeu warden bij te voegen. 'n Lezenswaardig geschrift voor allen, die met deze kwestie in aanraking komen en de schoon heid van het Christelijk huwelijk willen zien. Het grote boek voor de kleinsten verteld. 2e druk. J. C. de Koning. J. H. Kok, Kampen. Wat is 't goed gezien van den Uitgever J. H. Kok van dit boek 'n tweede druk te doen ver schijnen. Moeders, wat kunt ge met uw kleintjes heerlijke oogenblikken beleven, als ge ze uit dit mooie goedkoope werk voorleest, 't Is toch de Heilige Schrift voor onze kleuters. Gaarne aan bevolen. A. H. OUSSOREN. Kerstractaten. Het komende Kerstfeest geeft weer een goede aanleiding tot het verspreiden van evangelisatie- lectuur. Wie daarnaar zoekt kunnen we wijzen op de volgende uitgaven. De N.V. W. D. Meinema, Delft, gaf weer enkele Kersttractaten, die voor verspreiding zich uitnemend leenen. De inhoud is helder en pak kend en de vorm aantrekkelijk. De titels zijn Goddelijke interventie, door Dr. P. Prins voorts Stal en Veld Groote blijdschap Kerstmannetje ofKerstkind Het reddende plan. Ook is er een tractaat bij in het Esperanto, met een sprekende illustratie een wieg en een grafsteen. Er boven staatBiografio. Ook dit woord is duidelijk. Van denzelfden uitgever ontvingen we ook het bekende weekblad „De Goede Tijding", dat een speciaal Kerstnummer geeft, eveneens zeer geschikt. Om het Kind door W. G. van de Hulst, met teekeningen van W. G. van de Hulst Jr. Uitg. G. F. Callenbach, Nijkerk. Als schrijver van kinderboeken heeft van de Hulst zich een grooten naam verworven. Wie dit prachtig uitgegeven boek, waarin een twaalf tal vertellingen waaronder enkele die al vroe ger verschenen doorleest, staat er niet ver wonderd over, dat kleinen en ook grooten naar z'n boeken grijpen en eenmaal met het lezen be ginnen, maar moeilijk kunnen ophouden. Vooral treft, dat hij het groote weet op te merken ook in het kleine en liefde wekt voor wat zwak is en aan liefde behoefte heeft. Jaarboekje Geref. Vereen, drankbe strijding 1938. Dit jaarboekje bevat de gegevens van elke al manak, maar daarnaast geeft het een volledig overzicht van de organisatie, ook van de uitga ven der Vereeniging en van velerlei actie ook door andere organisaties en eindelijk een mengel werk, onder den titel „Van beginsel en actie". Als propagandamiddel goede lectuur. HEIJ. rtiwrcxyvsv5TJivr»ne»»w5irwrarBwm3nn»tecfr6»aKMa VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. Door de Vrouwenvereeniging „Doet wel aan allen" te Oostkapelle is Dinsdagavond 14 Dec. in gecombi neerde vergadering de vervaardigde 93 kledingstuk ken bij monde van de Presidente Mej. C. E. Mathijsse, overgedragen aan de Diaconie van de Geref. Kerk. Deze werden zeer dankbaar aanvaard. Br. Corbijn sprak een woord van waardeering voor dit werk voor den arbeid der liefde in deze verricht. Deze goederen zullen een bestemming vinden in 29 gezinnen onzer gemeente. Moge deze gaven allen verblijden en dit werk in de komende werkperiode weder gezegend worden en ten zegen zijn van den naaste. Namens de Diaconie, J. MALJAARS, Voorzitter. J. DE KAM, Secretaris. Meliskerke. Woensdag 15 December kwam de Naaivereeniging „Dorkas" samen met de broeders dia kenen, om hare jaarvergadering te houden. De Presidente, Mevr. Vreugdenhil, liet zingen Ps. 19 6, las Ps. 19 en ging voor in gebed. Hierna sprak zij een kort openingswoord, waarin zij wees op het heerlijke werk der barmhartigheid, onder de broeders en zusters der gemeente. In de H. Schrift zien we, dat de Heere het steeds opneemt voor de armen, voor de weduwe en den wees. Het is daar om een groot voorrecht als diakenen en leden der Naaivereeniging onze krachten te geven voor de be- hoeftigen in 's Heeren Kerk, om hun nood te leenigen. De Secretaresse, Mej. L. Wondergem, bracht nu haar jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de Vereeniging op een goed jaar kan terug zien zij telt nu 16 leden. Mej. L. Wisse, Penningmeesteresse, deed hierna haar financieel verslag hooren. Nu gaf de Presidente de leiding der vergadering over aan één der broeders diakenen en droeg 74 ver vaardigde kleedingstukken over aan de Diaconie. Br. Kodde dankte op hartelijke wijze voor dit blijk van medeleven in de nooden en de behoeften van de minder bedeelden der gemeente en sprak ook voor 1938 de beste wenschen uit voor de Vereeniging. Hierna werden de gemaakte goederen verdeeld een 18-tal gezinnen der gemeente zal genieten van de vruchten van „Dorkas" arbeid. Na het zingen van Ps. 866, eindigde br. Cop- poolse deze gezellige samenkomst met dankgebed. Namens de Diaconie voorn., A. J. HUIJSMAN, Boekh. Onder vriendelijke dankzegging berichten wij, dat de Vereenigingen „Diaconaal Hulpbetoon", „Bid en Werk" en de Jongedochtersvereeniging „Doet wel aan allen" aan onze Diaconie hebben afgedragen 657 kleedingstukken, waardoor wij in staat gesteld werden, talrijke gezinnen van degelijke onderkleeding te voor zien. Onzen bijzonderen dank aan de Bestuursleden van bovengenoemde vereenigingen, die zoo vriendelijk wa ren, ons op 13 Dec. j.l., bij het sorteeren en inpakken van deze kleedingstukken behulpzaam te zijn. Gezien het mooie eindresultaat, dat hiermede weder bereikt is, zullen velen begrijpen, welk een belangrijke plaats de arbeid van deze zusters, voor onze Diaconie, inneemt. Wij hopen en vertrouwen dan ook, dat vele ge meenteleden dit liefdewerk, met hunne gaven of krach ten zullen blijven steunen, opdat dit, onder 's Heeren zegen, geregelde voortgang moge hebben. De Diaconie der Geref. Kerk van Middelburg, J. TERPSTRA, Voorzitter. P. IZEBOUD, Secretaris. 15 December 1937. Middelburg. Door tusschenkomst van br. Lorier ontving ik 5.voor onze Diaconie van een echt paar „Uit dankbaarheid voor de geboorte van een zoon". Tevens ontvangen 12.09, zijnde de helft dei- opbrengst van het Rusthuisbusje. Brs diakenen zeggen hiervoor hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. ZENDING. Sint Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van Lourens Boon Pz. 200 halve centen door bemiddeling van dhr. Weeda uit het Nikkertje der school 5. Namens de Zendingscommissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. V E R EE NI GINGSLE VEN. Geref. Meisjesvergadering „Blandina"Koudekerke. Bijb. Gesch. „Simson" door Mientje Roelse Pd. Vad. Gesch. „Tweede Stadhouderlooze tijdperk" door Mientje Roelse Dd. VoordrachtMaatje Heij. Geref. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. A.s. Maandagavond Kerstavond. De Geref. M.V. Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. Donderdag 23 December. N.T. Schets 3. „Het Heilig Kind Jezus", G. Boon. Na de pauze behandeling van het Methodiekrapport. Bijdrage M. Gideonse. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling 1. Reciteeren door Adri de Jonge, Pauline Vereist en Jeanne Damen. Afdeeling II. Kerstvergadering. Kerstinleiding B. G. door Corry Cornelisse. Na de pauze Af deeling III A. Bijb. Gesch. „De Kerstgeschiedenis", Janna Wattel. Na de pauze vrije werkzaamheden. Afdeeling III B. Bijb. Gesch. Kerstinleiding door Corry Verstraate. Na dc pauze verschillende bijdragen. Geref. Meisjesvereeniging „Mcisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. en B. Gecombineerde Kerstvergadering op Donderdag 23 Dec. in 't gebouw van de C.J.M.V. Aanvang kwart vóór acht. RING MIDDELBURG v. d. J. V. op G. G. Vergadering op Vrijdag 17 Dec. in het Militair Tehuis te Middelburg, aanvang half acht. Onderwerpen 1. „De beteekenis van Dr. A. Kuyper" door Veere. 2. „Letterkunde op de J.V." door „Sola Fide". De Geref. J.V. te St. Laurens vergadert op Zondag 19 December des avonds 7 uur. G. G. 29. „Het tweestammenrijk tot Joas" door vr. J. Gideonse. Na de pauze inleiding door den Bondsbezoeker. J. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. S.S. Schets 68. „De brieven van Paulus gekarakte riseerd" III door A. de Poorte. V. G. Ond. 14. „Losmaking van Spanje" door L. Geschiere. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fidc"Middelburg. G. B. Art. 32. „Van de orde, discipline of tucht der kerk", J. Looise. „Kerstonderwerp", W. Alewijnse. Bijdragen door enkele vrienden. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". N. T. 4. „De Wijzen uit het Oosten" door vr. A. H. Verstraten. Vrij onderwerp. „De Volkenbond" door vr. Joh. de Rijke. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling II. B. G. „De vurige oven" door vr. A. de Boks. V. G. „De wereldoorlog" door den leider. Afdeeling 111. B. G. „Hiskia", vr. J. Hoek. V. G. „Van plichten en rechten", vr. v. d. Slikke. ZONDAG 19 DECEMBER 1937. CLASSE MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. en Dankz. Woensdag 2 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. C J. Sikkel te Amsterdam-Zuid. 2 uur Ds. C. J. Sikkel 6 uur Ds. C. J. Sikkel Arnemuiden 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinclc Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 uur Ds. H. Scholing 2 uur Ds. A. H. Oussoren Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. T. Plomp Veere 9.30 en 2 uur Leesdienst Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerlce 9.30 en 2 uur Dr. W. H. v. Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. Smink te 's-Gravenhage. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Bed. H. Av. en Dankz. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Cand. D. G. Molenaar te 's-Gravenhage. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laien vaak litteekens na. Behandel zë daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3