OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN. Uw jongens in dienst. Ds. J. Thomas te Boxum, schrijft in „Friesch Kerkblad" „Weet u het adres van uw zoon al Natuurlijk lijkt u dit een zonderlinge en vrij overbodige vraag. Het is immers al een paar we ken geleden, dat hij van huis ging en sinsdien heeft hij u al een keer of wat geschreven, en u hem ook. En u schreef hem natuurlijk aan zijn adres van de kazerne in zijn garnizoensplaats. Daar is hij 's nachts, daar gebruikt hij zijn maal tijden. Daar is dus zijn adres. Heel gewoon. En toch is dat heusch niet zoo gewoon. Want al eet en slaapt uw jongen in de kazerne, dat wil nog niet zeggen, dat daar nu ook zijn „thuis" is. Zijn „thuis" is niet in de kazerne, en dus is ook eigenlijk daar zijn adres niet. Zijn „thuis" is in het Chr. Tehuis voor Militairen. En dat is dus ook zijn adrès. Daar is de plaats waar hij nog eenige huiselijke gezelligheid kan vinden waar hij ook rustig zijn brieven kan schrijven, en de uwe lezen. Daar is de plaats, waar hij regelmatig komen moetwaar hij blijft onder invloed van een Christelijke omgeving. Daar is de plaats, waaraan hij band moet krijgen. Dat heeft u zelf graag gewild. Maar doet u dan van uw kant ook alles, om dien band aan het Militair Tehuis te leggen of te versterken. Stuurt daarom voortaan uw brieven, pakjes enz. voor uw jongen niet meer naar de kazerne, maar uitsluitend naar zijn „thuis". Zóó: Aan (naam van uw zoon), p.a. Christelijk Tehuis voor Militairen te (naam van de garnizoensplaats). Uiteraard moet u hem dan even berichten, dat u dit van plan is." K. B. S. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, gehou den op Donderdag 18 November 1937. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1.10. Steunaanvragen Geref. Kerk Bergen (N. H.), Kootwijk en Tijnje; Suppletiefonds „Sonnevanck" en ,,'s-Heerenloo"; Willem Lodewijkfonds, Autozending, Paulus- vereeniging, Kerkbouw Schagen, „Sonneheerdt"; al deze stukken worden in handen gesteld van de Commissie ad hoe. 11. Jaarverslag Linnenkast Magelang 12. Uitnoodiging voor het jaarfeest der M.V. „Sursum Corda", afgevaardigd worden de brs Corns Louwerse en C. Wattel. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van Koudekerke Martina Adriana WagenaarJacob- se. Attestatie aangevraagd naar Leiden Cornelis Willem Coppoolse. Rapporten. Verslag wordt gedaan van ver schillende bezoeken. Gerapporteerd wordt door oud. Melis over de gehouden Classicale verga dering. De bespreking van het percentagecijfer wordt aangehouden. Diaconale zaken. Geene. Candidaat gesteld worden voor ouderling de brs (alf.) M. v. d. Guchte, J. Jobse, M. F. Sturm en J. de Wolf voor diaken de brs. (alf.) P. J. Abrahamse, H. Sinke, D. Tavenier en C. Ton. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Serooskerke. KORT VERSLAG van den Kerkeraad met de stemgerechtigde mar.s- lidmaten op Donderdag 25 November '37. Aanwezig alle leden van den Kerkeraad in totaal 146 broeders. De Praeses, Ds. Lindeboom, laat zingen Ps. 65 2 en 3, leest Psalm 95, gaat voor in gebed en spreekt daarna een kort openingswoord. In het stembureau nemen zitting met den Praeses oud. Verhage en de brs. B. Goedbloed en M. v. d. Slot. De volstrekte meerderheid verkrijgen voor ouderling de brs. M. v. d. Guchte en J. de Wolf, voor diaken de brs. D. Tavenier en C. Ton. Hierna wordt uitvoerig gediscussieerd over de wijze, waarop de stemgerechtigde manslidmaten het best namen kunnen noemen voor de groslijst, aan welke bespreking, die door den Kerkeraad aan de orde gesteld werd, talrijke broeders deel nemen. Bij de rondvraag worden nog enkele wensche- lijkheden naar voren gebracht, die gaarne zullen worden overwogen. Nadat gezongen is Ps. 52 7 en br. Verhage in dankzegging is voorgegaan, wordt de vergadering gesloten. De vergadering van den Kerkeraad wordt voortgezet. Ingekomen stukken. 1. Verzoek om een col lecte voor Evangelisatie België wordt aan vol daan. 2. Steunaanvraag Geref. Kerken in Zuid- Amerika in handen van de Commissie. 3. Circ. Centr. Telefoonbureau voor kerken. 4.5. Uit noodiging uitvoering Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" en jaarfeest Meisjesvereeniging „Tot nut en genoegen" afgevaardigd worden respect, de brs. Jobse en Adr. Melis en de brs. Verhage en Christiaanse. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van Vrouwenpolder Abraham Cevaal en Jacomina CevaalKasse met 3 gedoopte kinderen var. Leimuiden Krijn Melis Lz. Attestatie aangevraagd naar Middelburg door Pieter Maljaars en Leintje MaljaarsMelis met 4 gedoopte kinderen. Ker kelijke huwelijksbevestiging door Ds. F. A. den Boeft van Kralingen aangevraagd tegen 15 Dec. a.s. door Cornelis Huijsman en Johanna Suzanna Melis. Rapporten. Van enkele bezoeken, die werden gedaan, wordt verslag uitgebracht. De brs. die de volstrekte meerderheid verkre gen (bovengenoemd) werden door den Kerke raad benoemd respect, tot ouderling en diaken en zullen mondeling daarvan mededeeling ont vangen. Censura Morum. Om des tijdswille geen rond vraag. Sluiting. DE SCRIBA. Collecte voor geestelijke arbeid onder de Zuiderzeewerkers. Arnemuiden 23.57 Domburg 5.Ga- pinge 5.71 Grijpskerke 22.58 Koudekerke 22.52 St. Laurens 17.44 Meliskerke 17.22, Middelburg 123.98 Oostkapelle 12.98 Se rooskerke 24.02 Souburg 40.24 Veere 9.83 Vlissingen 67.18 Vrouwenpolder 14.79 Westkapelle 5.08. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Lichten in de wereld. Ds. W. A. Wiersinga. Libellenserie No. 226. Bosch en Keuning, Baarn. Er zijn menschen, die niet houden van lijnen, beginselen, roeping. Althans dat meenen ze. De werkelijkheid is deze, dat ze niet voor bepaalde beginselen zijn en de hunne steeds weer willen naar. voren brengen. In den regel zijn dat be ginselen, die onkerkelijk ontrouw leven moeten verdedigen. Zooiets als een sussertje voor eigen geweten, dat niet al te rustig is. Menschen met veel critiek en met weinig waardeering. Zie, zulke menschen moeten nu eens dit boekje lezen. Dit boekje brengt beginselen. Het leert ons discipel zijn. Dan apostel. Het leert ons onze medemenschen ontdekken, waardeeren. Het leert ons getuigen zijn van den Heiland. Het stelt ons positief voor onze roeping Hoe deze taak te vervullen. Het legt op ons de plicht der goede werken en niet ons eigen genot zoeken met te kortkomingen jegens de gemeente. Ja, zoo posi tief is het, dat het eischt, dat we „onszelf ge ven naar de methode Gods. Dat is naar den weg, naar de lijn van Gods Woord." We zijn Ds. Wiersinga dankbaar voor dit warme boekje, waarin hij zoo duidelijk aantoont de dwaasheid der beginselloosheid, wat bij de beginselloozen een beginsel is. Dr. Kuyper. J. K. van Loon. Wat is dat een mooi boekje. Ik wenschte wel, dat alle jongens en meisjes een exemplaar van dit werkje in de handen kregen. Dat is eenvou dig geschreven. Het leest gemakkelijk en gaande weg krijg je bewondering voor de reus Doktor Kuyper. Of liever, prijs je den Heere, die Doktor Kuyper gaf. Ten zeerste aanbevolen voor ieder een. A. H. OUSSOREN. Uitgaven van G. F. Callenbach N.V., Nijkerk. Van de uitgeverij Callenbach ontvingen we een klein bibliotheekje boekjes en boeken voor kleinere en grootere kinderen, van den leeftijd van 616 jaar. Die alle, zelfs maar beknopt, te bespreken is hier niet mogelijk. Voor een be redeneerde bespreking kunnen we verwijzen naar de Boekbeoordeeling van „Jachin", uitgegeven bij Meinema te Delft. We nemen hieronder op de titels en de prij zen. Zooals men zal zien zijn er heel wat bij, die al een groote bekendheid kregen en al enkele drukken beleefden. Van alle uitgaven kan worden gezegd, dat ze uitnemend verzorgd zijn en een lust voor de oogen. Boekjes voor kinderen van 712 jaar. prijs 8 cent. De schoenen van den bovenmeester door Carla. Een moeilijke week door A. de GraafWüp- permann. Jopie's wollen aapje door Heieen. Het verloren schaap door Hermanna. Duur betaald door Gera Kraanv. d. Burg. Gods Voorzienigheid door J. C. Luitingh. De volgende zijn van 12 cent. Het karretje van Dirk Olie door G. Gilhuis Smitskamp. De mensen van boven door Gera Kraan v. d. Burg. Van een klein meisje en een hoge bank door Riek. De goudvissenkom door H. Westerink. De volgende zijn 16 cent. Jantje van de Scholtenhoeve door W. G. v. d. Hulst. De eerste Kerstboom in ons land door Rie van Rossum. De grote Veenbrand door Annie de Vries. Mientje ons Moedertje door Anne. Jopie Jok door Phé Wijnbeek. De volgende 20 cent. De verrekijker door G. van Bokhorst. Jannetje Dom door Riek ter Braake. Hein, Hek en Henkie door A. Grimme. Overal veilig door Anne de Vries. 25 cent. Van Miesje en Ganzenliesje door Jeanne Marie. Het Sleetje door Jo KalmijnSpierenburg. Dirk de Struikroover door P. A. de Rover. Boeken van 30 cent gebonden. De Hut op de Hei door G. van Bokhorst. Nooit een andere vriendin door Johanna Bree- voort. Het driespan slaagt door Francina. Dat had Jopie niet verwacht door J. Huisman Schippers. Het meisje van de overkant door C. Th. Jon- gejande Groot. Steffie's horloge door Marijs. Zwervers door H. te Merwe. Best, mijn jongen door M. Veren. De avonturen van een Russische Bijbel door Anne de Vries. Gebonden boeken van 40 cent (912 jaar). Niet die meisjes, maar jij door G. v. Bokhorst. Corrie van Gijs door N. M. Schouten. Greetje door Nel v. d. Vlis. Op verboden pad door J. W. de Vries. Gebonden boeken van 50 cent (1015 jaar). De verkeerde weg door Jan van Groningen. Jet Reinhart door Heieen. Ergens in de wijde wereld door W. G. v. d. Hulst. Gebonden boeken van 60 cent. Irma door F, Bakker. Er op of er onder door W. G. v. d. Hulst. Ouwe Bram door W. G. v. d. Hulst. De Indische armband door Marijs. Gebonden boeken van 70 cent (1216 jaar). Joke nadert de grens door Berendies de Bart. Ons zonnig thuis door T. Bokma. Zo'n vreemde jongen door W. G. v. d. Hulst. Sterke Jo door Jeanne Marie. Twee Hollanders in het oerwoud door Albert Zaaier. Gebonden boeken van 75 cent. Peerke en zijn kameraden door W. G. v. d. Hulst. Willem Wijcherts door W. G. v. d. Hulst. Twee overwinnaars door W. Broos. De grote Gouverneur door K. Norel. Onze kinderen willen lezen. Hier is goede lec tuur. Het is verheugend dat ook aan deze zaak de noodige zorg wordt besteed. Uitgave van N.V. W. D. Meinema, Delft. Het kikkerslootje door C. Gilhuis, 34 blz. 20 ct. Een droeve en een blijde avond door H. te Merwe, 24 blz., 12 cent. Het was Dirk Smit niet... Hoor Jeanne Marie, 32 blz., 16 cent. Onder zeerovers door H. Henszen Veenland, 48 blz., 25 cent. De Gemzenjager van Pra-Del-Torno door P. de Zeeuw, 76 blz., 40 cent. De wraak van den cowboy door A. v. Atten, 144 blz., 75 cent. Deze uitgaven van Meinema doen wat de uit voering betreft, niet onder voor die van Callen bach. Er is hier een edele concurrentie. Voor de beoordeeling moeten we ook hier ver wijzen naar Jachin's Boekbeoordeeling. Boekbeoordeeling van kinderlectuur voor de Zondagsschool door de com- missiën van „Jachin", samengesteld door Ds. J. A. Tazelaar 1937. Jachin's Uit- geversbureau N.V. W. D. Meinema, Delft. De beoordeeling, die hier gegeven wordt be antwoordt aan hooge eischen. Elk boekje wordt serieus gelezen. Daarvoor is een staf van com missieleden, bestaande uit professoren, predikan ten, schoolopzieners, leeraars en hoofdonderwij zers. Wie een goede keus wil doen, raadplege dus dezen gids. „De Wandelaar" van November. Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te La ren (N.H.) verscheen het November-nummer van „De Wandelaar". Het Saksische boerenhuis heeft in zijn simpele, met het landschap harmonieerende verschijnings vorm, de sympathie van eiken schoonheidsmin naar gewonnen, maar ofschoon in den bloesem- tijd vele duizenden het Zuid-Limburgsche land bezoeken, hebben slechts weinigen aandacht ge schonken aan de mooie, uit goudgelen mergel steen opgetrokken hoeven met hun Romeinsch- Frankisch karakter, die daar zoo bekoorlijk langs heuvels en beken verspreid liggen. Het is Willy Verster, die in dit nummer met een rijk geïl lustreerd artikel hiervoor onze belangstelling wekt. P. van der Lijn schrijft over „groote en kleine meteoren" en nog vele andere mooie bij dragen. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN. KERSTFEEST 1937. In de afgeloopen week werden we met de volgende giften verblijd W. F. F. te Heerlen 2.50, Wed. de J. te Nieuwdorp 2.Q. te G. 1.Zendings- naaikrans „Tryfosa" te Zevenbergen 5.N.N. te St. Laurens 1.M.V. te Scherpenisse 20 postzegels van 5 cent, J. d. O. te B. 2.75, W. W. te Ritthem 2.50, J. L. te Venlo 1.—, T. D. te Tholen 5.—, gevonden in de bus Geref. Kerk te Ter Neuzen 2. gevonden in de collecte te Serooskerke 1.Verder ontving Mej. Pouwer te Middelburg van Mevr. T. B. de som van 12.40 door haar verzameld van A. J. M. G. 1.—, v. O. 0.25, I. G. 0.50, N.N. 0.50, C. P. en J. A. 0.25, N.N. 0.25, J. V. 0.25, N.N. 0.30, T. B. 0.50, L. G. 0.50, N.N. 1.—, J. A. P. A. 0.25, N.N. 0.20, M. R. 0.50, N.N. 0.50, J. M. V. 0.50, M. D. 0.50, N.N. 0.25, N.N. 0.25, N.N. 0.50, N.N. 0.30, N.N. 0.50, N.N. 0.25, M. 0.50, N.N. 0.25, N.N. 0.50, N.N. 0.10, N.N. 0.25, Wed. de R. 1.—, N.N. 0.50, N.N. 0.50. Een schitterend resultaat. Aan allen voorloopig hartelijk dank. Het geld wordt nu verzonden. De volgende week hoop ik het eind bedrag te vermelden. Ik kan nu alvast wel zeggen, dat er meer is dan verleden jaar. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie Koudekerke. Gironummer 169757 Ds. A. C. Heij. Telefoon 20. Serooskerke fW.). Met dank ontvangen van N.N. zeshonderd halve centen voor de Zending. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte voor het tekort der Zending 1.1.en 2. welke bedragen door den penningmeester der Zending in dank werden geaccepteerd. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. ZENDING. Middelburg. Ontvangen door tusschenkomst dames Vinke van dhr. W. 1.uit de busjes van Piet den Hollander 4.58 Jannie Kingmans 2.25 en Jo Gast 2.99. Namens de Commissie mijn dank W. P. WATTEL, Penningmeester. Aïd. Ill B. Bijb. Gesch. David, de man naar Gods hart" door Koos Dronkers. Meisjesblad Febr. 1937. Na de pauze bespreking jaarfeest. VEREENIGINGSLEVEN, M.V. „Het ontluikend leven" te St. Laurens. Gew. Gesch. „De verspieders" door Leun Tramper. Memoriseeren door Nelly van Dordt. Reciteeren door Jans Willemse en Jaantje Hendrikse Gerei. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Aideeling 1. Bijb. Gesch. „Davids omzwervingen", 1 Sam. 23 door Nel van Ouwerkerk. Afdeeling 11. Bijb. Gesch. „Baal, Zebub en Israels God" door Nelly Taal. Reciteeren door Corry Cornelisse en Koos de Rijke en voorlezen uit „Jantine in de pastorie". Afdeeling III A. Bespreking voor het jaarfeest. Gerei. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Aideeling B. N.T. „Johannes de Dooper" (17e j. no. 42) door Geuze. Kerkgeschiedenis van Frans Sanderse. Bijdrage van Agaath Coumou. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. N.T. Ond. 11. „Nicodemus" door L. van Soelen. K. G. „De beteekenis van Dr. A. Kuyper voor de opleving van het Geref. beginsel", J. Suurmond Pz. Gerei. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". O. T. 17. „Het tijdperk der Richteren" door vr. J. Willeboordse. M.O. 21. „Is het streven naar lotsverbetering ge oorloofd door vr. A. v. d. Oude. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. G. 35. „Na de ballingschap" I, M. J. Geuze. M.O. 10. „De sociaal-democratie" I, C. Clerq. De Gerei. J.V. te St. Laurens vergadert op Zondag 28 November des avonds 7 uur. M.O. 17. „Coöperatie" door vr. M. Koole. V. G. 11. „Onder Spaansche dwinglandij" door vr. S. Simonse. Gereformeerde Knapenv erg ader ing Samuël", M'burg. Aideeling I. B. G. Vrij opstel over „De Zondvloed" door vr. Hovestadt. K. G. „Rechten en Plichten" door vr. A. v. Dalen. N.T. „Jezus' jeugd" (17e j. no. 45) door C. Hou terman. A. R. beginselen. Art. 4. „De Overheid en de gods dienst" door F. Rooze. Bijdrage M. Wattel. ZONDAG 28 NOVEMBER 1937. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Ds. A. J. van Sluijs te Zonnemaire. Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. H. de Wit te Santpoort. Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds. W. F. M. Lindeboom Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Voorber. H. Av. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Emeriti-fonds. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. G. Smeenk CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Cand. R. Koolstra te Utrecht. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. v. Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Leesdienst CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. M. Ros Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 uur Ds. G. Leene 2 uur Ds. G. van Heiningen Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Jonker te Werkendam. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 uur Ds. G. van Heiningen 2 uur Ds. G. Leene Donderdag 2.30 uur Ds. G. van Heiningen Huwelijksbevestiging. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Dankuur voor het gewas. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3