BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. lerpijneru verdwijnen direct met AKKERsKloosherbalsem KORTE NOTULEN van de vergadering der Classis Goes, gehouden 14 Oct. '37. 1. Namens de roepende kerk te Kruiningen opent Ds. J. Koolstra. Hij laat zingen: Ps. 119:1, leest: Eph. 4: 1116, en gaat voor in gebed. 2. Institueering van het moderamenDs. Koolstra, Praeses Ds. van Heiningen, Scriba Ds. Leene, Assessor. 3. De Praeses richt zich in 't bijzonder tot de afgevaardigden van 's Gravenpolder, felici teert hun kerk met de komst van den hulppredi ker den heer Cand. de Boer, en wenscht deze kerk toe, dat de arbeid van dezen hulpprediker in haar midden door God rijk mag worden ge zegend. 4. Notulen werden gelezen en goedgekeurd. 5. Ingekomen Stukken a. Schrijven over afzetting van een Dienaar des Woords, waarvan met droefheid kennis ge nomen. b. Schrijven van moderamen der Generale Synode aangaande financieele verzorging der Theol. Hoogeschool. Eenige opmerkingen hier over gemaakt o.a., dat in sommige kerken der Classis 't getal der contribuanten wat dient ver hoogd te worden. c. Schrijven van Deputaten van de Generale Synode ter behartiging van de geestelijke belan gen onzer militairen. 6. Rapporten a. Ds. van de Vegt en Ds. van Heiningen over kerkvisitatie. b. Ds. Scheele over eenige Zendingsaange legenheden. c. Ds. Booij namens commissie tot onderzoek inzake samenwerking Evangelisatie met andere kerkengroepen. Commissie ad c. met conclusies nog niet ge reed, wacht dus volgende Cl. vergadering. 7. Instructie Kerk van Wemeldinge vraagt steun der kerken voor hulpbehoevende diaconie, wordt ingewilligd, in de kerken zal zoo spoedig mogelijk daarvoor collecte moeten gehouden worden, diaconie van Goes zal voorschot geven. 8. Deputaten voor verstrooiden in Frankrijk aangewezen Ds. van Egmond. Voor kerkvisi tatie primiDs. Scheele en Ds. van de Vegt. SecundiDs. Beukema en Ds. Booij. Voor ver dere te vervullen deputaatschappen worden zit tende broeders gecontinueerd. 9. Voorlezing gestorte gelden. 10. Roepende kerk voor volgende Cl. ver gadering D.V. 13 Jan. '38 is kerk van Nieuwdorp. Praeses Ds. Leene, Scriba Ds. van Heiningen, Assessor Ds. Scheele. Dan te storten gelden voor Theol. Hooge school, Zending onder Joden, Gen. Kas hulpbeh. kerken, Verstrooiden in Frankrijk, gift voor Rijn-Pruisen. Voorts aan Scriba opgedragen collecterooster samen te stellen. 11. Rondvraag: Een afgevaardigde van 's-Gravenpolder be dankt voor bovengenoemde felicitatie. In verband met verdwijning vacaturebeurten binnen de Classis, maakt een der afgevaardigden een opmerking over mogelijk meer door de pre dikanten te gebruiken ruilbeurten. Ds. van Heiningen herinnert aan financieele controle op Januariclassis. 12. Korte notulen gelezen en vastgesteld. 13. Sluiting. Op last van de Classis, LEENE, h.t. Assessor. Aan de kerken in de Classe Middelburg. Donderdag 25 Oct. 1937 hoopt ondergetee- kende zitting te houden in de consistorie van de Noorderkerk voor het ontvangen van de 2e helft van het Classic, quotum. Arnemuiden 9.Domburg 3.Gapinge 4.Grijpskerke ƒ11.Koudekerke 12. Meliskerke 11.Middelburg 56.Oost- kapelle ƒ8.O. en W. Souburg 17. St. Laurens 8.Serooskerke 17.Veere 8.Vlissingen 52.Vrouwepolder 8._ Westkapelle 2.—. C. P. POUWER, Q. v. d. Classis. Noordsingel 26. Giro 69059. AGENDUM van de vergadering der Classis Middelburg te houden D.V. Woensdag 10 November 1937, in de Hofpleinkerk. Aanvang 9 uur. 1. Opening namens de roepende kerk van Arnemuiden. 2. Onderzoek der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen Praeses Ds. J. Plomp. Assessor Ds. A. H. Oussoren. Ie Scriba Ds. W. F. M. Lindeboom. 2e Scriba Ds. A. Koning. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Peremptoir examen van den Eerwaarden Heer A. B. C. Hofland, beroepen predikant van Oostkapelle. Preekvoorstel. Exeg. O.T. Jesaja 40, 41, Ds. Oussoren. Exeg. N.T. Efeze 1, 2, Ds. Lindeboom. Kerkgesch. Ds. v. d. Guchte. KerkrechtDs. Bavinck. Dogmatiek Ds. Heij. Ambtelijke vakken Ds. Bremmer. Symboliek Ds. Vreugdenhil. Inhoud H.S. Ds. Plomp. Ethiek Ds. Scholing. PAUZE. 6. Behandeling van ingekomen stukken. 7. Rapporten a. van de Commissie inzake grensgeschil Arnemuiden-Veere. b 8. Behandeling van eventueele instructies. 9. Benoeming Deputaten ad Art. 10 H. R. 10. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 11. Aanwijzing roepende kerk en Moderamen voor de volgende vergadering. 12. Persoonlijke rondvraag. 13. Lezinq en vaststellinq Persverslaq. 14. Sluiting. Voor de roepende kerk van Arnemuiden, H. SCHOLING, Praeses. P. VAN BELZEN. Scriba. Arnemuiden, 22 October 1937. VERGADERING van den kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 18 Oct. 1937. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken a. Verzoek om steun van de Johannastichting te Arnhem. b. Circulaire van het Comité voor Zendings conferenties. Rapporten a. Ziekenbezoek. b. De brs ouderlingen doen verslag van ge houden huisbezoek. De boekhouder br. A. Jansen komt ter ver gadering en brengt verslag uit over de financiën. Diaconale zaken. Worden besproken en ge regeld. Voor de vacature, welke ontstaat door aftre den van de brs Weeda en Willemse, worden de volgende dubbeltallen gesteld Ouderling br. S. Simonse en br. Jac. Vogel. Diaken br. J. Goedbloed en G. Vreke. Verkiezing ambtsdragers D.V. 1 Nov. a.s. Censura Morum. Kerkelijke stand. Ingekomen met doopattest uit Middelburg J. H. v. Dort uit Serooskerke L. Adriaanse en A. Wattel. Vertrokken met doopattest naar Gapinge J. Goedbloed. Over leden br. A. de Visser. Rondvraag. Lezen Persverslag. Sluiting. Collecten ten behoeve van Prov. Kas tot Theol. onderst. Diaconieën School Arnemuiden 10.32.56 Domburg 5.6.67 Gapinge 2.65J/? 8.65 Grijpskerke 11.15J/£ 26.29 Koudekerke ,,11.73 24.35 St. Laurens 7.85 17.34 Meliskerke nihil 25.75 Middelburg 67.50 136.27 Oostkapelle 13.27 13.73 Serooskerke 13.20 29.30 Souburg 19.33 49.16 Veere nihil 12.75 Vlissingen 32.73 67.78 Vrouwenpolder 7.17.08 Westkapelle 2.50 5.98 De Correspondent, J. A. VERTREGT. Nalo KamuDe weg tot het Oosten nr. 11 van de Blauwwit-serie tot opbouw en ontwikkeling La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. De ondertitel is ,,een antwoord op de vraag hoe wij de Oostersche ziel kunnen leeren ken nen". Het antwoord wordt op eenvoudige, dui delijke wijze gegeven daardoor kan dit preten- tielooze boekje veel goed doen om begrip te geven voor het moeilijke probleem van de Oos tersche ziel. De illustraties hadden in deze bro chure gemist kunnen worden prijs is 40 cent. Gereformeerde Zondagsschoolvereeniging „Ja- chin". Verslag van de 63ste Algemeene verga dering, gehouden op Woensdag 4 Aug. 1937 te Zaandam, N.V. W. D. Meinema, Delft. „Jachin's brochures. No. 1. R. Stelsttra. „Hoe moeten wij onze kinderen op onze Zondags scholen krijgen en houden No. 2. Ds. P. van Dijk. „Het leven bij de Heilige Schrift". Uitgegeven worden deze brochures door Mei nema, Delft. Het gemengde huwelijk. Meer dan een kwart-eeuw geleden schreef Dr. A. Kuyper in zijn „Gemeene Gratie", dat de Kerk dient te weten, wat ook bij het gemengde huwelijk, naar uitwijzen van Gods Woord, geoorloofd of ongeoor loofd, geraden of ongeraden isde leden der ge meente dienen dat klaarlijk van haar te vernemen. Nog steeds is de vraag van het gemengde huwelijk in ons Christelijk leven een brandende vraag. Zij houdt onze kerkelijke vergaderingen keer op keer bezig zij eischt de aandacht der ambtsdragers zij is van beteekenis voor de ouderszij verdient de belangstelling van onze huwbare jonge menschen zij baart zorg voor de toekomst van Kerk en Chris telijk gezinsleven. Van de hand van Ds. C. van der Woude, Geref. pred. te Leeuwarden, zal bij den uitgever D. H. Lit- tooij Azn te Terneuzen een geschrift verschijnen onder den titel „Het gemengde huwelijk", waarin gehandeld wordt over het Christelijk huwelijk, alsmede over het gemengde huwelijk en de Schrift, het Gezin en de Kerk. De vraag wat bij het gemengde huwelijk geoor loofd of niet geoorloofd is, poogt de schrijver naar Schrift en practijk te beantwoorden. Dit belangrijke geschrift dat vooral ook voor ambtsdragers, ouders en opvoeders groote beteekenis heeft zal in October verschijnen. N. C. Radio V. kalender voor 1938 met premieboek „Des Heeren heirscharen" door Prof. Dr. Joh. de Groot en Prof. Dr. A. Noordtzij. Wie een kalender zoekt, die als wandversiering dienst kan doen, schaffe zich deze kalender aan. Op het groote schild (47 bij 32 c.M.), dat in donkere kleuren is gehouden, vindt men op de bovenste helft gekleurde platen, die betrekking hebben op Israëls in tocht in Kanaan. Van deze platen zijn er zes. Op de onderste helft zijn aangebracht de kalenderblaadjes voor elke veertien dagen één. Op de voorzijde daarvan staan prachtige kiekjes, op de achterzijde illustraties, die behooren bij het premieboek, en daar moeten in geplakt worden. Het premieboek, bewerkt door de professoren de Groot en Noordtzij, verhaalt van de intocht van Israël in Kanaan. Op professorale manier, dusbuitenge woon leerzaam. Met de bij te voegen illustraties, waar toe ook de zes groote platen behooren, is het een schoon geheel. Gelet op wat hier geboden wordt is de prijs 1.25 niet hoog. Timotheus. Geïll. weekblad. UitgaveLa Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Nu dit tijdschrift z'n nieuwen, drie en veertigsten jaargang begint, willen we er nog eens bijzonder de aandacht op vestigen. We beginnen dan met een opgave van den inhoud van Nr. 1 van 2 October. Hoofdblad HoofdartikelEen goed Man In drukken Hoofdredacteur De ons wachtende taak Een woord voor eiken dag Geuzeke Drei, het nieuwe Vlaamsche vervolgverhaal door W. Laats- man Voor de zieken door Ds. A. C. Diederiks Week-overpeinzingen door Ds. A. G. Barkey Wolf Waarheengedicht van Hélène Swarth Illustratie naar litho van A. J. van 't Hoff Genees kunde en techniek door Arts D. K. Boom Rondom de oude wereldzee door Q. A. de Ridder Herken ning door G. J. Peelen Kantteekeningen op dingen, die gebeuren door Mevr. A. van Hoogstraten-Schoch Prijsraadsel met tien fraaie prijzen Sport en turnschetsen door W. Laatsman Hoe men zijn vader ziet Die Afrikaansche taal door Johanna van Broekhuizen Kunstmatige bliksem door J. Claus. Met 21 illustraties. Bijblad Geschiedenis van den dag Boekbespre king Briefwisseling Hoofdredacteur enz. Met Re gister en Inhoud van den afgeloopen jaargang. Zooals men ziet, worden hier tal van onderwerpen, op verschillende terreinen, behandeld en is Timotheus daardoor uitermate leerzaam. Het vervolgverhaal van Laatsman zal wel boeien hij kent het Vlaamsche land en de Vlaamsche taal. Met interesse lazen we het artikel, dat nog vervolgt wordt, „Hoe men zijn vader ziet". Om nog iets te noemen voor wie van techniek houdt is het artikel over „Kunstmatige blik sem" bijzonder belangrijk. Minder geslaagd lijkt ons de week-overpeinzing van Barkey Wolff. Wat hij daarin schrijft over „Ut omnes unum sint" is te al gemeen en houdt geen rekening met de werkelijke be zwaren. Het is niet genoeg te spreken over eenheid, waar die toch metterdaad niet bestaat. HEIJ. VERANTWOORDING^ LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1937. Met hartelijken dank ontvangen Dames K. te Breda 1.A. LL. te Koudekerke 2.bij Mej. Pouwer van de Zendingsnaaikrans Parakan te Middelburg 2.50. Mag ik de Kerstfeestviering in de ziekenhuizen en armenkolonie op ons Zendingsterrein, waar aan zoovelen de gelegenheid geboden wordt om het Kerst evangelie te hooren, nog eens in gedachte brengen bij de vele broeders en zusters, die nog niet zonden Met dringende aanbeveling S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie Koudekerke. Gironummer 169757 Ds. A. C. Heij. Telefoon 20. P.S. Donderdagmorgen nog ontvangen van N. N. te Koudekerke 1.van P. A. de Visser namens de Geref. Zend. Comm. te Eindhoven 12.50, waar voor zeer hartelijk dank. Met hartelijken dank ontvangen van N.N. een gift van 10.met nader te bepalen bestemming. Ds. HEIJ. Middelburg. In hartelijken dank ontvangen 150 opgespaarde halve centen van Joost, Johannes en Jo Harpe voor de Zending. D. BREMMER. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van de opbrengst jubileum Zendingsboekjes een bedrag van 125.voor 580 stuks. Dit bedrag heb ik doorgezonden naar Ds. van Nes te Magelang. Daar ik nog in het bezit ben van nog 70 stuks van die boekjes, verzoek ik vriendelijk aan degenen, die nog niet in het bezit zijn van het boekje, dit nog aan mijn adres te willen afhalen, op dat zij allen geplaatst kunnen worden. Bij voorbaat mijn dank. Van de Christelijke School te Grijpskerke een pak zilverpapier uit het busje van Jettie van der Kleijn 2.86 Nel Coumou 4.31. Namens de Commissie mijn hartelijken dank W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat 18. Middelburg. Ontvangen een pakket kleeding van Mevr. V. Onzen hartelijken dank. Namens de Evang. huisbezoekcomm., Molstraat 14. KORTEKNIE, Penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Gerei. Meisjesvergadering „Blandina"Koudekerke. Bijb. Gesch. „Barak Deborah" door Kaatje Vader. Kerkgesch. Vertelling. VoordrachtJaantje Dekker. Gerei. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Aldccling 1. Bijb. Gesch. „Saul voor goed verworpen", 1 Sam. 15 door Janny Cornelissen. Na de pauze reciteeren door Jo Barendse, Annie Jonkheer en Nel van Ouwerkerk. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Achab en Elia", 1 Koningen 17 door Tini Huizinga. Na de pauze voorlezen. Aid. Ill B. Bijb. Gesch. „De eereweg" door Anna Vader, Meis jesblad Dec. 1936. Na de pauze bijdragen door Koos Dronkers en Anke Schout. Gerei. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Aldeeling A. O.T. „Rondom de Sinai", No. 41 van den 15den Jaargang, E. den Boeft. Ltterkunde. „De kunst om de kunst", No. 38 van den 17den jaargang, D. Ie Cointre. Bijdrage T. Davidse. Aldeeling B. Geloofsleer. „Artikel 37" (17e j. no's 39 en 40) door Mien Ton. Bijdrage van Ad. Dronkers. Geref. jongelingsver. „Sola-F ide"Middelburg. O. T. Onderw. 32. „Het tweestammenrijk van Ma- nasse tot de ballingschap", A. Iseboud. M. O. deel 1. Art. 7b. „Kerk en Maatschappij", C. Vader. Varia C. Alewijnse. Geref. Knapenver. „Benjamin" te St. Laurens. Gew. Gesch. „Korahs oproer" (Num. 16) door vr. I. Walraven. Voordrachtenvr. Jac. Geerse en H. Hillebrand. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". O.T. 16. „De intocht in Kanaan", vr. M. Verstraate V. G. 16. „Strijd tusschen Regenten en Maurits", vr. J. Verhage. J. V. „Repos Ailleurs", Aid. A., Souburg. G. B. Art. 37. „Van het laatste oordeel" door J. Suurmond Pz. K. G. Schets 9. „Dr. Maarten Luther", A. Jasperse. De Gerei. Mannenver. Onderzoekt de Schrilten" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 24 October 's avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding over „Stroomingen en Secten". „Het spiritisme" in te leiden door br. J. Koole. Voor lectuur zie G. M. B. Dcc. 1936. Belangstellenden hartelijk welkom. Het Bestuur. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Aldeeling I. B. G. „Het Huis Jehu", vr. W. Asscheman. K. V. „Vooruitgang op allerlei gebied", vr. van Iwaarden. Vergadert 's Zaterdagsavond consistorie Hofpleinkerk 6.30—7.30 uur. Aldeeling 111. B. G. „Jehu", vr. G. Graafhuis. K. G. „De Doleantie", vr. A. Graafhuis. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. B. 33. „Van de Sacramenten", M. Ton. K. G. 10. „In Zwitserland", J. Pouwer. ZONDAG 24 OCTOBER 1937. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Classicale Bijdrage. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Vrijdag 10.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Leesdienst 7 uur Ds. J. W. Tunderman Voorber. H. Av. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Voorm. Voorber. H. Av. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Voorber. H. Av. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 u. Ds. W.F. M. Lindeboom Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. A. H. Oussoren Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Veere 9.30 en 2 uur Leesdienst Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 u. Ds. J. W. Tunderman Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Cand. Kraan te Den Haag. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Cand. J. Rook te Zwolle. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9.30 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds.D. Drenth te Nunspeet. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. H. J. den Boer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok NAGEKOMEN AD VERTENTIËN Voor de bewijzen van deelneming die wij, gedurende de ziekte en na het over lijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PIETERNELLA DE LATER, Wed. van G. Jobse mochten ontvangen, zeggen wij hartelijk dank. Namens de Familie, J. JOBSE. Serooskerke (W.), 22 October 1937. Wrijven, maar wrijven met Kloosterbalsem zal U ervan genezen want die spierpijnen omdat deze bijzondere balsem tot diep in de spierweefsels zijn oplossende, krachtig genezende werking voortzet..

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3