P1|ü in de ledemoten? AKKERTJES OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTBEN. laatste doel zal, volgens het besluit van een der vroegere Synodes, in elke Kerk een correspon dent werkzaam moeten zijn, terwijl, indien onder u zulk een correspondent nog niet benoemd werd, de Synode verwacht, dat deze aanstelling spoedig zal geschieden. Trage of laksche cor respondenten dienen tot meerdere activiteit te worden aangespoord öf door ijverige broeders te worden vervangen. Eindelijk besloot de Synode van Amsterdam ook u te verzoeken om op de wijze, die naar uw meening het meest doeltreffend is, zooveel mo gelijk alle leden der gemeente met den inhoud van dit schrijven in kennis te stellen. (Acta, Art. 202). De Synode vertrouwt, dat door u aan dezen dringenden oproep gaarne gehoor zal worden gegeven, en beveelt de Theologische School met al haar belangen bij den voortduur in uw liefde en gebed, in uw medeleven en niet het minst in uw offervaardigheid aan. Namens de Synode vn. haar Moderamen J. L. SCHOUTEN, ht. praeses. K. DIJK, ht. assessor. G. KEIZER, ht. scriba. J. THIJS, ht. scriba. Hier behoeft geen woord aan toegevoegd. Uit Bergen op Zoom werd toegezonden de Kerkbode van 25 Sept. j.l., waarvoor een woord van vriendelijken dank aan den verzender. De Kerkeraad van Bergen op Zoom had be sloten op 12 Sept. j.l. niet slechts een collecte te houden, maar ook te zorgen, dat een brief van warme gelukwensch Ds. Merkelijn bereikte. Deze brief is der moeite waard in geheel Zee land te worden gelezen, zoodat hij hierbij wordt doorgegeven. De broeders in Bergen op Zoom zullen het niet ten kwade duiden, dat één zin aan het slot, beginnende „wij willen willen bij deze gelegenheid rekenenis onderlijnd, om dat zij hierin hebben uitgesproken, wat ons allen zeker wel eens aanklaagt. Zeer Geachte Ds. Merkelijn, De Raad der Gereformeerde Kerk te Bergen op Zoom, in breede vergadering bijeen, den 15den September 1937, besloot U alsnog geluk te wenschen met het feit, dat ge Zondag, 12 September j.l. mocht herdenken, dat onze trouwe God U 25 jaar lang bekwaamd heeft het heerlijk Zendingswerk in Zijn Naam en tot Zijn eer en tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk te mogen ver richten. Wij gevoelen behoefte het U bij deze gelegenheid eens nadrukkelijk te zeggen (en we ten ons daarbij de tolk van onze Gemeente), hoezeer wij waardeeren den onverdroten ijver, de algeheele toewijding, de bijzondere trouw en, ondanks alle teleurstelling, doorzettende kracht, waarmee gij al die jaren uw, ook-zoo-veelszins- moeizamen, arbeid hebt verricht, waarbij uw Zender U gedurig nabij is geweest. Wij verzoe ken U de betuiging van onze dankbaarheid ook te willen overbrengen aan Mevrouw, uw Echt- genoote, die U wel zeer in het bijzonder is ge weest „als een hulpe tegenover U" en die een zoo werkzaam aandeel gehad heeft in het geheel én de van U gevraagde opofferingen, ook in het achterlaten van uwe kinderen in het moederland, dapper meegedragen heeft. Wat zal een overstroomend gevoel van dank baarheid U in deze blijde herdenkingsdagen ver vullen, als ge terugziet op de wegen, die God in de verloopen 25 jaar met U heeft willen hou den en den rijken zegen, op uw arbeid geschon ken, waarin zoovelen nu zich met U verblijden. De Kerkeraad wenscht U tevens geluk met de U ten deel gevallen Koninklijke onderscheiding, waaruit blijkt, dat uw arbeid ook in Regeerings- kring waardeering vond, hetgeen U ten zeerste zal hebben bemoedigd. Wij mogen U ook mededeelen, dat onze Ge meente j.l. Zondag met opgewektheid is samen gekomen in den dienst ter herdenking van de groote dingen, die God door uw dienst op ons Zendingsterrein heeft willen doen. Vóór wij ons vereenigden in dankzegging en gebed, overdach ten wij tezamen Gods Woord in Mattheüs 24:14, waarbij het thema was Hier leert de Heiland ons het wereld-eind zal niet komen, dan nadat allen volken het Evangelie verkondigd is. Wij gingen daarbij na 1het Evangelie möèt gepredikt, allen tot een getuigenis, en 2) onze taak daarbij, tot nabijbrenging van dat wereld eind. Wij hebben van deze gelegenheid tevens ge bruik gemaakt de Gemeente bij vernieuwing ern stig te wijzen op de roeping van Christus' wege om bovenal Zendingsgemeente te zijn en wat dat, speciaal in dezen tijd, inhoudt. De Gemeente verblijdde ons door een groote opkomst, een meelevend gehoor, een tot-erkentelijkheid-stem mende Jubileum-collecte. Wij willen bij deze gelegenheid erkennen, dat wij onzerzijds niet altijd zoo met uw arbeid heb ben meegeleefd en gebeden, als dat van ons ge vraagd mocht en nemen ons voor, méér dan voorheen dat te doen en met grooter trouw de Gemeente, ook wat dit aangaat, te bewerken. Moge de Heere, onze God, U en uw gade in den werktijd, die U nog wacht, zegenend, be warend en sterkend, ook verheugend, goed en nabij zijn. Wilt U ook onze groeten en beste wenschen voor den arbeid overbrengen aan Ds. en Mevr. van Nes en Dr. Dreckmeier, met wier plannen wij hoopvol meeleven Wees voorts, mét de uwen, Gode bevolen. Met onze hartelijke groeten, ook aan Me vrouw, uw Echtgenoote, de uwen in Christus (Volgen de handteekeningen van alle Kerke- raadsleden). K. B. S. Classis Middelburg. A.s. Maandag geen Coetus. Predikanten in de Classis Goes. Coetus D.V. Maandag 4 October 1937, 's mor gens 10 uur. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Woensdag 6 October, kwart vóór 8 uur. DE SECRETARIS. AGENDUM van de vergadering der Gere formeerde Kerken in de Classis Zierik- zee, te houden Woensdag 6 October 1937 in de consistorie der Gerefor meerde Kerk te Zierikzee. Aanvang 10 uur. 1. Opening door de roepende kerk (Kamper land. 2. Onderzoek der credentialen door de kerk van Oosterland. 3. Zitting-nemen van het Moderamen Dr. J. van Lonkhuijzen, Praeses Dr. W. H. van Zuij- len, Scriba Ds. F. J. van den Ende, Assessor. 4. Notulen van de vergadering van 12 Mei 1937. 5. Ingekomen Stukken. 6. Rapporten van gegeven opdrachten met bijbehoorende voorstellen a. Rapport der commissie, benoemd voor nader onderzoek van het voorstel-adres Zierik zee, inzake leergeschillen. b. Rapport Particuliere Synode. c. Artikel 13. Vaststelling opnieuw der ver- houdingscijfers. Begrooting. d. Quaestuur Classis. Vaststelling der be grooting. e. Rapport Kerkvisitatie Kerken Noordbeve- land. Zending. g. Evangelisatie. h. Hulpbehoevende Kerken in de Classis. i. Overige gewone of buitengewone opdrach ten, door de Classis gedaan. 7. Instructies. 8. Rondvraag Artikel 41 K.O. 9. Regeling vacaturebeurten. 10. Benoeming van deputaten. 11. Persoonlijke rondvraag. 12. Aanwijzing volgende vergadering. 13. Persverslag. 14. Sluiting. Namens de roepende Kerk, F. J. VAN DEN ENDE, Praeses. S. C. KLAP, Scriba. Kamperland, 28 September 1937. Zending. Aan de Kerken in de Classis Goes, die alle zoo vriendelijk waren bericht te zenden over de opbrengst der gehouden Zendingscollecte op 12 Sept. j.l., zij medegedeeld, dat de gezamelijke som is 854.67. Hierin zijn ook begrepen giften voor kerkbouw op het Zendingsterrein. Dhr. Hondius geeft later de volledige opgave. Met dank kan op dien dag teruggezien. Kapelle-Biezelinge. A. SCHEELE. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie, Mag ik ter opname in Uw blad de volgende mededeelingen doen over den a.s. Radio-avond, uitgaande van de drie Gereformeerde Jeugdbon den Nederl. Bond van J.V. op Geref. grond slag, Bond van M.V. op Geref. grondslag in Nederland, Bond voor Geref. Jeugdorganisatie. De vergadering wordt ditmaal gehouden in Tivoli te Utrecht op Donderdag 7 October a.s. des avonds half 810 uur en staat onder leiding van den heer A. Kuiper te Utrechtmet mede werking van Mevr. M. C. GrimbergHuyser van Rotterdam voor leiding van den zang en van de Chr. Muziekvereeniging „De Bazuin" te Utrecht, Directeur de heer A. J. H. N. Kragting, voor de begeleiding. Het programma luidt als volgt 1. Opening door den heer A. Kuiper samen zang, Schriftlezing en gebed. 2. Samenzang tot 8.15 uur onder leiding van Mevr. Grimberg. 3. Samenzang te 8.15 uur, begin der Radio uitzending. 4. Rede van den Heer A. Kuiper voor den Bond van J.V. op G.G. Onderwerp „Sterker en grooter". 5. Samenzang. 6. Rede van Mevr. E. C. SpekVersluijs namens den Bond van M.V. op G.G. Onderwerp: „Van binnen uit". 7. Samenzang. 8. Rede van Prof. Dr. J. Waterink namens den Bond voor G.J.O. Onderwerp „Van een jongen, die niet fluiten kon". 9. Samenzang. 10. Sluiting. Met dank voor de opname, hoogachtend, Uw dw., I. STAP, Secr. Contact-Commissie. Amersfoort, 7 September 1937. Verbondsgeschiedenis. Eerste deel Oude Testament, door Ds. S. G. de Graaf. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Dit werk verscheen reeds in afleveringen, waarvan de eerste in Juni 1935 het licht zag. In het „Woord vooraf" zegt de schrijver, hoe hij er toe kwam deze schetsen voor de vertelling van de bijbelsche geschiedenis uit te geven en wat hij daarmee bedoelt. Als leider van een cursus voor Zondagschool onderwijzers besprak hij de geschiedenis, die den volgenden Zondag moest verteld worden. Daarbij kwam de vraag op, hoe de beginselen, die hij verdedigde, in de practijk bij bepaalde geschiedenissen waren toe te passen. Om dat te laten zien geeft Ds. de Graaf dan deze schetsen. Echter dan niet opdat men deze schetsen zou van buiten leeren en zoo vertellen. De bedoeling is, dat men zich rekenschap zal geven van de eischen, waaraan een goede vertelling moet be antwoorden, om zich zóó daarop voor te be reiden. Het zal ongetwijfeld het onderwijs in de bij belsche geschiedenis, ook op de gewone scholen, ten goede komen, wanneer zij, die daartoe ge roepen zijn, zich telkens er rekenschap van ge ven, hoe zij het best die taak zullen vervullen. En daarbij geeft dit uitgebreide werk van Ds. de Graaf hun veel, dat tot nadenken prikkelt, vooral ook omdat hij nog al eens afwijkt van traditioneele opvattingen. Het zou zeker ook niet naar zijn bedoelen zijn, wanneer men hem hier gedachteloos zou volgen. Maar wanneer men zelf verwerkt wat hier wordt geboden, kan het niet anders dan winst afwerpen. Ontvangen Eén en veertigste jaarverslag van de Vereeniging Dr. „Scheurer's Hospitaal" (Zen dingshospitaal „Petronella"). Van 1 Juli 1936 30 Juni 1937. Aanmelding van leden en contribuanten en toezending van giften aan Mej. J. H. Schut, Am- steldijk 84, Amsterdam-Z. Girono. 40504. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN LINNENKAST-COMITÉ VOOR MAGELANG PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van Mej. J. L. Vier gever namens de Naaikrans te Brouwershaven 16. van de Zendingskrans te Souburg 5.gez. door Mej. C. J. VosHol, van Mej. de Wagenmaker de contr. van Middelburg 106.30, van Mevr. C. J. LankampVader te Terneuzen 50.van N.N. te Middelburg 0.50. Voor het Kerstfeest deze week niets ontvangen. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie, Koudekerke. Gironummer 169757 Ds. A. C. Heij. Telefoon 20. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt 33, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Bogardstraat, koster Noorderkerk, Middelburg Serooskerke. J.l. Donderdagmorgen gevonden in mijn brievenbus 1.voor de Kerktelefoon „uit dankbaarheid voor genoten zegen". Van Nellie Ver ton 100 halve centen voor de Zending. Hartelijk dank. W. F. M. LINDEBOOM. Middelburg. Ontvangen van Koster Drost 1 gevonden in de Hofpleinkerk. De Boekhouder, A. DE POORTE. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte „Nagift Zendingscollecte" 1.alsmede een gift van 2.50 „Uit dankbaarheid", waarvan de helft voor de Kerk en het restant voor de Diaconie. Voorts ont vangen van Mej. G. door tusschenkomst van br. J. F. Heemskerk en bemiddeling van br. Fanoy 1.50, en van een zuster, via br. Terpstra 5.80, voor de Dia conie. Namens diverse penningmeesters hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Veersche Singel 278. Middelburg. Hartelijk dank voor de ontvangen kleeding van Mevr. C. en V. Voorts berichten wij den uitslag van de collecte voor de Vereeniging tot ver spreiding der Heilige Schrift op 14 Sept. 1.1. groot 108.51. Een woord van dank aan allen, die daar voor hebben bijgedragen, inzonderheid aan de Dames voor hun ijver en toewijding in dezen arbeid betoond. Namens de Commissie, Molstraat 14. KORTEKNIE, Penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Gerei. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Oude Test. Schets 31, B. en B. van 28 Juni „Jefta" door K. Nieuwenhuize. Geref. Gel. Art. 19 C. Huisman. Memoriseeren L. Wielemaker Td. Reciteeren L. Wielemaker Kd. De Gerei. M.V. Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. 7 October. Gel. Belijdenis. Art. 19. S. Sanderse. Na de pauze voorlezen uit „Gij vrouwen van straks" Gerei. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „De begeerde koning", 1 Sam. 8, 9 en 10 door Paulien Vereist. Na de pauze reciteeren doorAli van Aalst en Neeltje Goedbloed. Afdeeling II. G. G. „Salomo's laatste regeeringsjaren", 1 Konin gen 911 door Leny Suurmond. Reciteeren door Leintje de Boks, Coba van Iwaar den, Rina de Munck en Janny de Schipper. Afdeeling IIIA. Bijbelsche Geschiedenis. „Ruth" door Tiny Graaf- huis. Na de pauze vrije werkzaamheden. Aid. Ill B. Bijb. Gesch. Simson, lie deel door Mien Versopor. Meisjesblad December 1936. Na de pauze bijdrage Nel Coumou en Ettje Loode- wijk. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Geen vergadering met het oog op de Radio-avond. Afdeeling B. Donderdag 7 October geen vergadering in verband met de Propaganda-avond door de radio. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 3 October, 's avonds 6 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Vrij onderwerp over „Karei Barth". Inleider Ds. A. Koning. Ook niet-leden welkom. Het Bestuur. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling II. Bijbelsche Geschiedenis „Eliza en de S-riërs" door vriend A. Joosse. Kerkgeschiedenis „Dr. Kuypers' jeugdjaren" dooi den Leider. Afdeeling III. B. G. „Oe drie koningenslag", vr. C. Tange. V. G. „Abraham Kuyper" door den Voorzitter. Geref. Jongelingsverceniging „Herman Faukeél" G. B. Art. 13. „Van de Voorzienigheid Gods en de regeering aller dingen" door vr. A. Jonkheer. V. G. 15. „Grondvesting der Republiek" door vr. J. Verstraten. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. N. T. Ond. 9. „Christus' discipelen", L. Maas. M. O. Ond. 22. „Het verzekeringswezen", H. Vos. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. Zending C. Hondsmerk. Huishoudelijke zaken. De Geref. J.V. te St. Laurens vergadert op Zondag 3 October des avonds 8 uur. G.B. 22. „Van onze rechtvaardigmaking" door vr. P. Boon Pz. K. G. 23. „Dr. A. Kuyper en zijn medestanders" door vr. J. Koole. Geref. Jongelingsver. „Sola-Ftde", Middelburg. Schr. st. Sch. 25. „Abraham" door vr. M. Walraven V.G. Sch. 4. „Ons land voor de prediking van het Christendom" door vr. A. Cornelisse. Varia. (Samenspreking) C. Antheunisse en P. Wisse Geref. M. V. „Het ontluikend leven" te St. Laurens. G. G. „Het Gouden kalf" door Jans de Bree. Memoriseeren door Mien de Visser. Reciteeren doorKaatje Vogel. Nieuwe leden vanaf 12 jaar welkom. ZONDAG 3 OCTOBER 1937. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Aflossing. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. J. L. Schouten te Amsterdam. Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Voorber. H. Av. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veensttra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. v. Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. A. J. van Sluijs CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9.30 en 2 uur Ds. M. Ros Voorber. H. Av. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Bed. H. Av. en Dankz. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. G. W. v. Houte Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok Na langdurig, doch geduldig gedragen lijden, nam de Heere van ons weg onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PIETERNELLA DE LATER, Wed. van G. Jobse, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, J. JOBSE. Serooskerke, 1 October 1937. Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvooi nu eens wat van die wondervolle Volgens recept van Apotheker Dumont

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3