JSittste&iü/de'iS'! Flink Dienstmeisje of Huishoudster OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. R1JSCICIN PREDIKBEURTEN" Burgwalkerk worden gehouden, onder leiding van Dr. G. Keizer. De morgenvergadering zal aanvangen te kwart voor tien en omstreeks twaalf uur eindigen. Het openingswoord zal wor den gesproken door den Rector Prof. Dr. G. M. den Hartogh. Daarna zal Prof. Dr. K. Dijk een rede houden over het onderwerp ,,De kritiek op de kerk". De middagvergadering zal aanvangen te twee uur. Hier hopen op te treden Dr. G. Brillenburg Wurth van Katendrecht met het onderwerp „Tusschen God en mensch" en Ds. O. Bouwman van Zaltbommel met een opwekkend woord. Wie logies begeert, zende tijdig bericht aan den pedel A. de Graaf, met opgaaf van het aan tal personen, en of het voor één of twee nachten wordt gewenscht. De Commissie Ds. H. H. SCHOEMAKERS, Voorzitter. J. H. KOK. Dr. J. RIDDERBOS, Secretaris. Mormonen. Wie helpt mee Ds. W. Bouwman, em.-pred. te Leiden (Plant soen 29), schrijft in de „Leidsche Kerkbode": ,,Ook in ons land werken de Mormonen en meer dan één wordt door hun schoone voor spiegelingen verlokt om naar hun heilstaat Utah te reizen, om dan ontnuchterende ervaringen op te doen. Door de Kerken van Amerika, met de onze in verband levende, worden echter pogingen ge daan, om onder zulke misleiden te arbeiden en ze zoo mogelijk van hun heillooze paden terug te brengen. Reddende arbeid dus. Daarvoor is het nu van belang, dat men al daar de namen en adressen kent van de Hol landers in het land der Mormonen. Zijn er onder onze lezers, die familieleden of andere bekenden hebben, welke door de bedrie- gelijke voorstellingen der Mormonen verlokt, naar Utah zijn gegaan Zoo ja, zou men mij hun namen en adressen kunnen melden Men heeft er mij vanuit Amerika om verzocht en ik zal de namen gaarne doorgeven, 't Is in het belang van de betrokken personen. Hoe spoediger men mij de namen en adressen meldt, des te meer wordt dit belang gediend." K. B. S. Coetus Pred. Cl. Tholen Maandag 26 April 11 uur Pastorie Krabbendijke. VERGADERING van den kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 18 April 1937. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken 1. Rapport finantieel verslag der Zending. 2. De Geref. Kerk van Tinte verzoekt steun, wordt aan voldaan. 3. Bericht van te houden kerkvisitatie op 27 April a.s. Rapporten1. Ziekenbezoek. 2. Br. Boon brengt verslag uit over de gehouden Doleantie herdenking te Serooskerke. 3. De broeders ouder lingen over gehouden huisbezoek. Diaconale zaken worden besproken en ge regeld. Censura Morum. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van HeinkenszandAdriaan Jacobus Koeijers van GoesElisabeth Adriana KoeijersBustraan. Zich onder het opzicht van den kerkeraad ge steld Zr. J. F. MeijersBloem. Vertrokken met doopattest naar GlindhorstG. W. de Boe. Lezing Persverslag. Sluiting. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op Donderdag 22 April, des avonds half acht, in de consistorie kamer der Hofpleinkerk. De Praeses Ds. Bremmer heet br. Goedbloed hartelijk welkom en uit zijn leedwezen, dat door ongesteldheid br. Hoek verhinderd is hedenavond tegenwoordig te zijn. Aanwezig 26 broeders. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken 1. 3 stukken om steun worden in handen van de Commissie ad hoe gesteld. 2. Mededeeling van voorgenomen huwelijk. 3. Bericht van het Rusthuis-bestuur over de opname van een broeder uit naburige gemeente. 4. Uitnoodiging tot bijwoning van een ver gadering van Pro Rege. Br. Van Dalen zal ons aldaar vertegenwoordigen. 5. Een financieel verslag over de Zendings- kas der Cl. Middelburg wordt in handen gesteld van Ds. Oussoren. 6. Een aanvrage om een Doopbewijs. 7. De Commissie voor Doopaanvrage enz. rapporteert, dat 3 doopattesten worden aange vraagd en 3 attestaties, dat 4 attestaties zijn in gekomen en 4 Doopattesten, terwijl voor 2 kin deren de doop wordt verzocht en 1 huwelijks bevestiging wordt aangevraagd. 8. Hierna brengen Sectie I en II rapporten uit. 9. Op voorstel van Sectie I wordt in plaats van br. Van Dalen br. Hoek aangewezen als ouderling voor de militairen. Br. Goedbloed wordt als wijk-ouderling toegevoegd aan br. Van Moolenbroek en br. Meliefste zal met br. Van Dijk saamwerken. 10. Br. Van Swigchem brengt als jeugd- ouderling rapporten uit. 11. Eenige ontrouwe catechisanten worden besproken. 12. Naar de a.s. Classe-vergadering op 11 Mei worden afgevaardigdDs. Oussoren en ouderling Adriaanse, primi en Ds. Bremmer en ouderling Baan, secundi. 13 Mei Breed, 20 Mei Sectie, 27 Mei Smal. DE KERKERAAD. Serooskerke. VERGADERING van den ker keraad gehouden op Donderdag 22 April 1937. Aanwezig alle leden. Opening door den Praeses, Ds. Lindeboom, op gebruikelijke wijze. De notulen van de vorige vergadering en van de Doleantieherdenking worden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen Stukken 13. Steunaanvragen Geref. Kerk Rockanje, Talmastichting en Natio nale Reclasseering in handen van de Commissie ad hoe. 4. Schrijven van den Kerkeraad van Koudekerke met verzoek, of Maria Joziasse Pd. op 2 Mei a.s. alhier openbare belijdenis des ge- loofs mag afleggen wordt gaarne toegestaan. 5. Schrijven van Ds. W. Faber, van Hoogeveen, met dankzegging voor de aangeboden foto van de predikanten van Dijk, Ruys en v. d. Velden wordt die dankzegging mondeling overgebracht. Kerkelijke stand. GedooptAnthonia Marga- retha Elisabeth Christina Lindeboom. Rapporten. Br. Jobse rapporteert over de ge houden Ouderlingenconferentie de Praeses over zijn bezoek aan de Christ. School. Verslag wordt gedaan van het huisbezoek in 10 gezinnen. De belijdeniscatechisanten komen ter vergade ring. Na een uitvoerig onderzoek, dat een be vredigend verloop heeft, wordt besloten aan de gemeente voor te stellen tot toelating tot de Openbare Belijdenis des geloofs op 2 Mei a.s. Johannes Marinus Barentsen, Jacobus Broerse, Jacobus Geschiere, Bastiaan de Jager, Adriana de JagerPriester, David Joziasse, Abraham Me lis, Leunis Riemens, Christiaan Sturm, Jacobus van Winkelen, Adriana Tannetje Melis, Leuntje Meyers en Maatje Schoe. Eén der catechisanten zegt den predikant dank voor het genoten onder wijs en doet dit uit aller naam. De op de kerkvisitatie volgens de classicale regeling te stellen vragen worden gelezen en de antwoorden vastgesteld. Diaconale zaken. In kas per 1 Maart 565.29J^. Ontvangsten 267.513^. Uitgaven 274.y2. In kas per 1 April 558.31. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Theol. School te Kampen. Dat gaat tot heden wel excelsior Vlissingen bracht gewoonlijk 36.bijeen, ditmaal echter overhandigde de correspondent P. I. Hamming mij 62.-. Maar het bleef niet bij deze verras sing. De correspondent voor Meliskerke c.a., br. K. Polderman, bijgestaan door de brs. I. Dekker en A. Geschiere Pz., voerde de contr. op van 34.50 tot 56.—. Uit Vrouwepolder ontving ik van den corr. C. de Voogd 17.25, ook hooger dan het vurige jaar. Hartelijk dank voor deze verblijdende resul taten. Als de 7 correspondenten, die nog niet gereed zijn, ook zulke verrassingen zullen brengen voor I Mei a.s. dan kan de Penningmeester Ds. A. M. Donner in het Jaarverslag, melding maken van de vooruitgang in de Classis Middelburg, evenals hij dat het vorige jaar deed. De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 23 April 1937. AGENDUM vergadering der Classis Tho len, te houden D.V. op Woensdag 5 Mei a.s. 1. Opening. 2. Credentiebrieven. 3. Notulen. 4. Zaken u. d. Notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Instructiën. 7. Rapporten. 8. Zaken Part. Synode. 9. Afvaardiging Deputaten Part. Synode. 10. Rondvraag naar Art. 41 en (zoo noodig) Art. 42 K.O. 11Vacaturebeurten. 12. Alg. Rondvraag. 13. Persverslag. 14. Vaststelling aanvang volgende vergadering en sluiting. Mee te brengen collectenTheol. School Evangelisatie Zeeland ]/2 collecte Hulpbehoe vende Kerken in de Provincie. Op last der Classis, W. G. F. VAN HERWIJNEN, h.t. Scriba. AGENDUM voor de vergadering der Clas sis Axel op Dinsdag 27 April a.s. in de Gereformeerde Kerk te Terneuzen. Aanvang 9.30 uur. Het Moderamen voor deze vergadering be staat, volgens art. 10 H.R., uit de Brs Ds. A. B. W. M. Kok, Praeses Ds. D. de Vries, Scriba Ds. Th. P. Potma, Assessor. Orde der werkzaamheden. 1Opening door den Praeses der roepende kerk. 2. Nazien en rapport Credentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. In verband daarmede behandeling der voor stellen en Instructiën der kerken. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. (zie 8 en 9 art. 11 H.R.). 9. Aanwijzing roepende kerk. Vaststelling van datum. 10. Vaststelling korte notulen. 11Sluiting. Namens de roepende kerk van Hoek, J. A. VINK, Praeses. JOHS DIELEMAN, Scriba. Tevens wordt gevraagd de volgende collecten te houden vóór de eerstvolgende Classisvergade- ring April Evang. arbeid onder de Zuiderzee- arbeiders en arbeid onder de verstrooiden in Indië MeiZending JuniTheol. School. Op den lastbrief voor deze vergadering dient de opbrengst der navolgende collecten te worden vermeld Evangelisatie in N.-Br., Limb., België en N. Fr. Gen. Kas voor Hulpbeh. Ker ken x/2 collecte voor Hulpbeh. Kerken in de Prov. Theol. Fac. aan de V.U. Het Witte Doek door Mini van den Iessel. J. H. Kok N.V., Kampen. Wie den Iessel kent, zal zeker dit boek inte resseeren. En wie Kampen kent, zal dit boek nog meer interesseeren. En wie zich voorstellen kan wie Mini van den Iessel is, zal dit boek uitermate interesseeren. We meenen, dat de personen wel te recon- strueeren zijn uit het gegeven verhaal. Hoe dit ook zij ge ziet daar de mooie be roemde Kamperbrug, de Nieuwe toren, de Hoofd cursus. En dan het smeuïge Kamperdialect. Het verhaal is spannend. Het is een autobio grafie van Mini. Ge leest van den geestelijken crisis van zoeken en vinden, het is een knap werk, dat we gaarne aanbevelen. Het is het eerste deel van de V.C.L. met haar schitterende condities, ieder welbekend. Hobbema-State. K. Norel. Callen- bach, Nijkerk. De Uitgevers Maatschappij Callenbach doet veel van zich spreken in den laatsten tijd. En dat niet in ongustigen zin. Nauwelijks is het mooie werk van N. Stufkens verschenen Het Evan gelie in de jongerenwereld of nu weer verschijnt een spannend jongensboek, dat iedere oudere met smaak zal lezen. Het 185 bladzijden lange boek behoeft eigenlijk niet beoordeeld te worden, want Norel is geen onbekende. Het verhaal, dat ons na veel verwikkelingen laat zien hoe een familie tenslotte terecht komt in onze nieuwe provincie, is alleszins waard ge lézen te worden. Gaarne aanbevolen. De tegenwoordige schoolstrijd. Ds. C. A. Vreugdenhil. Uitgave Unie, Sweelinckstraat 39, Den Haag. Het is niet noodig om U te zeggen wie de schrijver is. Ds. Vreugdenhil van Oud-Vosse- nieer heeft reeds eerder geschreven De strijd blijft, Waarom Christelijk Onderwijs, Waakzaam blijven. Nu meene niemand, dat de schoolstrijd geëin digd is. Wie door Middelburg loopt, kan voor rpeer dan één raam zien een plakkaat waarop met groote letters staatDe Openbare school de Netionale school. Het zou ook wel al te naïef zijn om te denken, dat de vijand wel op politiek en kerkelijk terrein ons aanvalt en de school daarbuiten zou willen laten. Dit boekje is een wapenfabriek. En wie er in binnengaat, ziet niet alleen hoe de wapens gefabriceerd worden, maar hij wil zelf ook het omgaan met de wapenen leeren. We zijn Ds. Vreugdenhil dankbaar voor deze verschijning. Het Sterilisatievraagstuk. Dr. A. C. Drogendijk. J. H. Kok, Kampen. 'n Geleerd boek, dat getuigt van veel kennis van zaken. Voor medici en leiders aanbevolen, volen. A. H. OUSSOREN. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Giften zesde Professor. Wat kan zulk een Ouderlingenconferentie een ver kwikking geven En wat kunnen we dan weer eens echt gesterkt worden in den strijd Zoo mocht ik op dien dag niet minder dan 10. noteeren voor den zesden Professor 5.van N. N. te A. 5.uit Krabbendijke, die gegireerd zal worden door Ds. Ros. Prachtig, Oost-Zuid-Beveland komt los! Dat is deze maand al weer met elkaar 19.50. En dan mag ik wel verklappen, dat uit Middelburg nog een flinke gift zal komen. Eigenaardig, telkens hoor iko ja, nu ik U zie, denk ik er aan, dat ik van plan was een gift te gi- reeren, maar tot heden is het er niet toe gekomen. Mochten er meerderen zijn, die er zoo over denken, wel die zeg ik met de Engelschen Do it now. Neem het niet alleen voor, maar zet ook door. Hetzij in de collecte met vermelding 6e Prof. of ook op mijn gironummer 88855. Prof. Schilder noteerde in de laatste Bazuin 17.338.41. Hij eindigde: „We sluiten derhalve vroo- lijk en dankbaar af en zeggen maar weer in vertrou wen we spreken elkander nader Excelsior Ds. A. H. OUSSOREN. ZENDING. Van Corry Adriaanse te Wemeldinge ontvangen 10.waarvan 7.50 bestemd voor den Medischen Dienst en 2.50 voor het Linnenkast-Comité (adres Mevrouw Heij te Koudekerke)Nog overhandigde zij voor de Zending 144 halve centen, die ter gelegenertijd den penningmeester dhr. Hondius zullen bezorgd. Een woord van vriendelijken dank voor den arbeid van deze jeugdige, trouwe werkster voor de Zending. Jammer alleen, dat zij er over denkt om met dit werk op te houden. Kom Corry, herroep je besluit en pak met nieuwen moed aan, want het gaat om de uit breiding van Gods Koninkrijk en ook uw werk wordt hoog gewaardeerd. Kapelle-Biezelinge. A. SCHEELE. Middelburg. Voor veertien dagen verant woordde ik een gift van 5.uit Serooskerke, dit moet zijn Middelburg. Ds. A. H. OUSSOREN. vraagt gratis brochure met beoordeelingen over de gunstige resultaten verkregen met bö Firma J. DWARSHUIS, GRONINGEN Jacobynerstraat IS B' VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De Richterentijd", Richteren 2 en 3 door Rie Knieriem. Na de pauze reciteeren door Bep de Poorte, Jannie Hamelink en Jeanne Damen. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Bileam" door Dé Roose. Na de pauze voorlezen. Geref. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. N. T. Schets X. „Jezus door Samaria", Cor Simonse Na de pauze reciteeren door alle leden. Geref. Mcisjesverceniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. O. T. „De twaalf patriarchen rondom Jacobs sterf bed". Schets 17, B. en B. 16 Nov. '34, A. Ingelse. „De Jeugdherbergen", B. en B. No. 12, 13, 14 van 1936, J. de Rijke. Bijdrage M. den Boeft. Afdeeling B. O. T. „De twaalf patriarchen rondom Jabos sterf bed", Annie Sanderse. Vrije werkzaamheden. Gereformeerde Knapenvergadcring SamuëlM'burg. Afdeeling III. B. G. „Davids val en boete", vr. Adriaanse. V. G. „Koning Willem I" door vr. L. Daane. De Geref. J. V. Spr. 8 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 25 April des avonds 7 uur. S. S. 18. „Schuld en straf" door vr. J. A. de Visser. M. O. 10 en 11. „De Sociaal-Democratie" door vr. J. Boon. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. Schr. st. Sch. 22. „Het Genadeverbond", C. Antheu- nisse. V. G. Sch. 3. „De beteekenis der Grieksche- en Romeinsche wereldheerschappij voor Europa", J. H. Louwerse. Varia (samenspreking)P. Vader en P. Wisse. J. V. „Repos Ailleurs". Afd. A.. Souburg. G. B. Art. 31. „Van de Dienaren, Ouderlingen en Diakenen" van P. Arendse. K. G. Schets 4. „Van het Oosten naar het Westen" van A. Jasperse. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. S. S. 29. „Jozef", H. Kingmans. Huishoudelijke zaken. Geref. Knapenver. Benjaminte St. Laurens. Gew. Gesch. „Hereeniging" (Gen. 4247) door vr. J. Walraven. Improviseeren. ZONDAG 25 APRIL 1937. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie-arbeid in België. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Ds. M. Vreugdenhil Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Leesdienst 7 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 cn 2 uur Ds. J. Plomp Voorber. H. Av. Koudekerke 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. van Dijken Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. A. J. van Sluijs te Middelburg. Souburg 9.30 uur Ds. A. C. Heij 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 cn 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 en 2 u. Ds. J. W. Tunderman Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. H. Drenth te Nunspeet. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Leesdienst CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Voorb. H. Av. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemenj Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. van Houtc Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9 en 5 uur Ds. A. B. W. M. Kok gevraagd, voor dag of dag en nacht, zelfstandig kunnende werken en een voudig koken. Brieven onder letter S, bureau van dit blad.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3