ABDIJSIROOP KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. ANTIFELLI1V GEEFT LITTOOIJ OLTHOFF PREDIKBEURTEN Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's verstèrkte Fa. PAUL VAN SLUIJS gesteld zullen worden, zijn er ook een aantal dessa's waaf regelmatig wordt gepredikt en de sacramenten worden bediend. Voor verschillende van die gemeenten is de tijd niet ver meer, dat ook daar de ambten zullen worden ingesteld. NGADIREDJO. In het regentschap Temanggoeng, in het Noord- Westen, ligt de dessa Ngadiredjo. Daar begon de arbeid in 1920 reeds. In 1931 kwam in deze dessa de goeroe Sisworo werken. Deze goeroe was jaren lang met zeer veel zegen in Djocja werkzaam geweest. Deze bekwame goeroe viel echter in de zonde, maar kwam tot oprecht be rouw. De Vergadering van Missionaire predi kanten oordeelde, dat hij niet in Djocja gehand haafd kon blijven, maar gezien de omstandighe den, waaronder hij viel en zijn berouw, mocht hij ook niet afgezet worden. Hij werd in het veel belovende Ngadiredjo geplaatst, waar hij met grooten ijver en bekwaamheid de Mohamedanen trekt en opbouwt en versterkt wat verkregen werd. De meeste leden leidt hij op om zelf ook kleine koempoelans te houden. Hij spoort hen aan tot belijdenis van het geloof in hun omge ving, onderricht wat ze den tegenstander moe ten antwoorden en men wordt getroffen door de opgewektheid en bezieling onder deze Chris tenen. Eind 1935 telde de gemeente reeds 43 leden. In 1935 werden er 13 volwassenen en kinderen gedoopt. Spoedig zal deze gemeente, waar ze een zeer krachtige contra-actie der Mohameda nen is, voor institueering in aanmerking komen. (Wordt vervolgd) VIERTAL TE Wierum D. K. de Kleer, Cand. en hulppred. te Montfoort. A. B. Roukema, Cand. en hulppred. te Heemse. A. Vellema, Cand. en hulppred. te Grouw. J. v. d. Wielen, Cand. te Holwerd. TWEETAL TE Overschild W. H. J. de Boer, Cand. en hulp pred. te Uithuizen. P. H. de Kleer, Cand. en hulppred. te Montfoort. Nijverdal (2e pred. plaats): O. Bouwman te Zalt-Bommel. H. J. ten Brink te Twijzel (Fr.). UtrechtD. Zwart te Aalten. Joh. Meynen te Den Helder. BEROEPEN TE Berkum (Zwollerkerspel): A. B. Roukema, Cand. en hulppred. te Heemse. Wierum J. v. d. Wielen, Cand. te Holwerd. NijverdalO. Bouwman te Zaltbommel. AANGENOMEN NAAR Schiedam W. de Graaf te Ommen. BEDANKT VOOR Uithuizen: B. Slingenberg te Echten (Fr.). Evang. Beilen en Nieuweroord Cand. H. J. Heerink te O. Pekela. Duitschland. Vier a vijf partijen in de D. Ev. Kerk. Men zou kunnen vragen, waarom men in Duitsche kerkelijke kringen er op wacht, dat er van staatswege regelen gegeven worden voor de verkiezingen om tot een algemeene Synode te komen Het is omdat er geen orgaan bestaat, dat voor de geheele Kerk spreken kan. Veronder stel, dat men er door onderlinge afspraak toe kwam regelingen voor deze verkiezingen te stel len, dan zou men daardoor geen rechtszekerheid voor den uitslag der verkiezingen verkregen heb ben. En die zekerheid acht men noodig, ook met het oog op de staatstractementen. Eene Kerk die hare inkomsten voor een groot deel van de over heid ontvangt, is niet vrij in hare handelingen. Evenwel bestaat er zorg bij de belijdenisbewe ging, dat de staat bij het stellen van rechtsregelen te ver zal gaan. Men verwacht, dat in April de verkiezingen voor een Duitsche Ev. nationale Synode zullen uitgeschreven worden. Er zijn vier kerkelijke par tijen, die daarbij in 't strijdperk treden. Ie. De Bond voor Duitsch Christendom, waartoe de radicale Thüringsche Duitsche Christenen behoo- ren 2e. De Berlijnsche Duitsche Christenen, een meer gematigde groep met den Rijksleider Rehm 3e. Het blok van kerkelijke vereenigingen, waar bij zich aansloten de Gustaaf Adolfvereeniging, de Inwendige Zending, de Mannenvereenigingen; 4e. De Belijdenisbeweging, die denkelijk in twee groepen zal uiteenvallen, omdat zij, die Ds. Nie- möller volgen, omtrent de verhouding van de Kerk tot den Staat anders denken dan vele voor standers der Belijdenisbeweging. Die groep is wel klein, maar mocht zij blijken een Gideonsbende te zijn (Heraut) W. Een klein stukje Zendingswerk. De kerkcent per jaar. In Marereina, dicht in de buurt van Sarmi (Nieuw-Guinee), heeft zich enkele jaren geleden een Japansche onderneming gevestigd, die nog steeds bezig is met het zoeken naar nieuwe ter reinen. Blijkbaar voldoet het terrein daar niet zoo heel erg, het is er moerassig en volgens hun eigen zeggen te klein en ongeschikt voor uitbrei ding. De mogelijkheid schijnt dus niet uitgesloten, dat zij, indien zij ergens anders wat beters vin den, het thans door hen bezette terrein weer gaan verlaten. Een groot deel der koelies, die op deze onder neming werken, komen des Zondags naar Sarmi ter kerk. Dan vragen zij aan den leider der on derneming meestal een kerkcent. Maar aangezien centen daar schaarsch zijn, heeft de leider met hen afgesproken maar zonder cent ter kerk te gaan, dan zou hij dat later wel met den Zende ling verrekenen. Aan het einde van het afge- loopen jaar kwam hij een bedrag van 5.50 brengen, zijnde het verschuldigde kerkgeld van de koelies, over de periode die ze bij hem ge werkt hadden. Dit was wel een treffend staaltje van getrouwheid en wat nog meer tot dankbaar heid stemt, hij komt zelf ook af en toe in Sarmi in de kerk. (Rotterdammer) Erkenning van den H. Doop. In het verslag van de vergadering van de clas sis Coevorden der Geref. Kerken komt de vol gende passage voor „Naar aanleiding van ge voerde correspondentie met pastoor Goossens blijkt, dat de doop van de Geref. Kerken in de Roomsch-Katholieke Kerk te Klazienaveen niet erkend wordt, wanneer die niet plaats vindt met afvloeiend water". Gedwongen huwelijken. Uit het verslag der classis Warffum „Na bespreking van het referaat-Ds. B. Hol- werda over de kerkelijke verzoening naar art. 75 D. K. O. speciaal bij een gedwongen huwelijk, worden de volgende conclusies door de classis aanvaard 1. Uniformiteit in dezen acht de classis ge- wenscht. 2. In 't algemeen geschiedt de verzoening ook na gedwongen huwelijk niet in het midden der gemeente waarbij de kerkeraad in elk geval be paalt óf en zoo ja, op welke wijze, mededeeling aan de gemeente zal plaats hebben. 3. Inzake de vraag, of doopleden ook zijn toe te laten tot de schuldbelijdenis en hoe te handelen is ten aanzien van de kerkelijke huwelijksbeves tiging van doopleden, besluit de classis zich over deze punten nog nader te bezinnen." Om een kerkgebouw. Eenigen tijd geleden besloot de Oud-Geref. Gemeente te Scheveningen zich aan te sluiten bij de Gereform. Gemeente. Een deel van de Oud-Geref. Gem. ging hier niet mee accoord en beproeft nu het kerkgebouw te rug te krijgen. De zaak dient thans in hooger beroep, voor het Gerechtshof te 'sGravenhage, en dit heeft driedeskundigen benoemd (Prof. Dr. H. H. Kuyper te Bloemendaal, Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink en Prof. Dr. G. Se- venster, beiden te Leiden) aan wie deze drie vragen werden voorgelegd a. Welke verschillen bestaan er tusschen de Oud-Geref. Gemeente en de Geref. Gemeente V' b. Betreffen deze verschillen ook of alleen de godsdienstige beginselen dier gemeenten c. Verzetten de beginselen der Oud-Geref. Gemeenten zich tegen aansluiting bij de groep der Gereformeerde Gemeenten in Nederland De drie deskundigen zijn Donderdag 18 Febr. j.l. beëedigd. K. B. S. Classis Goes. De e.k. Classisvergadering zal gehouden wor den D.V. Donderdag 8 April 1937. Punten voor het agendum worden ingewacht voor 24 Maart a.s. aan het adres der roepende kerk. De roepende kerk van Heinkenszand, JOH. BOOIJ, Praeses. L. VAN VESSEM, Scriba. Heinkenszand, Maart 1937. Aan de kerken in de Classe Middelburg. Donderdag 18 Maart D.V. hoopt onderge tekende de gewone zitting te houden in de Noorderkerk voor het ontvangen en uitbetalen der Emeritigelden over het 4e kwartaal 1936/37. Giro 69059. Arnemuiden 98.98 Domburg 32.99 Ga- pinge 43.99 Grijpskerke 120.97 Koude- kerke 131.97 Meliskerke 120.97 Middel burg 615.86 Oostkapelle 87.98 O. en W. Souburg 186.96 St. Laurens 87.98 Seroos- kerke 186.96 Veere 87.98 Vlissingen 285.94 Vrouwenpolder 87.98 Westkapelle 21.99. C. P. POUWER, Noordsingel 26. Dep. Art. 13 K.O. Ondergeteekende zal D.V. op Donderdag 18 Maart van 1112 uur zitting houden in de con sistoriekamer van de Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Evangelisatie in de Provincie. Hij verzoekt dringend alsdan het bedrag der collecte af te dragen of, bij verhindering, dit te storten op zijn postrekening No. 71284 ot over te maken per postwissel, opdat in tijds de af rekening kan plaats vinden ter plaatse waar dit behoort. De Correspondent, Middelburg. J. A. VERTREGT. Neuzen, 11 Maart 1937. Ontvangen van de Kerken in de Classis Axel de collecten voor de Evangelisatie in N. Br. en Limburg en België en N. Frankrijk. Aardenburg 4.43 4.42 Axel 15.38 15.37 Hoek 4.99 4.98 Neuzen 37.75 37.75 Oostburg 7.97 7.96 Schoondijke 14.40 14.39 Zaamslag 13.38 13.37 Totaal 98.30 98.24 L. MICHIELSEN, Correspondent. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad met de belijdende leden der gemeente, gehou den op Donderdag 4 Maart 1937. De Praeses, Ds. Lindeboom, opent de verga dering, laat zingen Ps. 105 2, leest Jesaja 12 en gaat voor in gebed. Daarna heet hij de talrijke aanwezigen, broeders en zusters, hartelijk welkom en geeft dan een overzicht van het plaatselijk ker kelijk leven over het jaar 1936. Achtereenvol gens wordt nader stilgestaan bij den Dienst des Woords en het karakter daarvan, bij de Bedie ning der Sacamenten, het huisbezoek, de Diaco nie, de actie voor de Zending en de Theol. Hoogeschool, het plaatselijk Vereenigingsleven enz. enz. De grondtoon van dit verslag is de opwekking tot dankbaarheid jegens God den Heere voor Zijn menigvuldige zegeningen. Hierop volgt de bespreking van de Rekening en Verantwoording der Kerk over 1936 en de Begrooting voor 1937 Rekening en Verantwoor ding van Diaconie, Zending, Kerktelefoon, enz. Verschillende broeders stellen vragen, die door den Boekhouder en den Praeses naar genoegen worden beantwoord. Onder instemming van de vergadering ontvangt de Boekhouder, br. Adr. Melis, décharge over het gevoerde beheer, onder dankzegging voor de vele werkzaamheden in deze verricht. Bij de rondvraag maakt br. C. Ton een op merking over de samenstelling van het Werk comité voor de Zending en het noemen van na men voor de groslijst van ouderling en diaken en br. C. Jasperse over filmvertooning in het kerkgebouw. Beide sprekers worden door den Praeses beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Praeses de vergadering, nadat br. L. Melis in dankzeg ging is voorgegaan. De vergadering van den Kerkeraad wordt voortgezet. Enkele diaconale zaken worden be handeld. Als terugontvangen ondersteuning kwam alsnog in f 47.50. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, gehou den op Donderdag 11 Maart 1937. Afwezig oud. Wondergem. Opening. Notulen. Ingekomen StukkenSteunaanvrage van de Geref. Kerk Twijzelerheide en het Comité voor Geref. Oekraïne in handen van de Commissie ad hoe. Kerkelijke stand. Overleden zr. Pieternella Louwersede Wolf. Rapporten. Over een bezoek in de gemeente wordt verslag gedaan en nader gehandeld. Diaconale zaken. Stand der kas. In kas per 1 Febr. 438.27J/J. Ontvangsten 334.02. Uitga ven 207.In kas per 1 Maart 565.29J^. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Arbeid Mej. Baarbë. Met vriendelijken dank ontvangen voor dezen ar beid een gift van 2.van L. J. S. te K. Ds. HEIJ. Serooskerke. Naar aanleiding van het gehoorde op de vergadering met de belijdende leden mocht ik den volgenden dag ontvangen voor het tekort der Kerktelefoon 2.en 2.50 van een tweetal zusters der gemeente. Met hartelijke aanbeveling voor dit schoone doel. W. F. M. LINDEBOOM. Serooskerke. Gevonden in de collecte j.l. Zondag 1.voor de Kerktelefoon. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Ontvangen van Mevr. K. een pak kleeding. Hartelijk dank daarvoor Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 14. KORTEKNIE, Secr. vraagt gratis brochure met beoordeelingen, ook van vooraanstaande Doctoren, over de gunstige resultaten verkregen met bU Firma J. DWARSHUIS, GRONINGEN Jacobijnerstraat 13 B VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Achans zonde", Jozua 7 en 8 door Marie Sul. Na de pauze memoriseeren door Maatje van Sluys, Ali van Aalst en Saartje Meliefste. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De verspieders" door Jo de Boks. Na de pauzevoorlezen. Gerei. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. 18 Maart geen vergadering. Ledenvergadering der Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck" op Vrijdag 19 Maart des avonds 8 uur in de consistorie der Hofpleinkerk. Inleider de Heer M. Sanderse. Onderwerp „Paulus". De Geref. J. V. Spr. 8 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 14 Maart des avonds 7 uur. S. S. 16. „De gevallen engelen" door vr. J. Sturm. A. R. 14. „De grens, die de consciëntie aan de over heid stelt" door vr. A. v. d. Broeke. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeél" N. T. „Handelingen 24" door vr. A. J. P. van Sluijs. V. G. 9. „De gezegende arbeid van de voorloopers der Kerkhervorming" door vr. J. Puijpe. Geref. jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Sl.S. „Het geweten", P. Walrave. A. R. „De ordinantie Gods", A. Baan. Varia A. Duis. Niemand verzuimc deze vergadering J. V. Repos Ailleurs", Afd. A„ Souburg. Vergadering Zaterdagavond 8 uur. N. T. Ond. 23a. „Verloren schaap, verloren pen ning", vr. Jac. van Maldegem. V. G. Ond. 3. „De beteekenis der Grieksche- en Romeinsche wereldheerschappij voor Europa", vr. L. Geschiere. Vrijdag 19 Maart half 8 in „Rehoboth" Jaarfeest bij het 45 jarig bestaan der Vereeniging. UW ADVERTENTIES TER PLAATSING AAN HET ADVER TENTIEBUREAU VAN ZONDAG 14 MAART 1937. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Zending. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren Bed. H. Av. 6 uur Ds. A. H. Oussoren Dankzegging. Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. en Openb. Bel. 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Voorber. H. Av. Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Nam. Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. van Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck 's morg. Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. S. Datema te Driebergen. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Leesdienst Voorber. H. Av. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 $n 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 uur Ds. Joh. Booij 2 uur Ds. G. van Heiningen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 uur Ds. G. van Heiningen 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemenj Voorb. H. Av. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. van Houte Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zjjn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien Gij tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen. Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon Bovenstaande artikelen altijd verkrijg baar in de DROGISTERIJ „DE STER". Vlasmarkt K 157, Telef. 641, Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3